گیلان، زیباکنار
0133416

طراحی محوطه باغ‌ویلا به سبک مدیترانه‌ای

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
باغ‌ویلا به سبک مدیترانه‌ای

طراحی محوطه باغ‌ویلا به سبک مدیترانه‌ای چگونه است؟ هرجا که شنیدید نام از سبک‌های طراحی ایتالیایی، اسپانیایی، یونانی و فرانسوی آورده می‌شود بدانید که گوینده در حال سخن گفتن از سبک طراحی مدیترانه‌ای است.

این کشورها که در حوزه دریای مدیترانه قرار دارند سبک خاصی از طراحی را به‌خود اختصاص داده‌اند. سبکی که رفته رفته پای خود را فراتر از این منطقه گذاشته و در جای جای نقاط دنیا دیده می‌شود. طراحی به سبک مدیترانه‌ای یکی از محبوب‌ترین سبک‌های طراحی ویلا است. کشورهای این حوزه کشورهایی با فرهنگ، هنر، تاریخ و اصالت غنی هستند که هرکدام گنجینهای از هنر و فرهنگ را در دل خود جای داده‌اند.

بنابراین طراحی باغ‌ویلا به سبک مدیترانه‌ای مطمئناً حرف‌هایی برای گفتن خواهد داشت چرا که این سبک سراسر المان‌های هنری و برخاسته از فرهنگ و تاریخ کشورهایی با معماری غنی و بی‌نظیر است. اگر می‌خواهید نکات مهمی از طراحی باغ‌ویلا به سبک مدیترانه‌ای بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

نکات قابل استفاده در طراحی سبک مدیترانه‌ای

تعبیه سایبان به‌عنوان پناهگاهی امن در برابر نور تابناک خورشید

کشورهای مدیترانه‌ای همگی کشورهایی هستند که آفتاب سوزان خورشید به‌ویژه در حاشیه دریا بی امان می تابد بنابراین سایبان در طراحی داخلی ویلاهای مدیترانه‌ای به‌عنوان پای ثابت این طراحی محسوب می‌شود. شما می‌توانید با تعبیه یک سایبان چوبی و یا یک آلاچیق فضای باغ ویلای خود را به فضای ویلاهای مدیترانه‌ای نزدیک کنید به‌ویژه اگر این سایبان را در کنار استخر تعبیه کنید و تعدادی صندلی و یک میز کوچک زیر آن قرار دهید. اینگونه می‌توانید در روزهایی که مایل به شنا و آب تنی در استخر هستید زیر سایبان بنیشید و استراحت کنید و یا یک نوشیدنی خنک میل نمایید و از درخشش بی‌نظیر آفتاب در پهنه آبی رنگ استخر لذت ببرید.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تعبیه استخر در باغ ویلا از واجبات سبک مدیترانه‌ای

ساکنین حوزه مدیترانه جانشان به جان آب بسته است. بنابراین چه در کنار ساحل و چه در ویلای خود حتماً تنی به آب می‌زنند. شما هم باید برای نزدیک شدن حال و هوای ویلای خود به حال و هوای مدیترانه‌ای یک استخر در باغ ویلا تعبیه کنید. طراحی استخر در باغ ویلا از جمله مراحل لازم برای پیاده‌سازی سبک مدیترانه‌ای است.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

پوشش گیاهی انبوه و یکدست اجرا نکنید

برای پیاده‌سازی سبک مدیترانه‌ای در باغ ویلا لزومی ندارد پوشش‌های گیاهی مرتب و یکدست در محوطه‌ ایجاد کنید. چراکه در ویلاهای مدیترانه‌ای شاهد چنین پوشش گیاهی نیستیم. کاشت گیاهان آن هم گیاهانی که هیچ‌گونه ارتباطی با آب‌وهوای مدیترانه‌ای و کشورهای این حوزه ندارند می‌تواند طراحی ویلای شما را بر هم بزند. بنابراین در انتخاب گیاهان و پوشش گیاهی دقت ویژه داشته‌باشید. پوشش گیاهی محوطه ویلا بهتر است تنک باشد و از همان ابتدای درب ورودی باغ ویلا شروع شود. پوشش گیاهی در باغ ویلای مدیترانه‌ای به گونه‌ای است که پیش از ورود به ویلا می‌توان این پوشش گیاهی را مشاهده کرد و عطر و بوی درختان را حس نمود. درختانی مانند انگور، زیتون و لیمو می‌توانند درختانی عالی برای کاشته شدن در یک باغ ویلای مدیترانه‌ای باشند.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

