گیلان، زیباکنار
0133416

بهترین کابینت آشپزخانه برای ویلا در شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
کابینت آشپزخانه برای ویلا در شمال

کابینت‌هایی که ظاهر آن‌ها از قیافه افتاده، دستگیره آن‌ها زنگ زده، پوسیدگی در نمای آن‌ها پیداست و رنگ آن‌ها گله‌به‌گله ریخته؛ این‌ها ویژگی‌های کابینتی نیست که بهترین کابینت آشپزخانه برای ویلا در شمال باشد. جایی که متریال کابینت هیچ سنخیتی با آب‌و‌هوا و شرایط اقلیمی منطقه ندارد. بنابراین برای اینکه انتخاب درستی در زمینه خرید کابینت آشپزخانه برای ویلا داشته باشیم باید از یک کارشناس حرفه‌ای کمک بگیرید. اما کمک گرفتن از کارشناس هم ملزم به این است که خودتان هم چیزهایی در این باره بدانید. به‌عنوان مثال اینکه چه متریالی برای کابینت‌های ویلای شمال بهتر است و یا اینکه چگونه می‌تواند دست به انتخاب بهترین کابینت برای ویلای شمال زد؟

آشپزخانه مکانی ست که تایم زیادی از روز را باید در آن سر کرد. چه خانم باشید و چه آقا به هر حال پخت و پز روزانه و کارهای آشپزخانه وقت زیادی را از شما خواهد گرفت. بنابراین خواهی نخواهی باید وقت زیادی را در این مکان سپری کنید. کابینت‌های آشپزخانه تأثیر زیادی در چشم‌انداز کلی آن دارند. شما کابینت‌هایی شیک و براق را ترجیح می‌دهید یا کابینت‌هایی که رنگ و رخی برای آن‌ها باقی نمانده و دچار پوسیدگی شده؟ اگر می‌خواهید در انتخاب بهترین کابینت برای ویلای شمال خود آسوده خاطر و با اطمینان قدم بردارید در ادامه با ما همراه باشید.

کابینت‌های ویلایی باید چه ویژگی‌هایی داشته‌باشند؟

کابینت‌های ویلایی را نمی‌توان به توجه به‌سلیقه صرف انتخاب کرد بلکه باید در طراحی و انتخاب آن‌ها به اصول مختلفی پایبند بود. به‌عنوان مثال اینکه دنباله رو چه سبکی هستید و مایلید که کدام سبک معماری در آشپزخانه شما پیاده‌سازی شود متریال مورد استفاده برای طراحی کابینت نیز در این بین تأثیرگذاری بالایی دارد چرا که آب‌وهوای مرطوب شمال می‌تواند به‌سرعت موجب خراب‌شدن و پوسیدگی کابینت‌ها شود.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

اجرای سبک کلاسیک و مدرن در کابینت آشپزخانه ویلایی

پیش از اینکه سراغ جنس کابینت‌های آشپزخانه در ویلای شمال برویم باید به این موضوع دقت کنیم که مایل به پیاده‌سازی چه سبکی در طراحی کابینت‌های آشپزخانه هستیم؟ کابینت‌های ویلایی را می‌توان با توجه به سبک و سیاق چیرمان کلی ویلا طراحی و اجرا کرد. به‌عنوان مثال اگر ویلای شما به سبک کلاسیک طراحی شده و می‌خواهید کابینت‌های آشپزخانه با این سبک از طراحی سنخیت داشته‌باشند می‌توانید کابینت‌های خود را به‌صورت تراشکاری شده و همراه با نقش برجسته انتخاب کنید. اینگونه می‌توانید حال و هوای لاکچری و کلاسیک که در ویلای شما جریان دارد را به آشپزخانه نیز منتقل کنید.

