گیلان، زیباکنار
0133416

راهنما چیدمان به سبک ماکسیمالیسم

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
چیدمان به سبک ماکسیمالیسم

چیدمان به سبک ماکسیمالیسم چگونه است؟ مطمعناً نام سبک مینیمال را بارها و بارها در انواع و اقسام ژورنال‌های مربوط به دکوراسیون داخلی دیده‌اید و شنیده‌اید. البته جای تعجب هم ندارد. چراکه این سبک در چند سال اخیر به سبکی بسیار محبوب برای چیدمان خانه تبدیل شده‌ است. دلیل آن هم زیبایی و مفهومی‌بودن این سبک در عین سادگی و دوربودن از پیچیدگی‌ها و جزئیات بیهوده است. اما اکنون می‌خواهیم از سبکی دیگر با عنوان سبک ماکسیمال حرف بزنیم.

سبک ماکسیمال چیست؟

سبک ماکسیمال تداعی‌کننده ضیافتی با شکوه از رنگ‌های شاد و پرانرژی در فضایی جسورانه با فانتزی‌های زیبا و خلاقانه است. این سبک دقیقاً در نقطه مقابل سبک مینیمال قرار دارد. هرچند که سبک مینیمال بسیار محبوب است، اما عده زیادی نمی‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند و در خانه‌ای که به سبک مینیمال طراحی شده باشد احساس یخ‌زدگی و بی‌روحی دارند.

بنابراین اینگونه افراد باید یک راست سراغ سبک ماکسیمال بروند. سبکی که در آن بدون هیچ‌گونه محدودیتی می‌توان دست به انتخاب پالت‌های رنگی و الگوهای خلاقانه زد و طرح‌های جدید را حتی در آن واحد خلق کرد. سبک ماکسیمال از این بابت دست شما را کاملاً باز گذاشته تا بتوانید تا جای ممکن شروع به بازی‌کردن با تناژهای رنگی و الگوهای فانتزی مختلف کنید و فضایی زیبا را در ویلای خود خلق کنید. مهم‌ترین رکن در داشتن یک دکوراسیون داخلی به سبک ماکسیمال داشتن خلاقیت و صد البته سلیقه‌ای عالی برای یک چیدمان هنرمندانه است.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 با پالت‌های رنگی بازی کنید

برای ایجاد یک سبک ماکسیمال به‌هیچ‌عنوان نباید خود را محدود به انتخاب یک یا دو رنگ نمایید. شما باید دائما با پالت‌های رنگی مختلفی بازی کنید و در نهایت ترکیبی هنرمندانه از رنگ‌های مختلف خلق کنید. رنگ‌هایی که در این چیدمان به‌کار می‌گیرید نباید بی‌روح و سرد باشند. بلکه باید از رنگ‌هایی با تناژ گرم، درخشان و پرانرژی استفاده کنید.

رنگ‌ها باید به گونه‌ای باشند که با پای‌گذاشتن به محیط داخلی ویلا موجی از رنگ‌های شارپ و عمیق به استقبال شما آیند. دقت داشته باشد که منظور ما در اینجا از بازی با پالت رنگ‌ها انتخاب رنگ‌هایی است که در کنار هم هم‌نشینی زیبایی دارند، نه اینکه از هر رنگی در چیدمان خود استفاده کنید. شما باید در نهایت چند رنگ که مکمل هم هستند را برای چیدمان ویلای خود انتخاب کنید. بنابراین در انتخاب رنگ‌ها خسیس نباشید.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تابلوهای هنری پر از جزئیات را روی دیوارهای ویلا نصب کنید

یکی از کارهایی که می‌توانید در راستای خلق یک چیدمان ماکسیمال در ویلا انجام دهید، استفاده تابلوهای هنری با جزئیات زیاد است. نقاشی‌های مدرن به‌ طور عمده دارای تعداد محدودی رنگ و جزئیات بسیار کمی هستند. این نقاشی‌ها و آثار هنری برای استفاده در ویلایی با سبک ماکسیمال چندان مناسب نیستند. چراکه بازی با رنگ‌ها در آن‌ها به میزان کمتری مشاهده می‌شود. در عوض تابلوهای نقاشی که دارای طرح و نقش‌های مینیاتوری و پر از جزئیات هستند برای استفاده در چیدمان ماکسیمال عالی به‌ نظر می‌رسند.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از اکسسوری‌های هنری در ویلا با چیدمان به سبک ماکسیمالیسم

