گیلان، زیباکنار
0133416

بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا چیست؟

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
سیستم گرمایشی برای ویلا

اگر در حال ساخت یا نوسازی ویلا می‌باشید بهتراست پیش از فرارسیدن روزهای سرد زمستان به فکر پیاده‌سازی یک سیستم گرمایشی برای ویلا باشید.

اسم ویلا که به میان می‌آید همه در فکر تابستان و تفریحات مهیج تابستانی هستند اما این بدان معنا نیست که در زمستان و پاییز ویلای شما مورد استفاده‌تان ‌نخواهد بود.

مطمئناً روزهایی در پاییز و زمستان فرامی‌رسد که آهنگ سفر به شمال را خواهید کرد. بی‌تعارف بگوییم زمستان‌های شمال به‌شدت سرد است. به این معنا که بدون وجود سیستم گرمایشی برای ویلا نمی‌توانید این زمستان‌ها را سرکنید.

مشخصات یک سیستم گرمایشی برای ویلا

چنانچه ویلای شما فاقد امکانات گرمایشی باشد حتی یک ساعت سر کردن در ویلا برای شما دشوار و غیر ممکن خواهد بود. اصلاً نیمی از لذت سپری‌کردن روزهای زمستانی در ویلا به صرف چای یا قهوه در کنار آتش شومینه و گرمای آن است.

در حالی که به برگ‌های زرد و نارنجی رقصان در باد خیره شده‌اید و سمفونی زیبای آهنگی ملایم در حال پخش است. دیگر چه می‌خواهید جر اینکه در جوار این گرمای دلچسب عصری دل‌انگیز را در پاییزی طلایی سپری کنید.

بنابراین نباید نسبت به سیستم گرمایشی ویلا بی توجه بود. حتی لوکس‌ترین و شیک‌ترین ویلاهای شمالی را هم بدون سیستم گرمایشی نمی‌توان ساعتی تحمل کرد.این موضوع به‌ویژه برای ویلاهای نوساز از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که در این ویلاها اغلب سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی را در آخر کار راه‌اندازی می‌کنند. پس تا دیر نشده و زمستانی برفی از راه نرسیده برای مجهز کردن ویلای خود به این سیستم‌ها اقدام کنید.

چگونه می‌توان بهترین سیستم گرمایشی را برای ویلا خریداری کرد؟

تجهیز ویلا به سیستم گرمایشی فقط در این خلاصه نمی‌شود که یک اسپیلت یا شومینه در ویلا تعبیه کنید و تصور کنید که کار تمام‌شده است. در واقع مولفه‌های مهمی در این بین باید مورد توجه قرار گیرند.

این که متراژ ویلای شما چقدر است و آیا سیستمی که مد نظر دارید جوابگوی این میزان از مساحت است یا خیر. همچنین نیازسنجی های لازم بایستی صورت پذیرد.س ممکن است منطقه‌ای که ویلای شما در آن احداث شده است فاقد لوله‌کشی گاز باشد. بنابراین باید فکر دیگری برای سیستم گرمایشی داشته‌باشید.

اغلب سیستم‌های گرمایشی در بازار موجود هستند و می‌توانید آن‌ها را در نقطه‌ای از ویلا نصب و راه‌اندازی نمایید. با این حال باید برای خرید و تعبیه سیستم گرمایشی به نکات مهمی توجه‌داشته‌باشید.

شرایط آب‌وهوایی منطقه‌ای که ویلای شما در آن واقع‌شده را در نظر بگیرید

تمام سیستم‌های گرمایشی را نمی‌توان مناسب برای یک نوع آب‌وهوای خاص دانست. در واقع بسیار مهم است که آب‌وهوای مکان سکونت شما چگونه باشد. شما بایستی با توجه به‌شرایط آب‌وهوایی حاکم در منطقه اقدام به تجهیز ویلا به سیستم گرمایشی نمایید.

بنابراین اگر اقدام به خرید دستگاهی گرمایشی برای ویلا نموده‌اید هنگام خرید ذکر کنید که ویلای شما در چه منطقه‌ای واقع‌شده است تا فروشندگان بتوانند شما را به‌شکلی اصولی راهنمایی کنند.