اما اگر طرفدار سبک مدرن هستید و ویلای خود را نیز به‌همین سبک طراحی کرده‌اید بهتر است از کابینت‌های فلزی تک رنگ با ظاهری صاف و یکدست استفاده کنید. این کابینت‌ها می‌توانند فضای آشپزخانه شما را به‌شکلی مینیمال مزین کنند.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

طراحی کابینت آشپزخانه مدیترانه‌ای در ویلای شمال

بد نیست برای طراحی آشپزخانه در ویلای شمال از سبک هایی مانند سبک مدیترانه‌ای الهام بگیرید. این سبک‌ها یاد آور ویلاهای ساحلی هستند و می‌توانند دقیقاً همان حال و هوا را در ویلای شما زنده کنند. در آشپزخانه مدیترانه‌ای شاهد المان هایی هستیم که یادآور طبیعت بکر است. بنابراین در آشپزخانه مدیترانه‌ای از کابینت‌های چوبی باید استفاده کرد. کابینت‌هایی که عصاره روح چوب را در فضا پراکنده می‌کند و حال‌وهوایی گرم و صمیمی به فضا می‌دهند. دقت داشته‌باشید که اگر محیط زندگی شما بسیار مرطوب است از چوب‌های مقاوم در برابر پوسیدگی مانند ترمووود استفاده کنید.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از کابینت‌هایی با ظاهر درخشان و براق برای آشپزخانه ویلا

مطمئناً کسی دوست ندارد ویلای شخصی است فضایی بسته و خفقان آور باشد. هر چقدر هم که ویلای شما بزرگ و دلباز باشد باز هم دوست دارید که فضای داخلی آن فضایی درخشان باشد و نور را از سطوح خود به این سو و آن سو منعکس کند. یکی از مناطق ویلا که باید به‌طور قطع روشن و درخشان باشد آشپزخانه است. آشپزخانه ویلای شما چشم آن است و باید این چمشها همیشه پر نور باشند.

بنابراین استفاده از متریال‌های براق در آشپزخانه می‌تواند ایده خوبی باشد. از آنجایی که کفپوش آشپزخانه نباید لغزنده باشد نمی‌توان خیلی روی آن حساب باز کرد اما برای کابینت‌های آشپزخانه در ویلای خود می‌توانید از یک متریال براق و درخشان استفاده کنید تا میزان تابندگی نور توسط آن‌ها بیشتر شود. یکی از این متریال‌ها متریال هی گلاس است. ممکن است متریال‌های دیگری هم با این ویژگی در بازار وجود داشته باشد اما نکته مهم اینجاست که از هارمونی اجزای آشپزخانه غافل نشوید.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تعبیه کابینت آشپزخانه ام‌دی‌اف در ویلای شمال

اگر می‌خواهید کابینت‌های آشپزخانه در ویلای خود را برای یک عمر از رطوبت بالای منطقه در امان نگاه دارید استفاده از متریال ام دی اف می‌تواند فکر بسیار خوبی باشد. شما می‌توانید با استفاده از این متریال کابینت‌های ویلای خود را از شر پوسیدگی در امان نگه دارید. کابینت‌های ام دی اف را می‌توان حتی در نزدیکی اجاق گاز نصب نمود چرا که نسبت به حرارت بالا مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند. خوبی ام دی اف در این است که می‌توانید رنگ سفید یا انواع رنگی آن را برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنید و به‌نوعی آن را با کفپوش آشپزخانه ست کنید. کابینت‌های ام دی اف دارای ظرافت و زیبایی مناسبی هستند و می‌تواند انتخاب خوبی برای ویلاهای لاکچری یا نقلی باشند.