اگر به یاد داشته‌ باشید در چیدمان مینیمال حق استفاده بیش از حد از اکسسوری‌های تزئینی را در محیط ویلا نداشتیم. در واقع برای استفاده از اکسسوری در چیدمان ویلا نیز باید سراغ انواع مینیمال آن‌ها می رفیتم. اما در چیدمان ماکسیمال هرچه تعداد اکسسوری‌ها و جزئیات آن‌ها بیشتر باشد به رسالت این سبک پایبندتر بوده‌اید.در واقع در چیدمان به سبک ماکسیمال باید شاهد جزئیات زیادی باشیم که در عین زیبایی دارای انسجام و یکپارچگی هستند.

بنابراین باز هم باز می‌گردیم به‌ همان نکته‌ای که گفته شد. در سبک ماکسیمال باید تمام جزئیات به‌شکل هنرمندانه و اصولی در کنار هم چیده شوند. ایجاد فضایی شلوغ و درهم‌ریخته هدف سبک ماکسیمال نیست. بلکه همه‌چیز باید در کنار هم جفت و جور شوند و به‌ مثابه یک مجموعه یکپارچه به‌ نظر برسند. این نکته را باید در انتخاب اکسسوری‌ها نیز رعایت کرد.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از قالیچه‌هایی منقش به نقوش مینیاتوری و زیبا

برای اینکه چیدمان ویلای خود را به سبک ماکسیمال نزدیک کنید باید از قالیچه‌هایی با طرح و نقش‌های ریز و پرجزئیات بهره بگیرید. این قالیچه‌ها می‌توانند طرح‌های سنتی یا اسلیمی داشته‌ باشند و یا با جزئیات دیگری همراه شده باشند. قالیچه‌هایی با طرح و رنگ‌های متفاوت که در عین ایجاد هارمونی با فضای ویلا دارای ظاهر زیبا و شیکی نیز باشند می‌توانند انتخاب خوبی برای چیدمان ماکسیمال به‌نظر برسند.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

ظاهر ویلا را به‌‌هم‌ریخته نکنید

اگر چه در سبک ماکسیمال باید از متریال‌ها و بافت‌های مختلف در چیدمان ویلا استفاده کرد، اما این موضوع بدان معنا نیست که هر چه به دستمان رسید را می‌توانیم در چیدمان و دکوراسیون داخلی ویلا جای دهیم. شما باید برای هرکدام از انتخاب‌های خود در چیدمان به سبک ماکسیمالیسم هدف و دلیل محکمی داشته‌ باشید. به‌عنوان مثال ایجاد هارمونی و یکپارچگی در فضا باید در چیدمان ماکسیمال جریان داشته باشد. استفاده از تجهیزاتی که هیچ سنخیتی با هم ندارند فقط و فقط فضای ویلای شما را به‌هم‌ریخته و نامرتب نشان می‌دهد. بنابراین برای انتخاب‌های خود هدف داشته‌ باشید.

با چیدمان ماکسیمال می‌توانید علایق خود را به ویلا آورید

بارها و بارها پیش آمده است که برای خرید برخی تجهیزات و وسایل تزئینی و دکوری برای ویلا تردید کرده‌ایم. حتی ممکن است بارها از کنار ویترین یک مغازه عبور کرده باشیم و به تعدادی وسایل دکوری که موردعلاقه‌مان بوده نگاهی انداخته باشیم، اما به این علت که ممکن است فضای ویلا شلوغ شود از خیر خرید آن‌ها گذشته‌ایم. اما اکنون می‌توانید خوشحال باشید. چراکه سبک ماکسیمال دست شما را برای خرید انواع و اقسام لوازم دکوری باز گذاشته است.

