گیلان، زیباکنار
0133416

قیمت کاشت نهال در ویلا چگونه محاسبه می‌شود؟

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-02-05
قیمت کاشت نهال در ویلا

طراحی داخلی و فضای سبز ویلا یکی از بخش‌های مهم برای هر ویلا است و باعث ایجاد زیبایی و جذب افراد به‌ سمت ویلا می‌شود. طراحی فضای سبز خصوصاً برای ویلاهایی که برای اجاره ساخته می‌شوند، بسیار حائز اهمیت است. یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای ایجاد فضای سبز برای ویلا بدون پرداخت هزینه‌های زیاد کاشت انواع نهال‌های مختلف است.در این مقاله به برسی قیمت کاشت نهال در ویلا می‌پردازیم .

مراحل کاشت نهال

مرحله 1: مکان درست، گیاه مناسب

آیا گیاهانی که انتخاب کرده‌اید مانند آفتاب، سایه یا ترکیبی از هر دو هستند؟ با مرتب‌کردن گیاهان خود شروع کنید تا آن‌ها در جایی قرار بگیرند که نور موردنظر خود را به‌ دست آورند (گیاهانی که مانند خورشید هستند باید در فضای باز باشند)، گیاهانی که به سایه احتیاج دارند را باید در محلی بکارید که نور خورشید در آن حداقل باشد. آفتاب کامل ۶ ساعت یا بیشتر در روز است، نه لزوماً به‌ طور مداوم. سایه قسمت معمولاً به معنی ۴ تا ۶ ساعت در روز است. تعریف سایه تغییر می‌کند، با توجه به این که چقدر عمیق است.

مرحله 2: خاک را حفر کنید

باغ‌های زیبای گل با خاک خوب شروع می‌شوند. به‌ طور کلی، بیشتر گیاهان گل‌دار در خاکی که سست و زه‌کشی‌شده باشد و مواد آلی زیادی در آن وجود دارد، بهترین عملکرد را دارند. برای کاشت گل نیازی به حفاری یک منطقه بزرگ نیست، اما باید آنقدر حفر کنید که بتوانید مقداری کمپوست به آن اضافه کنید تا ساختار خاک بهتر شود.

زمین را تا عمق حداقل 6 متر کار کنید. برای جلوگیری از تراکم، از حفر و کار با خاک در هنگام خیس‌بودن خودداری کنید. گیاهان برای رشد ریشه‌ها به فضای مشخصی بین ذرات خاک نیاز دارند. یک آزمایش برای اینکه ببینید خاک می‌تواند کار کند، حفر نمونه کوچک خاک از یک سوراخ 3 اینچی است.

آن را به‌ صورت گلوله فشرده کرده و سپس خاک را روی سطح سخت مانند سنگ یا روسازی بریزید. اگر خاک با هم بماند، برای کاشت خیلی مرطوب است، اما اگر خرد شود، زمان کاشت است. همچنین می‌توانید قبل از کاشت، مقداری کود دانه‌ای متعادل و همه منظوره با نسبت 10-10-10 به خاک وارد کنید.

مرحله 3: گل‌های جدید خود را بکارید

مراحل چگونگی کاشت بذر گل کمی با نهال‌ها متفاوت است. بنابراین دستورالعمل‌های هر بذر را دنبال کنید تا بدانید کاشت هر دانه در چه عمق و فاصله آن چقدر است. با گیاهان گلدان باغی معمولاً باید خاک را در همان سطح خاک گلدان بکارید. اما برای اطمینان برچسب گیاه را بخوانید.

برخی از گیاهان گل‌دار، مانند زنبق و گل صد تومانی که ریزوم‌ها و ریشه‌های آن‌ها بسیار کم‌عمق است را باید در خاک کم‌عمق بکارید. هنگام بیرون‌آوردن گیاه از گلدان، مقداری از خاک را به آرامی از ریشه جدا کنید و گیاه را در چاله‌ای که آماده کرده‌اید قرار دهید. خاک را دوباره به داخل سوراخ فشار دهید. آن را به آرامی محکم کنید تا خاک را دوباره برگردانید. اما آن را کاملاً فشرده نکنید.

