گیلان، زیباکنار
0133416

هزینه ساخت ویلا در شمال چگونه است؟

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-11-19
هزینه ساخت ویلا در شمال

هزینه ساخت ویلا در شمال چگونه است؟ شمال کشور یکی از مناطق زیبا و خوش آب‌وهوای ایران است. خوش آب‌وهوا بودن و نزدیکی شمال کشور به شهرهای بزرگ مثل تهران سبب‌شده است تا اغلب افراد به فکر انداختن ویلا در شمال کشور بیفتند تا در تعطیلات بتوانند از شلوغی و هوای آلوده شهرها به شمال کشور پناه ببرند.

ساخت  ویلا در شمال کشور به آسانی که اغلب افراد می‌کنند نیست و قبل از اقدام برای ساخت باید برآورد کلی از هزینه‌های ساخت داشته‌باشید و ببینید آیا ساخت ویلا به‌صورت شخصی برای شما به‌صرفه است یا خیر.

اگر شما هم به فکر ساخت ویلا در شمال کشور افتاده‌اید در ادامه مقاله همراه ما باشید تا تمامی مواردی که در برآورد هزینه ساخت ویلا باید مد نظر داشته‌باشید را با هم بررسی کنیم.

هزینه ساخت ویلا

هزینه ساخت ویلا در شمال کشور تمام هزینه‌هایی برای شروع، اجرا و بهره‌برداری از ویلا مورد نیاز است را شامل می‌شود. این هزینه‌ها با توجه به موقعیت قرار‌گیری زمین و سبک ساخت ویلا متفاوت هستند.

درست است که از نظر اصول کلی ساخت ویلا مشابه ساخت خانه است مسلم است که افراد از ساخت ویلا انتظارات خاصی دارند، این انتظارات معمولاً در حیطه لوکس بودن بنا است.

نکته مهمی که در هنگام اقدام برای ساخت ویلا باید در نظر داشته‌باشید این است که هر چه قدر ویلایی که مد نظر دارید بزرگ‌تر باشد و مصالحی که در ساخت ویلا به‌کار می‌برید گران‌قیمت‌تر باشند مسلم است که هزینه تمام‌شده ویلا برای شما بیشتر خواهد بود.

همه افراد برای ساخت  ویلا مصالح یکسانی در نظر ندارند و کیفیت ساخت ویلاها مشابه یکدیگر نیست همین عامل باعث می‌شود تا هزینه تمام‌شده ویلاها نیز با یکدیگر متفاوت باشد.

زمانی که قرار است در ارتباط با هزینه تمام‌شده ساخت ویلا صحبت کنیم هر کس کیفیت متفاوتی را مد نظر دارد به‌همین دلیل است که با توجه به نوسانات شدید بازار و تفاوت در دیدگاه هر فرد نسبت به  کیفیت ویلا برآورد قیمت ساخت کار دشواری است.

نکاتی که در هنگام ساخت ویلا باید مد نظر داشته‌باشید

در این مقاله برای برآورد قیمت ساخت ویلا، یک ویلا با امکانات رفاهی معمول و فضا های استاندارد با مصالح معمول بازار  را در نظر می گیریم و در ارتباط با ویلاهای لوکس قیمتی ارائه نمی‌دهیم چرا که مصالحی که در ساخت ویلاهای لوکس به‌کار می‌روند خارجی هستند و با توجه به نوسانات بازار ارز قیمت ثابتی ندارند.

متوسط ​​هزینه ساخت ویلا بسته به موقعیت مکانی، زیر بنای ویلا و پیچیدگی طراحی و اجرا بین ۶ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع است البته که این قیمت در حال حاضر دائما کم و زیاد می‌شود و می‌تواند تا متری 20 مییلون تومان هم جا به‌جا شود به‌عنوان مثال ساخت ویلا در رامسر یا ویلاهای ساحلی قیمت تمام‌شده به ازای هر متر مربع بیشتری دارند.

