گیلان، زیباکنار
0133416

قیمت خرید ویلاهای متراژ بالا

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-02-05
خرید ویلاهای متراژ بالا

در حال حاضر برخی از ویلاها در شمال کشور به ویلاهای متراژ بالا معروف هستند این ویلاها معمولاً بیش از 500 متر هستند. در این مقاله قصد داریم تا خرید و قیمت ویلاهای متراژ بالا در شمال کشور را بررسی کنیم.

یکی از دلایل محبوبیت شمال کشور برای مردم دریا و ساحل زیبای شمال است،  اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا از فضای آرام ساحل و دریا برای استراحت و فرار از شلوغی شهرهای بزرگ استفاده‌کنند. استرس، آلودگی هوا و مشکلات شهر نشینی در شهرهای بزرگ و صنعتی باعث‌شده است تا اغلب افراد برای تعطیلات و روزهای پایانی هفته به‌دنبال فضایی آرام برای سکونت باشند تا از شلوغی فضای شهری در امان باشند.

برای افرادی که در مرکز و جنوب کشور زندگی می‌کنند، به‌خاطر آب‌وهوای خشک و گرمی که وجود دارد طبیعت سبز کمتر دیده می‌شود. اغلب این افراد شمال کشور را برای سفر انتخاب می‌کنند چرا که دارای آب‌وهوای خوب، محیط بکر و آرام و بدون خشک‌سالی است. ویلاهای موجود در شمال کشور دارای انواع مختلفی هستند و هرکدام از این ویلاها دارای متراژ های متفاوتی هستند

عوامل تأثیرگذار در قیمت تمام‌شده ویلا در شمال کشور

دسترسی

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید ویلای ساحلی و جنگلی باید مد نظر داشته‌باشید دسترسی ویلا است. اگر ویلا دسترسی مناسبی داشته باشد شما می‌توانید به‌راحتی به مغازه و پاساژ های مختلف در نزدیکی ویلای ساحلی بروید و مواردی را که نیاز دارید تأمین کنید. به‌دلیل توریست پذیر بودن بالای ویلاهای ساحلی مغازه ها و پاساژ های مختلفی در اطراف آن‌ها قرار دارند و شما می‌توانید  به‌راحتی تمامی مواردی که نیاز دارید را جمع‌آوری کنید. در حالی که در ویلاهای جنگلی معمولاً شما باید چند کیلومتر رانندگی کنید تا به یک مغازه برسید و نیازی که دارید را برطرف کنید.

نوع سند ویلا

یکی دیگر از نکات قابل تأمل در هنگام خرید ویلا نوع سند ملک است. اگر اطلاعات کافی در این زمینه  ندارید حتماً از مشاور املاک ماهر و معتبر بخواهید تا نوع سند شما را چک کنند و برخی از افراد بر روی سند ویلا وام می‌گیرند و در صورت عدم پرداخت قسط‌ها شما ناچار به پرداخت قسط‌ها هستید چون سند ویلا به‌نام شما است. مورد دیگری که احتمال دارد رخ دهد فروش ویلا با قولنامه به چند نفر است.

تا جای ممکن بودن داشتن سند معتبر ویلا را با قولنامه خریداری نکنید. متأسفانه برخی از افراد سودجو نیز زمینی که کاربری کشاورزی دارد را به فروش می‌رسانند که بعداً مشکلات فراوانی برای شما ایجاد می‌کند چرا که این زمین ه کاربری ساخت‌وساز ندارند و تنها باید برای مصارف کشاورزی از آن‌ها استفاده کرد. نوع مصالحی که در ساخت ویلا به‌کار رفته است. هر چه قدر مصالحی که در ساخت به‌کار رفت است بهتر باشند عمر سازه بیشتر است و کمتر نیاز به بازسازی وجود دارد.

چشم‌انداز

یکی از اصول مهمی که باعث می‌شود تا افراد مایل به خرید ویلا در نزدیکی ساحل باشند، چشم‌انداز ویلا و روبه دریا بودن ویلا است. در این صورت اگر ویلا چشم‌انداز مناسبی داشته باشد شما به‌راحتی می‌توانید طلوع و غروب خورشید را ببینید. به‌همین دلیل در هنگام خرید ویلاهای دوبلکس حتماً چشم‌انداز ویلا را چک کنید. معمولاً ویلاهای دوبلکس چشم‌انداز بسیار مناسب‌تری نسبت به ویلاهای فلت دارند. اگر چشم‌انداز برای شما حرف اول را می‌زند و از نظر مالی نیز مشکل ندارید حتماً ویلای دوبلکس خریداری کنید.

ظاهر و زیبایی ویلا

ظاهر ویلا یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید باید مد نظر قرار دهید. برخی از افراد دوست دارند تا از ویلا ساحل یا جنگل یا غروب خورشید را تماشا کنند، باید در هنگام خرید چشم‌انداز ویلا را چک کنید تا با توجه به معیارهای شما باشد. هرگز ظاهر ویلا را به‌تنهایی به‌عنوان معیار اصلی مد نظر قرار ندهید چرا که ویلاهایی ساخته می‌شوند که ظاهر بسیار زیبا و جذابی دارند اما در عمل استحکام بسیار کیم دارند و از مصالح با کیفیت در ساخت آن‌ها استفاده نشده است. شاید بتوان ظاهر ویلا را تغییر داد اما نمی‌توان زمین مصالح، محل قرارگیری ویلا را به‌راحتی تغییر داد.

