گیلان، زیباکنار
0133416

اصول طراحی ویلا دوبلکس چه مواردی است؟

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-02-04
طراحی ویلای دوبلکس

طراحی ویلا و به‌ویژه طراحی ویلا دوبلکس یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های زندگی امروزی است. آن‌ها برای فرار از دود و شلوغی شهرهای بزرگ ترجیح می‌دهند که زمین را در محیط آرام و خلوتی آماده کنند و دوره فراغت خود را با خانواده‌های خود بگذرانند. اما همه می‌دانند که ویلا باید برای سال‌ها طراحی و ساخته شود، بنابراین طراحی یک ویلای دوتایی می‌تواند تنها گزینه برای شما باشد. به‌همین دلیل است که ما می‌گوییم که طراحی یک ویلای دوتایی به یک چالش بزرگ برای مردم تبدیل شده‌است.در ادامه مقاله تمام اصولی را که باید برای طراحی ویلای دوبلکس مد نظر قرار دهید را بررسی خواهیم کرد.

پلان ویلا دوبلکس یا نقشه ویلا دوبلکس باید مطابق با سلیقه شما طراحی و ساخته شود تا بتوانید به مدت یک عمر در آن راحت باشید. دوطرفه بودن یک ویلای می‌تواند مهم باشد که شما می‌توانید فضای بیشتری برای طرح داخلی ویلا در یک زیرساخت ثابت داشته‌باشید و فضاهای موجود در آن به اندازه کافی باز هستند و به اندازه کافی استراحت می‌کنند. این یک مزیت بزرگ برای یک ویلای دو طرفه در یک ویلای مرسوم است.

اصول طراحی ویلای دوبلکس

اصول طراحی ویلا دوبلکس تقریباً اصول ثابتی  هستند که اکثریت و اصول کلی این نوع ویلا از هیچ‌کس پنهان نمانده است. اما تفاوت‌های بزرگ و آشکار در طراحی یک ویلای مدرن که در حال استراحت و ایده‌آل است، در حال مشاهده نکات بسیار مهم اما بسیار مهم در طراحی باغ ییلاقی شما هستند که شما می‌توانید در ویلاهای مختلف ببینید. شما احساس خواهید کرد که وارد این ویلا خواهید شد و این تفاوت‌ها را خواهید دید.در این مقاله، ما می‌خواهیم برخی از نکات کوچک اما حیاتی خانه ویلایی را مرور کنیم که با تجربه و نظرات معماران بزرگ و قدیمی به‌دست آمده‌است. این نکات طراحی ویلای بزرگ احتمالاً در هیچ سایتی در دسترس نیستند. با پیروی از این اصول، ویلای دوتایی شما طراحی فوق‌العاده‌ای خواهد بود که تنها توسط شما و اطرافیان تان از آن لذت خواهد برد.

نکاتی که در هنگام طراحی ویلا دوبلکس باید مد نظر قرار دهید:

تعیین جهت

بهترین مکان برای طراحی و ساخت یک ویلای دوبلکس شمالی‌ترین قسمت سرزمین است. ذخیره نور و انرژی نقاط اصلی این امر هستند. طراحی داخلی ویلا و نمای عمارت ییلاقی شما زیباتر و زیباتر خواهد بود. خورشید از شرق طلوع می‌کند و در طول روز به‌سمت جنوب حرکت می‌کند و از آن جدا می‌شود. زمانی که طراحی ویلای دوتایی شما در این جهت است، بهترین نتیجه را برای دریافت نور و صرفه‌جویی در مصرف خواهد داشت. نمای عمارت ییلاقی شما نیز به‌سمت خورشید خواهد بود

داشتن سایه‌بان شمالی و جنوبی در طراحی ویلا

نور خورشید در وسط روز می‌تواند روی اعصاب ساکنان ویلای شما باشد. در طراحی ویلا، باید در مورد اندازه تاج‌پوشش در پنجره‌های شمال و جنوب ویلا، مراقب باشید. تا آنجا که نیاز دارید از تاج‌پوشش بلندتر در جنوب استفاده کنید، می‌توانید اندازه‌این سایبان‌ها را در شمال کاهش دهید. در زمستان می‌توانید از این نقطه طلایی برای حفظ حداکثر انرژی در ویلا استفاده کنید.

