گیلان، زیباکنار
0133416

نکات مهم در طراحی آشپزخانه ویلا

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
طراحی آشپزخانه ویلا

جایی که روح خانه در آن جریان دارد جایی نیست جز آشپزخانه. بنابراین نمی‌توان به این نقطه از خانه بی اهمیت بود. اغلب بانوان و یا شاید آقایان وقت زیادی را در این نقطه سپری می‌کنند بنابراین باید طراحی آشپزخانه ویلا به گونه باشد که موجی از انرژی، عشق و طراوت را به افراد منتقل کند. افراد قصد دارند در محیط آشپزخانه به‌کار و فعالیت‌های پر انرژی بپردازند بنابراین محبوس شدن در یک فضای تاریک و بی روح چندان خوشایند نیست و نمی‌تواند انرژی لازم را به آن‌ها منتقل کند. برای طراحی آشپزخانه ویلا باید نکات مهمی را در نظر گرفت تا این بخش از ویلا به بهترین شکل ممکن طراحی شود.

وجود یک طراح داخلی حرفه‌ای در کنار شما می‌تواند این فرآیند را به کاری آسان و دلپذیر تبدیل کند. شما می‌تواند آشپزخانه ویلای خود را در حالی که مطابق با میل و سلیقه خودتان است طبق اصول استاندارد و نکات زیبایی شناسی طراحی کنید. اگر می‌خواهید این نکات مهم را بدانید در ادامه ما را همراهی کنید.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

آشپزخانه باید میعادگاه رنگ‌های پر انرژی باشد

کار کردن در آشپزخانه‌ای که با رنگ‌های تیره و تار همچون مشکی، طوسی و سورمهای تزیین شده نمی‌تواند چندان دلچسب و دل‌انگیز باشد. لااقل از دیدگاه اغلب افراد اینگونه است چرا که همیشه استثنائاتی وجود دارد. اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای زیبا و دلباز داشته‌باشید و محیط آن را وسیع تر از آنچه که هست نشان دهید بهتر است سراغ رنگ‌های روشن و شاد برای تزئین دکوراسیون آن بروید. رنگ‌های شاد و پرطراوت می‌توانند روح زندگی را به آشپزخانه شما منتقل کنند و متعاقبا شما را نیز با روحیه‌ای مثبت و شاد سراغ کارها بفرستند. فعالیت در فضای آشپزخانه باید اوقات شیرین و دل‌انگیزی را برای شما بسازد نه اینکه بخواهید زودتر از شر محیطی تنگ و تاریم خلاص شوید. بنابراین به‌خودتان جفا نکنید و رنگ‌های تیره را از آشپزخانه حذف کنید.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

ست کردن کابینت‌ها با کفپوش آشپزخانه فکری هوشمندانه است

یکی از راه‌هایی که می‌توان چشم‌انداز بصری شیک و جذابی در آشپزخانه‌ایجاد کرد ست کردن طرح و رنگ کابینت‌ها با کفپوش آشپزخانه است. اینگونه افرادی که وارد آشپزخانه می‌شوند نگاه شان تنها به یک نقطها رنگ خاص معطوف نخواهد شد و با چشم‌اندازی وسیع روبه‌رو می‌شوند هرچند که این چشم‌انداز حاصل گول خوردن چشم آن‌ها باشد!

ست کردن کابینت‌ها با کفپوش آشپزخانه لزوماً به معنای انتخاب رنگ‌های یکسان برای آن‌ها نیست بلکه می‌توانید تناژ رنگی از یک خانواده را برای آن‌ها برگزینید. اینگونه می‌توانید هارمونی جذاب و چشم‌نوازی در آشپزخانه‌ایجاد کنید.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

