گیلان، زیباکنار
0133416

معرفی پارک ساحلی آستانه‌اشرفیه

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1398-08-15

پارک ساحلی آستانه‌اشرفیه پارکی برای تمام طیف ها

یکی از دلایل اولیه شکل‌گیری شهرها و رونق گرفتن آن‌ها در علم جغرافیا شکل‌گیری شهرها در کنار رود ها است. از نمونه بارز آن هم می‌توان به اصفهان بی‌نظیر اشاره کرد؛ اما شاید دلیل معروف بودن اصفهان پیدایش شهری زیبا در دل کویر است؛ اما در این نوشته می‌خواهیم به‌سراغ آستانه اشرفیه برویم. همان‌طور که می‌دانید سپید‌رود یا سفید رود، دومین رود بزرگ ایران، باعث رونق گرفتن آستانه اشرفیه است؛ که اگر نباشد این سرچشمه حیات و همیشه جاری چگونه می‌توان از آفرینش هایش سخن گفت. یکی از جذابیت‌هایی که به‌خاطر وجود سفید رود در شهر آستانه اشرفیه در استان گیلان به‌وجود آمده است پارک ساحلی آستانه اشرفیه است. این پارک تفرج گاهی خانوادگی خاصه برای مسافرینی است که در نظر دارند ساعتی را برای رفع خستگی خود به استراحت بپردازند؛ و ادامه مسیرشان را با آرامش خاطر به‌دور از مشکلات ناشی از رانندگی زیاد طی کنند. پارک ساحلی آستانه‌اشرفیه نزدیک به ورودی شهر است و بعد از گذشتن از روی پلی که بر روی سفید رود بنا شده است به آن می‌رسید؛ اما خصیصهای که این پارک را متمایز می‌کند، کارکرد درست و مناسب آن به‌عنوان یک تفرج گاه است. فرقی نمی‌کند شما مرد، زن، کودک، پیر و یا جوان باشید. پارک ساحلی آستانه اشرفیه طوری طراحی و جانمایی شده است که تمام طیف ها و سلایق را در بر می‌گیرد.

 

پارک ساحلی آستانه اشرفیه

یک شب که هزار شب نمی‌شود

ممکن است شما در نظر داشته‌باشید فقط یکی دو ساعت، آن هم برای استراحتی کوتاه سری به پارک ساحلی آستانه اشرفیه بزنید؛ و بعد از اتمام ساعت مقرر تصمیم بگیرید مسیرتان را ادامه بدهید؛ اما وقتی زمان حرکت فرا رسد چیزی در درونتان شما را تحریک کرده و قلقلک تان می‌دهد. ندایی در سرتان می پیچد که حالا یک شب که هزار شب نمی‌شود. بنا بر این بعد از کلنجار بسیار با خود بالاخره دلتان در این نبرد پیروز می‌شود و تصمیم می‌گیرید یک شب را در این پارک بگذرانید. دلیل این تصمیم ناگهانی امکانات مناسب پارک ساحلی آستانه اشرفیه است. در فراهم آوردن مناسبات سفر برای مسافران سعی شده است تمام نکات در نظر گرفته‌شود. تا آن‌ها به راحت ترین شکل ممکن سفر خود را انجام داده و از آن لذت ببرند.

پارک ساحلی آستانه اشرفیه

مزیت‌های پارک ساحلی آستانه اشرفیه

اما این مزیت ها چیست و چرا اصرار داریم شما را با آن‌ها آشنا کنیم؟ رستوران‌های سنتی متعدد، آلاچیق‌ها، راه‌های دسترسی و ارتباط مناسب، زمین بازی، وسایل ورزشی، سوییت‌های اقامتی و سکو های ایجاد کمپ تنها بخشی از امکانات این مجموعه است؛ که در ادامه به توضیح برخی از این ویژگی‌ها می پردازیم.

پارک ساحلی آستانه اشرفیه

راه‌های دسترسی و ارتباط مناسب
در پارک ساحلی آستانه اشرفیه تمام قسمت‌ها به‌خوبی از هم تفکیک شده‌اند و هر چیزی سر جای خودش است. راه‌های ارتباطی و دسترسی به بخش‌های مختلف طوری طراحی شده که اگر از کودکان خود غافل شوید و برای لحظاتی آن‌ها را گم کردید، با یک جست و جوی ساده و بدون نگرانی آن‌ها را خواهید یافت. شاید بگویید درختان مانع دیدتان برای جست و جو می‌شود؛ اما نگران نباشید. پراکندگی و کاشت درختان به گونه‌ایست که وقتی محیط را با یک نگاه کلی از سر می گذرانید، بخش‌های مختلفی از مجموعه از پیش چشمانتان
رد می‌شود.

سکو های ایجاد کمپ
در بخشی از مجموعه با تعداد زیادی سکوی سیمانی مواجه می‌شوید؛ که در دل چمن ها، با فاصله های مشخص و منظم از یک دیگر قرار گرفته‌اند. این سکو ها به‌منظور استفاده مسافرین و یا ساکنینی است که برای
ایجاد یک کمپ نیاز به برپایی چادر دارند تا از تماس مستقیم با چمن مرطوب جلوگیری کنند. این سکو ها به آن‌ها اجازه این کار را خواهد داد.

پارک ساحلی آستانه اشرفیه

سوییت‌های اقامتی
پارک ساحلی آستانه اشرفیه برای رفاه حال آن دسته از مسافرینی که به برپایی کمپ عادت ندارند و حتماً باید سقفی بالای سرشان باشد، این امکان را می‌دهد تا یکی از سوییت‌های مجموعه را اجاره کنند. سوییت‌هایی که با توجه به معماری اصیل منطقه شمال طراحی شده است. اسکلت سوییت‌ها چوبی است و رنگ فیروزه‌ای قشنگی بر آن نشسته است و مانند تمام خانه‌های قدیمی شمالی دارای سقفی پوشالی و گربه رویی در زیر خانه است.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×