گیلان، زیباکنار
0133416

معرفی فرودگاه رامسر

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1398-11-24
فرودگاه رامسر

فرودگاه رامسر در شهر توریستی و بینظیر رامسر قرار دارد که کمتر کسی است که آن را نشناسد و از وصف جاذبه‌های دیدنی تکرارنشدنی آن نشنیده باشد. رامسره زیبا شهری‌ نزدیک جنگل و دریا و بسیار مورد توجه بوده و است. در برخی از منابع و مستندات تاریخی، سابقه و قدمت اولین سکونت بشر در این منطقه را به 10 قرن پیش نسبت داده‌اند. رامسر از دو واژه‌ی رام به معنی آرامش و سر به معنی مکان تشکیل شده است. شهرستان رامسر در استان مازندران وجود دارد که مردم آن به زبان گیلکی صحبت می‌کنند.
رامسر آخرین و غربی‌ترین شهر استان زیبای مازندران است. این شهر بین شیرود در مازندران و چابکسر در گیلان قرار گرفته است. رامسر که در قدیم سخت سر نام داشت، آب‌وهوایی گرم و مرطوب در تابستان و معتدل در زمستان دارد. این شهر با جاذبه‌های گردشگری خود در هر زمان، مسافر و توریست دارد. البته وجود فرودگاه در این شهر از امتیازات ویژه ان است.

تاریخچه
فرودگاه رامسر سال 1331 افتتاح شده است که شهرتش بعد از کودتای 28 مرداد به اوج خود رسید. شاید جالب باشد در مورد فرودگاه رامسر این را بدانید  که از این فرودگاه بود که هواپیمای حامل شاه او را به خارج از کشور منتقل کرده بود.
روزانه 179 پرواز تفریحی از این فرودگاه صورت می‌گیرد. علاوه بر این 16 پرواز مسافربری در یک روز در کارنامه فرودگاه قرار دارد. امروزه دو مقصد تهران و مشهد برای پرواز های این فرودگاه در نظر گرفته‌شده است.

فرودگاه رامسر
از آنجایی که رضا خان مازندرانی بوده است در دوران وی به رامسر اهمیت به‌سزایی داده می‌شده و طرح‌های زیادی تکمیل شده است. شهر رامسر تا دوران قاجار روستایی کوچک در غرب مازندران بود و در دوران پهلوی اول با پشتیبانی دولت وقت به شهری زیبا با امکانات فراوان جهانگردی تبدیل شده‌ است.
در شروع کار فرودگاه رامسر تنها فرودگاهی تشریفاتی بوده و پذیرای هواپیما های ویژه خاندان سلطنتی، مهمانان ویژه و مسافرین خارجی از جمله  انگلیسی ها بوده است.
پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران،  فرودگاه رامسر امروزه مورد استفاده عمومی مردم قرارمیگیرد.

پرواز های فرودگاه

این فرودگاه مسیر پروازی خارجی ندارد، اما طبق برنامه پروازی هر روز در هفته به مهرآباد تهران پرواز رفت و برگشت دارد و دو پرواز مرتب هم به شهر مشهد مقدس دارد. علاوه بر آن به اهواز هم ممکن است پرواز از این فرودگاه صورت بگیرد اما برنامه مرتب ندارد. با این حال معمولاً این پرواز در روز جمعه به‌صورت رفت و برگشت انجام می‌گیرد. از دیگر جذابیت‌های فرودگاه رامسر نزدیکی ان به ساحل دریای نیلگون خزر است. فرودگاه  در مجاورت جاده ساحلی تنکابن رامسر قرار دارد. اگر از علاقه‌مندان دریا هستید قدم‌زنان هم که از فرودگاه به‌سمت ساحل بروید تنها در کمتراز پنج دقیقه به ساحل می‌رسید.
رامسر در استان سرسبز مازندران از جاذبه‌های منحصربه ‌فرد طبیعی و تاریخی بسیاری برخوردار است تا جایی که یکی از مناطق برتر کشور از جنبه‌طبیعت‌گردی به‌شمار می‌آید. این شهر ساحلی بیش از 10 میلیون مسافر و گردشگر از داخل و خارج کشور دارد. آبشار ها، آب ‌ گرم، آب معدنی سرد،  بوستان‌ های جنگلی، غارها، دریاچه، چشمه‌های جوشان و یادمان‌های تاریخی و البته صدها مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و … بوده که این شهر را اینطور زبانزد گردشگران کرده است.
علاوه بر جاذبه‌های یاد شده موزه تماشاگه خزر را که در محل کاخ سلطنتی رامسر و در مجاورت غرب هتل بزرگ قرار دارد را از یاد نبرید. این بنا در دوره پهلوی اول در میان باغی بزرگ و سرسبز ساخته‌شده ‌است. هم‌اکنون آثاری از هنرمندان مشهور ایران و البته جهان شامل مجسمه ‌های برنزی و سنگی زیبا، تابلو های نقاشی و فرش‌های دستباف در این کاخ در معرض دید عموم مردم قرار داده شده‌اند. این کاخ بزرگ آثار باستانی رامسر را نیز نشان می‌دهد.
پس در نهایت وجود فرودگاه در عروس شهرهای مازندران یعنی رامسر از ویژگی‌های مهم این منطقه است که اگر سفر با اتومبیل را طولانی و خسته‌کننده می‌دانید می‌توانید به‌راحتی از آن استفاده کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×