انتخاب کفپوش‌های قابل شستشو برای آشپزخانه

این نکته یک سیگنال مهم در مورد طراحی آشپزخانه ویلا به ما می‌دهد و آن هم این است که برای آشپزخانه ویلای خود نباید از کفپوش پارکت بهره بگیرید. انتخاب کفپوش پارکت برای آشپزخانه ویلا شما را از شستشوی کف آشپزخانه منع خواهد کرد در حال که شما باید کف آشپزخانه را دائما طی بکشید و نظافت کند.  و اما مهمترین نکته در مورد کفپوش پارکت این است که با ریختن مقداری آب و مایعات بر کف آشپزخانه شاهد متورم شدن کفپوش و احتمالاً خراب‌شدن آن خواهید بود. کفپوش‌های پارکت به‌هیچ‌عنوان برای محیط‌های مرطوب مناسب نیستند و آشپزخانه همان جایی است که یار صمیمی و قدیمی آن آب و مواد شوینده است. بنابراین این دو با هم آبشان در یک جوی نمی‌روند. سعی کنید برای کف آشپزخانه و دیوارهای آن از متریال‌های قابل شستشو همچون کاشی و سرامیک استفاده کنید.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

آشپزخانه هم نیاز به نورپردازی حرفه‌ای دارد

ممکن است تصور کنید که آشپزخانه که نیازی به نورپردازی ندارد. مگر همان لوستری که از سقف آشپزخانه آویزان کفاف تامین نور آشپزخانه را نخواهد داد؟ اما اشتباه نکنید. آشپزخانه یکی از مکان‌های ویلا است که باید محیطی آرام و ملایم را در آن برپا کنید. به‌ویژه اگر قصد دارید میز ناهارخوری خود را درون آن قرار دهید. البته این روزها کمتری کسی میز ناهارخوری را درون آشپزخانه قرار می‌دهد اما مطمئناً یک میز و چند صندلی برای صرف صبحانه و شام در آشپزخانه دارید. نور ملایم و لطیفی باید در محیط آشپزخانه جریان داشته باشد تا بتوانید در کمال آرامش به صرف وعده‌های غذایی خود بپردازید.

همچنین نباید آشپزخانه را بخشی جدا از محیط ویلا در نظر بگیرید. به این معنا که آشپزخانه نیز باید همانند سایر بخش‌های ویلا در نور زیبای شب بدرخشد و چشم‌انداز ویلای شما را آرام و دل‌انگیز نشان دهد.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

از وسایل تزئینی و دکوراتیو در چیدمان آشپزخانه غافل نشوید

یکی از مهمترین وظایف دیوارهای آشپزخانه جا دادن وسایل کوچک تزئینی بر روی خود است. محیط آشپزخانه فقط محیطی برای پخت و پز و یا صرف غذا نیست. در واقع شما در حال سپری‌کردن وقت با ارزش خود درون این مکان هستید و باید از حضور در آشپزخانه و فعالیت در آن لذت ببرید. یکی ازراه‌هایی که می‌توان چشم‌انداز زیبا و دوست‌داشتنی در محیط آشپزخانه‌ایجاد کرد استفاده از وسایل کوچک دکوراتیو و تزئینی روی دیوار یا اپن آشپزخانه است. بنابراین اگر به‌خودتان و روحیات لطیف تان اهمیت می‌دهید و برای وقت خود ارزش قائل هستید این مکان را به مکانی با زیبایی‌های بصری جذاب تبدیل کنید تا از دیدن آن‌ها محظوظ شوید و انرژی بگیرید.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

آشپزخانه را از نور طبیعی خورشید بی‌بهره نگذارید

قرار نیست تمام طول روز را با نورهای مصنوعی، هالوژن ها و نورمخفی هایی که در گوشه کنار آشپزخانه جای خوش کرده‌اند سپری کنید. آشپزخانه قلب خانه است و قلبی که بی نور باشد را نمی‌توان حتی ثانیهای تحمل کرد. بنابراین باید پنجرهای رو به آفتاب تابناک در آشپزخانه تعبیه شود. شما می‌توانید به وسیله کرکره و تنظیم نمودن پرده‌ها میزان نور ورودی در طول روز به آشپزخانه را تنظیم کنید. تابیدن باریکه‌ای نور از لای پرده‌های آشپزخانه و انعکاس آن بر کف آشپزخانه و تابش آن بر دیوارها می‌تواند فضای آشپزخانه شما را درخشان و شفاف نشان دهد.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تعبیه جزیره در آشپزخانه؛ راهکاری پر فایده

