گیلان، زیباکنار
0133416

پنج نکته هنگام رهن ویلا دوبلکس در شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-11-12
رهن ویلای دوبلکس در شمال

پنج نکته هنگام رهن ویلا دوبلکس در شمال در حال حاضر ویلاها در شکل‌های مختلفی ساخته و عرضه می‌شوند. اگر قصد رهن ویلا دارید باید با انواع ویلا و ویژگی‌های هرکدام آشنا باشید در غیر این صورت ممکن است ضرر زیادی را متحمل شوید.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد رهن ویلا دارند، برای جلوگیری از ضرر بهتر است تا تفاوت‌های مختلف بین ویلاها را بشناسید به‌عنوان مثال تفاوت‌های ویلاهای فلت با ویلاهای دوبلکس یکی از موارد  مهمی است که باید بدانید چرا که این احتمال وجود دارد تا قیمت این ویلاها متر یا بیشتر از سایر ویلاها باشد. در ادامه مقاله تمام نکاتی که برای رهن ویلای دوبلکس باید مد نظر داشته‌باشید تا ضرر نکننید را بررسی خواهیم کرد. .

ویلای دوبلکس چیست؟

ویلاهای دوبلکس از جمله ویلاهایی هستند که به‌صورت دوطبقه‌ای هستند.ویلاهای دوبلکس یکی از انواع ویلاها هستند که شما می‌توانید از حداکثر فضایی که در اختیار دارید استفاده کنید.

معمولاً ویلاهای دوطبقه از نظر طراحی نیز بسیار زیا و خاص تر طراحی می‌شوند و توجه اکثر مخاطبان را به‌خود جلب میکنند. یکی از مهم‌ترین دلایلی که افراد تمایل به استفاده از ویلای دوبلکس دارند، داشتن فضای بیشتر و چشم‌انداز زیباتر در مقایسه با ویلاهای فلت است .

اگر شما هم خانواده پر جمعیتی دارید یا دوست دارید به‌صورت گروهی و خانوادگی سفر کنید، ویلاهای دوبلکس انتخاب بسیار خوبی برای شما هستند چرا که به‌دلیل دوطبقه بودن ویلا اقامت خانواده‌ها در آن راحت‌تر است و فضای پرت کمتری وجود دارد، در واقع در ویلاهای دوبلکس از حداکثر فضا بهره برده شده است.

با توجه به اینکه قیمت زمین در شمال افزایش پیدا کرده است خرید ویلاهای دوبلکس از نظر اقتصادی نیز به‌صرفه تر است چرا که شما در واقع پول یک زمین را می‌دهید اما دوطبقه منزل دارید. درست است که خرید ویلاهای دوبلکس نسبت به ویلاهای فلت بیشتر است ما در مقابل اینکه شما دوطبقه در اختیار دارید با هم به‌صرفه است.

هزینه رهن ویلای دوبلکس

ویلاهای دوبلکس در شمال با توجه به میزان مساحت و منطقه‌ای که در آن قرار دارند در قیمت‌های مختلفی برای رهن عرضه می‌شوند و پایه قیمت رهن  ویلاهای دوبلکس در شمال از 250 میلیون تومان به بالا است.

نوع نقشه، سال ساخت، مصالح به‌کار رفته، محل قرار گیری، مقیاس زمین اززج مله عواملی هستند که بر قیمت ویلاهای دوبلکس اثر  دارند. معمولاً  ویلاهایی که رو به دریا هستند قیمت بالاتری دارند. ویلاهایی دوبلکسی که دارای دو چشم‌انداز هم به سوی دریا و هم جنگل هستند قیمت بالاتری دارند.

به‌طور کلی رهن ویلاهای دوبلکس برای افرادی که دوست دارند به‌صورت دسته جمعی به مسافرت و گردش بروند انتخاب مناسبی است چرا که به‌دلیل دوطبقه بودن ویلا فضای بیشتری در اختیار شما قرار دارد در غیر این صورت اگر تنها یک خانواده هستید رهن ویلای دوبلکس می‌تواند هزینه زیادتری برای شما به‌همراه داشته باشد.

