گیلان، زیباکنار
0133416

امتیازات خرید ویلا در آمل و نور و فاصله این دوشهر

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
ویلا در آمل و نور

اگر از ساکنین شمال بخواهید که ده مورد از زیباترین شهرهای مازندران را لیست کنند، بی‌شک آمل و نور در این لیست ده گزینه‌ای جای خواهند گرفت. آمل و نور دو شهر زیبا در مازندران هستند که با توجه به فاصله‌شان از هم، این روزها تب و تاب زیادی برای خرید ویلا در این دو شهر به راه افتاده است و خرید ویلا در نور مازندران بسیار زیاد است.

دلایل زیادی برای این حجم از اشتیاق جهت سرمایه‌گذاری و خرید ویلا در این شهرها وجود دارد. شاید مهم‌ترین و بارزترین آن‌ها رشد فوق‌العاده قیمت زمین در این دو شهر باشد. ایده سرمایه‌گذاری در آمل و نور به‌ ویژه برای ساکنین تهران، ایده‌ای کارآمد و پربازده است. چرا که فاصله هر دوی این شهرها تا تهران بسیار کم است و می‌توان بدون عجله و شتاب مسیر زیبای رسیدن تا این شهرها را با ماشین شخصی پیمود.

در ادامه قصد داریم گشت‌وگذاری پیرامون این دو شهر زیبا و دوست‌داشتنی شمالی داشته باشیم و امتیازات خرید ویلا در آن‌ها را با هم بررسی کنیم. بنابراین اگر شما هم مشتاق شنیدن این امتیازات هستید در ادامه ما را همراهی کنید.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

فاصله میان دو شهر آمل و نور در مازندران چقدر است؟

فاصله میان دو شهر آمل و نور در مازندران به این بستگی دارد که شما کدام مسیر را برای طی‌کردن انتخاب کنید. پل ارتباطی بین این دو شهر از طریق دو مسیر متفاوت لست که هرکدام از آن‌ها مسافت متفاوتی دارند. پیش از هر چیز بگوییم که هر دوی این مسیرها به‌واقع شگفت‌انگیز هستند و شما را از دل جاده‌هایی سرسبز و جنگل‌هایی خیال‌انگیز عبور می‌دهند و مطمئناً به‌قدری سرگرم دیدن مناظر خواهید شد که متوجه مسافت نمی‌شوید.

مسیرهای آمل به نور و بالعکس

در مسیر اول شما برای رسیدن از آمل به نور و بالعکس، از چمستان عبور می‌کنید. این مسیر به نسبت مسیر دوم مسیر کوتاه‌تری است و در آن خبری از جاده‌های ساحلی نیست. شما برای طی‌کردن مسیر آمل تا نور در این راه باید به‌ سمت غرب آمل رهسپار شوید و بعد از عبور از جاده‌های جنگلی و مراتع پرطراوت و  گذر از آهودشت و چمستان و ناتل، سرانجام پای‌تان به نور باز می‌شود. این مسیر تقریباً 42 کیلومتر است. هرچند که اختلاف آن نسبت به مسیر دوم چندان چشمگیر نیست اما اگر یک دقیقه هم برایتان یک دقیقه است پس این مسیر را انتخاب کنید!

اما مسیر دوم که شما را از آمل به نور می‌رساند مسیری است که باید در آن از محمودآباد بگذرید. این مسیر نسبت به مسیر اول کمی طولانی‌تر است. به این صورت که برای راهی‌شدن از آمل تا محمودآباد باید به‌سمت شرق آمل رهسپار شوید و سپس جاده‌ای جنگلی را تا محمودآباد طی کنید و انواع ویلاهای جنگلی شمال را در این مسیر مشاهده خواهید کرد.

