گیلان، زیباکنار
0133416

بازار ماسوله بازاری سنتی و قدیمی

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1397-01-04
بازار ماسوله

یکی از شهرهای زیبای استان گیلان که سالانه گردشگران زیادی را به‌خود جذب می‌کند شهر ماسوله است. این شهر زیبا و سنتی در میان ایرانیان نامی پر آوازه و شناخته‌شده است. شهر ماسوله در شصت کیلومتری جنوب غربی رشت و در سی و پنج کیلومتری غرب شهرستان فومن قرار داردبازار ماسوله یک از شاخص های مهم شهر ماسوله است این بازار زیبا و سنتی که در قلب شهر ماسوله قرار دارد آنچنان سنتی و زیباست که آدمی مجذوب اینهمه زیبایی می‌شود. قدم‌زدن و خرید در این بازار می‌تواند برایتان جذاب باشد. وجود صنایع‌دستی مختلف در این بازار و دیگر منسوجات می‌تواند شما را وادار به خرید کند، ما ایرانی‌ها هم که عاشق خرید، پس اگر قصد خرید دارید حتماً به بازار ماسوله سر بزنید و سوغاتی بخرید.

اگر شما زیاد اهل سفر و گردش هستید می‌توانید با خرید ویلای قسطی گیلان و یا خرید ویلای قسطی شمال صاحب ویلا شوید تا هر  زمان که مایل بودید سفری به گیلان داشته‌باشید. شرکت انبوه‌سازان آرش با اجاره ویلا گیلان در شهرک‌های ویلای آرش به شما این امکان را می‌دهد بدور از دغدغه‌های خاص سفر صاحب ویلا شوید.

معماری بازار ماسوله آنچنان زیبا و هنرمندانه است که چشم هر رهگذری را به‌خود جلب می‌کند. بدین‌صورت که بازار ماسوله در چهار سطح بنا نهاده شده است که مغازه های دو سطح تحتانی یک طبقه‌ای و مغازه های دو سطح فوقانی دوطبقه‌ای. بازار ماسوله در چندین طبقه بنا شده است راستای چاقو ساز ها و راسته چموش دوزها که این راسته ها در قسمت پایین بازار ماسوله قرار دارد. که طبقات دوم این بازار معمولاً بر عهده عمده فروش‌هاست و بقیه مغازه ها هم در طبقات سوم و چهارم قرار دارند. علاوه بر وجود بازار ماسوله وجود چشمه ها و کاروانسراهای متعدد و وجود مساجد در اطراف بازار سبب رونق هر چه بیشتر این بازار سنتی و قدیمی‌شده است.

اصولاً سفر به ماسوله بدون خرید در بازار ماسوله تکمیل نمی‌شود. عمده مسافرانی که به استان گیلان سفر می‌کنند به بازار سنتی ماسوله سر می‌زنند و از محصولات محلی و صنایع‌دستی این دیار خرید می‌کنند. با خرید قسطی ویلا گیلان و یا خرید ویلا قسطی شمال شما نیز می‌توانید صاحب ویلا شوید. ویلاهای قسطی گیلان طی چند سال اخیر گسترش یافته است، شرکت ویلا سازی آرش طی سال‌های اخیر با فروش ویلا قسطی شمال و ویلا قسطی گیلان توانسته رضایت مسافران و گردشگران را جلب کن.د همچنین این شرکت با اجاره ویلا گیلان نیز توانسته گامی مهم در جهت ویلا دار شدن مسافران بردارد.

گفته می‌شود در بازار ماسوله حدود 170 مغاره وجود دارد که البته برخی باز نیستند و برخی نیز کارشان در این بازار بسیار پر رونق است .در دو سوی این بازار دو کارونسرای بزرگ وجود دارد که گفته می‌شود در گذشته محل اسکان بازرگانان و تجار بوده است، که البته امروزه این کاروانسراها دیگر متروکه شده‌اند .

جالب است بدانید اولین مدرسه ماسوله نیز در بازار ماسوله است که شما می‌توانید آن را از نزدیک ببینید البته این قسمت از بازار کمی تخریب شده است. با خرید قسطی ویلا گیلان و خرید قسطی ویلای شمال خیلی راحت با اندک درآمد صاحب ویلا شوید. اگر قصد سفر به گیلان را دارید می‌توانید با اجاره ویلا گیلان از شرکت انبوه‌سازان آرش ویلای مورد نظر خود را به‌راحتی پیدا کنید.

در محله‌های اطراف بازار ماسوله مساجد بسیاری وجود دارد که عبارتند از مسجد جامع، مسجد اسد محله، مسجدخانه و مسجد قنبرآباد. رفت‌وآمد گردشگران و توریست‌های بیشمار به شهر زیبای ماسوله سبب رونق این بازار سنتی شده است. اگر در فصل تابستان و تعطیلات عید به ماسوله سفر کنید این بازار مملو از مسافر است و در بقیه ایام سال معمولاً خلوت و یا بیشتر مغازه ها تعطیل است. البته نا گفته نماند مغازه های مایحتاج ضروری همیشه و در همه حال در این بازار باز هستند. اگر به گیلان ماسوله سفر کردید حتماً به بازار قدیمی ماسوله نیز سر بزنید که تماشای آن خالی از لطف نیست.

اگر به بناهای قدیمی علاقه‌مند هستید به بازار ماسوله سر بزنید. با خرید قسطی ویلای گیلان و خرید قسطی ویلا شمال در یکی طز بهترین نقاط ایران صاحب ویلا شوید و یا از طریق شرکت ویلا سازی آرش ویلا گیلان را اجاره کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×