گیلان، زیباکنار
0133416

تاریخچه و جاذبه‌های گردشگری ساری

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
جاذبه‌های گردشگری ساری

اگر خاطرات دوران مدرسه را به‌خاطر داشته‌باشید و از علاقه‌مندان درس جغرافیا بوده باشید به‌خوبی به‌خاطر دارید که اولین شهری که در استان مازندران نامش را یادگرفتیم شهر ساری بود چراکه این شهر مرکز استان مازندران است. شهری بزرگ و دیدنی که پر از جاذبه‌های بی‌نظیر و خاطره‌انگیز برای بسیاری از ماست. جاذبه‌های گردشگری ساری آن را یک شهر بی مانند کرده است.

همچنین ساری یک شهر تاریخی‌ست که نام آن در کتیبه‌های هزار ساله به‌ثبت رسیده بنابراین در این شهر با جاذبه‌های فرهنگی تاریخی زیادی روبه‌رو خواهید شد. از یک طرف دریای الماس نشان خزر، از یک طرف جنگل‌های باشکوه مازندران، از طرفی جاذبه‌های تاریخی و از هر طرف هوای پاکی که در ساری استشمام خواهید کرد همه و همه دلایلی محکم برای سفر به این شهر بکر و بی‌نظیر است.

تاریخچه بی‌نظیر و جاذبه‌های گردشگری ساری 

قدمت این شهر خوش آب‌وهوا و زیبا به بیش از 5000 سال می‌رسد و چیزی که اکنون می‌بینیم تنها یادگارهایی‌ست که این تاریخچه دور و دراز از خود در این شهر به‌جای گذاشته. بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری ساری دست‌به‌دست هم داده تا همنشینی جذابی از تاریخ و فرهنگ را در کنار طبیعت دلربا مشاهده‌گر باشیم. از یک سمت کوهستان‌های پرصلابت و از سمتی دریای لطیف و آرام خزر خوش در کنار هم نشسته اند. جالب است بدانید که شهر ساری در برههای از تاریخ به‌عنوان پایتخت ایران شناسایی می‌شد.

این برهه مربوط به حکومت آقامحمدخان قاجار است. پیش از تهران سازی به‌عنوان پایتخت این سرزمین باستانی معرفی می‌شد. اسری حتی اولین شهری بوده که که افتتاح مسیر راه‌آهن را به‌خود دیده بنابراین از این بابت می‌توان آن را شهری شاخص دید. ساری پستی و بلندی های زیادی را در این تاریخ کهن به‌خود دیده و اکنون بعد از گذر سال‌ها به‌عنوان یکی از مقاصد محبوب گردشگران فرهنگی و طبیعت گرد محسوب می‌شود. در ادامه می‌خواهیم جاذبه‌های دیدنی شهر ساری را معرفی کنیم. پس اگر شما هم مایل به گشت‌وگذار در این شهر بکر هستید با ما همسفر شوید.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

میدان ساعت ساری؛ برجی کوچک با معماری خاص

گشت‌وگذاری که در شهر ساری بزنید خواهید دید که نیمی از آدرس ها به میدان ساعت منتهی می‌شود. میدانی که آن را به پاساعت هم می‌شناسند. این میدان یکی از قدیمی ترین و زیباترین میدان‌های شهر ساری است که از جنبه معماری و تاریخی ارزش بالایی دارد. چند ساعتی که در کنار میدان ساعت ساری بنشینید مواجه خواهید شد که ناقوس خوش صدای این ساعت راس هر ساعتی، ساعت را اعلام می‌کند اما چند سالی می‌شود که به‌علت نارضایتی عده‌ای صدای آن را قطع کرده‌اند. این موضوع هیچ چیز از زیبایی‌های این میدان دلربا و زیبا کم نمی‌کند. این برج کوچک بیش از 90 سال قدمت دارد و یکی از آثار با ارزش معماری در ساری است.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

حیات‌وحش میانکاله؛ مکانی برای عاشقان گونه‌های حیوانی

میانکاله منطقه‌ای ست در ساری که سالانه میزبان گونه‌های مختلفی از پرندگان است. پرندگان مهاجری که در سفر های تابستانه و زمستانه خود این تالاب را به‌عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. با بالا رفتن سطح فرهنگ و آموزش ها خوشبختانه شاهد رعایت نکات مربوط به حفاظت از محیط‌زیست در این منطقه هستیم. امید است که میانکاله همواره به‌عنوان منطقه‌ای به‌دور از گزند و آسیب میزبان پرندگان زیبای مهاجر و گونه‌های حیوانی باشد.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

دریاچه چورت از زیباترین دریاچه‌های ساری

زلزلهای در سال 1318 رخ داد و زان پس دریاچهای به‌نام دریاچه چورت در روستای چورت شهر ساری شکل گرفت. ماهیگیری، قایق‌سواری و آفرود سواری از لذت هایی ست که می‌توانید با سفر به دریاچه چورت ساری تجربه کنید. این منطقه در سکوتی غریب و آرامش‌بخش فرو رفته به‌عنوان یکی از زیباترین دیدنی‌های ساری شناخته می‌شود.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

عمارت فاضلی در شهر ساری

از دور که به این عمارت نزدیک می‌شوید تلالو نور خورشید را خواهید دید که از شیشه‌های رنگی کوچک آن بازتاب پیدا می‌کند. پنجره‌های چوبی و دیوارهای آجری نمادی از اصالت و قدمت بالای این عمارت زیبا هستند. عمارت با شکوه فاضلی در شهر ساری  در دوران قاجار بنا شده و  نشانی از ذوق و هنر معماران خوش قریحه ایرانی است.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