بعد از رسیدن به محمودآباد، در جاده‌ای ساحلی به موازات دریا حرکت می‌کنید و خود را به نور می‌رسانید. اگر می‌خواهید در مسیر آمل به نور هم از جاده‌های جنگلی عبور کنید و هم طعم و مزه عبور از جاده‌های ساحلی را بچشید مسیر دوم برایتان جذاب خواهد بود. این مسیر حدوداً 47 کیلومتر است و تنها 5 کیلومتر از مسیر اول طولانی‌تر است. در این مسیر شما از هلی کتی، کلوده، گالش پل، محمودآباد، اهلم و رستم‌رود عبور می‌کنید و در نهایت شهر زیبای نور را خواهید دید که  از دوردست‌ها همچون یک الماس نورانی در جوار دریای بی‌کران کاسپین می‌درخشد.

برای خرید قسطی ویلا شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

سرمایه‌گذاری پربازده با خرید ویلا در شهر نور

بعید است کسی را پیدا کنید که بعد از خرید ویلا در نور، از کرده خود پشمان شده باشد. سرمایه‌گذاری در نور، از آن دست سرمایه‌گذاری هایی است که امتحان خود را مدت‌ها پیش پس داده. رشد قیمت زمین در نور نسبت به رشد سایر مناطق دیگر رشدی چشمگیر است و همین نکته می‌تواند پای شما را به‌عنوان خریدار ویلا در این شهر زیبا باز کند. اما اگر می‌خواهید امتیازات دیگر نور را برای خرید ویلا بدانید و از مزایای دیگر نور در کنار فاصله آمل تا نور آشنا شوید، به ادامه این مطلب مراجعه کنید.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نزدیکی شهر نور به ساحل دریای خزر

نمی‌توان تمام شهرهای استان مازندارن را ساحلی دانست. بابل با آن همه زیبایی و طراوتش شهری ساحلی نیست. همینطور بسیاری دیگر از شهرهای مازندران. اما شهر نور به‌عنوان یکی از شهرهای ساحلی که در حاشیه دریای خزر جای خوش کرده شناخته می‌شود. در واقع شما در شهر نور هم فرصت خرید ویلای ساحلی را دارید و هم فرصت این را دارید که دست به خرید ویلای جنگلی بزنید.

بنابراین می‌توان این نکته مهم را یک امتیاز ویژه برای شهر نور دانست. شهر نور با این شرایط شهری بسیار تا بسیار خوش و آب‌وهواست که دارای مناطق ییلاقی بی‌نظیری است. و می‌توانید در آن هم به آب‌وهوای ساحلی دسترسی داشته‌باشید و هم به آب‌وهوای مطبوع کوهستانی.

جاذبه‌های دیدنی و شگفت‌انگیزی در شهر نور و حوالی آن وجود دارد

شک نداشته‌باشید که با خرید ویلا در شهر نور حتی یک روز هم حوصله تان سر نخواهد رفت و احساس کسالت نخواهید کرد. از آب‌وهوای بکر و پرطراوت آن که بگذریم می‌رسیم به جاذبه‌های دیدنی و شگفت‌انگیزی نور. جاذبه‌هایی که هم برای عاشقان طبیعت و هم برای عاشقان فرهنگ و تاریخ شگفتانه هایی در دل خود پنهان کرده است.

از جاذبه‌های طبیعی و زیبای نور می‌توان به آبشار آب‌پری، آبشار سیسنگان، دریاچه الیمالات، آبشار ونوش، پارک‌جنگلی کشپل، جنگل نور و آبشار حرام اشاره کرد. شاید این موارد تنها یک صدم یا شاید هم یک هزارم از دیدنی‌های بی‌نظیر نور باشند. و اما برای عاشقان تاریخ و آثار باستانی نیز می‌توان روستاهای تاریخی و کهن نور را پیشنهاد داد.