مرحله چهارم: عمیق آب دهید و مالچ را اضافه کنید

خاک اطراف گل‌های تازه کاشته‌شده خود را کاملاً خیس کنید. گل‌های باغچه به‌ طور کلی هر هفته به 1 تا 2 اینچ رطوبت نیاز دارند تا عملکرد خوبی داشته‌باشند، بنابراین اگر باران کافی نمی بارید آبیاری کنید. بهتر است آبیاری عمیق و در عمق کم انجام شود تا ریشه گیاهان عمیق تر شود. از غوطه‌ور شدن خاک خودداری کنید در غیر این صورت ممکن است ریشه گیاهان گل دهنده شما پوسیده شود. لایه‌ای از مالچ مانند پوست خردشده در اطراف گیاهان جدید شما به کندشدن تبخیر و کاهش دفعات نیاز به آب کمک می‌کند.

کاشت گیاهان جدید در باغچه

پرورش گیاهان از بذرها می‌تواند راه بسیار جالبی برای اضافه کردن ارقام جدید به باغ باشد. بسیاری از گونه‌های غیرمعمول سبزیجات در خزانه محلی شما موجود نیستند و تنها گزینه شما رشد این گیاهان از بذر است. اما برای رشد این ارقام غیرمعمول، شما باید چیزی در مورد کاشت نهال‌ها بدانید.

چگونه کاشت نهال یک سوال متداول از افرادی است که گیاهان را از بذر کشت می‌کنند، ” چگونه می‌دانم وقتی گیاهچه‌های من به اندازه کافی بزرگ هستند تا در باغچه من قرار گیرند؟ “این سوال خوبی است که وقتی یاد می‌گیریم چگونه گیاهان را از بذر شروع کنیم. زیرا کاشت نهال در باغ در زمان مناسب برای رشد آن‌ها بسیار مهم است.

“اگر آن‌ها را پیش از آماده‌شدن قرار دهید، ممکن است زمان سختی برای زنده‌ماندن عناصر داشته‌ باشند. اگر مدت زیادی صبر کنید، ممکن است گیاهچه شما به ظرف اصلی خود تبدیل شود. زمانی که به چگونگی پیوند نشاها مربوط می‌شود، هیچ قانون سخت و سریعی برای این که یک گیاه چقدر ارتفاع داشته باشد، به‌ خاطر این واقعیت که گیاهان مختلف به اندازه‌های مختلف رشد می‌کنند، وجود ندارد. همچنین، مقدار نوری که گیاهچه می‌تواند بر سرعت رشد گیاه در هنگام پرورش گیاه از بذر تأثیر بگذارد، تأثیر می‌گذارد. اگر نور کافی نباشد، یک گیاه می‌تواند خیلی سریع رشد کند، اما این گیاه ممکن است برای کشت آماده نباشد.

برگ‌های حقیقی

بهترین راه برای قضاوت در صورتی که یک گیاه به اندازه کافی بزرگ باشد تا در باغ گیاه باشد، نگاه‌کردن به تعداد برگ‌های حقیقی است.  قاعده کلی این است که وقتی یک گیاهچه سه‌ تا چهار برگ حقیقی دارد، به اندازه کافی بزرگ است تا در باغ کاشته شود (پس از آن که سخت می‌شود). زمانی که بذر را بکارید، اولین برگ تشکیل می‌شود.

این برگ‌ها با برگ‌هایی که بعداً رشد خواهند کرد، متفاوت خواهند بود. هدف از این برگ‌ها، تامین غذای ذخیره‌شده برای گیاهچه برای مدت کوتاهی است. برگ‌های حقیقی اندکی پس از لپه‌ها رشد می‌کنند. خروج واقعی و شروع تولید انرژی از طریق فتوسنتز که به تغذیه گیاه برای بقیه عمر کمک خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که گیاه به اندازه کافی از این برگ‌ها برای حفظ آن در هنگام کاشت در باغچه، برای رشد مناسب آن مهم است.

فقط به یاد داشته‌باشید که چقدر ارتفاع دارد، اما تعداد برگ‌های حقیقی گیاه شما زمانی مشخص خواهد شد که باید گیاهچه را خارج کنید. اما حتی زمانی که بذرهای شما به اندازه کافی بزرگ هستند تا خارج شوند، اطمینان حاصل کنید که قبل از کاشت، از گیاهچه خود دور شوید. زمانی که گیاهان در حال رشد از بذر هستند، می‌خواهید آن‌ها به مقدار زیادی آماده رشد در گیاهان زیبا باشند که شما را با خوردن سبزیجات خوش‌مزه فراهم خواهند کرد.