قراردادن تعدادی میز و صندلی در قالب پاسیو یا فضای نشیمن در محوطه ویلا

هوای مدیترانه‌ای شما را عاشق نشستن در محوطه بیرونی خواهد کرد. بنابراین دور هم جمع‌شدن در فضای باز دور یک میز کوچک و تعدادی صندلی در محوطه ویلا فکر خوبی به‌ نظر می‌رسد. شما می‌توانید یک پاسیوی کوچک در بخشی از باغ ویلا طراحی کنید و تعدادی میز و صندلی در این قسمت قرار دهید. بنابراین می‌توانید در فصل بهار و تابستان دور این میز جمع شوید و عصرانه‌ای را در کنار خانواده میل کنید.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

در انتخاب رنگ کاشی‌های استخر جسورانه عمل کنید

باغ ویلا به سبک مدیترانه‌ای مکانی ست که در آن باید ضیافتی از رنگ‌های پرانرژی و عمیق ایجاد کرد. برای انتخاب کاشی‌های استخر باید سراغ رنگ‌های شارپ بروید. کاشی‌های آبی رنگ و نارنجی رنگ انتخابی عالی برای استخر مدیترانه‌ای هستند در ضمن ساختار استخر مدیترانه نباید به‌ شکل دایره یا بیضی و هشت ضلعی باشد بلکه فقط و فقط باید استخری با ظاهر مستطیل شکل طراحی کرد.

می‌توانید دورتادور استخر را با دیوار چوبی کوتاهی حصارکشی کنید اینگونه ظاهر استخر شما شباهت بیشتری به استخرهای مدیترانه‌ای خواهد داشت. همچنین می‌توانید برای تعبیه شیرهای آب در استخر ویلا از آلیاژهایی همچون برنج و برنز بهره بگیرید.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تعبیه درب چوبی روبه‌روی استخر باغ‌ویلا

یکی از ویژگی‌های مهمی که در ویلاهای به سبک مدیترانه‌ای قابل رویت است وجود یک درب چوبی مقابل استخر است که رو به آن باز می‌شود. ویلاهای به سبک مدیترانه‌ای یک درب چوبی دارند که رفت‌وآمدها از داخل خانه به استخر و بالعکس از طریق این درب صورت می‌پذیرد. بازگذاشتن این درب در روزهای گرم تابستان باعث می‌شود تا موجی از هوای خنک و لطیف که از استخر برمی‌خیزد به‌ سمت داخل ویلا روانه شود. بنابراین تعبیه این درب موجب خنک‌شدن ویلا نیز خواهد شد.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

وجود آب‌نما در محوطه باغ ویلا

در ویلاهای مدیترانه‌ای از هر نکته‌ای برای خنک‌شدن بیشتر محوطه ویلا استفاده شده است. یکی از این موارد تعبیه آب‌نما در محوطه باغ ویلا است. وجود آب‌نمای سنگی می‌تواند نسیمی از هوای خنک را در حول و حوش آب‌نما ایجاد کند. بنابراین هرچه آب‌نما به درب ورودی باغ ویلا نزدیک‌تر باشد، فضای داخل باغ ویلا خنک تر نیز خواهد شد.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

ایجاد حصار و پرچین در محوطه باغ ویلا

یکی از مواردی که به وفور در محوطه باغ ویلا به سبک مدیترانه‌ای به‌چشم می‌خورد، وجود حصار و پرچین است. حتی در اطراف آلاچیق و پاسیو نیز می‌توانید یک پرچین با گل‌های زیبا ایجاد کنید. گل‌هایی که می‌توانید در سبک مدیترانه‌ای استفاده کنید عبارتند از گل مروارید، لاله، گل اطلسی و زنبق.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

