گیلان، زیباکنار
0133416

کاشت گل‌های رونده برای ویلا در شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-12-12
کاشت گل های رونده

فضای سبز ویلا یکی از بخش‌های مهم برای هر ویلا است و باعث ایجاد زیبایی و جذب افراد به‌سمت ویلا می‌شود. اگر می‌خواهید نکات مربوط به کاشت گل‌های رونده برای ویلا را بدانید با ما همراه باشید.

طراحی فضای سبز خصوصاً برای ویلاهایی که برای اجاره ساخته می‌شوند بسیار حائز اهمیت است. یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای ایجاد فضای سبز برای ویلا بدون پرداخت هزینه‌های زیاد کاشت انواع مختلف گل‌های رونده است.

گل‌های رونده نیاز به نگهداری زیادی ندارند و راحت‌تر از سایر گل‌ها به ثمر می‌رسند. در ادامه مقاله همراه ما باشید تا روش‌های کاشت این گل‌ها را با هم بررسی کنیم.

گیاهان گل‌دار همیشه باغ شما را هیجان‌انگیزتر نشان می‌دهند (و می‌توانند همسایگان را در مسیر متوقف کنند). گیاهان چند ساله هر ساله گل می‌دهند و عمر بیشتری دارند.

در ابتدا برای شروع به کاشتن گیاه باید دانه‌های گیاه را بکارید. پس از انتخاب گیاه مناسب برای کاشت چند قدم اساسی وجود دارد که می‌توانید گل‌ها را به بهترین شکل در حیاط ویلای خودتان پرروش دهید.

دقت کنید که برچسب و یا دستورالعمل روی بسته‌های بذر خود را بخوانید تا بتوانید نیازهای گیاهان را با بهترین نقاط برای رشد آن‌ها تطبیق دهید. گیاه رونده‌ای که برای کاشت انتخاب می‌کنید باید متناسب با شرایط ویلا و آب‌وهوای منطقه ویلای شما باشد.

شاید یک گیاه در ویلای دیگری به خوبی رشد کند، اما در ویلای شما رشد نکند. برای کاشت هر گیاه عمق متفاوتی نیاز است و باید متناسب با هر گیاه عمق مناسب را در خاک ایجاد کنید.

مرحله 1: مکان درست، گیاه مناسب

آیا گیاهانی که انتخاب کرده‌اید مانند آفتاب، سایه یا ترکیبی از هر دو هستند؟ با مرتب‌کردن گیاهان خود را شروع کنید تا آن‌ها در جایی قرار بگیرند که نور موردنظر خود را به‌دست آورند (گیاهانی که مانند خورشید هستند باید در فضای باز باشند و گیاهانی که به سایه احتیاج دارند باید در محلی کاشته بشوند که نور خروشید در آن حداقل باشد).

آفتاب کامل ۶ساعت یا بیشتر خورشید در روز است. نه لزوماً به‌طور مداوم. سایه قسمت معمولاً به معنی ۴ تا ۶ ساعت در روز است. تعریف سایه تغییر می‌کند، بسته به این که سایه چقدر عمیق است.

مرحله 2: خاک را حفر کنید

باغ‌های زیبای گل با خاک خوب شروع می‌شوند. به‌طور کلی، بیشتر گیاهان گل‌دار در خاکی که سست و زهکشی شده باشد و مواد آلی زیادی در آن وجود دارد، بهترین عملکرد را دارند.

برای کاشت گل نیازی به حفاری یک منطقه بزرگ نیست. اما باید خاک آنقدر حفر کنید که بتوانید مقداری کمپوست به آن اضافه کنید تا ساختار خاک بهتر شود.

خاک را تا عمق حداقل 6 متر کار کنید. برای جلوگیری از تراکم، از حفر و کار با خاک در هنگام خیس بودن خودداری کنید.

گیاهان برای رشد ریشه ها به فضای مشخصی بین ذرات خاک نیاز دارند. یک آزمایش برای اینکه ببینید خاک می‌تواند کار کند، حفر نمونه کوچک خاک از یک سوراخ 3 اینچی است.

آن را به‌صورت گلوله فشرده کرده و سپس خاک را روی سطح سخت مانند سنگ یا روسازی بریزید. اگر خاک با هم بماند، برای کاشت خیلی مرطوب است، اما اگر خرد شود، زمان کاشت است.

