گیلان ، زیبا کنار
0133416

نکاتی که قبل از اجاره ویلا در شمال باید بدانید

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
نکات قبل از اجاره ویلا در شمال

زمانی که قصد اجاره ویلا در شمال را داشته باشید، با جستجویی ساده خواهید فهمید که تا چه حد انتخاب های شما گسترده خواهد بود. با هر کلیک بر روی آگهی‌های اجاره ویلا در شمال، صفحه ای برای شما باز خواهد شد و شما را در دریایی از گزینه‌های مختلف برای اجاره ویلا در شمال خواهد انداخت. اما اگر کمی هوشمند عمل کنید، هیچ‌گاه اولین گزینه ای که به شما نمایش داده می‌شود را برای اجاره ویلا انتخاب نمی‌کنید. شما بایستی مجموعه‌ای از فاکتورهای مختلف را برای اجاره ویلا در نظر داشته باشید و در زمان رزرو و اجاره به آن ها دقت کنید. در واقع بسیار مهم است که معیارهای شما در انتخاب ویلا چیست. بر اساس همان معیارها بایستی اقدام به اجاره ویلایی مناسب نمایید و نکات قبل از اجاره ویلا در شمال را دانسته باشید.

بسیاری از وبسایت‌هایی که ویلاهای اجاره ای را معرفی می‌کنند دارای قابلیت فیلتر کردن مشخصات هستند به این معنا که شما می‌توانید از لیستی بلند بالا، تعدادی از موراد مهمی که برایتان ارجحبت دارد را انتخاب نمایید و در نهایت لیستی از ویلاهایی به شما نمایش داده می‌شود که دارای ویزگی های مذکور هستند. بنابراین کار شما در اجاره ویلا آسان تر خواهد شد. اما نکات قبل از اجاره ویلا در شمال چیست که باید بدان ها توجه داشته باشید؟ در ادامه قصد داریم مهمترین نکاتی که قبل از اجاره ویلا در شمال باید بدانید را به شما بگوییم. پس با ما همراه باشید.

بودجه در دسترس برای اجاره ویلا

با تقریب نسبتا بالایی می‌توان گفت که این مورد یکی از مهم‌ترین و اولین مواردی است که افراد حین انتخاب ویلای مناسب برای اجاره فیلتر می‌کنند. چنانچه قصد اجاره ویلا از یک مجموعه را داشته باشید نیز کارشناسان به‌عنوان اولین سوال از شما خواهند پرسید که تا چه قیمتی قصد دارید برای اجاره ویلا هزینه کنید.

در واقع روشن کردن مقدار بودجه در دسترس به شما این امکان را می‌دهد تا با شفافیت بیشتری بتوانید به گزینه‌های پیش رو نگاه کنید. شما در واقع با فیلتر کردن هزینه و تعیین بازه ای که می‌خواهید هزینه اجاره ویلا در آن قرار داشته باشد، به خود این فرصت را می دهید تا گزینه‌های متنوعی را برای اجاره ویلا پیش رو داشته باشید که اجاره کردن همه آن ها برای شما امکان پذیر است.

اگر ابتدا سراغ امکانات ویلا یا سایر موراد دیگر بروید ممکن است در انتها متوجه شوید که پرداخت هزینه اجاره ویلای مربوطه برای شما مقدور نیست اما اگر در ابتدا بودجه را مشخص کنید دیگر ابایی از انتخاب گزینه‌های پیش رو نخواهید داشت چرا که می‌دانید بودجه لازم برای اجاره آن ها در درسترس شما است.

چشم‌انداز ویلا

قبل از اجاره ویلا در شمال به این نکته دقت کنید که می‌خواهید چه چشم‌اندازی در پیش دیدگان شما باشد. برخی از افراد ویلای ساحلی و برخی ویلای جنگلی را می پسندند. با این حال نکته مهم و اصلی اینجاست که منظره روبه‌روی ویلا دقیقا چیست. ممکن است ویلای انتخابی شما ویلای جنگلی باشد اما به‌هیچ‌وجه نورگیر نباشد و چشم‌انداز آن نیز چندان دلچسب نباشد. بنابراین اگر در حال رزور ویلا از طریق وبسایت‌های معتبر هستید، به عکس‌های ویلا و چشم‌اندازهایی که از آن قرار داده شده دقت کنید. در غیر این صورت می‌توانید با اجاره دهندگان ویلا تماس حاص نمایید و شخصا در مورد این موضوع از آن ها سوالاتی بپرسید.

سطح بهداشت ویلا

بسیار مهم است که ویلای انتخابی شما از لحاظ بهداشت د سطح بالایی قرار داشته باشد. به‌ویژه در این دوران که ویروس کوید 19 شیوع پیدا کرده است و تمامی تجهیزات ویلا بایستی ضد عفونی شده باشند. شما نمی‌دانید افرادی که قبل از شما در ویلا اقامت داشته‌اند چگونه افرادی بوده اند. آیا با کفش وارد ویلا شده‌اند؟ آیا ظرف ها را به‌خوبی شسته اند؟ آیا سرویس های بهداشتی را پیش از ترک ویلا تمیز کرده‌اند و آیا ملحفه ها و روبالشتی ها ا در ماشین لباسشویی انداخته اند یا خیر؟ آیا آشپزخانه را از ظرف های کثیف و زباله ها پاکسازی کرده‌اند یا خیر؟

گاهی اوقات این موارد به عهده ی صاحب ویلا است و گاهی اوقات صاحب ویلا این موارد را به عهده ی مسافرانی می‌گذارد که ویلا را اجاره کرده‌اند. بنابراین حتماً دقت داشته باشید که در مورد این موضوع با اجاره دهنده ی ویلا صحبت کنید و تا زمانی که نسبت به سطح بهداشت ویلا اطمینان حاصل نکرده‌اید اقدام به اجاره ویلا ننمایید.