این روزها بیش از همیشه شاهد تعبیه چیدمان‌های نوآورانه در آشپزخانه هستیم. جزیره که تا چندی پیش فقط مختص خانه‌های لاکچری و مدرن بود این روزها در اغلب ویلاها به‌چشم می‌خورد.. جزیره می‌تواند مزایای زیادی را به‌دنبال داشته باشد. شما می‌توانید از جزیره به‌عنوان میز غذاخوری استفاده کنید. بنابراین در خرید تجهیزاتی مانند میز ناهارخوری صرفه‌جویی خواهد شد. همچنین قرار دادن سینک و گاز روی جزیره نیز امری متداول است و به‌صرفه‌جویی در فضای آشپزخانه کمک می‌کند. فضای زیرین آن نیز می‌تواند فر و ماشین ظرفشویی را در بر بگیرد. بنابراین همانطور که می‌بینید یک جزیره در آشپزخانه می‌تواند چندین و چند مزایای مختلف داشته باشد.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

قرار دادن گلدان‌های گیاه در آشپزخانه؛ ایده‌ای خلاقانه و روح بخش

همانطور که گفتیم فضای آشپزخانه باید فضایی روح بخش و دلپذیر باشد بنابراین باید تا جای ممکن از المان‌های طبیعی و روح نوار در آن استفاده شود. یکی از این المان ها گلدان‌های کوچک گل و گیاه است که می‌توانید در پس پنجره و رو به نور طبیعی آفتاب قرار دهید. این گلدان‌های کوچک می‌توانند تا حدی زیادی روحیه شما را شاداب و سر زنده نگاه دارند. بنابراین اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای شاد و پرطراوت داشته‌باشید از قرار دادن گیاهان کوچک در محیط آن غافل نشوید. رسیدگی به این گیاهان در حین فعالیت‌های آشپزی و غیره می‌تواند یک تفریح جالب و دوست‌داشتنی باشد. شما همچنین می‌توانید یک گلدان شیشه‌ای پر از گل‌های طبیعی را روی میز آشپزخانه یا روی پاپ قرار دهید و از عطر و بوی آن حین فعالیت‌های کاری خود لذت ببرید.

 

ایجاد دسترسی آسان برای دست پیدا کردن به تجهیزات مهم آشپزخانه

تجهیزاتی که دائما مورد استفاده شما است باید دم دست‌تان قرار گیرد. اما این بدان معنا نیست که باید تجهیزات مهم را در معرض دید و روی اپن قرار دهید. بلکه باید آن‌ها را درون کابینت‌هایی قرار دهید و که امکان دسترسی به آن‌ها ساده‌تر است. در غیر این‌صورت مجبور می‌شوید با قرار دادن آن‌ها روی میز و اپن فضای به‌هم ریختهای را تجربه کنید.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

ایجاد سطوح براق در آشپزخانه

به غیر از کف آشپزخانه که نباید بیش از حد لیز و لغزنده باشد می‌توانید برای دیوارها، کابینت، یخچال و سایر سطوح آشپزخانه از متریال‌های براق و منعکس کننده نور استفاده کنید. این کار شما باعث می‌شود تا فضای آشپزخانه به فضایی روشن و دلباز تبدیل شود.

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

هیچ‌گاه نباید از طراحی دکوراسیون آشپزخانه ویلا  غافل شد چرا که این بخش از ویلا و خانه به‌عنوان قلب تپنده خانه به‌حساب می‌آید و باید آن را به زیبایی هرچه تمام تر تزئین کرد. استفاده از رنگ‌های روشن و ایجاد هارمونی در طراحی آشپزخانه ویلا چیزی نیست که نیاز به پرداخت هزینه‌های سنگین داشته باشد بنابراین راه‌های ساده اما کاربردی برای داشتن آشپزخانه‌ای شیک و چشم‌نواز را در پیش بگیرید.

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×