گیلان، زیباکنار
0133416

دریاچه آویدر در نوشهر

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
دریاچه آویدر

اگر نام دریاچه آویدر را نشنیده باشید قطعاً نام جنگل سیسنگان بارها به گوش تان خورده. همین که بدانید جنگل سیسنگان کجا واقع‌شده کافی ست تا موقعیت جغرافیایی و سوق و الجیشی دریاچه آویدر را متوجه شوید. دریاچه آویدر در نزدیک جنگل‌های سیسنگان در حوالی نوشهر واقع‌شده است و فاصله آن با شهر نوشهر حدوداً 30 کیلومتر است.

دور تا دور این دریاچه را کوهستان‌های سربه‌فلک‌کشیده و سرسبز احاطه کرده است بنابراین اگر رهسپار این دریاچه هستید بدانید که در حال زدن به قلب کوهستان‌های خوش آب‌وهوای مازندران میباشید. شما می‌توانید در مدت‌زمان کمی نیز به دریا دسترسی پیدا کنید چرا که فاصله این درچه زیبا تا خزر تنها 5 کیلومتر است. پس غصه چه را می‌خورید؟ شما در یک دست خود جنگل و در دست دیگرتان دریا را خواهید داشت.

دریاچه آویدر زیستگاه آبزیان و پوشش‌های گیاهی کمیاب

به حوالی آویدر که نزدیک می‌شوید صدای قورباغه گان و پرندگان دریایی به گوش تان خواهد خود. این دریاچه زیستگاه انواع ماهی‌ها و آبزیان است. همچنین می‌توانید دورتادور آویدر به جستجوی گونه‌های مختلف گیاهی بپردازید. گونه‌های گیاهی این منطقه بسیار جذاب و کمیاب اند بنابراین مطمئناً از دیدن آن‌ها ذوق زده خواهید شد. چشیدن طعم میوه‌های ترش و خوش طعم جنگلی در حوالی این دریاچه چیزی ست که مسافران به عشق آن راهی این دریاچه می‌شوند.

تفریحات مهیج و خاطره انگیز در دریاچه آویدر

اگر اهل تفریحات خانوادگی هستید و می‌خواهید یک روز شاد و پر انرژی را در کنار اعضای خانواده‌تان سپری کنید ما به شما استراحت و تفریح در آلاچیق های حوالی آویدر را پیشنهاد می‌کنیم. شما می‌توانید یک پیک نیک جمع‌وجور و صمیمانه را در این منطقه برپا کنید و از نشستن در نور ملایم آفتاب که از پهنه دریاچه منعکس می‌برد محظوظ شوید. دورتادور دریاچه آویدر را چمنزارهای سرسبزی فراگرفته است که فرش زیر پای مسافران شده و چنانچه تمایلی برای نشستن در آلاچیق‌ها ندارید می‌توانید روی این چمنزارها فرشی پهن کنید و یک روز پر خاطره را بسازید.

دقت داشته‌باشید که به‌هیچ‌عنوان امکان آب‌تنی کردن در این دریاچه را ندارید بنابراین خودتان و فرزندان تان به‌هیچ‌عنوان نزدیک آب‌های دریاچه نشوید چرا که این کار ممنوع است. بنابراین اگر به‌هوای آب تنی و شنا راهی دریاچه آویدر شده‌اید بدانید که در این دریچه امکان شنا وجود ندارد.

لذت ماهیگیری در دریاچه آویدر

اگر می‌خواهید تفریحات جدیدی را امتحان کنید ما به شما ماهیگیری در دریاچه آویدر را توصیه می‌کنیم. شما می‌توانید وعده غذایی تان را از همین دریاچه زیبا تهیه کنید! این دریاچه مکان زندگی ماهی کپور است بنابراین اگر می‌خواهید ماهی صیر کنید باید تور یا قلاب ماهیگیری با خود همراه داشته‌باشید. کار سختی نیست. کافی ست یکبار امتحان کنید تا عاشق این کار شوید.