ویلاهای دوبلکسی در حال حاضر هم در مناطق جنگلی و هم در مناطق ساحلی ساخته می‌شوند و از این بابت دست شما در انتخاب باز است و محدودیتی ندارید.

نکاتی که در هنگام رهن ویلا دوبلکس باید مدنظر قرار دهید

نوع سند ویلا

یکی دیگر از نکات قابل تأمل در هنگام خرید ویلا نوع سند ملک است. اگر اطلاعات کافی در این زمینه  ندارید حتماً از مشاور املاک ماهر و معتبر بخواهید تا نوع سند شما را چک کنند و برخی از افراد بر روی سند ویلا وام می‌گیرند و در صورت عدم پرداخت قسط‌ها شما ناچار به پرداخت قسط‌ها هستید چون سند ویلا به‌نام شما است.

مورد دیگری که احتمال دارد رخ دهد فروش ویلا با قولنامه به چند نفر است. تا جای ممکن بودن داشتن سند معتبر ویلا را با قولنامه خریداری نکنید.

متأسفانه برخی از افراد سودجو نیز زمینی که کاربری کشاورزی دارد را به فروش می‌رسانند که بعداً مشکلات فراوانی برای شما ایجاد می‌کند چرا که این زمین ه کاربری ساخت‌وساز ندارند و تنها باید برای مصارف کشاورزی از آن‌ها استفاده کرد.

نوع مصالحی که در ساخت ویلا به‌کار رفته است. هر چه قدر مصالحی که در ساخت به‌کار رفت است بهتر باشند عمر سازه بیشتر است و کمتر نیاز به بازسازی وجود دارد.

در ویلاهای دوبلکس داشتن چشم‌انداز مناسب یک مزیت مهم و ضروری به‌شمار می‌آید، اگر قصد رهن ویلای دوطبقه را دارید حتماً به طبقه دوم ویلا  بروید و چشم‌انداز ویلا را چک کنید.

قبل از خرید ویلا مشخص کنید که قصد خرید ویلا در چه منطقه‌ای از شمال را دارید، ویلاهای دوبلکس هر چه به‌سمت دریا نزدیک‌تر باشند قیمت بالاتری دارند.

انواع ویلاها چه دوبلکس و جه فلت به دو صورت ساحلی و جنگلی ساخته می‌شوند. توجه‌داشته‌باشید که اگر قصد ویلای فلت در منطقه ساحلی یا جنگلی را دارید چشم‌انداز را چک کنید چرا که اغلب ویلاهای فلت چشم‌انداز مناسبی ندارند.

ظاهر و زیبایی ویلا

ظاهر ویلا یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید باید مد نظر قرار دهید. برخی از افراد دوست دارند تا از ویلا ساحل یا جنگل یا غروب خورشید را تماشا کنند، باید در هنگام خرید چشم‌انداز ویلا را چک کنید تا با توجه به معیارهای شما باشد.

هرگز ظاهر ویلا را به‌تنهایی به‌عنوان معیار اصلی مد نظر قرار ندهید چرا که ویلاهایی ساخته می‌شوند که ظاهر بسیار زیبا و جذابی دارند اما در عمل استحکام بسیار کیم دارند و از مصالح با کیفیت در ساخت آن‌ها استفاده نشده است. شاید بتوان ظاهر ویلا را تغییر داد اما نمی‌توان زمین مصالح، محل قرارگیری ویلا را به‌راحتی تغییر داد.

 

تفاوت ویلای فلت و دوبلکس در چیست؟ کدام برای نصب مناسب است؟

ویلای فلت چیست؟

فلت در لغت به معنای هم‌سطح، صاف و هموار است  در اصل به هر سطحی که با هیچ نقطه‌ای از خودش اختلاف سطح ندارد، فلت می‌گویند. در اصطلاح طراحی ویلای فلت به ویلایی اطلاق می‌شود که تنها یک طبقه و یک سقف دارد.

