گیلان، زیباکنار
0133416

روستای صفرابسته تونل جنگلی چهارفصل

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1398-08-10
روستای صفرابسته

منطقه گردشگری صفرابسته در کیاشهر واقع‌شده و دارای جاذبه‌های توریستی بسیاری است. این روستا سرسبز دارای یک جاده آسفالتی و جنگلی زیبا است که درختان آن مانند تونل به‌هم پیوسته هستند و انتهای این جاده به کیاشهر و ساحل دریا وصل می‌شود. طول این جاده 2 کیلومتر است.

این منطقه دارای پوشش گیاهی فراوان از جمله گل بنفشه و مملو از سیاوش است که هرکدام دارای خواص دارویی بسیار زیادی است. این فضای زیبا و سرسبز در کنار آرامشی که به‌همراه دارد و آب‌وهوای فوق‌العاده باعث‌شده تا گردشگران و توریست بسیاری را به‌خود جلب کند.

روستای صفرابسته

روستای صفرا بسته در گذشته یکی از دهستان های حومه شهرستان آستانه اشرفیه بوده اما امروز یکی از دهستان های دهسر کیاشهر محسوب می‌شود.دهسر دشتی معتدل و مرطوب است که در 9 کیلومتری شمال آستانه اشرفیه و در کنار جاده آسفالته آستانه به بندر کیاشهر واقع‌شده است.این روستا بافت قدیمی خود را حفظ کرده و دارای همان خانه‌های روستای است و بکر بودن این روستا آن را بسیار محبوب و جذاب کرده است. به شما توصیه می کنم حتماً به این روستا و جنگل زیبا سر بزنید. جاده‌این روستا دارای درختان در هم رفتهای است که این جاده را به تونل زیبای تبدیل کرده و باعث تعجب همگان شده است. درختان موجود در کنار جاده و جنگل بسیار بزرگ و قدیمی هستند و نشانهای از قدمت این مکان می‌دهند.

 

صفرابسته

 

کار اثر ساکنان روستای صفرابسته کشاورزی، ماهیگیری، دامداری، باغداری و پرورش کرم ابریشم است. عمده فرآورده‌های آنها برنج، مرکبات و تره بار است و زنان محلی در مسیر همین جاده به پخت نون محلی برای گردشگران مشغول هستند. زنان روستای پا به پای مردان خود کار کرده و زنانی قوی هستند. آنها در سر زمین‌های برنج کار هر صبح زود مشغول هستند و در زمان مهمان پذیری تنور های خود را در جاده قرار داده تا گردشگران را با نان های محلی و تنور های داغشان شگفت‌زده کنند. ساکنان این روستا بسیار مهمان‌نواز بوده و برای راضی بودن گردشکران از تمام امکانات خود استفاده می‌کنند.

آب‌وهوای متفاوت این روستا هر ساله گردشگران بیشتری را به‌خود جذب می‌کند. و کسانی که به‌دنبال آرامش و مکان‌های بکر هستند این روستا بهترین انتخاب آنها است.

این منطقه دارای پوشش گیاهی بکر و زیبا است که در تمام فصول زیبای خاصی برای گردشگران به‌ارمغان می‌آورد و این زیبایی  و سلامت آب‌وهوا باعث آرامش هر چه بیشتر گردشگران می‌شود. هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به‌خود جذب می‌کند. حیوانات موجود در جنگل‌های این روستا شغال، خرگوش، گراز و قرقاول  هستند. نام این روستا در کتاب سیمای کوچان آمده است و اهالی این روستا این قدمت آن را به دوقرن پیش برمی گردانند. دارا بودن شرایط متفاوت این روستا و جنگل‌ها نشانهای بر قدمت آن است. برای مثال درختان بسیار قدیمی و با قدمت بسیار در این منطقه فراوان است.

در اطراف جاده اصلی روستا جاده‌ای فرعی وجود دارد که دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است و محیط مناسبی برای عکس برداری گردشگران به‌شمار می‌رود.

 

صفرابسته

 

سوغات روستای صفرابسته

فراورده های این روستا از جمله برنج، کدو، سبزیجات و بادمجان محلی و … است که در کنار جاده تا بازار های کیاشهر و آستانه صنایع‌دستی و پخت نان را می‌توانید شاهد باشید.ساکنان این منطقه به ماهی‌گیری نیز مشغول هستند و فروش ماهی در بازار کیاشهر یکی از کارهایی است که انجام می‌دهند.

امکانات رفاهی

این منطقه دارای امکانات رفای از جمله هتل هایی در کیاشهر و آستانه اشرفیه است همچنین رستوران‌های بسیاری در این دو شهرستان وجود دارد که گردشگران می‌توانند از آنها استفاده‌کنند. بسیاری از ساکنان این روستا خانه‌های روستای خود را برای اجاره قرار داده که مسافران می‌توانند از آنها استفاده‌کنند. ویلاهای زیادی در منطقه کیاشهر موجود است که می‌توانید هنگام اقامت از آنها استفاده کنید.

یکی از مزایای روستای صفرابسته قرارگرفتن آن در جنگل و نزدیکی آن به دریا است که یک جاذبه گردشگری بسیار با ارزش برای توریست به‌شمار می‌آید.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×