همچنین می‌توانید قبل از کاشت، مقداری کود دانه‌ای متعادل و همه منظوره با نسبت 10-10-10 به خاک وارد کنید.

مرحله 3: گل‌های جدید خود را بکارید

مراحل چگونگی کاشت بذر گل کمی با نهال‌ها متفاوت است، بنابراین دستورالعمل‌های موجود در بسته بذر را دنبال کنید تا بدانید کاشت هر دانه در چه عمق و فاصله آن چقدر است.

با گیاهان گلدان باغی معمولاً باید خاک را در همان سطح خاک گلدان بکارید، اما برای اطمینان برچسب گیاه را بخوانید. برخی از گیاهان گل‌دار، مانند زنبق و گل صد تومانی که ریزوم‌ها و ریشه‌های آن‌ها بسیار کم‌عمق است باید در خاک کم‌عمق کاشته شوند.

هنگام بیرون‌آوردن گیاه از گلدان، مقداری از خاک را به آرامی از ریشه جدا کرده و گیاه را در چاله‌ای که آماده کرده‌اید، قرار دهید.

خاک را دوباره به داخل سوراخ فشار دهید، آن را به آرامی محکم کنید تا خاک را دوباره برگردانید اما آن را کاملاً فشرده نکنید.

مرحله چهارم: عمیق آب دهید و مالچ را اضافه کنید

خاک اطراف گل‌های تازه کاشته‌شده خود را کاملاً خیس کنید. گل‌های باغچه به‌طور کلی هر هفته به 1 تا 2 اینچ رطوبت نیاز دارند تا عملکرد خوبی داشته‌ باشند. بنابراین اگر باران کافی نمی‌بارد آبیاری کنید. بهتر است آبیاری عمیق و در عمق کم انجام شود تا ریشه گیاهان عمیق‌تر شود.

از غوطه‌ورشدن خاک خودداری کنید. در غیر این صورت ممکن است ریشه گیاهان گل‌دهنده شما پوسیده شود. لایه‌ای از مالچ مانند پوست خردشده در اطراف گیاهان جدید شما به کندشدن تبخیر و کاهش دفعات نیاز به آب کمک می‌کند.

کاشت گل رز رونده برای ویلا

کاشت گل رز رونده برای ویلاهایی که دارای حصار هستند، انتخاب بسیار مناسبی است. مهم‌ترین نکته‌ای که برای پرورش گل رز رونده باید مدنظر داشته‌ باشید محل کاشت گیاه است. این رز را می‌توان به‌ شکل خانگی در گلدان یا در محوطه باز پرورش داد. گیاه رز رونده باید در محلی کاشته شود که امکان رشد برای آن باشد.

رزهای رونده در واقع فقط یک بوته بزرگ هستند که در انتهای هر یک از شاخه‌های رز بلند یک گل ایجاد می‌شود. شاخه‌های گل‌های رز رونده دائما به‌دور یکدیگر پیچ می‌خورند و پیش می‌روند. در حالی که این نوع گیاه می‌تواند کاملاً سالم باشد. باز هم مانند عکس‌ها نیست و نمی‌توان گل‌های رز رونده در حیاط ویلا را با عکس‌های ژورنالی مقایسه کرد.

اگر گل‌های رز رونده بر روی حصار نباشند، می‌توانند روی زمین رشد کنند و پخش شوند. در این صورت کل باغچه شما را احاطه می‌کنند و پیش می‌روند.

رزهای رونده دارای هورمونی هستند که مانع رشد بیش از یک شکوفه در هر چوب می‌شود. این استراتژی برای گیاه خوب عمل می‌کند چون تضمین می‌کند که گل رز بدون صرف انرژی غیرضروری بر ایجاد گلهای بیشتر بارور می‌شود. فرایند کاشت گل رز ورنده یک فرآیند ساده از خم‌کردن چوب بلند گل رز و گره‌زدن آن‌ها در پایین گیاه است.

با انجام این کار، از جاذبه برای مهارکردن حرکت هورمون استفاده می‌کنید، که منجر به تولید بیش از ۳۰دسته گل در همان چوب می‌شود.

هزینه ساخت ویلا

هزینه ساخت ویلا در شمال کشور تمام هزینه‌هایی برای شروع، اجرا و بهره‌برداری از ویلا مورد نیاز است را شامل می‌شود.

