گیلان، زیباکنار
0133416

کاربرد فناوری خانه هوشمند ویلا شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
فناوری خانه هوشمند ویلا

اگر بخواهیم تعریفی دقیق و ساده از خانه هوشمند به شما ارائه دهیم، علیرغم اینکه ممکن است اطلاعاتی در این باره داشته‌باشید باید گفت که فناوری خانه هوشمند ویلا برابر است با امکان حمل خانه درون گوشی همراه و یا هر وسیلهای که به اینترنت متصل می‌شود!

ممکن است در وهله اول کمی عجیب و غیرقابل باور به‌نظر برسد اینکه بتوانید خانه خود را درون گوشی یا لپ‌تاپ شخصی خود حمل کنید اما در عمل به‌همین شکل است. خانه‌های هوشمند دارای سیستم‌های خاصی هستند که همگی به اینترنت وصل می‌شوند و می‌توانید در هر نقطه‌ای از جهان که حضور دارید سیستم‌های ویلای خود را چک کنید. بنابراین فناوری خانه هوشمند ویلا در شمال بسیار کاربرد دارد.

فرقی ندارد که درون ویلا باشید یا در کشوری دیگر. شما می‌توانید به‌طور دائم به ویلای خود سر بزنید و از سلامت و امنیت آن مطلع شوید. در واقع یکی از اهداف مهم فناوری خانه هوشمند ویلا برقراری سطح بالایی از امنیت است.

چنانچه فردی غریبه وارد ویلای شما شود و یا به هر علت ویلای شما دچار آتش‌سوزی شود سیستم‌های هوشمند در کسری از ثانیه شما را مطلع خواهند ساخت. تمامی بخش‌های خانه اعم از آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی، پارکینگ و سیستم‌های الکترونیکی و سیستم‌های ورود و خروج می‌توانند هوشمند‌سازی شوند.

فناوری خانه هوشمند ویلا در شمال ایران

روشنایی خانه شما به‌صورت هوشمند است

با تعبیه سیستم هوشمند برای روشنایی خانه می‌توانید طبق برنامه‌ای که برای این سیستم تعریف می‌کنید نورپردازی را در ساعات مختلف روز بدون نیاز به دخالت مستقیم افراد کنترل نمایید. نوری که در خانه ساطع می‌شود با توجه به میزان نورگیر بودن پنجره‌ها و ساعات شروع تاریکی رفته رفته افزایش پیدا می‌کند و خانه را روشن می سازد بنابراین نیازی به دخالت شما برای روشن یا خاموش کردن لامپ ها وجود ندارد. چنانچه فردی در اتاق حضور نداشته‌باشید سیستم‌های روشنایی قطع خواهند شد. این سیستم قابلیت کنترل از راه دور را نیز دارد. تصور نکنید که منظور ما از راه دور اتاقی دیگر در خانه است. بلکه منظور واقعی ما مکانی خارج از خانه است. شما می‌توانید از شهری دیگر و یا حتی کشوری دیگر اقدام به کنترل این سیستم نمایید چرا که کاملاً به اینترنت شبکه متصل است.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

سیستم‌های امنیتی در خانه‌های هوشمند

سیستم‌های هوشمند برای تعبیه در ویلاها و خانه‌هایی از از لحاظ امنیتی در خطر هستند بسیار مناسب است. این روزها کدام خانه‌ای را می‌توان پیدا کرد که در امنیت کامل باشد؟ هر روز شاهد اخباری از سرقت و آتش سوزی در خانه‌های مسکونی هستیم. بنابراین تعبیه سیستم‌های دوربین مداربسته، سیستم اطفاء حریق، سیستم‌های کنترل ورود و خروج افراد و مواردی مانند نشتی آب و سایر موارد مشابه را می‌توان از طریق سیستم هوشمند خانه کنترل کرد.