گاهی اوقات یک پارادوکس هنرمندانه در چیدمان داخلی می‌تواند با دکوراسیون ویلا کاری کند که هزاران ترکیب و هم‌نشینی هارمونیک نمی‌تواند. بنابراین نگران پارادوکس‌ها نباشید. چراکه همین پارادوکس‌ها می‌توانند فضایی هنری و خلاقانه ایجاد کنند. مهم این است که شما بتوانید با سلیقه و طبق اصول هنری این پارادوکس را ایجاد کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

اجازه دهید دکوراسیون ویلا منعکس‌کننده روحیات شما باشد

هدف اصلی از انتخاب سبک ماکسیمال این است که خود را از قید و بند اسارت‌ها رهایی دهید و هرآنچه که می‌خواهید را در ویلای خود استفاده کنید. بنابراین چیدمان ماکسیمال می‌تواند بازتاب‌دهنده روحیات و شخصیت شما باشد. چراکه دیگر قیدوبندی در کار نیست و می‌توانید آزادانه دکوراسیون ویلا را انجام دهید. انتخاب نوع اثاثیه، رنگ آن‌ها و تجهیزات و المان‌های دکوری همه و همه بر اساس روحیات شما انجام خواهد شد نه آنچه که الگوها به شما می‌گویند.

شما می‌توانید خلاقیت و نوآوری زیادی را چاشنی دکوراسیون ماکسیمال کنید. یکی از زیبایی‌های دکوراسیون ماکسیمال در واقع همین است که می‌توانید در آن رها باشید و فانتزی‌های دلخواه‌تان را در چیدمان ویلا پیاده کنید. به‌عنوان مثال اگر علاقه بیش از حد به کتاب دارید می‌توانید جای جای ویلا را با سبک‌های مختلفی که نمادی از کتاب را در خود دارد طراحی کنید و یا مجسمه‌ها و تابلوهای هنری در آن قرار دهید. استفاده بیش از حد از یک المان در چیدمان ماکسیمال به‌هیچ‌عنوان اشتباه نیست، بلکه به معنای نزدیک‌شدن به ذات این چیدمان است.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

الگوهای مختلف را از هم متمایز کنید

استفاده از الگوهای مختلف در چیدمان ماکسیمال از اهداف اصلی این نوع چیدمان است بنابراین سعی کنید از الگوهای متنوعی در چیدمان ماکسیمال کمک بگیرید. حتی الگوهایی که هیچ ربطی به یکدیگر ندارند. هرچه که بتوانید این الگوها را به میزان بیشتری از هم تفکیک دهید در غایت موفق‌تر خواهید بود. چراکه اینگونه توانسته‌اید در عین حال که مانع ایجاد فضای شلوغ و به‌هم‌ریخته شده‌اید، الگوهای مختلف را به‌ کار ببندید و آن‌ها را از هم تفکیک کنید. شما می‌توانید بدون توجه به حد و مرزها از الگوهای مختلف در چیدمان به سبک ماکسیمالیسم استفاده کنید و آن‌ها را در کنار هم استفاده کنید.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از کاغذدیواری نقش‌دار در چیدمان به سبک ماکسیمالیسم

هرچه نقش و نگارها موجود در دیوارهای ویلا بیشتر باشد، به میزان بیشتری در پیاده‌سازی سبک ماکسیمال موفق بوده‌اید. بنابراین سعی کنید از چند نوع طرح کاغذدیواری طرح‌دار در دیوارهای ویلا استفاده کنید. دقت داشته‌ باشید که نباید تمام دیوارهای ویلا را کاغذدیواری کنید اما برای بخش‌هایی که در نظر گرفته‌اید می‌توانید از چند نوع طرح مختلف در کنار هم بهره بگیرید.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری از اصول چیدمان به سبک ماکسیمالیسم

پیاده‌سازی سبک ماکسیمال شاید مورد پسند همه نباشد. اما به قاطعیت می‌توان گفت که این سبک مورد پسند افرادی است که دوست دارند در فضایی خلاقانه و پرانرژی زندگی کنند. بنابراین اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، برای پیاده‌سازی این سبک از چیدمان دست به‌کار شوید و طرح‌هایی که در سر دارید را در دکوراسیون داخلی ویلا اجرا کنید.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×