خروش اسب‌های سواری در حوالی آویدر

اگر می‌خواهید کمی چاشنی هیجان به داستان اضافه کنید و تفریحات مهیجی را تجربه کنید می‌توانید سوار بر اسب‌های خروشان دریاچه آویدر شوید و مسیر سرسبز دورتادور دریچه را با اسب‌های سواری طی کنید. مطمئناً تجربه اسب‌سواری در دریاچه آویدر برای شما تجربه‌ای شیرین و ماندگار خواهد شد.

جزیره‌ای سبز و کوچک که در میانه دریاچه آویدر می‌درخشد

یکی از دیدنی‌های جذاب دریاچه آویدر جزیره کوچکی است که بر پهنه این دریاچه و در میانه‌های آن خودنمایی می‌کند. این دریاچه در ارتفاع 125 متری از دریاز خزر قرار دارد بنابراین جای تعجب نیست اگر آب‌وهوای این منطقه را خنک بیابیم. سرسبزی های اطراف و هوای خنک و مطبوع که از سمت کوهستان‌های دورتادور دریاچه آویدر می‌وزد این منطقه را به مکانی عالی برای تفریحات تابستانی بدل کرده است.

جزیره‌ای سبز و کوچک در میانه‌های دریاچه آویدر به‌چشم می‌خورد که در ابتدا یک تپه خاکی شاده بوده و بعد ها به‌مرور زمان به جزیره‌ای کوچک و نقلی تبدیل شده و به زیبایی‌های این دریاچه افزوده است.

مسیر دسترسی به دریاچه آویدر

برای اینکه مسیر خود را به‌سمت دریاچه زیبای آویدر پیدا کنید از چالوس به مقصد نوشهر عازم شوید. بعد از رسیدن به نوشهر زمانی که وارد مسیر جنگلی سیسنگان شدید حدود ده کیلومتر جلوتر وارد روستایی به‌نام صلاح الدین کلا شوید. آنقدر در این مسیر پیش روی کنید نا به تابلوی سد خاکی آویدر برسید و مسیر نشان داده شده را تا خود سد مستقیم بروید. حدود پنج کیلومتر جلوتر از روستای صلاح الدین کلا دریاچه زیبا و الماس نشان آویدر در مقابل چشمان شما خودنمایی خواهد کرد.

ورزش‌های سالم و مفرح در حوالی دریاچه آویدر

اگر می‌خواهید هم تفریحی کرده باشید و هم فکری به حال سلامتی تان کرده باشید می‌توانید دوچرخه‌سواری را به‌عنوان یک تفریح جذاب و سالم در حوالی دریاچه آویدر انتخاب کنید. شما می‌توانید دوچرخه تا را همراه خود در صندوق عقب ماشین حمل کنید و یا اقدام به کرایه دوچرخه در این منطقه نمایید. لذت دوچرخه‌سواری در طبیعت دلپذیر و هوای بکر و مطبوع دریاچه آویدر لذتی فراموش‌نشدنی خواهد بود. شما در حالی که به صدای پرندگان و قورباغه های ساکن در دریاچه و صدای امواج آرام آب دریاچه گوش سپرده‌اید و مسیری سبز و زیبا در مقابل چشمان خود دارید می‌توانید از لذت دوچرخه‌سواری محظوظ شوید.

روستاهای اطراف آویدر مکان فرصت خوبی برای روستاگردی فراهم آورده اند

با نگاه کردن به‌چشم‌اندازهای زیبا در حوالی دریاچه آویدر خواهید دید که طبیعت بکر و دلپذیری در این منطقه موج می‌زند که حاکی از روستاهای زیبای اطراف است. بنابراین اگر می‌خواهید در طی این یک روزی که در این منطقه ساکن هستید لذت روستاگردی را نیز تجربه کنید اکنون فرصت خوبی ست که بعد از کمی استراحت در کنار دریاچه و تجربه کردن تفریحات مختلف راهی روستاهای اطراف شوید. از جمله زیباترین روستاهایی که در حوالی دریاچه آویدر وجود دارند می‌توان به روستاهای تاج الدین کلا و صلاح الدین کلا اشاره کرد که طبیعت زیبا و دلنشینی را در قلب خود جای داده‌اند.

