گیلان ، زیبا کنار
0133416

ییلاق سوئه چاله ماسال

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-09-28

در جای جای استان گیلان، مناظر دیدنی زیادی انتظار میزبانی از شما را می کشند. یکی از زیبا ترین ییلاقات استان گیلان که در منطقه ماسال قرار گرفته است، سوئه چاله است. سوئه چاله در جنوب منطقه خارق‌العاده ماسال قرار دارد و دارای مناظری زیبا و رویاییست. منظره‌ای که وجود خانه‌های چوبی محلیان، زیبایی آن را چند برابر کرده و مکان مناسبی برای گردش در دل طبیعت و اقامت در میان امکانات کم اما سرشار از صفا و صمیمیت فراهم نموده است. سو در زبان تالشی به معنی گلپر است که این گیاه در این منطقه فراوان یافت می‌شود.

بهترین زمان سفر به ییلاق سوئه چاله فصل‌های بهار و تابستان است. زیرا در فصول سرد سال وضعیت آب و هوایی و برف اجازه تردد آسان را به شما نخواهد داد.

فاصله منطقه ماسال تا ییلاق سوئه چاله حدودا ۲۹ کیلومتر است که جاده‌ای پیچ در پیچ اما زیبا و با صفا دارد. نزدیک ترین فرودگاه به این منطقه فرودگاه سردار جنگل رشت است که منطقه ماسال تا شهرستان رشت حدودا ۵۰ کیلومتر فاصله دارد.
در این منطقه نیاز به راهنما ندارید اما دقت کنید که تلفن همراه آنتن دهی بسیار ضعیفی دارد. پس زیاد روی مسیریابی اینترنتی حساب باز نکنید.
منطقه دارای امکاناتی مثل اقامتگاه، سوپرمارکت و سرویس بهداشتی به جهت رفاه حال گردشگران عزیز است.
اگر اهل گذراندن شبی در کلبه های چوبی قدیمی نیستید، می‌توانید از هتل فردین معصومی برای اقامت استفاده کنید.
اگر به ییلاق سوئه چاله رفتید از جاذبه‌های اطراف آن مثل آرامگاه میرزا کوچک‌خان جنگلی نیز دیدن کنید.

کمی از ماسال بدانیم

ییلاقات ماسال بسیار زیبا هستند. این زیبایی زمانی دو چندان می‌شود که هجوم ابر ها را به چشم خود ببینید. گاهی ممکن است هوا خوب باشد اما به یک باره مهی جذاب صورت تان را نوازش کرده و باران شروع به باریدن کند. درست حدس زدید. این مه همان ابر هایی هستند که از کودکی آرزوی لمس شان را داشتیم.

‌در سفر به ماسال می‌توانید آبشار، رودخانه، جنگل و در یک کلام تمام پدیده‌ های طبیعی جذاب را در کنار هم ببینید. البته غار های مختلف نیز در این منطقه وجود دارند که از دیگر دیدنی‌ های این منطقه اند. غارهایی با اندازه‌ های بزرگ و کوچک مثل غار آویشو، غار خندیله‌ پشت، غار چسلی و غار کلچال. غار آویشو شهرت زیادی دارد که در کوه‌ های شاندرمن قرار گرفته است.

برای رفتن به سوئه چاله بهتر است صبح زود حرکت کنید. زیرا این مکان دیدنی در میان کوه‌های سرسبز و مه آلود قرار دارد. حتماً از هواشناسی منطقه اطلاع داشته باشید. بی‌شک اگر تمایل به زندگی چند روزه در مکانی را دارید که جدای این همه زیبایی کوه و دشت و جنگل در کنار هم، سبک زندگی روستایی و سنتی را در ان تجربه کنید و شلوغی و ازدحام بی اندازه شهرهای بزرگ را فراموش کنید و به آرامش برسید، ییلاق سوئه چاله را انتخاب کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×