هزینه ساخت ویلا

هزینه ساخت ویلا در شمال کشور تمام هزینه‌هایی برای شروع، اجرا و بهره‌برداری از ویلا مورد نیاز است را شامل می‌شود. این هزینه‌ها با توجه به موقعیت قرار‌گیری زمین و سبک ساخت ویلا متفاوت هستند. درست است که از نظر اصول کلی ساخت ویلا مشابه ساخت خانه است مسلم است که افراد از ساخت ویلا انتظارات خاصی دارند، این انتظارات معمولاً در حیطه لوکس بودن بنا است. نکته مهمی که در هنگام اقدام برای ساخت ویلا باید در نظر داشته‌باشید این است که هر چه قدر ویلایی که مد نظر دارید بزرگ‌تر باشد و مصالحی که در ساخت ویلا به‌کار می‌برید گران‌قیمت‌تر باشند مسلم است که هزینه تمام‌شده ویلا برای شما بیشتر خواهد بود.

همه افراد برای ساخت  ویلا مصالح یکسانی در نظر ندارند و کیفیت ساخت ویلاها مشابه یکدیگر نیست همین عامل باعث می‌شود تا هزینه تمام‌شده ویلاها نیز با یکدیگر متفاوت باشد. زمانی که قرار است در ارتباط با هزینه تمام‌شده ساخت ویلا صحبت کنیم هر کس کیفیت متفاوتی را مد نظر دارد به‌همین دلیل است که با توجه به نوسانات شدید بازار و تفاوت در دیدگاه هر فرد نسبت به  کیفیت ویلا برآورد قیمت ساخت کار دشواری است.

ساخت ویلا معمولی و استاندارد

در این مقاله برای برآورد قیمت ساخت ویلا، یک ویلا با امکانات رفاهی معمول و فضا های استاندارد با مصالح معمول بازار  را در نظر می گیریم و در ارتباط با ویلاهای لوکس قیمتی ارائه نمی‌دهیم چرا که مصالحی که در ساخت ویلاهای لوکس به‌کار می‌روند خارجی هستند و با توجه به نوسانات بازار ارز قیمت ثابتی ندارند. متوسط ​​هزینه ساخت ویلا با توجه به موقعیت مکانی، زیربنای ویلا و پیچیدگی طراحی و اجرا بین ۶ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع است. البته که این قیمت در حال حاضر دائما کم و زیاد می‌شود و می‌تواند تا متری 20 مییلون تومان هم جا به‌ جا شود. به‌ عنوان مثال ساخت ویلا در رامسر یا ویلاهای ساحلی قیمت تمام‌شده به ازای هر متر مربع بیشتری دارند.

اگر هزینه ساخت ویلا در هر متر مربع را همان 6 تا 10 میلیون تومان در نظر داشته‌باشید، ساخت یک ویلا با زیربنای حدود 200 متر معمولاً بین ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تا ۲ میلیارد تومان برای شما هزینه در بر خواهد داشت  که هزینه کمی نیست. اگر قصد شما از ساخت ویلا فروش و یا اجاره است می‌توانید امید داشته‌باشید که هزینه‌تان صرف حدود 2 تا 4 سال باز گردد اما اگر فقط برای استفاده شخصی قصد ساخت ویلا دارید حتماً توجه‌داشته‌باشید که سرمایه شما باید کافی باشد چرا که قرار نیست با درامد حاصل از فروش یا اجاره ویلا هزینه ساخت را تأمین کنید.

 

 

نتیجه‌گیری

کاشت نهال در ویلا یکی از راه‌های آسان برای زیباتر کردن فضای داخلی ویلا است. شرکت انبوه‌سازان آرش یکی از شرکت‌های پیشگام در ساخت ویلاهای معمولی فلت و دوبلکس است و انواع ویلاهای دوبلکس و فلت را  در مدل‌های مختلف را باتوجه به نیاز و سلیقه شما طراحی و عرضه می‌کند. تمامی افرادی که در این شرکت مشغول به‌کار هستند و زبده‌ترین و ماهرترین افراد درزمینه ساخت ویلا هستند.

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×