گیلان، زیباکنار
0133416

کاربرد فنگ‌شویی در طراحی داخلی ویلا

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
فنگ‌شویی در طراحی داخلی ویلا

کاربرد فنگ‌شویی در طراحی داخلی ویلا چیست؟ مطمئناً واژه فنگ‌شویی را تا به حال زیاد شنیده‌اید. واژه‌ای که در  علم چیدمان منزل کاربرد دارد و این روزها اغلب متخصصان و کارشناسان حرفه‌ای در زمینه دکوراسیون داخلی منزل از مفهوم آن سخن می‌گویند.

آیا تا به حال حس کرده‌اید که چیدمان منزل‌تان انرژی زیادی از شما می‌گیرد؟ اجازه دهید ساده‌تر بگوییم؛ آیا تا به حال حس کرده‌اید که چیدمان منزل شما به‌جای القای حس و حال مثبت، حسی منفی و ملال‌آور به شما منتقل می‌کند؟ پس بی‌شک شما در زمینه فنگ‌شویی چیدمان و طراحی داخلی خانه خود به‌درستی عمل نکرده‌اید. فنگ‌شویی به شما کمک می‌کند تا انرژی‌های مثبت و منفی را در خانه به تعادل برسانید و فضایی پر از حس مثبت و خوب ایجاد کنید.

در واقع این علم مستقیماً روی روح و روان شما کار می‌کند بنابراین مانند افرادی که که اطلاعی از این علم ندارند رفتار نکنید و دائما نگویید که این حرف‌ها داستان است و افسانه.

در ادامه قصد داریم شما را با اصول فنگ‌شویی در طراحی داخلی منزل آشنا کنیم. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید در زمینه چیدمان داخلی منزل به بهترین نحو ممکن عمل کنید.

فنگ‌شویی چیست؟

فنگ‌شویی سیستمی برای چیدمان منزل است که تاریخچه و پیشینه آن به سرزمین کهن چین باز می‌گردد. این سیستم در واقع بر اساس اصول فلسفی و متافیزیکی شکل گرفته و هدفی جز ایجاد هماهنگی و متعادل سازی انرژی ها در محیط منزل ندارد.

فنگ و شویی در فرهنگ چین مفهوم باد و آب را دارند که دو عنصر ماورایی در این سرزمین شناخته می‌شوند. استفاده از عناصری چون نور، آب، آینه و چوب در چیدمان خانه به سبک فنگ‌شویی بسیار متداول است. زندگی‌کردن در خانه‌ای که طبق اصول فنگ‌شویی طراحی شده می‌تواند آرامش و انرژی‌های مثبت را روانه وجود شما کند.

در ادامه خواهیم گفت که چگونه باید از قوانین آن برای چیدمان داخلی خانه استفاده کرد.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نکات مهم فنگ‌شویی در طراحی داخلی ویلا

از انباشتگی‌های بیش از حد خودداری کنید

این عادت بدی است که ما ایرانی‌ها به‌طور ویژه آن را درون خود داریم. نگه‌داشتن وسایل قدیمی و بیهوده‌ای که هیچ‌گونه مصرفی ندارند و تصور می‌کنیم که ممکن است روزی به دردمان بخورد. اما هرگز هم به کارمان نخواهد آمد. انباشته کردن اجسام بی مصرف می‌تواند موجب تجمع انرژی‌های منفی در یک نقطه از خانه شود.