این هزینه‌ها با توجه به موقعیت قرار‌گیری زمین و سبک ساخت ویلا متفاوت هستند. درست است که از نظر اصول کلی ساخت ویلا مشابه ساخت خانه است مسلم است که افراد از ساخت ویلا انتظارات خاصی دارند، این انتظارات معمولاً در حیطه لوکس‌بودن بنا است.

نکته مهمی که در هنگام اقدام برای ساخت ویلا باید در نظر داشته‌ باشید، این است که هر چه قدر ویلایی که مدنظر دارید بزرگ‌تر باشد و مصالحی که در ساخت ویلا به‌کار می‌برید گران‌قیمت‌تر باشند. مسلم است که هزینه تمام‌شده ویلا برای شما بیشتر خواهد بود.

همه افراد برای ساخت ویلا مصالح یکسانی در نظر ندارند و کیفیت ساخت ویلاها مشابه یکدیگر نیست. همین عامل باعث می‌شود تا هزینه تمام‌شده ویلاها نیز با یکدیگر متفاوت باشد.

زمانی که قرار است در ارتباط با هزینه تمام‌شده ساخت ویلا صحبت کنیم هر کس کیفیت متفاوتی را مدنظر دارد. به‌همین دلیل است که با توجه به نوسانات شدید بازار و تفاوت در دیدگاه هر فرد نسبت به کیفیت ویلا برآورد قیمت ساخت کار دشواری است.

در این مقاله برای برآورد قیمت ساخت ویلا، یک ویلا با امکانات رفاهی معمول و فضاهای استاندارد با مصالح معمول بازار را در نظر می‌گیریم و در ارتباط با ویلاهای لوکس قیمتی ارائه نمی‌دهیم. چراکه مصالحی که در ساخت ویلاهای لوکس به‌کار می‌روند خارجی هستند و با توجه به نوسانات بازار ارز قیمت ثابتی ندارند.

کاشت گل‌های رونده برای ویلا

متوسط ​​هزینه ساخت ویلا وابسته به موقعیت مکانی، زیربنای ویلا و پیچیدگی طراحی و اجرا بین ۶میلیون تا ۱۰میلیون تومان در هر متر مربع است. البته که این قیمت در حال حاضر دائما کم و زیاد می‌شود و می‌تواند تا متری 20مییلون تومان هم جابه‌جا شود.

به‌عنوان مثال ساخت ویلا در رامسر یا ویلاهای ساحلی قیمت تمام‌شده به ازای هر متر مربع بیشتری دارند. اگر هزینه ساخت ویلا در هر متر مربع را همان 6 تا 10میلیون تومان در نظر بگیرید، ساخت یک ویلا با زیربنای حدود 200متر معمولاً بین ۱میلیارد و ۲۰۰میلیون تا ۲میلیارد تومان برای شما هزینه در بر خواهد داشت که هزینه کمی نیست.

اگر قصد شما از ساخت ویلا فروش و یا اجاره است می‌توانید امید داشته‌ باشید که هزینه‌تان صرف حدود 2 تا 4سال بازگردد. اما اگر فقط برای استفاده شخصی قصد ساخت ویلا دارید حتماً توجه‌ داشته‌ باشید که سرمایه شما باید کافی باشد. چراکه قرار نیست با درآمد حاصل از فروش یا اجاره ویلا هزینه ساخت را تأمین کنید.

نتیجه‌گیری

به‌طور کلی کاشت گل در محوطه ویلا کاری مناسبی است و باعث ایجاد فضای زیبا و چشم‌نوازی می‌شود. کاشت گل‌های رونده در اطراف ویلا کاملاً به آب و هوا و محل قرارگیری ویلای شما وابسته است و نمی‌توان اصول کلی برای آن در نظر گرفت و گفت حتماً این گیاهان خاص در ویلای شما باید کاشته شوند.

به‌طور کلی هر گیاهی را که در ویلای خود میکارید باید طبق دستورالعمل باشد و همه گیاهان نیاز به نور و آب یکسان ندارند. شرکت انبوه‌سازان آرش یکی از شرکت‌های پیشگام در ساخت ویلاهای معمولی فلت و دوبلکس است و انواع ویلاهای دوبلکس و فلت را  در مدل‌های مختلف را باتوجه به نیاز و سلیقه شما طراحی و عرضه می‌کند.

تمامی افرادی که در این شرکت مشغول به‌کار هستند و زبده‌ترین و ماهرترین افراد در زمینه ساخت ویلا هستند.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×