دریاچه آویدر پناهگاه ییلاقی مسافران در فصل‌های گرم سال

به این دلیل که این دریاچه فاصله نسبتاً زیادی از سطح دریا دارد این منطقه به‌عنوان یکی از مناطق ییلاقی برای مسافران شناخته می‌شود. کافی ست در فصل‌های گرم سال راهی این دریاچه زیبا شوید تا آب‌وهوای خنک منطقه شما را برای مدت‌ها در اینجا پای بند کند. این دریاچه در فصل پاییز نیز زیبایی شگفت‌انگیزی دارد. درختان انبوهی که دورتادور دریاچه را احاطه کرده‌اند به رنگ‌های اخرایی و طلایی در می‌آیند و منظره بی‌نظیری را رقم میزنند.

انواع امکانات رفاهی برای شما در حوالی دریاچه آویدر فراهم است

یکی از مشکلات که افراد اغلب با آن دست و پنجه نرم می‌کنند رفتن به مکانی تفریحی و عدم برخورداری از امکانات رفاهی در آن منطقه است. در واقع هر چقدر هم که یک منطقه زیبا و شگفت‌انگیز باشد اما اگر امکانات رفاهی کافی در آن مکان وجود نداشته باشد آنطور که باید و شاید به شما خوش نمی‌گذرد. اما نگران نباشید چرا که در حوالی دریاچه آویدر انواع و اقسام امکانات رفاهی از قبیل رستوران، سفره خانه، آلاچیق؛ سوپرمارکت و سرویس‌های بهداشتی وجود دارد بنابراین برای دسترسی به امکانات رفاهی به هیچ‌گونه مشکلی بر نخواهید خورد. حتی می‌توانید ناهار را در رستوران‌های محلی و سنتی این منطقه میل کنید. بنابراین اگر تجهیزات کافی برای برپا کردن ناهار همراه خود نیاورده اید اصلاً نگران نباشید چرا که می‌توانید از خوش طعم ترین غذاهای محلی در رستوران‌های اطراف بهره‌مند شوید.

اگر راهی دریاچه آویدر هستید دوربین عکاسی تان را فراموش نکنید!

چم اندازهای دریاچه آویدر به‌قدری زیبا و حیرت‌انگیز است که احتمالاً برای عکاسی به وجد خواهید آمد. بنابراین می‌توانید عکس‌های زیبایی از این منطقه تهیه کنید و همچنین عکس‌های یادگاری زیبایی نیز به‌همراه خانواده در این منطقه ثبت کنید. اگر قصد دارید زیبایی‌های این دریاچه را به‌چشم جان ببینید توصیه ما به شما سفر به این منطقه در فصل‌های بهار یا پاییز است. درست زمانی که طبیعت چهره دلفریب و زیبای خود را به نمایش می‌گذارد.

نتیجه‌گیری

جای جای استان مازندران پر از شگفتی و دیدنی‌های جذاب است بنابراین اگر می‌خواهید برنامه‌ای پر و پیمان برای تابستان خود بچینید و به مناطق زیبای این خطه سفر کنید باید دست به‌کار شوید وگرنه وقت کم می آورید. دریاچه آویدر یکی از زیبایی‌های استان مازندران است که در حوالی جنگل سیسنگان و در نوشه واقع‌شده است. سفر به این دریاچه برای شما سراسر خاطرات شیرینی را رقم خواهد زد. اگر اهل تفریحات مهیج تابستانی هستید می‌توانید انواع این تفریحات همچون قایق‌سواری و اسب‌سواری را در این دریاچه امتحان کنید.

 

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×