سیستم‌های تهویه مطبوع هوشمند

سیستم‌های تهویه مطبوع دو بخش دارند. یک بخش مرکزی و بخشی دیگر که در خانه واقع‌شده است. هر دو مورد این بخش‌ها توسط سیستم‌های هوشمند قابل مدیریت و کنترل هستند. شما می‌توانید این سیستم‌ها را از راه دور و از طریق اتصال به شبکه اینترنت کاملاً در کنترل خود بگیرید و آن‌ها را در وقت مشخص روشن یا خاموش کنید. بنابراین زمانی که فردی در خانه حضور ندارد هم می‌توانید سرمایش و گرمایش خانه را مدیریت نمایید.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

کنترل ورود و خروج‌های صورت‌گرفته از خانه و ارتباط با افراد حاضر در خانه

مطمئناً زمانی که در خانه خود حضور ندارید مایلید بدانید که چه رفت‌وآمدهایی درون آن صورت می‌پذیرد. به‌عنوان مثال اگر فردی در خانه نباشد و می‌خواهید ایمنی خانه را دائما چک کنید می‌توانید دوربین‌های مداربسته را دائما از طریق اتصال به اینترنت چک کنید و یا فیلم‌های ضبط شده آن را بررسی کنید. همچنین اگر بخواهید با افراد حاضر در خانه ارتباط تصویری برقرار کنید می‌توانید از طریق نمایشگرهای مخصوصی که مرتبط با سیستم هوشمند است این کار را انجام دهید.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

سیستم هوشمند جهت آب‌یاری گیاهان

هر آنچه که فکر را می‌کنید در یک سیستم هوشمند گنجانده می‌شود. حتی آبیاری هوشمند گیاهان. به زمان‌های گذشته فکر کنید؛ دورانی که برای یک سفر چند روزه مجبور بودید کلید خانه خود را در اختیار همسایه یا فردی آشنا قرار دهید تا گل‌های شما را آبیاری کنند. اکنون دیگر نیای به این کارها نیست. سیستم‌های آبیاری هوشمند که بخشی از خانه‌های هوشمند هستند این کار را به‌طور خودکار و طبق برنامه انجام می‌دهند. بنابراین گیاهان شما طبق برنامهای خاص و به میزان مشخص راس ساعتی که تعیین کرده‌اید آبیاری خواهند شد.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

از کلیدهای سنتی خبری نیست

در خانه‌های هوشمند از کلیدهای سنتی که اغلب هم دچار خرابی های متداول می‌شوند خبری نیست. شما با ورود به اتاق می‌توانید دستور روشن شدن چراغ ها را بدهید و یا حتی اقدام به کاهش نور نمایید. شما می‌توانید با فرمان های صوتی میزان نور اتاق را کنترل کنید. بنابراین همانطور که می‌بینید سیستم‌های هوشمند چیزی فراتر از یک دوربین مداربسته هستند!

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

افزایش امنیت کودکان در خانه‌های هوشمند

اگر در خانه خود از کودکان و یا افراد مسن نگهداری می‌کنید داشتن سیستم‌های هوشمند می‌تواند به‌راحتی و امنیت بیشتر خانه کمک کند. چنانچه خطری متوجه کودک یا سالمند باشد شما سریعاً توسط سیستم‌های هوشمند در جریان قرار میگیرید و تا زمان اقدام خاطری آسوده دارید که خطری متوجه فرد نیست. به‌عنوان مثال می‌توانید در صورت خروج کودک از خانه سریعاً متوجه این موضوع شوید و اقدام به پیاده‌سازی نکات ایمنی نمایید.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

خانه هوشمند را با سلایق شخصی خودتان بسازید

اینکه در اتاق شما میزان نور و گرما چقدر باشد هیچ ارتباطی به سیستم مرکزی و یا سایر اتاق‌های خانه ندارد بنابراین می‌توانید این میزان را به اندازه دلخواه در اتاق تان تنظیم کنید. شما می‌توانید موزیک دلخواه خود را روی سیستم پخش بگذارید و این امکان را فراهم کنید تا برای مدتی این موزیک در اتاق شما پخش شود.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تنظیم پرده‌ها و کرکره‌ها با سیستم هوشمند