ویلای دوبلکس مشابه آپارتمان نیست

اندازه فضاها و ارتفاع سقف بسیار با طراحی یک ویلا در یک آپارتمان تفاوت دارد، اما این تنها تفاوت بین این دو نیست. آپارتمان‌ها برای دریافت نور در خانه محدودیت‌های زیادی دارند که ویلاهای دوتایی این محدودیت‌ها را ندارند. پس خانه دوبلکس ویلایی خود را مانند آپارتمان طراحی نکنید.

اندازه هر فضا در طراحی ویلا

یکی از مزایای بزرگ که می‌توانید در طراحی ویلا و البته در طراحی ویلای مدرن امروزی خود داشته‌باشید، اندازه فضاهای مورد نظر برای شماست. طراحی داخلی ویلا در اینجا بسیار مهم است. قرار است طبق استانداردهای خانواده و سبک زندگی خود، قسمت داخلی ویلا را طراحی کنید.

 

اگر شما مهمان‌نواز هستید و از فضاهای بزرگ لذت می‌برید، سالن اصلی خانه می‌تواند نقش دریا در خانه شما را بازی کند. در طراحی و ساخت یک ویلا مراقب باشید زیرا به سبک زندگی شما بستگی دارد.به‌جای یک سالن بزرگ، می‌توانید از چند سالن برای طراحی داخلی ویلا دوبلکس خود استفاده کنید. این می‌تواند به جداکردن فضاها در طراحی شما کمک کند، محل اتاق‌ها را مشخص‌تر کنید و آشپزخانه خود را به‌عنوان مروارید در داخل یک صدف با اتصال به سالن‌های مختلف نشان دهید.

داشتن دیوار شیشه‌ای

سعی کنید از دیواره‌ای شیشه‌ای برای طراحی ویلای مدرن در مناطقی استفاده کنید که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند. البته، آب‌وهوای منطقه شما در این زمینه بسیار موثر است. این تقریباً در بخش‌هایی از ویلای خود ممنوع است. اما در جهت جنوب، یک زیبایی منحصربه‌فرد و منحصربه‌فرد به ویلای شما خواهد داد.

قرارگیری محل پله‌ها در طراحی ویلای دوبلکس

این یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی ویلا است. این اتفاق بارها اتفاق‌افتاده است که پس از طراحی، مالکان تصمیم گرفته‌اند که مکان پلکان را در نقشه ویلا تغییر دهند. شما باید بهترین مکان برای آن را انتخاب کنید. دقت کنید که پله‌ها نور را مسدود نمی‌کنند، فضاهای اصلی را اشغال نمی‌کنند و دسترسی به قسمت‌های مختلف از پایین و بالای پله‌ها آسان است.

ارتفاع سقف در ویلای دوبلکس

ارتفاع سقف برای یک ویلای دوبلکس می‌تواند همه‌چیز را تحت الشعاع قرار دهد. بهترین طراحی داخلی این ویلا را می‌توان در ارتفاع نامناسب سقف از دست داد و ارزش خود را از دست داد، و طراحی داخلی یک ویلای معمولی با ارتفاع مناسب سقف می‌تواند ایده‌آل و فوق‌العاده باشد. از ارتفاع ویلای دوبلکس  بالا نروید و تا جایی که قانون اجازه می‌دهد آن را افزایش ندهید.

طراحی داخلی ویلای دوپلکس خود را شلوغ و پر از طرح‌های معماری مختلف در نظر نگیرید. این می‌تواند در درازمدت خسته‌کننده باشد و ویلای دوتایی شما را به موزه تبدیل کند. چشم‌ها از این نگاه‌ها خسته می‌شوند. البته ممکن است این جمعیت در وهله اول زیباتر و جالب‌تر به‌نظر برسد، اما در بلند مدت، آرامش ذهن شما مختل خواهد شد.

نور پردازی

شکی نیست که همه ویلاهای مجلل و مجلل به گونه‌ای از زیباترین ایده‌های نورپردازی استفاده کرده‌اند، و این دقیقاً همان چیزی است که در اصول طراحی ویلای مورد توجه قرار گرفته‌است. یک طراح حرفه‌ای و باتجربه به‌خوبی می‌داند که چه سبک نورپردازی باید در کدام قسمت ویلای مورد استفاده قرار گیرد. که بهترین و زیباترین نورپردازی را دارند، یک ظاهر روشن و روشن را فراهم کرده‌اند.چراغ‌های مخفی در دیوار بیرونی خانه، چراغ‌های دیواری که در بخش‌های مختلف حیاط و نمای خارجی، کوچک و بزرگ نصب شده‌اند و یا چراغ‌های کم‌نور که روی مهتابی و مهتابی نصب شده‌اند، همه اصول طراحی ویلای مدرن در شمال هستند. اصول نورپردازی نیز برای ویلاهای قدیمی در شمال بسیار مهم است.

