گیلان، زیباکنار
0133416

انواع طراحی روف‌گاردن در ویلا

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
انواع طراحی روف‌گاردن

روف‌گاردن‌ها تفاوت‌ها و کارایی‌های خاصی دارند که در ادامه به‌معرفی انواع طراحی روف‌گاردن در ویلا خواهیم پرداخت. هرکدام از روف‌گاردن‌ها ویژگی خود را در زمینه کاشت گیاه دارند. کار اصلی روف‌گاردن کاشت گیاه است که به‌منظور زیبایی سازی انجام می‌گیرد.

انواع طراحی روف‌گاردن در ویلا چیست؟

یکی از سوالاتی که می‌تواند مهم باشد این است که چرا از روف‌گاردن استفاده می‌شود؟ همه ما افرادی هستیم که در شهرها زنگی می‌کنیم و محیط‌های کوچکی داریم و دلمان می‌خواهد ساعاتی از شرایط آلودگی‌ها و رهایی یابیم. از طرفی دوست داریم روزمره خود را طوری بگذرانیم که حس خوب و نشاط و شادی داشته باشیم.

بنابراین بسیاری از افراد از روف‌گاردن استفاده می‌کنند تا با انواع مانورهایی که می‌توانند در آنجا داشته‌باشند از نظر سبک دیزان و… محیطی مطلوبی را فراهم آورند.

روف‌گاردن نام‌های دیگری از قبیل بام سبز و باغ بام هم شناخته می‌شود. برای آن می‌توان از پوشش‌های گیاهی خاص و زیبا به منظور زیبایی‌سازی  فضایی که در آن زندگی می‌کنیم استفاده کرد.

کارکردهای روف‌گاردن

روف‌گاردن گیاهان

از انواع روف‌گاردن هم می‌توان به کارکردهایی که دارند مانند موارد زیر اشاره کرد:

  • تولید مواد غذایی
  • کنترل دما از طریق جذب گرما
  • مزایای هیدرولوژیکی
  • بهبود فضاهای مسکونی و اداری

یکی از مزایای Roof Garden جبران دما است. یکی از دلایل اصلی گرما در شهرها جذب نور خورشید از طریق خیابان‌ها، ساختمان‌ها و جذب گرما توسط مصالح موجود در آنها، ساختمان‌ها شناخته‌شده است. سایه روف‌گاردن اجازه نمی‌دهد دمای فضا از 5 درجه بالاتر برود.

با نصب روف‌گاردن در ساختمان‌ها به کاهش دمای کلی محیط کمک می‌کند که باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. در هر صورت شما می‌توانید با نصب روف‌گاردن در بام خانه‌تان به‌خوبی از آن استفاده کنید و فضایی آرام جهت شاد بودن داشته‌باشید.

روف‌گاردن گسترده

روف گاردن گسترده

روف‌گاردن گسترده یا Extensive  یکی از بهترین راه‌حل‌هایی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. زیرا این روف‌گاردن برای بهبود بخشیدن و اثرات مثبت بر روی ذهنیت افراد می‌گذارد.

همچنین اگر مشکلاتی مانند مشکلات آلودگی هوا وجود داشته باشد، این روف‌گاردن‌ها از خود اکسیژن تولیدکرده و سبب می‌شود فرد احساس بدی نداشته باشد.

این نوع روف‌گاردن‌ها برای پشت‌بام صاف مناسب هستند، زیرا می‌توانید به‌راحتی از این نوع روف‌گاردن‌ها استفاده نمایید. حتی اگر بام شما کمی شیب داشته باشد، یکی دیگر از مسائل مناسب با این روف‌گاردن‌ها برای کاشت گیاهان کویری و گیاهانی با برگ‌های گوشتی مناسب است.

عدم نیاز به آبیاری دوباره

این نوع روف‌گاردن‌ها بعد از یک سال آبیاری مداوم نیازی به آبیاری دوباره نخواهند داشت. از نظر مهندسی پشت‌بام خیلی مقاوم نیست و تحمل بالایی ندارد. با مشاوره شرکت سازنده و ضمانت وی، می‌توانید از روف‌گاردن گسترده استفاده کنید. زیرا وزن آن معمولاً کمتر از مدل‌های دیگر است.