شما برای تنظیم میزان نور نه‌تنها نیازی به کلیدهای سنتی ندارید بلکه برای استفاده از نور طبیعی هم می‌توانید پرده‌ها و کرکره های خانه را با کنترل از راه دور تنظیم کنید. بنابراین حتی برای جابجا نمودن پرده‌های خانه هم نیازی به دخالت مستقیم شما نیست.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

ایجاد سناریو‌های خاص برای موقعیت‌های خاص در خانه‌های هوشمند

اگر این ویژگی خانه‌های هوشمند را بگوییم قطعاً عاشق آن خواهید شد. شما می‌توانید برای خانه هوشمند خود یک سناریو در گوشی موبایل تان ایجاد کنید. به‌عنوان مثال درجه گرمایش، میزان نورپردازی، نوع موزیک و روشن یا خاموش بودن تلویزیون را در قالب یک سناریو در گوشی خود تعریف کنید و تنها با فشردن یک دکمه این سناریو برای شما اجرا خواهد شد. به‌عنوان مثال زمانی که در تابستان یک مهمان دارید می‌توانید نور پردازی را روی حداکثر بگذارید، سیستم‌های سرمایشی را روشن کنید، تلویزیون را خاموش بگذارید و یک موزیک لایت و بی کلام را برای پخش انتخاب کنید بنابراین زمانی که مهمان شما وارد می‌شود با فشردن این دکمه همه‌چیز در حالتی که شما خواسته اید تنظیم خواهد شد. تعریف سناریو در خانه‌های هوشمند از جمله عالی ترین ویژگی‌ها و مزایای آن است.

با تعبیه سیستم هوشمند در خانه خود به ارزش آن بیفزایید

یکی از راه‌هایی که می‌توان ارزش خانه را بالا برد تعبیه سیستم‌های هوشمند در خانه است. بنابراین در زمان فروش خانه می‌توانید ارزشی بسیار بیشتر از آنچه که قیمت ساختمان و زمین است روی ملک بگذارید. شما در واقع در حال فروش یک سیستم هوشمند، مدرن و لاکچری هستید که موجب‌شده تا ارزش خانه شما چند برابر شود. همانطور که می‌دانید سیستم‌های هوشمند هم مانند سایر تجهیزات الکترونیکی و هوشمند دیگر هر روز با افزایش قیمت روبه‌رو هستند بنابراین ارزشی که در طی چند سال روی ملک شما خواهد آمد باور نکردنی ست. اگر در فکر یک سرمایه‌گذاری عظیم هستید بد نیست به پیاده‌سازی سیستم‌های هوشمند در خانه خود فکر کنید.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

خانه‌های هوشمند این روزها در ایران تب‌وتاب پر هیجانی به راه انداخته‌اند. این خانه‌ها دارای سیستم‌های هوشمند یکپارچه هستند و به شما اجازه می‌دهند تا تمامی سیستم‌های خانه را از راه دور کنترل کنید و مدیریت تمامی بخش‌ها را در دست بگیرید. حتی سیستم‌های مرکز نیز می‌توانند توسط شما کنترل شوند. بنابراین برای اینکه از بابت نگهداری از ویلای خود خاطری آسوده داشته‌باشید بد نیست نگاهی به سیستم‌های هوشمند بیندازید. فرقی ندارد که شما در کجای این جهان پهناور هستید. شما می‌توانید دائما تمامی بخش‌های خانه حتی سیستم‌های آب دهی به گیاهان را کنترل کنید. پیاده‌سازی سیستم‌های هوشمند در خانه‌های امروزی موجب بالا رفتن ارزش آن‌ها و جلب توجه خریداران خواهد شد. بنابراین می‌توان آن را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری پر سود دانست.

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×