گیلان، زیباکنار
0133416

معرفی گیاهان مقاوم به کم‌آبی مناسب ویلا

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
گیاهان مقاوم به کم‌آبی

یکی از لطف و صفاهای ویلا به این است که تعداد زیادی گیاه و گلدان‌های رنگارنگ در آن تعبیه کنید و بکارید اما روزهایی که شما در ویلا حضور ندارید تکلیف این گیاهان چه می‌شود؟ مطمئناً گیاهان از بی‌آبی و کم‌آبی تلف خواهند شد. بنابراین چه باید کرد؟ آیا باید قید کاشت گیاه و تعبیه گلدان در ویلا را زد؟ خیر به‌جای اینکه ویلای خود را خالی از گیاه کنید باید نسبت به کاشت گیاهان مقاوم به کم‌آبی اقدام کنید.گیاهانی که در زمان عدم حضور شما در ویلا نیز بتوانند با آبی که در ساقه‌های خود ذخیره کرده‌اند زنده و سر پا بمانند و یا گیاهانی که ذاتا به آب کمتری احتیاج دارند. این دست از گیاهان برای ویلای شما مناسب خواهند بود.

در ادامه قصدداریم تعدادی از گیاهان مقاوم به کم‌آبی که مناسب ویلا هستند را معرفی‌کنیم بنابراین با ما همراه باشید تا این گیاهان را بشناسید و در ویلای خود از آن‌ها استفاده کنید.

ممکن است شما در طول سال به‌طور روزانه و دائم در ویلای خود حضور نداشته‌باشید. به‌عنوان مثال ممکن است فقط آخر هفته‌ها را مهمان ویلایی شوید که صاحبش خودتان هستید.

تا به حال برایتان پیش آمد که بعد یک یا دو هفته وارد ویلا شوید و با صحنه دلخراشی از گیاهان خشک شده و تکیده روبه‌رو شوید؟ حقیقتاً صحنه ناراحت‌کنندهای است اینکه ببینید حاصل زحمات و مراقبت‌تان از بین رفته. بنابراین احتمالاً اقدام به خارج کردن گلدان‌ها از ویلا نموده‌اید و برای اینکه با چنین صحنه‌ای دیگر روبه‌رو نشوید قید گل و گلدان را زده‌اید. اما مگر ویلا بدون گل و گلدان می‌شود؟ مگر می‌شود ویلا را خالی از گیاه گذاشت؟

 

گل کاغذی گلی مناسب برای ویلا

گل کاغذی نه‌تنها گلی مقاوم در برابر کم‌آبی است بلکه این گل نسبت به گرما نیز مقاوم است. بنابراین اگر می‌خواهید هم در مصرف آب صرفه‌جویی کنید و هم در تابستان‌ها شاهد پژمرده و بی‌حال شدن گل‌های ویلا نباشید گل کاغذی می‌تواند انتخاب خوبی برای ویلای شما باشد. گل کاغذی دارای ظاهر زیبایی است و در انواع رنگ‌های شاد می‌توان آن را در محوطه ویلا کاشت. از گل کاغذی می‌توانید برای زیباسازی پرچین‌ها و حصار ویلا نیز استفاده کنید. آویزان کردن شاخه‌های گل کاغذی از سر دیوارهای ویلا و پیچیدن آن به‌دور آلاچیق نیز می‌تواند ایده خوبی باشد.

برای خرید ویلا دوبلکس شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

گل ناز گلی مقاوم به کم‌آبی

اگر می‌خواهید گل‌های ویلا شما همیشه تر و تازه باشند و با ضعیف‌شدن خاک و کم‌آب شدن آن از رنگ و رخ نیفتند گل ناز را انتخاب کنید. این گل در خاک‌های کم‌آب و خشک هم به‌خوبی رشد می‌کند و ظاهر زیبای خود را حفظ می‌کند. برگ‌های گل ناز بسیار ضخیم است و می‌تواند برای مدت‌ها آب را درون خود نگه دارد. بنابراین در برابر کم‌آبی دوام بالایی دارد و از ذخیره‌ای که درون برگ‌هایش دارد استفاده می‌کند. گل ناز دارای رنگ‌های شاد و زیبایی است و می‌تواند ویلای شما را به زیبایی هرچه تمام مزین کند.