یعنی هیچ سقف مشترکی با بخشی دیگر ندارد.ویلای فلت که به نام‌های ویلای یک طبقه  یا همکف نیز مشهور است، به ویلاهایی گفته می‌شود که در یک طبقه و دارای یک سقف می‌باشند.

ویلاهای فلت معمولاً بین 80 تا 130 متر هستند و دو یا سه اتاق خواب دارند. ویلاهای فلت از قدیمی ترین ویلاها هستند و در گذشته اغلب ویلاها در شمال به‌صورت فلت ساخته می‌شد.

در حال حاضر نیز اغلب ویلاهای قدیمی در شمال به‌صورت فلت هستند. ویلاهای فلتی که موجود هستند به‌دلیل افزایش قیمت زمین معمولاً بازسازی شوند چرا که اغلب افراد ترجیح می‌دهند ویلای دوبلکس خریداری کنند تا ویلای فلت.

قیمت ویلای فلت

ویلاهای فلت همان‌طور که اشاره کردیم از نظر سازه قدیمی تر هستند. در حال حاضر کمتر سازندهای ویلایی به‌صورت فلت می سازد. قیمت ویلاهای فلت نیز براساس محل قرارگیری و سال ساخت متفاوت است و معمولاً قیمت ویلاهای فلت از 150 میلیون تومان شروع می‌شود.

 مزایای ویلای فلت

هزینه کمتر برای گرم کردن ویلا : چون ویلا متراژ کمتری دارد و تنها یک طبقه است وسایل گرمایشی کمتری مورد نیاز است.

حمل و نقل راحت‌تر : به‌دلیل اینکه ویلا به‌صورت یک طبقه است، امکان جابه‌جایی و قرار دادن وسایل در ویلا راحت‌تر است.

هزینه کمتر ساخت: ویلاهای فلت تنها در یک طبقه ساخته می‌شوند و به‌همین دلیل نیاز به مصالح و کارگر کمتری برای ساخت است و در مدت‌زمان کمتری ویلا ساخته می‌شود.

معایب ویلای فلت

جدا نبودن فضای های داخلی از هم : معمولاً ویلای‌های فلت اتاق خواب ندارند یا تنها یک اتاق خواب دارند و برای افرادی که به‌صورت گروهی و خانوادگی سفر می‌کنند انتخاب مناسبی نیست و فضاهای داخلی ویلا از هم جدا نیستنذ.

نداشتن چشم‌اندازه زیبا: به‌دلیل اینکه ویلاهای فلت تنها یک طبقه هستند امکان دیدن فضای بیرونی مثل دریا و جنگل برای افراد وجود ندارد.

نتیجه‌گیری

در این مقاله سعی کردیم تا تمامی مواردی که باید در هنگام رهن ویلای دوبلکس مد نظر داشته‌باشید را بیان کنیم.در ابتدا حتماً باید تمام جوانب را در نظر بگیرید و بعد برای رهن ویلا اقدام کنید چرا که ویلای دوبلکس از نظر هزینه با ویلای فلت متفاوت است و برابر نیست.  برای اینکه در هنگام رهن ویلا دچار اشتباه نشوید بهتر است تا ویلای دوبلکس را از شرکت‌های معتبر رهن کنید.

شرکت انبوه‌سازان آرش یک از شرکت‌های پیشتاز در صنعت ویلا سازی در منطقه آزاد انزلی  است. این شرکت فعالیت‌های اقتصادی خود را از سال 1394 آغاز کرده است و تاکنون بیش از صد ها ویلا توسط شرکت ساخته و به مشتریان عرضه شده است.

هم‌اکنون شرکت انبوه‌سازان آرش 200 پروژه در دست ساخت دارد و به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم برای 400 نفر ایجاد استغال کرده است. شما می‌توانید به‌راحتی و بودن دغدغه ویلای مورد نظرتان را کاملاً قانونی رهن کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×