رطوبت هوا در برخی مناطق شمالی بیشتر و در برخی مناطق کمتر است. همچنین میزان ارتفاع شهرهای مختلف شمالی از سطح دریا با یکدیگر متفاوت اند. بنابراین می‌توان گفت که سطح فشار هوا نیز در این شهرها با یکدیگر فرق دارد.

و اما مهم‌ترین و اساسی ترین نکته‌این است که مناطق ییلاقی در پاییز و زمستان به‌شدت سرد خواهند شد؛ فارق از این که ویلای شما در کدام منطقه ییلاقی واقع‌شده است. بنابراین تجهیزات گرمایشی مورد نیاز برای مناطق ییلاقی بایستی بسیار قدرتمندتر از تجهیزاتی باشند که برای سایر مناطق انتخاب می‌شوند.

پیاده‌سازی سیستم گرمایش کف در ویلاهای لوکس شمالی

یکی از مواردی که در ویلاهای لوکس پیاده‌سازی می‌شود سیستم گرمایش کف است. بنابراین اگر در ویلایی لاکچری اقامت دارید بهتر است در مراحل ساخت ویلا به اعمال و پیاده‌سازی سیستم گرمایشی کف فکر کنید.

ویلاهای لاکچری اغلب دارای چند طبقه هستند و گستردگی بالایی دارند بنابراین نمی‌توان از یک شوفاژ یا شومینه کوچک برای گرمایش آن‌ها استفاده کرد. برای اینکه فکری اصولی و اساسی جهت گرما بخشی به ویلاهای لاکچری داشته‌باشید بایستی در آن‌ها از سیستم گرمایش کف استفاده کنید.

ترجیحاً از سیستم‌های گرمایشی فاقد سر و صدا در ویلا استفاده‌کنید

بر همگان روشن است که دلیل اصلی اقامت در ویلا کسب آرامش و تمدد اعصاب است. آن هم در فصل پاییز و زمستان که خبری از تفریحات مهیج تابستانی نیست و نمی‌توان تنی به آب زد و مکررا به دریا رفت.س بنابراین اغلب اوقات خود را درون ویلا سپری می‌کنیم و ترجیح می‌دهیم محیط و اتمسفر ویلا به گونه‌ای باشد که آرامش اعصاب را برای ما به‌ارمغان بیاورد.

بنابراین اگر قصد خرید سیستم گرمایشی برای ویلا را دارید به این موضوع دقت کنید این سیستم گرمایشی چه میزان آلودگی صوتی تولید می‌کند. برخی از سیستم‌های گرمایشی فاقد سر و صدا هستند و برخی دیگر صداهای ناهنجاری تولید می‌کنند. بنابراین اگر روی آلودگی صوتی حساس هستید این موضوع را مد نظر قرار دهید.

گاهی اوقات سیستم‌های گرمایشی را به‌طور مرکزی در ویلا نصب می‌کنند بنابراین صدای کم آن در محیط گسترده چندان به گوش نمی‌رسد اما اگر می‌خواهید آن را در اتاق نصب کنید ترجیحاً سیستمی را برگزینید که فاقد هرگونه صدای ناهنجار باشد. این سیستم می‌تواند شوفاژ، اسپیلت یا بخاری برقی و گازی باشد.

به مصرف انرژی سیستم گرمایشی ویلا دقت کنید

بهترین سیستم گرمایشی برای ویلا آن سیستمی است که مصرف انرژی آن حداقل باشد. شما که نمی‌خواهید برای یک زمستان کوتاه قبضی بلند بالا با قیمتی نجومی برایتان صادر شود؟

بنابراین در هنگام تعبیه سیستم گرمایشی در ویلا به این نکته دقت داشته‌باشید که مصرف انرژی آن چقدر است. سیستم‌های گرمایشی که مصرف انرژی آن‌ها بالاست طبعت قیمت خرید پایین‌تری دارند بنابراین هنگام خرید سیستم گرمایشی کمی بیشتر هزینه کنید و با خرید یک سیستم بهینه، مصرف انرژی ویلا را نیز کاهش دهید. اینگونه می‌توانید هزینه‌های انرژی را به حداقل برسانید.