برای خرید ویلا اقساطی شمال در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

کاکتوس اسطوره مقاومت در برابر کم‌آبی

کیست که نداند کاکتوس گیاهی مقاوم به کم‌آبی و حتی بی‌آبی است؟ ایت گیاه می‌تواند روزها بدون نیاز به قطره‌ای آب دوام بیارود و از ذخیره خود استفاده کند. این روزها شاهد استفاده گیاه کاکتوس در ویلاها هستیم. چرا که نیاز کمی به مراقبت و نگهداری دارد و از طرفی به‌عنوان گیاهی که مصرف آب کمی دارد می‌تواند در صرفه‌جویی در مصرف آب به ما کمک کند. همچنین دارای انواع مختلفی همچون ساکولنت است که فاقد تیغ هستند بنابراین نگران تیغ‌های آزاردهنده این گیاه نباشید. کاکتوس‌ها دارای گل‌های زیبایی هستند و می‌توانند انرژی مثبت زیادی همراه خود به فضای ویلای شما بیاورند.

برای پیش‌فروش ویلا در شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

آلوئه‌ورا گیاهی مفید و در عین حال مقاوم به کم‌آبی

آلوئه‌ورا همان گیاهی است که استفاده از ژل موجود در مغز برگ‌های آن بسیار متداول است. گیاهی که می‌تواند برای شما فواید زیادی داشته باشد و در عین حال نسبت به مصرف آب بسیار مقاوم است. حتی در فرهنگ مصر به گیاه آلوئه‌ورا گیاهی جاودانه گفته می‌شود چرا که به عقیده مردم باستانی مصر خشک شدن و از پا افتاد این گیاه در برابر بی‌آبی غیر ممکن بود. حتی می‌توان گفت که آب دادن زیاد به گیاه آلوئه‌ورا ممکن است باعث نابودی آن شود! بنابراین می‌توانید گیاه آلوئه‌ورا را در ویلای خود نگهداری کنید و نسبت به کم مصرف بودن آن خیالی راحت داشته‌باشید.

برای ویلا جنگلی شمال  با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

گیاه پتوس، گیاهی فعال و مقاوم به کم‌آبی

گیاه پتوس در دسته گیاهان رونده قرار دارد. این گیاه نیز مصرف آب بسیار کمی دارد و می‌توانید چند روزی با خیال راحت به سفر بروید و نسبت به مصرف آب آن نگران نباشید. پتوس در واقع گیاهی مناسب برای نگهداری درون محیط داخلی ویلا است چرا که قدرت پاکسازی سموم را دارا است.این گیاه به نور مستقیم آفتاب هیچ احتیاجی ندارد و همین که باریکه نور به آن از پس پنجره بتابد کافی ست. گیاه پتوس علیرغم اینکه به آب کمی احتیاج دارد به‌سرعت رشد می‌کند.

برای خرید ویلا شمال قسطی با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

گیاه بگونیا گیاهی آویزی با مصرف آب کم

بگونیا یکی از گیاهان مورد علاقه آپارتمانی نشینان است چرا که هم مصرف نور و هم مصرف آب آن بسیار کم است بنابراین می‌توانید آن را در محیط داخلی ویلا نگهداری کنید. این گیاه به هفتهای بیش از یک‌بار آبرسانی احتیاج ندارد و آب بیش از حد می‌تواند باعث نابودی آن شود. حتی در فصل زمستان این گیاه به آب کمتری هم احتیاج دارد و تا زمانی که خاک آن کاملاً خشک نشده باشد نباید نسبت به آب دهی آن هیچ اقدامی‌کرد.