اگر هزینه ساخت ویلا در هر متر مربع را همان 6 تا 10 میلیون تومان در نظر داشته‌باشید، ساخت یک ویلا با زیربنای حدود 200 متر معمولاً بین ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تا ۲ میلیارد تومان برای شما هزینه در بر خواهد داشت  که هزینه کمی نیست.

اگر قصد شما از ساخت ویلا فروش و یا اجاره است می‌توانید امید داشته‌باشید که هزینه تان صرف حدود 2 تا 4 سال باز گردد اما اگر فقط برای استفاده شخصی قصد ساخت ویلا دارید حتماً توجه‌داشته‌باشید که سرمایه شما باید کافی باشد چرا که قرار نیست با درامد حاصل از فروش یا اجاره ویلا هزینه ساخت را تأمین کنید.

نکات مهم ساخت ویلا

همان‌طور که اشاره کردیم ساخت ویلاهای دوبلکس یا خاص هزینه بیشتری نسبت به ویلاهای عادی در پی دارد. اگر شما تنها یک ویلای معمولی می‌خواهید و طراحی خاصی برای ساخت ویلا مد نظر ندارید بهتر تا یک زمین در شهرک خریداری کتید، در شهرک ها معمولاً ویلاها با مواد ثابتی ساخته می‌شوند و یکسان هستند به‌همین دلیل هم قیمت تمام‌شده کمتری دارند. .

ساخت صفر تا صد یک ویلا حداقل یک سال طول می‌کشد و مراحل زیادی برای روند ساخت ویلا وجود دارد. به‌همین دلیل است که پیشنهاد می‌کنیم برای ساخت ویلا به‌صورت انفرادی اگر تجربه کافی در زمینه ساخت ویلا ندارید اقدام نکنید.

در سال‌های اخیر اغلب سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند تا با ساخت ویلا علاوه بر اینکه سرمایه‌گذاری می‌کنند مکانی  را بر استراحت و گذراندن اوقات فراغت داشته‌باشند.

همین امر باعث‌شده است تا قیمت ویلا در چند سال اخیر  در شمال کشور افزایش چشم‌گیری داشته باشد. بررسی های انجام‌شده و تحلیل ها نشان می‌دهند که در دهه 80 خرید ویلا لوکس شمال رشد زیادی داشت، زیرا نقدینگی در دست خریداران بیشتر شد و از طرفی مسافرت‌های شمال کشور سبب شد تا افراد بیشتری به فکر خرید ویلا بیفتند.

هزینه ساخت ویلا در سال‌های اخیر

مردمی که ویلا خریداری می‌کردند عموماًً دو دسته بودند دسته اول افرادی که دوست داشتند مکانی  برای استراحت در شمال کشور داشته‌باشند و دسته دیگر افرادی بودند که می خواستند  علاوه بر حفظ سرمایه‌شان با اجاره ویلا در شمال کسور درامد زایی داشته‌باشند. افزایش تقاضا برای ویلا در استان‌های شمالی سبب شد تا به یک‌باره قیمت ویلای شمال افزایش زیادی را نشان دهد؛

اما در اواخر دهه 80 تا سال 96 یک رکود در بخش ملک ایجاد شد، این رکود شامل ویلا نیز شد چراکه در طی این سال‌ها  به تدریج قیمت‌ها افزایش پیدا کرد و میزان نقدینگی در دست مردم کاهش پیدا کرد.

در اواخر سال 96 تا اواخر سال 97 تغییراتی شدید در قیمت ملک به‌وجود آمد و  در اقدامی عجیب قیمت ویلا به دو برابر رسید که برای خریداران ویلا شوک بزرگی به‌حساب می‌آید چرا که افراد با توجه به قیمت ویلا در سال‌های گذشته و حتی در ماه‌های اخیر اقدام به  جمع کردن و سرمایه‌گذاری  مالی برای خرید ویلا کرده بودند اما به یک‌باره قیمت ویلا دو برابر شد.

