گیلان ، زیبا کنار
0133416

همه‌چیز درباره ییلاق زیبای سوباتان

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
ییلاق سوباتان

گیلان یکی از زیباترین استان ها در ایران است که طبیعت بسیار زیبا و دیدنی ای دارد. در گیلان شما جاذبه‌های زیادی را می‌توانید پیدا کنید. یکی از جاذبه ها در این استان سرسبز، ییلاقات زیبا و خوش آب و هوا است. یکی از این ییلاق ها، ییلاق زیبای سوباتان است. در این مطلب در مورد همه‌چیز درباره ییلاق زیبای سوباتان گفته شده است.

برای خرید ویلا در چمخاله با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

موقعیت ییلاق سوباتان

برای خرید ویلا در لنگرود با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

قبل از هر چیز باید بدانیم که این ییلاق دقیقا در کجا قرار دارد. ییلاق زیبای سوباتان از توابع شهرستان تالش در استان گیلان است. این ییلاق که در زبان تالشی(سووتون) خوانده می‌شود، در 22 کیلومتری ضلع غربی شهر لیسار قرار گرفته است که از توابع شهرستان سرسبز تالش است.

ییلاق در واقع در 36 کیلومتری شمال غرب شهر تالش قرار دارد و نیز در 21 کیلومتری جنوب شرقی دریاچه نئور است. این ییلاق زیبا از  شرق به جنگل‌های زیبا و انبوه تالش، از غرب به ییلاقات اردبیل، از شمال به روخانه لیسار و از جنوب هم ییلاق های آسبومار جوکندان وصل می‌شود.

برای خرید ویلا در سیسنگان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

برای رفتن به این ییلاق زیبا باید با خود وسایل مناسب برای در امان ماندن از باران به همراه داشته باشید. بهترین فصل برای رفتن به این ییلاق نیز از اواسط بهار تا اواسط تابستان است. در این زمان ها هم این ییلاق سرسبزتر و زیباتر است و هم هوای بسیار دلپذیری دارد که باعث می‌شود که افراد بتوانند لحظاتی خوش و دل انگیز را سپری کنند.

جاذبه‌های ییلاق سوباتان

این ییلاق زیبا واقعاً جای سرسبز و زیبایی است و مناظری بی‌بدیل و زیبا دارد که انسان از دیدن انها سیر نمی‌شود. این ییلاق در ارتفاع 1900 متری تا 2500 متری از سطح دریا قرار دارد. روستایی که نزدیک به این ییلاق قرار دارد نیز سوباتان نام دارد و دارای دشت‌های شقایق بسیار زیبایی است.

برای خرید ویلا در کلاردشت مازندران با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

زمستان های این ییلاق سرد است اما تابستان های معتدل و خنکی دارد. شما می‌توانید در زمانی که در این ییلاق در حال گشت و گذار هستید، اسب های وحشی و زیبایی را ببینید که در حال چریدن هستند. این یکی دیگر از جاذبه‌های این ییلاق است. اسب ها با خیال راحت در دشت به این طرف و آن طرف می روند و واقعاً صحنه های زیبایی از حیات وحش را شما می‌توانید در این ییلاق مشاهده کنید.

 در این ییلاق شما دشت‌های وسیع و زیبای سرسبزی را مشاهده می‌کنید که حال شما را دگرگون می‌کنند. در دل این دشت‌ها کلبه ها و خانه‌های چوبی و نیز ویلاها دیده می‌شوند.

افراد طبیعت دوست

افرادی که طبیعت دوست هستند بدون شک در این ییلاق می‌توانند لحظاتی زیبا و عالی داشته باشند. از جاذبه‌های دیگر این ییلاق زیبا کلبه های چوبی روستاییان است . شما می‌توانید این کلبه ها را در دل دشت‌های زیبا و سرسبز مشاهده کنید. در این ییلاق زیبا و دل انگیز از تکنولوژی خبری نیست و هیاهوی شهر در این ییلا وجود ندارد. شما گله گوسفندان را مشاهده می‌کنید که در حال چریدن هستند و چوپان ها در اطراف آنها در حال مراقبت هستند.