برای ویلا داخل شهرک شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

سانسوریا گیاهی مناسب برای افراد پر مشغله

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که عاشق گل و گیاه می باشید اما وقت رسیدگی به آن‌ها را ندارد و یا ممکن است آب دادن به گل‌ها را فراموش کنید گل سانسوریا می‌تواند انتخابی عالی برای شما باشد. گیاه زیبای سانسوریا نیاز به مراقبت کمی دارد و برای ویلا بسیار مناسب است. این گیاه دارای ساقه‌های مقاومی است و می‌توانید آن را در محیط داخلی ویلا در منطقه‌ای کم نور قرار دهید.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

پپرومیا گیاهی با ظاهر متفاوت و مقاوم به کم‌آبی

پپرومیا گیاهی با ظاهر بسیار تا بسیار زیبا و منحصربه‌فرد است. اگر در ویلای خود از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید این گیاه می‌تواند برای حیوانات شما جذاب باشد. گیاه پپرومیا نسبت به کم‌آبی بسیار مقاوم است و نیازی ندارد تا آن را در برابر نور مستقیم خورشید قرار دهید. چنانچه هفتهای یکبار به این گیاه آب بدهید برای آن کافی خواهد بود.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

گیاه برگ انجیری مقاوم به کم‌آبی و مناسب برای ویلاهای مدرن

گیاه برگ انجیری که احتمالاً طرح و نقش آن را در چند وقت اخیر روی بسیاری از پارچه ها دیده‌اید یکی از گیاهان بسیار زیبا و مناسب برای ویلاهای مدرن است. این گیاه دارای برگ‌های پهنی است و نیاز کمی به آب دارد. بنابراین می‌توانید آن را به‌عنوان یکی از گیاهان مقاوم به کم‌آبی در ویلای خود استفاده کنید.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

گیاه لیندا گیاهی هوشمند و مقاوم به کم‌آبی

یکی از اهداف استفاده از گیاه لیندا در ویلا زیباسازی فضای ویلا است چرا که این گیاه دارای برگ‌های زیبایی است. اما چرا گفتیم گیاهی هوشمند؟ به این دلیل که گیاه لیندا آب را در ریشه و ساقه‌های خود ذخیره سازی می‌کند و در زمان بی‌آبی و کم‌آبی از آن استفاده می‌کند بنابراین نیاز چندانی به آب ندارد و می‌تواند در برابر بی‌آبی و کم‌آبی دوام آورد. دقت داشته‌باشید که گیاه لیندا هرچند به آب کمی احتیاج دارد اما نور مورد نیاز آن بیشتر از سایر گیاهان مطرح شده در بالا است بنابراین حتی اگر آب کمی به خورد آن دادید آن را از نور بی‌بهره نگذارید

برای خرید ویلا سند شش‌دانگ شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

گیاه سیکاس گیاهی با قدمت دایناسورها!

گیاه سیکاس یکی از آن گیاهانی است که مصرف بسیار کمی از آب دارد و بی آب گذاشتن آن نمی‌تواند به‌عنوان یک تهدید برای آن محسوب شود. این گیاه یک گیاه آپارتمانی است و به‌هیچ‌عنوان آبیاری زیاد را دوست ندارد. دقت داشته‌باشید که این گیاه می‌تواند ساست و برای افرادی که از حیوانات خانگی و کودکان نگهداری می‌کنند چندان مناسب نیست.

نتیجه‌گیری

خالی کرن ویلا از گیاهان تنها به این دلیل که مصرف آب بالایی دارند و یا نیاز به نگهداری روزانه دارند دلیل خوب و محکمی نیست. چاره کار شما به‌عنوان فردی که نمی‌توانید دائما به گیاهان آب بدهید استفاده از گیاهان مقاوم به کم‌آبی در ویلا است. گیاهانی که در بالا عنوان شد گیاهان مناسبی هستند و در عین مصرف کم‌آب می‌توانند فضای ویلای شما را تازه و شاداب نگه دارند.

 

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×