در این شرایط بود که عده‌ای از ترس افزایش مجدد قیمت‌ها، به‌سرعت خرید ویلا در شمال را در اولویت قرار دادند؛ اما همین امر نیز به افزایش قیمت‌ها دامن زد چرا که عرضه بر اساس تقاضا تعیین می‌شود، اگر هر چه قدر قیمت‌ها افزایش پیدا  کنند باز هم تعداد خریداران ثابت باشند و تغییری نکنند مسلم است که قیمت ویلا بالا می‌ماند و کاهش پیدا نمی‌کند.

دریافت مجوزهای لازم

چون این احتمال داده می‌شود که بازار هنوز کشش این قیمت را دارد. پس از مدتی قیمت ویلا و ملک در شمال کشور به ثبات نسبی رسید و خیال فعالان در این حوزه را کمی راحت کرد.قیمت ویلا کاهش پیدا نکرد اما دیگر روزانه و ماهانه بالا نرفت.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که پیش از اقدام به ساخت ویلا باید مد نظر داشته‌باشید، گرفتن مجوزهای لازم مربوط به ساخت ویلا است. اینکه بدون داشتن مجوز برای ساخت ویلا اقدام کنید کار بسیار اشتباهی است و شما باید براساس متراژ زمینی که در اختیار دارید و نقشهای که مد نظر دارید برای گرفتن مجوز اقدام کنید.

پس از گرفتن مجوزهای لازم شما اجازه تغییر نقشه یا اضافه کردن مواردی از قبیل دوبلکس کردن را ندارید و در این صورت مشمول جریمه می‌شوید.

حتماً معماری را برای تکمیل ویلایتان انتخاب کنید که دارای تبحر و مهارت کافی در این زمینه باشد و بتواند برای مشکلات پیش بینی نشده راه حل مناسبی اتخاذ کند.  ·

همچنین حتماً قبل از استخدام نیروهای کار و قرارداد با شرکت برای ساخت ویلا، اطلاعات کافی درباره سابقه فعالیت معماری و پیمانکاران به‌دست آورید.به تعریف و صحبت های دیگران اکتفا نکنید و خودتان تحقیق کنید.

گام بعدی پس از ساخت ویلا هزینه برای طراحی داخلی و خرید اقلام مورد نیاز است که باید به این مورد هم توجه کافی داشته‌باشید. ساخت ویلا به‌صورت کاملاً شخصی اصلاً توصیه نمی‌شود چرا که ب هر حال ساخت  ویلا دارای مراحل مختلفی است و توصیه می‌شود تا برای ساخت  ویلا در شمال کشور از افراد و مهندسینی که در این زمینه تجربه کافی دارند در طول مراحل ساخت کمک بگیرید.

نتیجه‌گیری

هزینه ساخت ویلا در شمال کشور به موارد مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان به‌صورت کلی گفت که هزینه ساخت  ویلا در شمال کشور چه میزان است. مسلم است که ساخت ویلایی در مناطق روستایی هزینه کمتری نسبت به ساخت ویلا در مناطق توریستی تر مثل رامسر برای شما در پی دارد.

اینکه چه مصالحی برای ساخت ویلا مد نظر دارید نیز مورد دیگری است که در هزینه تمام‌شده شما برای ساخت ویلا نقش دارد. اگر برای بار اول است که اقدام به ساخت ویلا در شمال کشور می‌کنید بهتر است تا از شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت میکنند کمک بگیرید.

شرکت انبوه‌سازان آرش به مدیریت و سرمایه‌گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت‌وساز شهرک‌های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است.

مرکز اصلی شرکت ساختمانی انبوه‌سازان آرش منطقه آزاد انزلی در زیباکنار بعد از صدا و سیما شهرک آرش ۲ میباشد. اگر شما هم قصد ساخت‌وساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه‌سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×