گیلان، زیباکنار
0133416

نورپردازی ریلی در ویلا شمال زیبایی را به کمال می‌رساند

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
نورپردازی ریلی در ویلا

نورپردازی ریلی در ویلا چیست و چه ویژگی‌های مثبتی با خود برای ویلای شما به‌همراه دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره کمی صحبت کنیم.

اگر بخواهیم بحث نورپردازی و اهمیت آن در  ویلا را باز کنیم مطمئناً برای شما بحث تازه‌ای نخواهد بود چرا که همه ما به‌خوبی می‌دانیم که نورپردازی در ویلا از اهمیت ویژه‌ای برخورداری است. ظاهر ویلای شما در زمانی که نورپردازی روی آن صورت گرفته با ظاهر آن زمانی که خبری از نورپردازی نیست را اگر مقایسه کنید حتی ممکن است تصور کنید این دو تصویر دو ویلای متفاوت را به نمایش در آورده اند.

بنابراین از همینجا متوجه می‌شویم که ظاهر ویلا به‌واسطه نورپردازی زیر و رو خواهد شد. اما نورپردازی دارای انواع مختلفی است. سبک و سیاق های مختلفی برای اجرای نورپردازی در ویلا وجود دارد که هرکدام از آن‌ها زیبایی خاصی را با خود به‌همراه می‌آورد. نورپردازی ریلی نیز یکی از انواع نورپردازی‌های متفاوت است که این روزها طرفداران زیادی به‌خود اختصاص داده.

 

نورپردازی ریلی در ویلا چیست؟

از روی اسم آن یعنی نورپردازی ریلی می‌توان حدس هایی در مورد سبک این نورپردازی زد. نورپردازی ریلی در واقع تعدادی از منابع نور را همانند یک ریل در کنار هم می چیند و چشم‌اندازی زیبا و منحصربه‌فرد برای ویلای شما به‌ارمغان می‌آورد. کنار هم قرارگرفتن منابع نور یک خط زیبا از نورهای درخشان را به نمایش در می‌آورد که چشم‌انداز آن از دور بسیار زیباست. شما می‌توانید نورپردازی ریلی را در سقف ویلای خود پیاده‌سازی کنید.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

چه تعداد هالوژن باید روی یک ریل نصب شوند؟

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد نورپردازی ریلی باید رعایت کرد تعداد منابع نوری است که روی یک ریل نصب می‌شوند. این‌هالوژن ها و منابع نور نباید بیش از حد باشند. در واقع تعداد آن‌ها باید به گونه‌ای باشد که برای چشم نور آزاردهندهای تولید نکنند. بنابراین فاصله بین هالوژن ها باید فاصله استانداردی باشد. تناسب بین طول ریل و تعداد هالوژن هایی که روی آن قرار می‌گیرد می‌توانند دست‌به‌دست هم دهند و جلوه‌ای درخشان و زیبا ایجاد کنند. قرار دادن هالوژن های بیش از حد روی یک ریل، سیستم نورپردازی ریلی را به سیستمی دیگر تبدیل می‌کند.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تابش نور هالوژن های یک ریل روی عناصر مختلف

برای تعبیه سیستم ریل در نورپردازی ریلی باید به تعداد هالوژن ها و محل قرارگرفتن آن‌ها توجه کنید. در واقع محل قرارگرفتن هر هالوژن باید به گونه‌ای تنظیم شود که نور هر هالوژن روی یک عنصر خاص تابیده شود. به‌عنوان مثال یکی از هالوژن ها می‌تواند نوری زیبا و ملایم روی یکی از آثار هنری بتاباند و دیگری می‌تواند نوری زیبا روی کتیبه های پرده منعکس کند و نقش برجسته های آن را نمایان سازد. همچنین می‌توانید یکی از هالوژن ها را روی شلف دیواری متمرکز کنید. بنابراین به محل قرارگرفتن هر نور روی ریل دقت کنید تا چشم‌اندازی زیباتر در نهایت خلق شود.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

امکان تنظیم زاویه تابش نور در نورپردازی ریلی

یکی از خوبی‌های نورپردازی ریلی این است که می‌توان زاویه تابش منابع نور را تغییر داد. شما می‌توانید تعدادی از منابع نور را به‌سمتی خاص بچرخانید و با تغییر زاویه آن باعث ایجاد فضایی هنری و زیبا شوید. در واقع باید با نورها بازی کنید تا سایه روشنی زیبا و جلوه گر در محیط ویلای شما به تصویر کشیده شود. همچنین با تغییر دادن این زاویه ها در روزهای مختلف می‌توانید فضای ویلا را از یکنواختی و کسل باری در آورید.  به‌عنوان مثال می‌توانید یک روز نور را به گونه تنظیم کنید که فضای میانی ویلای بسیار روشن شود و روز دیگر نور را به گونه‌ای تنظیم کنید که سایه روشن هایی شاعرانه در میانه ویلا پدیدار گردد.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نورپردازی ریلی نباید نقطه عطف توجه باشد

هدف از نورپردازی ریلی این است که نور منعکس شده از هالوژن های این سیستم نورپردازی فضای ویلای شما را به گونه‌ای متفاوت نشان دهند نه اینکه تمام توجهات به‌خود سیستم نورپردازی ریلی معطوف شود. بنابراین برای پیاده‌سازی نورپردازی ریلی باید مکان مناسب برای نصب این سیستم نورپردازی را تعیین کنید. به‌عنوان مثال حاشیه‌های سقف، خط مبلمان، مرز آشپزخانه و این دست از مکان‌ها می‌توانند برای تعبیه سیستم نورپردازی ریلی مناسب باشند.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

ولتاژ نور هالوژن های ریلی نباید زیاد باشد

اگر کمی دقت کنید متوجه می‌شوید که هدف از نورپردازی ریلی ایجاد یک نور ملایم و لطیف است. در غیر این‌صورت که می‌توان از لوسترهای پر نور ویلا استفاده کرد. بنابراین اگر قصد تعبیه نورپردازی ریلی را می‌کنیم هدف مان ایجاد یک فضای ملایم با نوری لطیف است. برای رسیدن به این هدف نباید از هالوژن هایی با نور زیادی استفاده کرد. هالوژن های پر نور به‌هیچ‌وجه نمی‌توانند نور را روی یک عنصر خاص منعکس کنند.

