گیلان، زیباکنار
0133416

یک ویلا خوب در گیلان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1396-12-06
ویلا خوب در گیلان

ویلا گیلان یا ویلا در هر استان شمال یا جنوب کشور شرایط خاص خود را دارد و حتی اگر در بدترین نقطه و در بدترین شرایط آب‌وهوایی نیز ساخته‌شده باشد، باز کسانی هستند که به آنها تمایل نشان می‌دهند. امروزه اکثر گردشگران و کسانی که برای سفر به استان گیلان برنامه‌ریزی می‌کنند، سعی می‌کنند قبل از سفر نسبت به‌وجود ویلای خوب و سالم اطمینان داشته‌باشند. به‌همین دلیل هر ساله بر تعداد تقاضاهای خرید و اجاره ویلا گیلان افزوده می‌شود و آمار فروش آنها نیز افزایش می‌یابد.

اما کسانی که به فکر خرید ویلا گیلان هستند، باید چند مشخصه مهم در مورد ویلا در گیلان در نظر داشته‌باشند و بدانند که ویلایی که در آن اقامت دارند، آیا از این ویژگی‌ها برخوردار است یا خیر. برای هر ویلا در شمال کشور استانداردهای مختلفی وجود دارد که شامل ویژگی‌های متنوعی می‌شوند. به‌عنوان‌مثال، شهر محل ساخت ویلا، دسترسی ویلا به فضاهای مختلف، سن و سال ساخت ویلا، امکانات اولیه ویلا و همچنین دیوارهای حفاظتی ویلا مواردی هستند که در هر ویلایی باید مورد بررسی قرار گیرند و ویلا گیلان نیز از این قضیه مستثنا نیست.
بنابراین، با توجه به اهمیت موضوع، در ادامه چند ویژگی کلی که هر ویلا به‌خصوص ویلاهای استان گیلان باید داشته‌باشند را ذکر خواهیم کرد و تأثیر آنها را شرح می‌دهیم. پس با ما همراه باشید!

شهر محل ساخت ویلا در گیلان

استان گیلان یکی از استان‌های شمالی کشور است که از نعمت جنگل و ساحل برخوردار است و معروف‌ترین بندر شمال کشور یعنی بندر انزلی در آن قرار دارد. این جاذبه‌ها باعث‌شده است که گردشگران بسیاری برای سفر به این استان و اقامت در ویلا گیلان داوطلب شوند. اما باید اعتراف کرد که همه شهرهای این استان شرایط یکسانی ندارند و هرکدام از آنها شرایط زیست‌محیطی و اقامتی خاص خود را دارد. از بندر انزلی گرفته تا زیباکنار، رشت، لاهیجان، تالش، لنگرود و صومعه‌سرا هرکدام جاذبه‌های گردشگری خاص خود را دارند.

بنابراین، زمانی که بحث ویلا در گیلان می‌شود، باید شهر آن را نیز در نظر داشته‌باشید. به‌عنوان‌مثال، شهر زیباکنار به‌دلیل داشتن سواحل زیبا و دل‌نشین و همچنین جنگل‌های بکر، یکی از انتخاب‌های اولیه گردشگران برای اقامت است. اما شهر رشت به‌عنوان مرکز استان و پرجمعیت‌ترین شهر استان گیلان نیز طرفداران خاص خود را دارد. این موضوع و تفاوت در مورد شهرهای دیگر مانند انزلی و غیره نیز صادق می‌کند. بنابراین قبل از انتخاب یک ویلا برای اقامت، چه به‌صورت خرید و چه به‌صورت اجاره، شهر آن را انتخاب کنید. برای شناخت شهرهای مختلف استان گیلان می‌توانید از اینترنت کمک بگیرید و مشخصات فرهنگی آنها را بشناسید.

دسترسی

دسترسی فاکتور بسیار مهم دیگری است که در مورد ویلا در گیلان به سه حوزه مربوط می‌شود. این سه حوزه عبارت‌اند از:

•    دسترسی به ساحل و دریا: با توجه به اینکه اکثر گردشگرانی که به شمال کشور و استان گیلان سفر می‌کنند برای رفتن به دریا و ساحل عطش دارند، این دسترسی می‌تواند امتیاز یک ویلا گیلان را بهبود ببخشد. مطمئناً هر ویلایی که دسترسی بهتر و راحت‌تری برای گردشگران به دریا و ساحل فراهم‌کند، خریداران نیز با هیجان بیشتری آن را انتخاب می‌کنند. حضور ویلا در کنار خط ساحلی به معنی برخورداری از فضای خصوصی و امن در کنار ساحل است.