طراحی به کمک المان‌های سنتی شمال

طراحی یک ویلا در شمال با الگویابی و توجه به بافت‌ها می‌تواند یک عبارت نامشهود برای شما باشد! اگر می‌خواهید از یک بافت و الگو خاص در طراحی ساختمان استفاده کنید، باید در مورد حجم هندسی و چند ضلعی‌ها و یا استفاده از خطوط مورب، شکسته و یا خمیده بسیار مراقب باشید.الگوها و بافت‌ها در ویلا معماری داخلی و خارجی را زیباتر و منحصربه‌فرد می‌سازند. الگوها و بافت‌ها نیز می‌توانند در تزئینات داخلی دیده شوند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کفپوش، پرده‌های دیوار، لوازم تزیینی و اشیا دیگر را به‌شکلی کاملاً منحصربه‌فرد انتخاب کنید. همچنین در تزئینات داخلی، توجه به بافت سنگ، شیشه، چوب و فلز و یا ترکیبی از آن‌ها باعث می‌شود که طراحی ویلای بسیار متنوع باشد.

انباری ویلای دوبلکس

اصل دیگر طراحی ویلای دوبلکس، سروکار داشتن با فضای ذخیره‌سازی کافی در ساختمان است. اکثر طراحی‌های مدرن از انبارهای خلاقانه و یا طراحی‌های خلاقانه استفاده می‌کنند که دارای طرحی منحصربه‌فرد برای ذخیره‌سازی و یا ذخیره‌سازی اشیا هستند. این ایده‌ها به شما کمک خواهند کرد تا یک ویلای شیک داشته‌باشید و مراقب تجهیزات خود باشید. فضای ذخیره‌سازی می‌تواند یک کمد یا کف و کمد برای نگهداری وسایل آشپزخانه، پرونده‌ها، کتاب و غیره باشد.

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

ویلاهای شمال معمولاً زیباترین ساختمان‌ها هستند، بنابراین یکی از اصول طراحی ویلا، تامین فضای زندگی بیشتر برای ساکنان است. ویلاهای مدرن فضای آزاد بیشتری دارند. سقف این ویلا بیشتر است و وقتی اثاثیه و اثاثیه را در آن قرار می‌دهید، جمعیت را نمی‌بینید. اگر طراحی به‌درستی انجام شود، قطعاً فضای کافی برای مرتب کردن لوازم جانبی و لوازم جانبی تزیینی وجود خواهد داشت.

شما می‌توانید بهترین مبلمان را در ویلاهای شمال داشته‌باشید. انواع چوبی، پارچه‌ای، پلاستیکی یا فلزی را می‌توان در ویلاهای مدرن یا تجملی مدرن استفاده کرد. انتخاب نوع مناسب مبلمان و رنگ با توجه به‌سلیقه شما انجام می‌شود. لازم نیست از لوازم جانبی گران‌قیمت برای طراحی داخلی ویلا استفاده کنید; تنها کاری که باید بکنید این است که ایده‌های جدیدی را کشف کنید و آنچه را که نیاز دارید، خریداری کنید.روش دیگر برای کمک به طراحی خانه ویلایی شما توجه به لوازم تزیینی تزیینی است. ظروف، قفسه، صندلی‌های راحتی روی بالکن، یک صندلی در کنار ورودی ویلا، پرده‌های دیوار و حتی محوطه‌سازی ویلای این ساختمان را برای زندگی بهتر زیباتر می‌سازد.

نتیجه‌گیری

شرکت انبوه‌سازان آرش به مدیریت و سرمایه‌گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت‌وساز شهرک‌های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است. مرکز اصلی شرکت ساختمانی انبوه‌سازان آرش منطقه آزاد انزلی در زیباکنار بعد از صدا و سیما شهرک آرش ۲ میباشد. اگر شما هم قصد ساخت‌وساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه‌سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×