گیلان ، زیبا کنار
0133416

تفاوت سبک کابینت کلاسیک و مدرن

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
کابینت کلاسیک و مدرن

امروزه کابینت در خانه ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند و برای همین آنها را در طرح های مختلفی ارائه می کنند. به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم کابینت ها در دو سبک کلاسیک و مدرن وجود دارند اما بین این دو چه تفاوتی وجود دارد. در این مقاله به تفاوت سبک کابینت کلاسیک و مدرن پرداخته شده است.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

تفاوت سبک کابینت کلاسیک و مدرن

کابینت ها همان طور که گفته شد در طرح ها و رنگ های متنوعی وجود دارند اما اگر بخواهیم از لحاظ سبک آنها را تقسیم بندی کنیم می توانیم آنها را به دو سبک مدرن و کلاسیک تقسیم بندی نماییم.

سبک کلاسیک یا سنتی کابینت همان طور که از نامش پیداست، کابینتی است که حالتی کلاسیک و سنتی را در خانه ایجاد می کند و حس نوستالژی دارد. این نوع سبک کابینت، دارای طرح ها و حکاکی های زیبایی است و رنگ های خاصی برای آن استفاده می شود. این سبک از کابینت دارای تزیینات مختص به خود است. سبک کابینت مدرن نیز همان طور که از اسمش مشخص است دارای کابینت هایی است که دارای طرح های مدرن و زیبا می باشد. این کابینت ها از متریال های جدیدتری ساخته شده اند .

اما تفاوت سبک کابینت کلاسیک و مدرن در چیست؟

در زیر به این تفاوت ها پرداخته شده است.

1.جنس کابینت ها :

یکی از تفاوت های این دو سبک از کابینت در جنس آن می باشد. کابینت کلاسیک یا سنتی از چوب ساخته می شود اما کابینت های مدرن هم از چوب و هم از ام دی اف، پی وی سی،پلی گلاس و دیگر مواد ساخته می شوند. مغز بیشتر کابینت های مدرن از ام دی اف است اما روکش ها با هم تفاوت دارد.

برای خرید ویلا سند شش دانگ شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

2.طراحی :

طراحی کابینت های مدرن ساده تر است و مانند کابینت های کلاسیک دارای ظرافت ها و کنده کاری ها و تزیینات نمی باشد. در کابینت های کلاسیک شما روی کابینت ها طرح های زیبایی را مشاهده می کنید. دستگیره آنها به شکل زیبا و تزیینی ساخته می شود. بدون شک برای کسانی که دنبال زیباتر کردن خانه و آشپزخانه خود هستند، کابینت های کلاسیک می توانند انتخاب بهتری باشند. طرح های کابینت های مدرن اما ساده است و دارای تزیینات چندانی نیست. برخی از کابینت های مدرن حتی دستگیره نیز ندارند و به خوبی می توان بین آنها تقارن ایجاد کرد. کابینت های مدرن در عین سادگی چشم نواز و زیبا هستند و برای کسانی که زیبایی را در سادگی می بینند گزینه بهتری می باشد.

3.حس انتقالی :

شاید مهم ترین تفاوت بین کابینت های مدرن و کابینت های کلاسیک، حسی باشد که انتقال می دهند. کابینت های کلاسیک نوعی حس نوستالژی را القا می کند که برای ما خاطره انگیزتر است. طرح های روی آن و نیز کنده کاری و تزییات آن حس گذشته ها را برای ما به ارمغان می آورد اما کابینت های مدرن ساده هستند و حس خاصی را منتقل نمی کنند. این یکی دیگر از تفاوت های بین این دو سبک از کابینت است.شاید باور نکنید که خیلی ها صرفا به خاطر همین حس تعلق به گذشته دنبال اشیاء و کالاهای کلاسیک هستند. آنها در کنار اشیاء و محصولات کلاسیک حس بهتری دارند و برای همین آنها را خریداری می کنند.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

4.رنگ های کابینت ها:

از دیگر تفاوت هایی بین سبک کابینت کلاسیک و کابینت مدرن وجود دارد، تفاوت در رنگ آنها می باشد. در کابینت کلاسیک بیشتر از رنگ های تیره استفاده می شود. رنگ هایی مانند سیاه، طوسی، قهوه ای، فندقی و خاکستری از جمله این رنگ ها هستند. در سبک کابینت مدرن اما بیشتر از رنگ های روشن و خنثی مانند سفید، کرم و دیگر موارد استفاده می شود.

5.شلوغی و فضا:

از لحاظ فضا اما کابینت های مدرن معمولا فضای کمتری اشغال می کنند و هم چنین حس شلوغ بودن فضا به انسان نمی دهند. کابینت های کلاسیک اما فضای بیشتری اشغال می کنند و این حس را القا می کنند که فضا شلوغ تر است. بنابراین اگر فضای آشپزخانه تان اندک است بهتر است از کابینت های مدرن استفاده کنید تا آشپزخانه تان شلوغ به نظر نرسد. با این کابینت ها در فضای کوچک آشپزخانه شما حس آرامش خواهید داشت. اگر هم فضای آشپزخانه شما بزرگ و کافی است می توانید از کابینت های کلاسیک استفاده کنید و فضا را با کابینت های تزیینی و زیبا تزیین کنید.

مطابق با فضا و نیز سلیقه خود ، کابینت مناسبی را انتخاب کنید و از آن در آشپزخانه خود استفاده نمایید.

6.قیمت کابینت ها:

به طور کلی قیمت کابینت مدرن کمتر از قیمت کابینت کلاسیک می باشد. دلیل این موضوع هم این است که کابینت های مدرن ساده تر هستند و دارای تزیینات و کنده کاری نیستند. کابینت های مدرن دارای طرح های ساده ای هستند که می توانند به راحتی با فضای خانه شما هماهنگ شوند. شما می توانید بر اساس سرمایه خود نوع مناسب کابینت را انتخاب نمایید.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

7.مقاومت  کابینت ها در برابر رطوبت

یکی دیگر از تفاوت های سبک کابینت کلاسیک و مدرن در مقاومت انها نسبت به رطوبت می باشد. کابینت های کلاسیک دوام کمتری در برابر رطوبت دارند و دلیل آن هم جنس آنها می باشد که از چوب است. کابینت های مدرن اما به خاطر مواد مقاوم تر و روکش هایی که دارند در برابر رطوبت دوام بیشتری دارند و می توانند دوام بیاورند. این در واقع یک مزیت برای کابینت های مدرن است که می تواند در هنگام انتخاب لحاظ شود.

8.تمیز کردن کابینت ها:

تفاوت دیگری که بین این دو کابینت وجود دارد، این است که کابینت های مدرن را خیلی آسان تر و ساده تر می توان تمیز کرد اما کابینت های کلاسیک به دلیل تزیینات و کنده کاری هایی که دارند ، تمیز کردنشان دشوارتر می باشد. این یک مزیت دیگر برای سبک کابینت مدرن می باشد. شما به سرعت می توانید کابینت های مدرن را تمیز کنید اما برای کابینت های کلاسیک نیاز به زمان و انرژی بیشتری دارد.

در آخر این که در هنگام انتخاب نوع کابینت حتما به وسعت فضای آشپزخانه، دکوارسیون داخلی فضا و دیگر موارد به خوبی توجه کنید تا بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×