امکانات جانبی

برخی از ویلاهایی که دارای امکانات جانبی با قیمت بیشتری به فروش می‌رسند.این امکانات شامل داشتن سرایدار، مبله بودن ویلا، استخر، سونا و جکوزی می‌شود. اگر ویلا به‌صورت مبله باشد به‌دلیل اینکه تمام امکانات در اختیار شما قرار دارد با مبلغ بیشتری به فروش می‌رسند. اصولاً خرید ویلای مبله پیشنهاد نمی‌شود و عمدتاًویلاهای مبله برای اجاره و یا رهن مناسب هستند. اغلب افرادی که برای مدت کوتاهی نیاز به محل اقامت در شمال کشور دارند به‌دنبال ویلاهای مبله هستند در این صورت نیازی نیست تا هزینه‌ای را بابت خرید وسایل پرداخت کنند. استخر دار بودن و یا نبودن ویلا برای خرید ویلاجزو ضروریات نیست و اگر شما استفاده‌ای از استخر ندارید نیازی نیست تا ویلای استخر دار خریداری نکنید چرا که ویلاهای استخر دار دارای هزینه بیشتری در مقابل ویلاهای بدون استخر دارند.

هدف شما از خرید ویلای ساحلی

در انتها باید توجه‌داشته‌باشید که هدف افراد از خرید ویلا با هم متفاوت است و همین تفاوت در هدف باعث می‌شود تا افراد مختلف انتخاب‌های متفاوتی با هم داشته‌باشند برای مثال برخی از افراد تنها برای سرمایه‌گذاری همان‌طور که اشاره کردیم به‌دنبال خرید ویلا هستند و برایشان امکانات ویلا یا مکان قرار‌گیری ویلا در اولویت قرار ندارد‌ و  اما برخی از افرادی می‌خواهند با خرید ویلا مکانی  برای تفریح در تمام فصول سال داشته‌باشند مسلم است که برای دسته ی  دوم مکان قرار‌گیری ویلا نسبت به قیمت در میزان ترقی ویلا در آینده در اولویت بالاتری قرار دارد.

توجه‌داشته‌باشید که حتماً ویلاهای ساحلی را خریداری کنید چرا که برخی از افراد سودجو به‌دلیل محبوبیتی که ویلاهای ساحلی  در بین افراد دارند اقدام به فروش یک ویلا به چند نفر می‌کنند حتماً ویلای ساحلی را از شرکت‌های معتبر و پیشرو در زمینه ساخت ویلا تهیه کنید.

توجه‌داشته‌باشید که هنگامی که قیمت ویلاها بسیار بالاتر یا پایین‌تر از حد معمولاً گزارش می‌شوند بدین معنی نیست که همان فصل یا همان دوره، بهترین زمان برای خرید ویلا محسوب می‌گردد.

فروشندگان مختلف تصمیم می‌گیرند که در فصل‌های مختلف قیمت ویلا چه میزان باشد، به‌همین دلیل است که توصیه می‌شود در خرید ویلا عجله نکنید و فکر نکنید ویلایی از این ویلا بهتر برای شما وجود ندارد.

برای خرید ویلاهای قدیمی یا ویلاهایی که در بافت اصلی شهر قرار دارند باید دقت بیشتری به‌خرج دهید این ویلاها به‌دلیل اینکه در بافت شهر قرار دارند با ویلاهایی که در ساحل یا جنگل قرار دارند متفاوت هستند و می‌توان به‌عنوان یک خانه از
آن ها نام برد تا ویلایی برای استراحت در مدت کوتاه.

نتیجه‌گیری

به‌طور کلی ویلاهای متراژ بالا در شمال کشور بسییار گران هستند و برای استفاده همه عموم ساخته و طراحی نمی‌شوند. قیمت حدودی فروش ویلاهای متراژ بالا در شمال کشور از 100 میلیارد تومان شروع می‌شود و با توجه به امکانات ویلا و سال ساخت و محل قرار‌گیری ویلا این هزینه بسیار بالا تر هم می‌رود. علاوه بر مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم مواردی دیگری نیز در قیمت تمام‌شده ویلا در شما کشور نقش دارند، به‌طور معمول مصالحی که برای ساخت ویلاهای متراژ بالا به‌کار می‌روند با مصالح ویلاهای عادی متفاوت هستند و عمدتاًاز خارج از کشور وارد می‌شوند یا از مصالح درجه یک داخلی هستند همین امر باعث می‌شود تا قیمت تمام‌شده ساخت ویلا بسیار بالا برود در نتیجه قیمت فروش ویلا نیز بسیار بالا تر است.

در سال‌های اخیر به‌دلیل نوسانات شدید بازار قیمت تمام‌شده ساخت ویلاهای متراژ بالا بسیار افزایش پیدا کرده است، به‌همین دلیل است که حداقل قیمت فروش ویلاهایی با متراژ بالای 500 متر در شمال کشور 100 میلیارد تومان به بالا است که نسبت به سال‌های گذشته بسیار افزایش پیدا کرده است حتی بیشتر از 100 درصد.

شرکت انبوه‌سازان آرش

شرکت انبوه‌سازان آرش به مدیریت و سرمایه‌گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت‌وساز شهرک‌های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است. مرکز اصلی شرکت ساختمانی انبوه‌سازان آرش منطقه آزاد انزلی در زیباکنار بعد از صدا و سیما شهرک آرش ۲ میباشد. اگر شما هم قصد ساخت‌وساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه‌سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است

 

 

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×