وجود انباشتگی و بی نظمی در خانه یکی از مواردی است که جلوی جریان پیدا کردن انرژی چی را در خانه در می‌گیرد. بنابراین انرژی‌های مثبت راکد می مانند و جریان پیدا نمی‌کنند. بنابراین به‌هیچ‌وجه اجسام را در یک نقطه انباشته نکنید. بی نظمی نیز می‌تواند همین موضوع را به‌دنبال داشته باشد. در چیدمان خانه بر اساس اصول فنگ‌شویی هر چیز باید سر جای خودش قرار گیرد و شاهد منظره‌ای بی نظم و پراکنده نباشیم.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

از لبه‌های گرد و دارای انحنا در چیدمان فنگ‌شویی در طراحی داخلی ویلا استفاده کنید

یکی از مواردی که باید در چیدمان طبق اصول فنگ‌شویی به آن دقت کرد عدم استفاده از لبه‌های تیز و زاویه‌دار است. لبه‌های تیز و زاویه‌دار می‌توانند موجب پراکنده‌شدن انرژی‌های منفی در محیط شوند و انرژی مثبت را راکد و محبوس نگاه دارند. وسایلی که دارای لبه‌های گرد و منحنی هستند می‌توانند باعث شوند تا حرکت انرژی مثبت به‌سادگی و آسانی اتفاق بیفتد و این انرژی در فضا پراکنده شوند.

بنابراین اگر می‌خواهید چیدمان خانه خود را طبق اصول فنگ‌شویی پیاده‌سازی کنید از اجسامی که دارای لبه‌های تیز هستند پرهیز کنید و به‌جای آن‌ها از اجسامی با لبه‌های گرد استفاده کنید.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از رنگ‌های پرانرژی و عمیق در چیدمان به سبک فنگ‌شویی در طراحی داخلی ویلا

یکی از اصولی که فنگ‌شویی به‌طور مقتدرانه روی آن مانور می‌دهد استفاده از رنگ‌ها در چیدمان خانه است. رنگ‌هایی که چشم‌انداز منزل شما را کهنه و قدیمی نشان می‌دهند نمی‌توانند انتخاب خوبی از دیدگاه فنگ‌شویی باشند. فنگ‌شویی شما را به استفاده از رنگ‌های تازه و شارپ دعوت می‌کند.

رنگ‌ها می‌توانند انرژی زیادی را در محیط به جریان درآورند. بنابراین در انتخاب رنگ‌ها در منزل خود دقیق عمل کنید. استفاده از برخی رنگ‌ها در سیستم فنگ‌شویی توصیه شده است. رنگ‌هایی مانند قرمز یا سبز یشمی از جمله‌این رنگ‌ها هستند.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

چیدمان مبلمان در خانه نباید قطع‌کننده جریان باشد

تا به حال برایتان پیش آمده که برای رفتن از نقطه‌ای به نقطه دیگر خانه مجبور شوید از بین تعدادی مبلمان آن هم به‌طور مارپیچی عبور کنید تا به نقطه دیگر برسید؟ اگر این اتفاق در خانه شما برایتان پیش آمده باشد نشان‌دهنده این است که مبلمان در خانه شما قطع کننده جریان است. در واقع شما سیستم درستی را برای چیدن مبل‌ها در نظر نگرفته اید.

همچنین اگر حین واردشدن به اتاق، شاهد منظره‌ای از پشت مبلمان هستید باز هم بدانید که مبلمان در خانه شما جریان را قطع کرده.  چیدمان مبل‌ها در خانه باید به گونه‌ای باشد که برای عبور و مرور در خانه نیازی نداشته‌باشید تا راه خود را از میان آن‌ها باز کنید. این چیدمان به شما امکان می‌دهد تا فضایی با انرژی مثبت و صمیمانه در خانه‌تان ایجاد کنید.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تزیین خانه با استفاده از آثار هنری

استفاده از یک عنصر هنری در خانه باعث می‌شود منظره‌ای چشم‌نواز ایجاد شود. چنانچه این عنصر هنری در ارتفاع بالا نصب شود موجب می‌شود تا برای نگاه به آن سرتان را بالا بگیرید. این حرکت موجب خواهد شد تا چشمتان به‌سمت منبع نور برود و حسی مثبت در شما ایجاد شود بنابراین استفاده از المان‌های هنری را در خانه با چیدمان فنگ‌شویی فراموش نکنید.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