در واقع استفاده از هالوژن های پر نور مانند این است که تعدادی چراغ پر نور سقفی را روشن کرده‌اید بدون اینکه هدف خاصی داشته‌باشید. حتی اگر جهت دهی مناسبی هم روی آن‌ها پیاده‌سازی کنید باز هم نمی‌توانید هدف و مقصود نورپردازی ریلی را در ویلا پیاده‌سازی کنید چرا که نور هر هالوژن به‌قدری زیاد است که تا شعاع چند متری را روشن می سازد و خبری از معطوف شدن نور روی یک المان نخواهد بود. پس در انتخاب‌هالوژن های نورپردازی ریلی به این نکته دقت کنید که از هالوژن هایی با ولتاژ پایین بهره بگیرید.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تنظیم شدت نور هالوژن های ریلی با استفاده از دیمر

اگر می‌خواهید در ساعات مختلف روز شدت نور متفاوتی از نورپردازی ریلی دریافت کنید می‌توانید از دیمر استفاده کنید. ممکن است برخی روزها با هوای ابری و گرفته مواجه شوید و هوای تاریک سریع‌تر از روزهای دیگر خود را نشان دهد. بنابراین می‌توانید شدت نور را در ساعات اولیه تاریکی بیشتر کنید. همچنین اگر قصد مطالعه زیر سیستم نورپردازی ریلی را دارید می‌توانید با زیاد کردن شدت نور امکان مطالعه را برای خود فراهم سازید.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از نورپردازی ریلی در راهروهای باریک و طولانی

راهروهایی که تاریک هستند و طول آن‌ها بیش از یک راهروی معمولی است می‌توانند انتخاب مناسبی برای تعبیه سیستم نورپردازی ریلی باشند. استفاده از یک عدد لامپ در این راهرو ها نمی‌تواند روشنایی کافی را برای آن به‌ارمغان بیاورد اما استفاده از یک سیستم نورپردازی ریلی می‌تواند انتخاب مناسبی برای راهروی شما باشد. از آنجایی که این سیستم‌ها نور را به‌طور یکسره پخش می‌کنند از ابتدا تا انتهای راهروی شما به‌واسطه آن روشن خواهد شد.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

به وزن چراغ‌های نصب شده روی ریل دقت کنید

بسیار مهم است که چراغ‌هایی که ریل در سیستم نورپردازی ریلی توان تحمل کردن وزن چراغ ها را داشته باشد بنابراین از استفاده چراغ‌های سنگین خودداری کنید. این چراغ ها ممکن است بعد از مدتی سقوط کنند و سیستم نورپردازی ریلی شما دچار آسیب شود.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

وسعت فضا را در نظر بگیرید

دقت داشته‌باشید که سیستم نورپردازی ریلی برای فضای مورد نظر شما نور کافی را تامین می‌کند یا خیر. بنابراین با توجه به وسعت فضا اقدام به تعبیه تعداد مشخصی از ریل ها نمایید. شما می‌توانید تعداد ریل ها را از یک ریل به دو یا سه افزایش دهید و این موضوع کاما بستگی به وسعت اتاق شما دارد.

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از نورهای رنگی در سیستم نورپردازی ریلی

شما می‌توانید در سیستم نورپردازی ریلی از نورهایی با رنگ‌های مختلف استفاده کنید. بنابراین اگر می‌خواهید فضا را هنری تر کنید و زیبایی آن را افزایش دهید می‌توانید از نورهایی با رنگ خاص بهره بگیرید. نورهایی که دارای رنگ‌های شاد و پر انرژی هستند و زمینه‌ساز ایجاد فضایی مطلوب و دوست‌داشتنی در ویلای شما هستند. ترکیب دو رنگ مختلف نیز می‌تواند ایده خوبی برای نورپردازی ریلی باشد به‌عنوان مثال استفاده از نورهای زرد و آبی می‌تواند ترکیب جذابی را ایجاد کند. شما می‌توانید در این زمینه به رنگ غالب در چیدمان ویلای خود دقت کنید. چنانچه رنگ‌های به‌کار رفته در دکوراسیون داخلی ویلا به گونه‌ای هستند که قابلیت نورپردازی با نورهای رنگی را دارند از نورهای رنگی استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

شما می‌توانید یک سیستم نورپردازی ریلی منعطف را در ویلای خود پیاده‌سازی کنید. به‌عنوان مثال می‌توانید از چراغ‌هایی با قابلیت حرکت روی ریل بهره بگیرید و یا از چراغ‌هایی استفاده کنید که دارای یک بازوی متحرک هستند و از این طریق زاویه نوردهی را تغییر دهید. بنابراین سیستم نورپردازی ریلی ریلی می‌تواند یک سیستم بسیار کارامد در ویلای شما باشد که موجب هرچه زیباتر شدن دکوراسیون داخلی ویلای شما می‌شود. این چراغ ها در چند وقت اخیر بسیار محبوب شده‌اند. بنابراین شما هم می‌توانید با انتخاب چراغ‌های ریلی در ویلای خود فضایی رویایی و لطیف را در آن ایجاد کنید.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×