گیلان، زیباکنار
0133416

معرفی جنگل دالخانی

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-02-27
جنگل دالخانی

جنگل دالخانی

جنگل زیبا و معروف دالخانی، جنگلی کوهستانی در امتداد جنگل ‌های انبوه و بی‌نظیر رامسر است. این جنگل شگفت‌انگیز در مجاورت رامسر، عروس شهرهای ایران، قرار گرفته است. جنگلی که در متن امروزمان قصد معرفیش را داریم، به دالان بهشت شهرت دارد که در روستای دالخانی ( یا دالیخانی ) قرار دارد.

دالخانی در جنوب شرقی شهر رویایی رامسر، با فاصله فقط ۳ کیلومتری آن قرار گرفته است. جنگل دالخانی ۸۰۰ متر از سطح دریا بالاتر است.

در ادامه متن قصد داریم تا به معرفی شگفتی های این جنگل زیبا بپردازیم. پس اگر شما هم از آن دسته گردشگران خوش ذوق هستید که علاقه به کشف و ماجراجویی جدید دارید، متن ما را دنبال کنید.

نام فردوس و بهشت را که می شنویم، تصویری محو و زیبا از مکانی سبز و پرطراوت با آرامش صدای پرندگان که همراه با آب روان و شکوفه ‌هایی رنگارنگ تزیین شده‌اند، در ذهن ‌مان نقش می ‌بندد.

نام بهشت و تصویر آن در ذهن ما برای بیان زیبایی و شکوه مکان‌هایی که از توصیف زیباییشان قاصریم استفاده می‌ شود. این واژه بس لایق است برای زیبایی دالخانی ! تکه‌ای از نقاشی خلقت که زیبایی و طراوت بهشت برین را به ما یادآور می‌ شود. این جنگل به‌خودی خود سرشار از زیبایی‌هایی دل نواز است. اما علاوه بر این نعمتی که در خود دارید، اگر از میان پوشش متراکم جنگلی آن و مه غلیظ و ابر مانندش بگذرید و از دلش عبور کنید، شما را به ییلاقات جان فزای گرسماسر، اکراسر و جنت رودبار می‌ رساند. بهشت هایی که از پس بهشتی دیگر می‌رسند و تا چشم کار می‌کند زیبایی به شما و روحتان تزریق می‌کنند.

 

جنگل دالخانی

 

درختان سبز سربه‌فلک‌کشیده و کهنی که در دو طرف جاده وجود دارند و مه غلیظ که آفتاب را پنهان نموده، در کنار نسیمی خنک که از هر سمتی به‌صورتتان می ‌وزد و با شما در پیچ و خم جاده می پیچد، تصویری خاطره انگیز است که تا ابد در ذهن خواهید داشت.

می‌توانیم بگوییم، این زیبایی‌هایی که از آنها سخن گفتیم، جذاب‌ ترین تفریحی است که گردشگران را به‌خود جذب می‌ کند. بدین منظور هر ساله تورهای جنگل نوردی و کوهنوردی بسیاری به این منطقه می‌آیند تا افراد بسیاری به پیمایش و تفریح و عکاسی و. . .  در این فضای جنگلی زیبا مشغول شوند.

مسیر های جنگل نوردی در دالان بهشت دالیخانی متفاوت هستند. برای شروع این سفر هیجان‌انگیز ابتدا به مقصد رامسر حرکت کنید. در جاده رامسر به‌سمت تنکابن زیبا، به‌دنبال سه‌راهی جنت رودبار بگردید و بعد از ورود به جاده، تا روستای گالش محله بروید. اما از اینجا جلوتر نمی‌توانید اتومبیل تان را بیاورید. باید ماشین تان را در یک مکان امن پارک کرده و بقیه مسیر را پیاده‌روی کنید. در روستای گالش محله و درامتداد رودخانه ‌ای زیبا اما کوچک، جنگل نوردی جذاب خود را شروع کنید. چند کیلومتر که پیاده رفتید، به جنگل زیبای قصه ما می ‌رسید.

روزهای زیادی مه غلیظ جنگل ما را در خود می‌گیرد، این صحنه زیبایی آن را دو چندان هم می ‌کند. تمام حس و حال های خوب دنیا را اینجا می‌توانید پیدا کنید.

در مسیر رسیدن به دالیخانی می‌توانید در کلبه‌ ها و آلاچیق ‌های کنار جاده، بساط گذاشته و بنشینید و غذایی نوش جان کنید. دکه ‌های چوبی مسیر حتی چای و آش دارند که می‌توانید از آن‌ها خرید کنید. محلیان در این جاده محصولات محلی خود مثل میوه، عسل و. . .  را می‌فروشند.

حتماً برای جنگل گردی در این بهشت زمینی از راهنما کمک بگیرید. هرگز تنها به دل جنگل نزنید چون امکان گم شدن در جنگل وجود دارد.

بهترین زمان سفر به جنگل زیبای دالیخانی، تابستان ‌هاست که هوا خنک است و خبری از گرما و شرجی بودن نیست. در فصل سرما لباس گرم را فراموش نکنید.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×