بهداشت ویلا نه تنها برای سلامتی شما بسیار اهمیت دارد بلکه می‌تواند مشکلات دیگری را نیز زمینه‌ساز شود. در ویلاهایی که دارای سطح بهداشت خوبی نیستند، احتماًل وجود حشرات و خزندگان بسیار زیاد است. بنابراین در طی روزهایی که در ویلا اقامت دارید بسیار اذیت خواهید شد. پس سطح بهداشت ویلا را بسیار بسیار جدی بگیرید.

انتقادات و نظرات مسافران قبلی را مطالعه کنید

هرچقدر هم که یک ویلا از نظر شما عالی به نظر برسد و قیمت و امکانات آن مورد پسند شما باشد، نباید نسبت به مطالعه ی انتقادات و نظرات مسافرین قبلی بی توجه نباشید و باید آن ها را مطالعه کنید.

این انتقادات و نظرات می‌تواند شما را بسیار کمک کنید چرا که نظر واقعی افرادی است که در ویلا اقامت داشته‌اند. به‌عنوان مثال ممکن است عده‌ای از مسافرین در نظرات به این موضوع اشاره کرده باشند که خود ویلا هیچ سنخیتی با عکس‌های آن ندارد. همچنین ممکن است در بخش انتقادات و نظرات متوجه شوید که صاحب ویلا دارای برخورد خوب و دوستانه ای نبوده است. بنابراین نکات بسیار مهم و قابل توجهی در این بین دستگیر شما خواهد شد که دانستن آن ها قبل از اجاره ویبلا بسیار لازم و ضروری است.

در مورد سطح بداشت نیز در این بخش اطلاعات خوبی گیرتان خواهد آمد چرا که سطح بهداشت یک ویلا برای اغلب مسافران مهم است و چنانچه این بهداشت در سطح بالایی باشد نسبت به آن اظهار رضایت خواهند کرد.

میزان دسترسی ویلا به امکانات شهری، تفریحی و جاذبه‌های گردشگری

چنانچه در حوالی اقامتگاه شما هیچ رستوران، مرکز خرید، فروشگاه، نانوایی، باجه ی عابر بانک و آشپزخانه‌ای نباشد به‌طور دائم مجبور خواهید بود که سوار ماشین شوید و مسافت های طولانی را برای رسیدن به نقاط شهری طی کنید. نمی گوییم که این یک نقطعه ضعف است چرا که برای بسیاری از افراد اهمیتی ندارد که در حوالی محل اقامت شان مرکز خرید یا رستوران باشد یا نه. چرا که این افراد در ویلا آشپزی می‌کنند و یا برای چند روز خود آذوقه تهیه می‌کنند و به ویلا می آورند. اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید دائما به مراکز خرید بروید و خریدهای خود را از فروشگاه‌های خوار و بار فروشی انجام دهید به میزان دسترسی ویلا دقت داشته باشید تا دچار دردسر نشوید.

توجه به امنیت محله ای که ویلا در آن واقع شده است

از آنجایی که به احتماًل زیاد شما هیچ‌گونه شناختی در مورد محله‌های یک شهر غریبه ندارید و نمی‌دانید که مناطق مختلف یک شهر در چه سطحی از امنیت قرار دارند، بهتر است قبل از اجاره ویلا در مورد آن منطقه جستجویی انجام دهید. مناطقی وجود دارند که ممکن است صعب‌العبور باشند و با ماشین شخصی خود به سختی بتوانید از جاده‌های آن منطقه عبور کنید، چنانچه اطلاعات کافی در مورد یک شهر یا منطقه ندارید به آدرس ویلا دقت کنید و پیش از اجاره ویلا، یک جستجوی سریع در اینترنت در مورد آن محله صورت دهید. روی نقشه نیز می‌توانید اطلاعات محل و جاده‌های منتهی به ویلا را بررسی کنید.

از همسفران خود تایید بگیرید

پیش از اینکه اقدام به اجاره ویلای مورد نظرتان نمایید، در مورد آن با همسفران خود مشورت کنید و اطمنیان حاص کنید که ویلای انتخابی مورد پسند آن ها نیز است. انتخاب ویلا بایستی با سلیقه و مشورت همسفران شما صورت پذیرد. چنانچه یکی از همراهان شما در مورد ویلای انتخابی تان ناراضی باشد مطمئناً آنچنان که باید و شاید به آن فرد خوش نخواهد گذشت در حالی که هدف از سفر داشتن اوقات خوش و مفرح در کنار یکدیگر است.

نتیجه‌گیری

نکات قبل از اجاره ویلا در شمال را  مد نظر داشته باشید چون  بسیار مهم است. چنانچه نسبت به یک مورد از آن ها کوتاهی کنید، احتماًل اینکه انتخاب اشتباهی را صورت دهید بسیار زیاد خواهد بود. کافی ست تا حواس تان نباشد در مورد بهداشت ویلا دقت کنید؛ مطمئناً در این صورت سفر به کام تان تلخ خواهد شد چرا که همواره نگران هستید آیا مبلمانی که روی آن نشسته اید، ظروفی که در آن آشپزی می‌کنید و یا سرویس بهداشتی هایی که از آن استفاده می‌کنید و حتی روبالشتی های و ملحفه هایی که روی آن استراحتمی‌کنید تمیز هستند یا خیر. بنابراین حواس خود را شش‌دانگ جمع کنید تا ویلای مناسبی را برای اقامت خود و خانواده‌تان با توجه به نکات ذکر شده انتخاب نمایید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×