•    دسترسی به جنگل: برخی از گردشگران نیز استان گیلان و شهرهایی مانند زیباکنار را به‌خاطر جنگل‌های انبوه و بکر انتخاب می‌کنند. برای این دسته از افراد دسترسی به جنگل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر ویلا گیلان از این امتیاز سود ببرد، یعنی انتخاب خوبی برای خرید یا اجاره است.
•    دسترسی به مراکز خدماتی: اگر دو مورد فوق قابل تفکیک است و به‌سلیقه گردشگران بستگی دارد، اما دسترسی به مراکز خدماتی مانند بیمارستان، آتش‌نشانی، سازمان‌های دولتی و غیره امتیاز ویژه‌ای برای ویلا گیلان محسوب می‌شود. معمولاً این فاکتور برای همه خریداران و مستأجران اهمیت دارد و شما نیز آنها را با حساسیت پیگیری کنید.

یک ویلا گیلان خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد

سن و سال ساخت ویلا در گیلان

ساخت‌وساز، اجاره، خرید و فروش ویلا در گیلان فقط به‌همین چند سال اخیر ختم نمی‌شود و از سالیان دور مردم به اقامت در این ویلاها راغب بوده‌اند. بنابراین اگر در سطح استان گیلان چرخی بزنید، علاوه بر ویلاهای لوکس و مدرن، ویلاهای قدیمی دیده می‌شود که از سال ساخت آنها زمان زیادی می‌گذرد. با توجه به اینکه کسانی که ویلای شخصی می‌خرند و یا اجاره می‌کنند، مانند منزل شخصی خود مهم می‌دانند، سن و سال ساخت آن اهمیت ویژه‌ای دارد و می‌تواند یک ویلا را به‌عنوان مناسب یا نامناسب معرفی کند.

ویلاهایی که سال ساخت جدیدتری دارند بر اساس متدهای روز دنیا ساخته‌شده‌اند و در آنها از مصالح جدید و مقاوم استفاده شده است. در ضمن این ویلاها می‌توانند بیشتر عمر کنند و سرمایه خریدار نیز برای زمان بیشتری حفظ خواهد شد. با توجه به بارندگی فراوان در استان گیلان و رطوبت در خط ساحلی، احتمال خراب‌شدن ویلاهای قدیمی وجود دارد. سال ساخت جدید و سن کم یک امتیاز مثبت برای ویلا در گیلان محسوب می‌شود و توصیه می‌شود از شرکت‌های انبوه‌ساز خرید کنید.

امکانات اولیه ویلا

وجود امکانات اولیه یک امتیاز بزرگ برای ویلا گیلان محسوب می‌شود و هرچه این امکانات تکمیل‌تر باشد، گردشگران بیشتری به‌سمت آن کشیده می‌شوند. از آب، برق و گاز به‌عنوان امکانات پایه در هر ویلا نام برده می‌شود. اگر یک ویلا این امکانات را داشته باشد و آب تأمین شده آن قابل شرب نیز باشد از امتیاز بالاتری برخوردار خواهد بود و گردشگران نیز راغب به خرید و یا اجاره آن می‌شوند. اما امروزه شرایطی فراهم شده است که دسترسی به تلفن و اینترنت نیز اهمیت بسیار بالایی دارد و حتی برخی از افراد آنها را ملاک مهمی در انتخاب خود قرار می‌دهند. مطمئناً اگر یک ویلا از این امکانات به‌شکل کامل برخوردار باشد امتیاز بیشتری خواهد گرفت و در برنامه خرید و اجاره گردشگران قرار می‌گیرد.

دیوار و حصارهای حفاظتی

حفظ حریم خصوصی در خرید یا اجاره ویلا گیلان اهمیت زیادی دارد و گردشگران دوست دارند در حریم خصوصی خود به‌صورت آزادانه زندگی کنند. به‌همین دلیل کسانی که برای خرید ویلا در استان گیلان و یا شهرهای آن اقدام می‌کنند، در اولین تلاش خود دیوارهای کناری را تعمیر می‌کنند و سپس به‌سراغ قسمت‌های داخلی می‌روند. بنابراین اگر در هنگام خرید یک ویلا با دیوارهای نامشخص و خراب مواجه شدید، یا از خرید آن منصرف شوید یا از صاحب ویلا بخواهید که مرز آن را مشخص و دیوار را تعمیر کند.

انتخاب یک ویلا گیلان خوب کار بسیار پیچیده و مشکلی است و کوتاهی در ارزیابی کلی ویلا ممکن است به از بین رفتن سرمایه و پشیمانی منجر شود. بنابراین توصیه ما این است که بررسی ویلا را به‌صورت قدم‌به‌قدم انجام دهید و ویلا را از یک شرکت معتبر بخرید. برای آشنایی بیشتر با ویلاهای ما می‌توانید وب‌سایت ما را مشاهده کنید و برای دریافت مشاوره و خرید ویلا گیلان با ما در شرکت انبوه‌سازان آرش در تماس باشید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×