گیلان، زیباکنار
0133416

معرفی ییلاق سلانسر

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-09-27

اکثر ما حتی برای یک مرتبه رویای راه‌رفتن روی ابرها را داشتیم. شاید نتوانیم مانند رویای کودکی روی ابرها راه برویم و مانند بالشتی نرم روی آن بپریم. اما بی‌شک می‌توانیم بر فراز ابرها بایستیم. برای تحقق این رویای زیبا، به‌سمت جنوب گیلان می رویم. در نزدیکی شهر زیبای رستم‌آباد، ییلاق سلانسر در فاصله نزدیکی از تهران قرار دارد. کافیست برای رسـیدن به آن یک روز تعطیل را برنامه ‌ریزی کنید. این ییلاق یکی از ییلاقات شـهر رستـم آباد بوده و در فاصله 15 کیلومتری از شهرستان رودبار قرار دارد.

ییلاق سلانسر کجاست؟

ییـلاق سلانسر به‌علت داشتن مه زیبا در تمام سال گردشگران بسیاری را به سـمت خود می‌کشاند تا از این منظره بینظیر و روح نواز لذت ببرند. علت پدیدار شدن این مـه قرارگرفتن در ارتفاع 1250 متری از سطح دریاست که از این جهت حتی در فصل تابستان هم شاهد مه زیبایی در این منطقه هستیم. همچنین دامنه کوه‌های این ییلاق دارای پوشش گیاهی بسیار سرسبز و زیباست. در تابسـتان هوای این منطقه بسـیار خنک بوده و از این حیث مکانی ایده‌آل برای جداشدن از گرمـای فصـل گرماسـت. لازم به یادآوریسـت که ییـلاق سلانسر از امکانـات رفاهی نظیر آب لوله کشـی و برق برخوردار نیست و آب شرب منطـقه از چشـمهای که در خود این منطقه واقع شـده تامین می‌شود.

ییلاق سلانسر خاص است و دلیل ان هم گذر از مسیری رویایی، تماشای کوه‌ های سرسبز با رنگ گل‌ های رنگارنگ، بالا رفتن تا نزدیک  آسمان و لمس ابرها و حتی راه‌رفتن بر فراز ابرهاست!

این یک رویای ناممکن نیست! در ییلاق سلانسر می‌توانید همه این‌ عجایب رویایی را با هم لمس کنید.

برای رسیدن به دشت ابر ها مسیری پر پیچ و خم و سرسبز را پشت سر می ‌گذارید. قله درفک نوید رسیدن به مقصد را به شما می‌دهد. اینجا از درختان سربه‌فلک‌کشیده خبری نیست. زیرا با نزدیکی به آسمان پوشش گیاهی متفاوت شده است. بالاتر که بروید هوا خنک و خنک ‌تر می‌ شود و ابرها نیز بیشتر و بیشتر. وقت آن است تا لحظه ‌ای بنشینید و غرق آرامش شوید. اگر هوا ابری نباشد، تماشای مناظر بسیار لذت ‌بخش تر است. منظره‌این ییلاق در هنگام غروب آفتاب نیز دیدنیست. ییلاق سلانسر پوشش گیاهی متنوعی دارد که این گیاهان علاوه بر خواص دارویی، مناظر سلانسر را رنگی می‌کنند.

بی‌شک بهترین زمان سفر به ییلاق سـلانسر بهار و تابسـتان است. سلانسر منطقه ‌ای ییلاقی و البته بسیار خنک است  و مقصدی مناسب برای سفرهای تابستانی. اما اگر می‌خواهید مراتع سرسبز و گل ‌های رنگی این منـطقه را ببـینید، فصل بهار را برای سـفر انتخاب کنید.

چه زمان و کجا می‌توانیم دریای ابرها را ببینیم؟

دریای ابر اغلب در هنـگام غروب آفتاب تشکیل می‌شود. بنابراین اگر می خواهیـد که این صحنه بی نظیـر را از دست ندهید پیش از بعد از ظهر خود را به قسمت‌های مرتفع ییلاق برسانید.

برای رفتن به ییلاق باید ابزار و وسایل خاصی با خود به‌همراه داشته‌باشید. کوله‌ کوچکی بردارید و وسایل شخصی‌ تان را فراموش نکنید. حال که همه لوازم ضروری تان را برداشتید، با خیال راحت راهی سفر رویایی به سلانسر شوید .

ارتفاع سلانسر از سطح تراز دریا حدود 1200 تا 1450 متر است. در این ییلاق ساکنان دائمی وجود ندارد؛ اما در گذشته ‌ای نه‌چندان دور، بسیاری از دامداران مناطق شفـت و فـومن این ییلاق را برای تابـستان انتخاب می‌ کردند.

جالـب اسـت بدانید که در مراتع سرسبز این منطقه گیاهان دارویی از قبیل گل‌ گاوزبان نیز رشد می ‌کنـند. بدین طریق شـما اواخر بهار می‌ توانید برای مصـرف شخصـی خود این گیاهان را از این مراتع سرسبـز برداشـت کنیـد.

مسیر جاده‌ای برای رسیدن به سلانسر

برای رسیدن به این ییلاق زیبا و منحصربه‌فرد، باید به شهر رستم‌ آباد در نزدیکی شهر رودبار رفته و پس از آن به سمـت ییلاق سلانسر حرکت کنید. در ادامه‌ مسیر تابلوهای راهنما شما را به سوی مقصد هدایت خواهند کرد. پس از مدتی وارد جاده‌ خاکی می ‌شـوید. جاده دارای وضعـیت مناسـبی است و می تـوان آن را با هر نوع خودرویی طی کرد. پس از طی مسیر کوتاهی وارد بافت جنگلی منطقه می ‌شوید و درست بعد از عبور از این بخش وارد بافت مرتفعی می‌شوید که در آن درختان به‌صورت پراکنده قرار دارند. بعد از ان  هر چه بالاتر می‌ روید هوا نیز خنک تر شـده و کم‌ کم هجوم ابرها به مسیر را احساس می‌کنید. بله ابر ها دقیقاً جلوی شما قرار دارند. برای رسیدن به ییلاق سلانسر باید از ابرها گذر کرده و بر فراز آن‌ها به ادامه‌ مسـیر بپردازید!

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×