گیاهانی که کم‌عمق هستند در واقع گیاهانی هستند که ریشه‌هایی عمیق ندارند. این گیاهان برای کاشت روف‌گاردن با سیستم گسترده نیز مناسب هستند. ویژگی دیگر روف‌گاردن گسترده تعداد محدود گیاهان است. بنابراین فقط مجاز به استفاده از یک یا دو مدل گیاه کم‌عمق هستید.

همانطور که ممکن است قبلاً متوجه شده‌باشید، عمق این مدل روف‌گاردن بسیار کم است. در میان انواع روف‌گاردن، مدل گسترده بیشتر از سایر مدل‌ها در پشت‌بام پارک‌های صنعتی، ویلاهای بزرگ و حتی مدارس مفید هم است.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت شهرک آرش تماس بگیرید.

روف‌گاردن فشرده

یکی دیگر از مدل‌های روف‌گاردن‌ها، مدل فشرده آن است. این طرح از روف‌گاردن به اسم Roof Top هم شناخته‌می‌شود.

بسیاری از روف‌گاردن‌ها را می‌توان برای کاشت گیاهان استفاده کرد. به‌عنوان مثال همین نوع روف‌گاردن تقریباً 20 الی 30 عمق دارند که شما به‌راحتی می‌توانید گیاهی در آن بکارید.

همین مدل طرح که گفتیم، برای شما این امکان را فراهم می‌آورد تا بهتر بتوانید گیاه بکارید، اما یک شرط برای شما خواهیم گذاشت. آن هم این است که از کاشت گیاهانی که ریشه مهاجم دارند، پرهیز کنید. زیرا این گیاهان بی‌قاعده رشد می‌کنند و شما را سردرگم خواهند کرد.

خلاصه که از این نوع روف‌گاردن به‌خوبی می‌توانید استفاده کنید زیرا که پاسخگوی نیازهای اولیه شماست.

اگر هم به‌دنبال شرایط پیش‌فروش ویلا در شمال  هستید با ما تماس بگیرید.

روف‌گاردن نیمه‌فشرده

یکی دیگر از روف‌گاردن‌هایی که باید درباره طرحش صحبت کنیم، روف‌گاردن نیمه‌فشرده است. این مدل، با عنوان روف‌گاردن ترکیبی هم شناخته می‌شود.

استفاده از این نوع روف‌گاردن برای زیست‌محیطی هم می‌تواند بسیار مفید باشد. این طیف از روف‌گاردن‌های فشرده برای شما با کمترین هزینه‌ می‌تواند بامی زیبا هدیه بدهد. در چنین موردی، می‌توانید حسابی خلاقیت نشان‌دهید و از داشتن همچین فضایی لذت ببرید.

می‌توانید در این نوع روف‌گاردن‌ها از دو مدل گیاه بکارید. بنابراین مشورت‌کردن با شرکت سازنده را از یاد نبرید و سعی کنید با آنان که در سر رشته‌ای دارند حتماً مشورت کنید.

با خواندن این مطلب به‌فکر ویلا جنگلی شمال  افتادید؟

روف‌گاردن با استفاده از فلاور باکس

یکی دیگر از انواع طراحی روف‌گاردن که در آن دسته‌ها قرار نمی‌گیرد و سبکی جداگانه دارد، فلاورباکس است. این مدل روف‌گاردن با استفاده از فلاور‌باکس چوبی قابل اجرا برای شما خواهد بود. این مدل روف‌گاردن نیازی به خاک ندارد؛ مثلا گیاهان و درختچه‌ها داخل فلاورباکس یا جعبه گیاه قرار می‌گیرند، می‌تواند طرحی نو به پشت‌بام شما بدهد.

در این مدل طراحی روف‌گاردن در ویلا نیازی ندارید با محدودیت گیاه بکارید. هر مدل که دوست داشتید می‌توانید داخل این گلدان‌هایی که قرار دارد گیاهان را قرار دهید و هر مدلی که دوست دارید آن را دیزاین کنید.

اگر هم در پی خرید ویلا شمال قسطی هستید هلدینگ آرش بهترین گزینه برای شماست.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×