روستای یوش که به‌خودی خود یک روستای زیبا و خاطر انگیز با کوچه باغ‌های باریک و شاعرانه است. بیراه نبوده که شاعر گرانقدر ایرانی استاد نیما یوشیج در این روستای زیبا طبع شاعرانگی‌اش می‌شکفته. روستای یوش، کاخ تمیشان، کلیسای آنتوان مقدس، فیل سنگی نور و قلعه پولاد بلده از جمله دیدنی‌ترین مکان‌های تاریخی نور هستند. و اما آب گرم لاویج که به‌هیچ‌عنوان نباید آن را از دست بدهید.

خرید ویلا در آمل و رقم‌زدن یک سرمایه‌گذاری سودآور

اگر به‌دنبال یک سرمایه‌گذاری پر سود هستید ما خرید ویلا در شمال را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اما کجای شمال؟ بی‌شک شهر آمل یکی از شهرهای پربازده در خرید ویلا و سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آید. رشد قیمت زمین و سرعت چشمگیر پیشرفت در این شهر زیبای شمالی، همگان را بر این داشته تا با خرید ویلا در شهر آمل به مزایای فوق‌العاده‌ای دست پیدا کنند. شاید مهم‌ترین نکته را در این بین بتوان نزدیک‌بودن آمل به تهران قلمداد کرد. شما از تهران تا آمل راه زیادی ندارید. درواقع آمل اولین شهری است که بعد از خارج‌شدن از تهران و عبور از جاده هراز وارد آن خواهید شد.

قیمت ویلا در آمل به نسبت سایر شهرهای مازندارن مقرون‌به‌صرفه‌تر است

یکی از هزاران امتیازات آمل برای خرید ویلا این است که قیمت ویلا و ملک در این شهر نسبت به سایر شهرهای مازندران قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تری است. دلیل آن را هم می‌توان دور‌بودن نسبی این شهر از دریا تلقی کرد. هرچند این مورد نه حسن است و نه عیب، اما برای افرادی که می‌خواهند ویلایی با قیمت مقرون‌به‌صرفه و رشد عالی در شمال خریداری کنند این مورد یک امتیاز است.

برای خرید ویلای کوهستانی در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

شرایط عالی آب‌وهوایی در شهر آمل به‌واسطه دوری از دریا

اگر خواستار زندگی در آب‌وهوایی کوهستانی و مطبوع هستید بی‌شک آمل را برای زندگی و خرید ویلا انتخاب کنید. شهر آمل از یک سمت به جنگل‌های شمالی و از سمت دیگر به کوهستان‌های برافراشته اشراف دارد و آب‌وهوایی بسیار خنک و مطبوع در آن جریان دارد. اگر از آب‌وهوای شرجی فراری هستید و ترجیح می‌دهید در منطقه‌ای با آب‌وهوای کوهستانی و خنک زندگی کنید آمل برای شما انتخابی ایده‌آل خواهد بود.

جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بی‌نظیری در آمل و حوالی آن وجود دارد

با زندگی در آمل همیشه سرگرم خواهید بود چرا که همیشه جایی برای سپری‌کردن آخر هفته‌های خود خواهید داشت. چه از نوع طبیعی و چه از نوع فرهنگی تاریخی. مکان‌هایی مانند آتشکده آمل، موزه تاریخ آمل، پل دوازده چشمه، مجموعه فرهنگی تاریخی کاسپین پارت و غار دستکند و کتیبه‌شاه برای عاشقان فرهنگ و تاریخ‌اند. و همچنین مکان‌هایی مانند قله دماوند، پارک ملی لار، پارک جنگلی میرزاکوچک‌خان، پارک جنگلی هلومسر، آب معدنی لاریجان، جنگل المیستان و آبشار شاهاندشت نیز از حمله جاذبه‌های دیدنی برای دوستداران طبیعت هستند.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید

نتیجه‌گیری

همانطور که در این مطلب اشاره شد امتیازات مهمی برای شهرهای آمل و نور وجود دارد که خرید ویلا در این شهرها را منطقی می‌نماید. شما نیز اگر از طرفداران خرید ویلا در شمال هستید پیشنهاد می‌کنیم که این دو شهر ایده‌آل و زیبا را از دست ندهید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×