طراحی مسیرهایی با سنگریزه و شن و ماسه در باغ‌ویلا به سبک مدیترانه‌ای

یکی از مواردی که در باغ ویلا به سبک مدیترانه‌ای به‌طور پر رنگ خودنمایی می‌کند تعبیه مسیرهایی با استفاده شن و ماسه و سنگریزه‌های خرد و کوچک است. این پوشش‌ها می‌توانند آب را به مدت بیشتری در خود نگه دارند و در واقع پوششی سازگار برای مصرف بهینه آب هستند. در اغلب باغ ویلاهایی به سبک مدیترانه‌ای کاملاً می‌توان حس کرد که سبک طراحی فضای سبز و محوطه به گونه‌ای بوده است که از مصرف بی‌رویه آب جلوگیری شود.

حتی گیاهانی که در باغ ویلا به سبک مدیترانه‌ای استفاده می‌شوند گیاهانی مقاوم در برابر کم‌آبی و بی‌آبی هستند. وجود گیاهانی همیشه سبز و مقام به کم‌آبی از جمله مهم‌ترین نکات در طراحی باغ ویلا به سبک مدیترانه‌ای است.

استفاده از متریال سفال در محوطه‌سازی باغ‌ویلا به سبک مدیترانه‌ای

متریال سفال در بسیاری از نقاط ویلا به سبک مدیترانه‌ای به‌ چشم می‌خورد. شاید به‌خاطر رطوبت بیش از حد هوا در این منطقه باشد. استفاده از سفال در سقف ویلا، تعبیه گلدان‌ها و کوزه های سفالی در محوطه ویلا و همچنین طراحی سنگفرش‌های سفالی با رنگی گرم و دلنشین می‌تواند از جمله مواردی باشد که در ویلای مدیترانه‌ای به‌چشم می‌خورد. رنگ قرمز مایل به نارنجی سفال در کنار کاشی‌های آبی می‌تواند ترکیبی زیبا و چشم‌نواز را ایجاد کند.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

طراحی زمین بازی در محوطه باغ‌ویلا به سبک مدیترانه‌ای

شما می‌توانید برای انکه ویلای خود را به سبک مدیترانه‌ای نزدیک کنید یک زمین بازی در آن تعبیه کنید. یک نوع بازی معروف و محبوب در ایتالیا وجود دارد با نام Bocce که می‌توانید زمینی مشابه زمین آن بازی را در باغ ویلای خود طراحی کنید. با این حال اگر علاقه‌ای به این بازی ندارید می‌توانید یک زمین والیبال یا تنیس در بخشی از باغ ویلا طراحی کنید. وجود زمین بازی سبک ویلای شما را به سبک ویلاهای مدیترانه‌ای بسیار نزدیک خواهد کرد.

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تعبیه تخته سنگ‌های طبیعی در محوطه باغ‌ویلا

مدیترانه منطقه‌ای است که می‌توان آن را صخره‌ای دانست. بنابراین در ویلاهای مدیترانه‌ای شاهد استفاده از تخته‌سنگ‌های کوچک و بزرگ در جای جای ویلا هستیم.

اگر می‌خواهید باغ ویلا خود را به سبک مدیترانه‌ای طراحی کنید از این تخته‌سنگ‌ها در ویلا استفاده کنید.

رعایت تقارن در طراحی محوطه باغ ویلا

یکی از مهم‌ترین اصول در طراحی محوطه باغ‌ویلا به سبک مدیترانه‌ای رعایت اصول هندسی و تقارن است. به‌ویژه در ویلاهای ایتالیا این مشخصه به‌ شکل پررنگی قابل مشاهده است.

نتیجه‌گیری

اگر می‌خواهید یک ویلای شیک و لاکچری داشته‌ باشید، باید سعی کنید از یک سبک خاص در طراحی آن بهره بگیرید. در پیش‌گرفتن سبک مدیترانه‌ای برای محوطه باغ‌ویلا می‌تواند ویلای شما را بسیار شیک‌تر از آنچه که هست نشان دهد. بنابراین در این راستا می‌توانید نکات ذکرشده در بالا را در ویلای خود پیاده‌سازی کنید.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×