مراتع سرسبز و بزرگی که در این ییلاق وجود دارد می‌تواند برای افراد زیبایی و جذابیت داشته باشد.

برای اجاره ویلا در لاهیجان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

در این ییلاق خبری از برق و امکانات شهری نیست بنابراین افرادی که می‌خواهند در این ییلاق به گشت و گذار بپردازند باید با خود وسایل و امکانات لازم را ببرند. تلفن همراه نیز در مناطق بسیاری از این ییلاق آنتن نمی‌دهد. حتی در تابستان هم در این منطقه باید لباس گرم با خود به همراه داشته باشید.

دشت‌هایی از گل شقایق

دشت‌هایی که از گل شقایق پوشیده شده است، نیز از جاذبه‌های دیگر این ییلاق است. شما می‌توانید در این ییلاق، عکس‌های بسیار زیبایی بگیرید. دشت گل های شقایق واقعاً یکی از جاذبه‌های دیدنی این ییلاق است.

در این ییلاق هم چنین آبشارهای زیبایی وجود دارد که شما می‌توانید از آنها دیدن کنید. آبشار ورزان و آبشار ماهار دو آبشار زیبای این ییلاق رویایی هستند که می‌توان از انها دیدن کرد.

برای خرید ویلا در فومن با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

به جز آبشارها این ییلاق دارای دره های سرسبز و زیبایی است که چشم ها را می نوازد و می‌توان از آنها عکس‌های زیبا و بی‌نظیری تهیه کرد.

در کنار جاذبه‌های طبیعی این ییلاق شما  می‌توانید از بازارچه سنتی سوباتان و موزه مردم‌شناسی عشایر نیز دیدن کنید. در بازارچه شما می‌توانید صنایع دستی آن منطقه را ببینید و خریداری کنید. کالاها و محصولات دیگری نیز در این بازار وجود دارند که شما می‌توانید خریداری کنید. اگر توانستید در روستا حتماً صبحانه محلی بخورید. اگر اهل کباب هستید حتماً کباب بازارچه را امتحان کنید و لذت ببرید. در رستوران ها نیز می‌توانید غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید.

آبشارها و دشت‌های پهناور

برای خرید ویلا در کلاچای با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

در کنار آبشارها و دشت‌های پهناور و اسب ها و دره های سرسبز، شما چشمه ها و جوی های آب زلال و طبیعی را خواهید دید و می‌توانید از آنها لذت ببرید.

هم چنین شما در این ییلاق می‌توانید به سراغ دریاچه نئور بروید که واقعاً دیدنی و زیبا است.

برای اجاره ویلای ییلاقی در مازندران با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

ییلاق سوباتان دارای پارک جنگلی آلچاق است که در قسمت شرقی سوباتان قرار دارد و دارای درختچه ها و بوته های زیبایی وجود دارد که در نوع خود زیبا و دیدنی هستند.

اگر می‌خواهید تا در سوباتان اقامت کنید می‌توانید خانه‌های محلی را اجاره کنید یا این که می‌توانید در طبیعت کمپینگ کنید. اگر نیاز به مواد غذایی و وسیله دارید هم می‌توانید از سوپرمارکت های روستا خرید کنید.

نتیجه‌گیری در مورد ییلاق سوباتان

برای خرید ویلا در نمک آبرود با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

همان‌طور که می بینید مناطق شمالی دارای زیبایی های بسیاری هستند. از همین رو اگر دنبال خرید ویلایی در مناطق شمالی هستید، شرکت انبوه سازان آرش می‌تواند کمکی عالی برای شما باشد. می‌توانید با کارشناسان تماس بگیرید تا بهترین مشاوره ها به شما عرضه شود.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×