مبلمان را به گونه‌ای قرار دهید که هیچ‌کس تک ننشیند

سبک چیدمان مبل‌ها در سیستم فنگ‌شویی باید به گونه‌ای باشد که تمامی افراد با صمیمیتی خاص در کنار هم بنشینند و جمع های گروهی شکل بگیرد. هیچ‌گاه مبل‌ها را به‌طور جداگانه و تک در گوشه‌ای دور افتاد قرار ندهید. این کار باعث می‌شود تا افراد از جمع جدا شوند. این موضوع می‌تواند باعث ایجاد انرژی منفی در خانه شود.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

ورودی خانه را مسدود نکنید

یکی از اصول مهم فنگ‌شویی این است که ورودی خانه نباید مسدود باشد. بنابراین هر آنچه که موجب مسدود شدن راه ورودی خانه شما شده است را از روبه‌روی آن بردارید و اجازه دهید انرژی‌های مثبت به‌طور آزادانه در مسیر ورودی خانه شما قرار بگیرند.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از گیاهان شاداب جهت جریان یافتن انرژی‌های مثبت

گیاهان می‌توانند انرژی‌های مثبت را در فضا حفظ کنند از این رو در فنگ‌شویی تعبیه گلدان‌هایی با گل‌های شاداب و زیبا در فضای خانه بسیار توصیه می‌شود. فلسفه فنگ‌شویی می‌گوید که انرژی‌های مثبتی که از درب ورودی وارد می‌شوند می‌توانند از پنجره به‌طور مستقیم خارج شوند. بنابراین باید به‌نحوی این انرژی‌های مثبت را درون فضا نگه داشت. استفاده از گلدان‌های گل و گیاه روبه‌رو پنجره باعث می‌شود تا گیاهان انرژی‌های مثبت را جذب خود کنند و اجازه خارج شدن به آن‌ها ندهند. بنابراین در اتاق خود حتماً از تعدادی گیاه آن هم روبه‌روی ور پنجره استفاده کنید.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نقاط تاریک خانه را روشن کنید

مطمئناً وجود یک گوشه تاریک نمی‌تواند حس خوب و مثبتی را القا کند بنابراین سعی کنید در چیدمان خانه خود تمامی نقاط تاریک خانه را به‌نحوی روشن کنید.س نقاط تاریک را به وسیله نورپردازی با لامپ های کوچک و فانتزی می‌توانید روشن کنید تا هم تاریکی را از میان بردارید و هم منظره‌ای شاعرانه و لطیف در خانه‌ایجاد کنید.

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

از وسایلی که برای شما معنادار هستند استفاده کنید

برای دریافت حس خوب همیشه نیازی به‌دلیل و منطق نیست. هرچند که پشت هر حس خوبی یک دلیل محکم و منطقی وجود دارد اما منظور ما این است که نیازی نیست شما لزوماً فلسفه اینکه چرا سفال می‌تواند حس خوبی ایجاد کند را درک کنید. بنابراین هر آنچه که حس می‌کنید می‌تواند حس مثبتی در شما برانگیزد را به محیط زندگی تان بیاورید. کتاب ها، آثار هنری، سفال، گلیم های سنتی و شمع و مجسمه‌های چوبی.

نتیجه‌گیری از نکات فنگ‌شویی در طراحی داخلی ویلا

برای رعایت نمودن اصول فنگ‌شویی در طراحی داخلی ویلا نیازی نیست تا تمام قوانین آن را موبه‌مو اجرا کنید. شما می‌توانید هر بار تعدادی از این اصول را در خانه خود پیاده‌سازی کنید و با دریافت انرژی مثبت و حس خوب سراغ پیاده‌سازی قوانین دیگر آن بروید. برای اینکه خانه‌ای زیبا پر از انرژی‌های مثبت داشته‌باشید باید آن را به سطح متعادلی از انرژی برسانید و این همان کاری ست که فنگ‌شویی برای شما انجام می‌دهد.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×