دریاچه الندان در شهر ساری

کمی که از شهر ساری فاصله بگیرید؛ منظورمان حدود هفتاد کیلومتر است به دریاچهای پر آب و زیبا می‌رسید که نام الندان را بر آن نهاده اند. دریاچهای که در منطقه چهاردانگه واقع‌شده و از جاذبه‌های بی‌نظیر شهر ساری به‌شمار می‌رود. نکته جالب در مورد دریاچه الندان این است که رودخانه جاری به دریاچه نیست و آبی که در آن مشاهده می‌کنید تنها نعمتی ست که ابرهای بی قرار استان مازندران به آن ارزانی داشته. اگر سری به دریاچه الندان زدید لذت گشت‌وگذار در جنگل‌های انبوه اطراف دریاچه را از دست ندهید. جنگل‌هایی با برگ‌های پهن و خوش عطر که برگ‌های آنان گاها خاصیت دارویی نیز دارد.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

عمارت زیبای رمدانی‌ در شهر ساری

هر چقدر هم که عاشق طبیعت‌گردی و گشت‌وگذار لابه‌لای درختان انبوه باشید اما نمی‌توان اشتیاق بازدید از آثار تاریخی غنی و بی‌نظیر شهر ساری را نادیده گرفت.س عمارت رمدانی ها از دیگر عمارت‌های تاریخی در شهر ساری است که بازدید از آن می‌تواند حس و حال نوستالژیکی را در شما زنده کند. عمارتی با دیوارهای آجری و حوضی فیروزه‌ای رنگ که در میانه این عمارت با گلدان‌های شمعدانی محاصره شده. این عمارت در زمان قاجار و پهلوی بنا شده است و بیش تز ششصد متر مساحت دارد. سقف سفالی و طاق های زیبا در نما نشان از ذوق و سلیقه بی‌نظیر معماران ایرانی دارد.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

حمام وزیری در شهر ساری

به دیدنی‌های شهر ساری که می‌رسیم تعداد زیادی از آنها دیدنی‌های تاریخی با معماری‌های بی‌نظیر و منحصربه‌فرد هستند. آثاری که انسان را به حیرت وا می دارد و موجب نثار تحسین به سازندگان و خالقانش می‌شود. به خیابان انقلاب در شهر ساری که بروید به یکی از آثار زیبای تاریخی در این شهر برخورد خواهید کرد که حمام وزیری نام دارد. حمام وزیری آینهای از معماری دوران قاجار است. همانقدر پرصلابت و همانقدر اصیل و با شکوه.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

حیات‌وحش دشت‌ناز در شهر ساری

شهر ساری نه‌تنها گنجینه های مهمی از تاریخ را در قلب خود پنهان کرده بلکه گنجینهای از حیات وحش دست نیافتنی و کمیاب را نیز در خود جای داده. گوزن زرد ایرانی گونه‌ای که امروزه رو به انقراض است اکنون در این پناهگاه به حیات خود ادامه می‌دهد. پناهگاه دشت ناز در جنگل‌های جلگهای مازندران واقع‌شده و تحت حفاظت است. اگر دیدن حیوانات و گونه‌های حیوانی کمیاب شما را از خود بیخود می‌کند و شما را به هیجان می‌آورد پیشنهاد ما به شما این است که در این جنگل‌های جلگهای گشت‌وگذاری داشته‌باشید. اگر خوش شانس باشید می‌توانید گوزن زرد ایرانی، قره قاول، آهو، گربه جنگلی و انواع کبوتران را در این منطقه رویت کنید.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

برج رسکت در شهر ساری

باز هم می‌خواهیم نقبی بزنیم به آثار باستانی و تاریخی شهر ساری. این بار می‌خواهیم از برج رسکت بگوییم که  ساخت آن به قرن پنجم هجری باز می‌گردد. این برج در روستایی با همین نام واقع‌شده و جزو آثار ثبت ملی است. چشم‌انداز برج رسکت به‌واقع چشم‌اندازی حیرت‌انگیز و بی‌نظیر است. کتیبه های خط کوفی، و دوران ساسانی را می‌توانید در این برج مشاهده کنید. اگر می خواهی راهی برج رسکت در ساری شوید باید بعد از رسیدن به‌دوراهی کیاسر مسیر سد سلیمان تنگه را در پیش بگیرید و راهی این برج شوید.

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

چشمه ورگینه‌وا در شهر ساری

چشمه ورگینه چشمهای خروشان و پر آب است که مردم به نیت بهره‌مندی از خواص درمانی راهی آن می‌شوند. چشمهای زیبا و دلفریب که در روستای خوش نشان واقع‌شده و درختانی بلند بالا دورتادور آن را فرا گرفته‌اند. اگر در گرمای تابستان هوس سفر به رودخانه‌ای دنج و پر خروش را کردید راهی این چشمه زیبا شوید.

روستای کلکنار ییلاقی زیبا در ساری

به روستای کلکنار ساری که نزدیک می‌شوید بوی خوش آویشن شامه شما را پر خواهد کرد. البته بیراه هم نیست چرا که این منطقه قطب برداشت آویشن در ایران است و هر ساله افراد زیادی را در فصل برداشت این گیاه معطر به‌سمت خود می‌کشاند.

نتیجه‌گیری درمورد جاذبه‌های گردشگری ساری

شهر ساری تلفیقی جذاب و دلربا از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فرهنگی است. بنابراین چه فردی طبیعت‌دوست و عاشق بوی چوب و دود آتش باشید و چه فردی عاشق بوی نم دیوارهای سفالی و عطر باران‌زده گل‌های شمعدانی در عمارت‌های قدیمی، ساری برای شما شهری خاطره‌انگیز با خاطراتی به یادماندنی خواهدبود.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×