گیلان، زیباکنار
0133416

5 اصل مهم هنگام خرید ویلا لب‌دریا

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-11-28
خرید ویلا لب دریا

5 اصل مهم هنگام خرید ویلا لب‌دریا چیست؟ یکی از دلایل محبوبیت شمال کشور برای مردم دریا و ساحل زیبای شمال است،  اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا از فضای آرام ساحل و دریا برای استراحت و فرار از شلوغی شهرهای بزرگ استفاده‌کنند.

استرس، آلودگی هوا و مشکلات شهر نشینی در شهرهای بزرگ و صنعتی باعث‌شده است تا اغلب افراد برای تعطیلات و روزهای پایانی هفته به‌دنبال فضایی آرام برای سکونت باشند تا از شلوغی فضای شهری در امان باشند. برای افرادی که در مرکز و جنوب کشور زندگی می‌کنند، به‌خاطر آب‌وهوای خشک و گرمی که وجود دارد طبیعت سبز کمتر دیده می‌شود.

اغلب این افراد شمال کشور را برای سفر انتخاب می‌کنند چرا که دارای آب‌وهوای خوب، محیط بکر و آرام و بدون خشک‌سالی است.

ویلاهای موجود در شمال کشور به دو دسته ویلاهای ساحلی و ویلاهای جنگلی تقسیم می‌شوند ویلاهای ساحلی به‌دلیل نزدیکی به دریا و چشم‌انداز زیبایی که دارند بیشتر مورد توجه خریداران و علاقه‌مندان قرار دارند.باید توجه‌داشته‌باشید که خرید ویلای ساحلی به آسانی که همه فکر می‌کنند نیست،

اگر می‌خواهید پس از خرید ویلای ساحلی دچار ضرر نشوید باید چند اصل را رعایت کنید که در ادامه مقاله به این موارد اشاره خواهیم کرد.

نکاتی که در هنگام خرید ویلا لب‌دریا باید مد نظر داشته‌باشید

دسترسی

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید ویلای ساحلی باید مد نظر داشته‌باشید دسترسی ویلا است. اگر ویلا دسترسی مناسبی داشته باشد شما می‌توانید به‌راحتی به مغازه و پاساژ های مختلف در نزدیکی ویلای ساحلی بروید و مواردی را که نیاز دارید تأمین کنید.

به‌دلیل توریست پذیر بودن بالای ویلاهای ساحلی مغازه ها و پاساژ های مختلفی در اطراف آن‌ها قرار دارند و شما می‌توانید  به‌راحتی تمامی مواردی که نیاز دارید را جمع‌آوری کنید. در حالی که در ویلاهای جنگلی معمولاً شما باید چند کیلومتر رانندگی کنید تا به یک مغازه برسید و نیازی که دارید را برطرف کنید.

نوع سند ویلا

یکی دیگر از نکات قابل تأمل در هنگام خرید ویلا نوع سند ملک است. اگر اطلاعات کافی در این زمینه  ندارید حتماً از مشاور املاک ماهر و معتبر بخواهید تا نوع سند شما را چک کنند و برخی از افراد بر روی سند ویلا وام می‌گیرند و در صورت عدم پرداخت قسط‌ها شما ناچار به پرداخت قسط‌ها هستید چون سند ویلا به‌نام شما است. مورد دیگری که احتمال دارد رخ دهد فروش ویلا با قولنامه به چند نفر است.

تا جای ممکن بودن داشتن سند معتبر ویلا را با قولنامه خریداری نکنید. متأسفانه برخی از افراد سودجو نیز زمینی که کاربری کشاورزی دارد را به فروش می‌رسانند که بعداً مشکلات فراوانی برای شما ایجاد می‌کند چرا که این زمین ه کاربری ساخت‌وساز ندارند و تنها باید برای مصارف کشاورزی از آن‌ها استفاده کرد.

نوع مصالحی که در ساخت ویلا به‌کار رفته است. هر چه قدر مصالحی که در ساخت به‌کار رفت است بهتر باشند عمر سازه بیشتر است و کمتر نیاز به بازسازی وجود دارد.

چشم‌انداز

یکی از اصول مهمی که باعث می‌شود تا افراد مایل به خرید ویلا در نزدیکی ساحل باشند، چشم‌انداز ویلا و روبه دریا بودن ویلا است. در این صورت اگر ویلا چشم‌انداز مناسبی داشته باشد شما به‌راحتی می‌توانید طلوع و غروب خورشید را ببینید.

به‌همین دلیل در هنگام خرید ویلاهای دوبلکس حتماً چشم‌انداز ویلا را چک کنید. معمولاً ویلاهای دوبلکس چشم‌انداز بسیار مناسب‌تری نسبت به ویلاهای فلت دارند. اگر چشم‌انداز برای شما حرف اول را می‌زند و از نظر مالی نیز مشکل ندارید حتماً ویلای دوبلکس خریداری کنید.

ظاهر و زیبایی ویلا

ظاهر ویلا یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید باید مد نظر قرار دهید. برخی از افراد دوست دارند تا از ویلا ساحل یا جنگل یا غروب خورشید را تماشا کنند، باید در هنگام خرید چشم‌انداز ویلا را چک کنید تا با توجه به معیارهای شما باشد.

هرگز ظاهر ویلا را به‌تنهایی به‌عنوان معیار اصلی مد نظر قرار ندهید چرا که ویلاهایی ساخته می‌شوند که ظاهر بسیار زیبا و جذابی دارند اما در عمل استحکام بسیار کیم دارند و از مصالح با کیفیت در ساخت آن‌ها استفاده نشده است. شاید بتوان ظاهر ویلا را تغییر داد اما نمی‌توان زمین مصالح، محل قرارگیری ویلا را به‌راحتی تغییر داد.