شومینه؛ انتخابی عالی و گرمابخش برای ویلا

اگر به‌دنبال این هستید که مصرف برق را کاهش دهید و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید دور و اطراف خرید اسپیلت و سیستم‌های گرمایشی الکتریکی نروید. یکی از بهترین انتخاب‌های برای گرمایش ویلا استفاده از شومینه است. انرژی شومینه از گاز تامین می‌شود که می‌تواند شما را در صرفه‌جویی در هزینه‌ها یاری کند.

شومینه همچنین دارای ظاهر زیبایی است و می‌تواند فضای ویلای شما را لاکچری تر و شیک‌تر از آنچه که هست نشان دهد.گرمای آتش قابل قیاس با هیچ گرمای دیگری نیست آن هم آتشی که مستقیماً در محیط روشن می‌شود و بدون هیچ‌گونه اثری از بوی ناخوشایند یا دوده فضا را گرم می‌کند.

آتش شومینه یکی از گرما بخش ترین منابع گرمایشی در ویلا محسوب می‌شود. بنابراین اگر به فکر ایده‌ای بهینه جهت پیاده‌سازی سیستم گرمایشی در ویلا هستید به تعبیه شومینه در ویلا فکر کنید.

سیستم‌های گرمایش خورشیدی یکی از سیستم‌های نوین در گرمایش ویلا

به تازگی شاهد به راه افتاد جریانی هستیم که در آن از انرژی خورشیدی برای گرمایش ویلا استفاده می‌شود. پیاده‌سازی این ایده شاید هزینه بیشتری داشته باشد اما می‌توان آن را یکی از کم‌هزینه ترین و بهترین سیستم‌های گرمایشی برای ویلا دانست.

سیستم گرمایشی به سبک خورشیدی بدی صورت است که پنل های خورشید بر سقف و بدنه ویلا نصب می‌شوند و بعد از دریافت امواج گرمایی خورشید آن را به‌صورت گرما به درون ویلا می فرستند.

هرچند که این روش در روزهای آفتابی بهترین راهکار برای گرم‌کردن ویلا است اما در روزهای برفی و بارانی با مشکل مواجه خواهیدشد. بنابراین بسیار مهم است که ویلای شما در کدام منطقه واقع‌شده است.

اگر اکثر روزهای سال آفتابی هرچند ملایم و بی رمق در حوزه شما در حال تابش باشد این سیستم می‌تواند به‌خوبی کار کند اما اگر آب‌وهوای ییلاقی یا کوهستانی در منطقه حاکم است بهتر است قید آن را بزنید و سراغ گزینه‌های دیگر بروید.

نتیجه‌گیری

مهم‌ترین دغدغه در زمستان برای ویلاهای شمالی سیستم گرمایش آن‌ها است. ویلایی که سیستم گرمایشی نداشته باشد یا سیستم گرمایشی آن دچار مشکل باشد در روزهای زمستانی کاملاً بلااستفاده خواهد بود و حتی نمی‌توان یک ساعت در آن سکونت داشت.

بنابراین اگر ویلایی در دست ساخت دارید یا در حال نوسازی ویلای خود می باشید بهتر است پیش از فرا رسیدن روزهای سرد زمستان به فکر پیاده‌سازی یک سیستم گرمایشی در ویلا باشید.

توصیه ما به ویلاهای لاکچر و غیرلاکچری تعبیه شومینه در ویلا است چرا که بدون نیاز به انرژی برق می‌توان آن را راه‌انداخت و علاوه بر کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های برق، می‌تواند جلوه‌ای شیک و رویایی به ویلای شما ببخشد. بنابراین می‌توان گفت که سیستم‌های فعالی با انرژی گاز بهترین سیستم‌های گرمایشی برای ویلا محسوب می‌شوند.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×