استفاده از کابینت‌های رنگی در آشپزخانه ویلای شمال

یکی از مواردی که می‌توان برای طراحی داخلی ویلا در نظر گرفت فانتزی سازی فضای ویلا است. شما می‌توانید در طراحی داخلی ویلا کمی ساختار شکن عمل کنید و طراحی آن را با طبیعت و رنگ‌های شاد آن همگام و هم راستا سازید. به‌عنوان مثال استفاده از کابینت‌هایی با رنگ سبز می‌تواند تداعی‌کننده طبیعت در آشپزخانه ویلای شما باشد. اگر می‌خواهید محیط آشپزخانه‌تان را با انواع گیاهان مزین کنید می‌توانید از یک رنگ سبز ملایم برای کابینت‌های آشپزخانه بهره بگیرید. با این کار می‌توانید فضای آشپزخانه را به فضایی شاد و دلباز تبدیل کنید. استفاده از رنگ‌های پاستیلی در کابینت‌های آشپزخانه نیز این روزها بسیار متداول شده است. استفاده از رنگ‌هایی چون لیمویی، سبز نعنایی، آبی پاستیلی و صورتی می‌تواند انتخاب خوبی برای کابینت‌های ویلای شما باشد.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از کابینت فلزی در آشپزخانه ویلا

اگر می‌خواهید خود را از شر دغدغه‌های استفاده از چوب و عواقب آن رهایی دهید توصیه می‌کنیم کابینت فلزی را برای ویلای خود برگزینید. این کابینت‌های ممکن است در اثر رطوبت بسیار زیاد دچار زنگ زدگی شوند اما نگران این مشکل نباشید چرا که امروزه روز انواع کابینت‌های فلزی با روکش های مقاوم تولید می‌شوند که امکان زنگ زدگی در آن‌ها از بین رفته. کابینت‌های آلومینیومی می‌توانند انتخاب خوبی برای آشپزخانه ویلای شمال باشند چرا که به‌هیچ‌عنوان دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نمی‌شوند و می‌توان آن را در رنگ‌های متنوع تهیه کرد، این کابینت‌ها همچنین وزن سبکی دارند.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

استفاده از کابینت پی‌وی‌سی برای آشپزخانه ویلای شمال

پی وی سی در واقع یک روکش است که روی کابینت‌هایی با جنس ام دی اف کشید می‌شود. ورق های پی وی سی دارای سرسختی بسیار بالایی در برابر گرما و رطوبت هستند و به‌هیچ‌عنوان در برابر رطوبت و آب نفوذپذیر نهستند. اگر اقلیم محل زندگی شما به گونه‌ای ست که نسبت به رطوبت و وجود حشرات موذی جهت نفوذ در ورق های کابینت حساس هستید بدانید که پی وی سی در برابر این عوامل بسیار مقاوم است.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

به‌طور عمده افرادی که صاحب یک ویلا در شمال هستند تمایل دارند تا سبک و سیاق خاصی از کابینت را در آشپزخانه محل زندگی خود پیاده‌سازی کنند. اما نمی‌توان صرفاً با توجه به این علاقه پیش رفت و هر آنچه که به‌نظرتان زیبا آمد را برای آشپزخانه برگزینید. به‌عنوان مثال برخی از متریال‌ها برای فضاهای مرطوب به‌هیچ‌وجه مناسب نیستند. حتی در انتخاب متریال‌های چوبی نیز باید دقت داشته‌باشید که روی آن‌ها از لاک پلی اورتان استفاده شده باشد و یا به‌عنوان مثال مانند ترمووود دارای مقاومت کافی در برابر رطوبت و پوسیدگی باشد. چرا که فضای آشپزخانه به‌خودی خود فارغ از شرایط آب‌وهوایی فضایی مرطوب و گرم است. بنابراین کابینت‌ها باید به‌دور از گزند ها و آسیب‌های احتمالی باشند.

انتخاب یک متریال مناسب برای آشپزخانه ویلای شمال باعث می‌شود تا هزینه‌های نگهداری و تعمیرات تیز در آینده کاهش پیدا کند و در زمان فروش ویلا مجبور به تعویض و نوسازی کابینت‌ها نشوید. بنابراین به ضد رطوبت بودن، ضد حشره بودن، مقاومت در برابر حرارت و ضربه برای انتخاب متریال کابینت دقت داشته‌باشید و بعد سراغ انتخاب سبک هنری مناسبی برای طراحی آن‌ها بروید.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×