امکانات جانبی

برخی از ویلاهایی که دارای امکانات جانبی با قیمت بیشتری به فروش می‌رسند.این امکانات شامل داشتن سرایدار، مبله بودن ویلا، استخر، سونا و جکوزی می‌شود .

اگر ویلا به‌صورت مبله باشد به‌دلیل اینکه تمام امکانات در اختیار شما قرار دارد با مبلغ بیشتری به فروش می‌رسند.

اصولاً خرید ویلای مبله پیشنهاد نمی‌شود و عمدتاًویلاهای مبله برای اجاره و یا رهن مناسب هستند. اغلب افرادی که برای مدت کوتاهی نیاز به محل اقامت در شمال کشور دارند به‌دنبال ویلاهای مبله هستند در این صورت نیازی نیست تا هزینه‌ای را بابت خرید وسایل پرداخت کنند.

استخر دار بودن و یا نبودن ویلا برای خرید ویلاجزو ضروریات نیست و اگر شما استفاده‌ای از استخر ندارید نیازی نیست تا ویلای استخر دار خریداری نکنید چرا که ویلاهای استخر دار دارای هزینه بیشتری در مقابل ویلاهای بدون استخر دارند.

سرمایه‌گذاری با خرید ویلا لب‌دریا

همان‌طور که اشاره کردیم ویلاهای لب دریا به‌دلیل نزدیکی به دریا طرفدار های زیادی دارند و منبع خوبی  برای کسب درامد و سرمایه‌گذاری به‌شمار می‌روند شما می‌توانید با خرید ویلای لب دریا و اجاره آن در طول سال هزینه خرید ویلا را ظرف مدت کوتاهی به‌دست آورید.

این روز ها که اقتصاد ایران شرایط نامتعادلی را تجربه می‌کند نمی‌توان برای سرمایه‌گذاری به آن نگاه کرد به‌همین دلیل است که افرادی که به‌دنبال سرمایه‌گذاری هستند و می‌خواهند انتخاب هوشمندانهای داشته‌باشند و سرمایه‌شان را چند برابر کنند به‌سراغ خرید ویلا و زمین می‌روند. با توجه به‌شرایط اقتصادی ایران خرید ویلا ریسک کمتری دارد.

درست است که می‌توان در بخش‌های مختلفی سرمایه‌گذاری کرد اما با توجه به‌شرایط زمانی باید بخشی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرد که بیشترین بازدهی را در آینده  برای شما داشته باشد.

خرید ملک در هر دورانی  رشد خودش را داشته است و به ندرت پیش می‌آید که افراد با خرید ویلا دچار ضرر شوند شاید سود کمتری کنند اما هرگز سرمایه اولی‌شان را از دست نخواهند داد، چیزی که در ارتباط با ارز و طلا رخ نمی‌دهد.

البته باید توجه‌داشته‌باشید که در بازار خرید ویلا نیز باید دقت داشته‌باشید و در زمان مناسب اقدام به خرید ویلا کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید حتماً ویلا را با سند معتبر خریداری نمایید و مطمئن باشید که ویلا جواز پایان کار دارد.

در همین شرایط هم خرید ویلا ریسک کمتری دارد و اگر شما در بازار ملک نیز به‌درستی عمل کنید می‌توانید حتی در این زمان هم به‌سود قابل توجهی دست پیدا کنید.

هدف شما از خرید ویلا لب‌دریا

در انتها باید توجه‌داشته‌باشید که هدف افراد از خرید ویلا با هم متفاوت است و همین تفاوت در هدف باعث می‌شود تا افراد مختلف انتخاب‌های متفاوتی با هم داشته‌باشند .

برای مثال برخی از افراد تنها برای سرمایه‌گذاری همان‌طور که اشاره کردیم به‌دنبال خرید ویلا هستند و برایشان امکانات ویلا یا مکان قرار‌گیری ویلا در اولویت قرار ندارد‌ و  اما برخی از افرادی می‌خواهند با خرید ویلا مکانی  برای تفریح در تمام فصول سال داشته‌باشند.

مسلم است که برای دسته ی  دوم مکان قرار‌گیری ویلا نسبت به قیمت در میزان ترقی ویلا در آینده در اولویت بالاتری قرار دارد. خرید ویلا لب دریا

توجه‌داشته‌باشید که حتماً ویلاهای ساحلی را خریداری کنید چرا که برخی از افراد سودجو به‌دلیل محبوبیتی که ویلاهای ساحلی  در بین افراد دارند اقدام به فروش یک ویلا به چند نفر می‌کنند حتماً ویلای ساحلی را از شرکت‌های معتبر و پیشرو در زمینه ساخت ویلا تهیه کنید.

نتیجه‌گیری

ویلاهای ساحلی یا به اصطلاح ویلاهای لب‌دریا همیشه طرفداران بیشتری دارند و اغلب افراد دوست دارند تا در هنگام اقامت در شمال کشور طلوع و غروب خورشید را ببینند و از آرامش دریا لذت ببرند. همان‌طور که اشاره کردیم باید برای خرید ویلای ساحلی نکاتی را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید.

این نکات ساده هستند و نیاز نیست هزینه‌ای پرداخت کنید اما باعث می‌شوند تا هزینه بیهوده نکنید.. شرکت انبوه‌سازان آرش به مدیریت و سرمایه‌گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت‌وساز شهرک‌های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است.

مرکز اصلی شرکت ساختمانی انبوه‌سازان آرش منطقه آزاد انزلی در زیباکنار بعد از صدا و سیما شهرک آرش ۲ میباشد. اگر شما هم قصد ساخت‌وساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه‌سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است.

 

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×