گیلان، زیباکنار
0133416

نکاتی که در هنگام خرید ویلا در شمال باید بدانیم

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-10-05
5 نکته ای که در هنگام خرید ویلا

نکاتی که در هنگام خرید ویلا در شمال باید بدانیم چیست؟ یکی از دلایل محبوبیت شمال کشور برای مردم دریا و ساحل زیبای شمال است، اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا از فضای آرام ساحل و دریا برای استراحت و فرار از شلوغی شهرهای بزرگ استفاده‌کنند.

استرس، آلودگی هوا و مشکلات شهر نشینی در شهرهای بزرگ و صنعتی باعث‌شده است تا اغلب افراد برای تعطیلات و روزهای پایانی هفته به‌دنبال فضایی آرام برای سکونت باشند تا از شلوغی فضای شهری در امان باشند. برای افرادی که در مرکز و جنوب کشور زندگی می‌کنند، به‌خاطر آب‌وهوای خشک و گرمی که وجود دارد طبیعت سبز کمتر دیده می‌شود.

اغلب این افراد شمال کشور را برای سفر انتخاب می‌کنند چرا که دارای آب‌وهوای خوب، محیط بکر و آرام و بدون خشک‌سالی است.  اگر شما هم از جمله افراد علاقه‌مند به خرید ویلا در شمال هستید، در ادامه مقاله همراه ما باشید تا 5 نکته مهمی را  که در هنگام خرید ویلا باید مد نظر قرار دهید بیان کنیم.

نکات مهم خرید ویلا در شمال

هدف انگیزه شما در خرید ویلا

یکی از نکات مهمی که در خرید ویلا باید مد نظر قرار دهید هدف و انگیزهای است که از خرید ویلا دارید. برخی از افراد ویلا را به‌عنوان سرمایه خریداری می‌کنند، برخی از افراد به دنبال اجاره‌ ویلا هستند، برخی دیگر ویلا را برای سفرهای دسته جمعی و گروهی خریداری می‌کنند و برخی دیگر ویلا را به‌عنوان منزل دائم برای زندگی در طول چند ماه در سال برای خودشان  خریداری می‌کنند. اینکه شما چه هدفی از خرید ویلا داشته‌باشید، در انتخاب نوع ویلا و ویلای مناسب برای شما اثر گذار است.

هدف بیشتر افراد از خرید ویلا در شمال داشتن محلی برای تعطیلات و روزهای آخر هفته برای سفر به شمال است تا نیاز به اجاره ویلا نداشته‌باشند، به همی دلیل است که سایر جوانب را برای خرید ویلا در نظر نمی‌گیرند و دچار ضرر زیادی می‌شوند.

برای جلوگیری از هرگونه ضرری در خرید ویلا باید در ابتدا بدانید چه هدفی از خرید ویلا دارید، چه نوع ویلایی متناسب با نیاز شما است و نیاز شما را برطرف می‌کند؟

ویلایی ساحلی یا ویلایی در دل جنگل؟ اغلب ویلاهایی که در حاشیه شهرهای بزرگ مثل نوشهر ساخته می‌شوند برای حفظ امنیت نیاز به نگهبان دارند. این ویلاها از مراکز خرید، بیمارستان، درمانگاه، فروشگاه و رستوران  ها دور هستند و شما باید در هنگام خرید این نکته را مد نظر قرار دهید.

منطقه جغرافیای قرار‌گیری ویلا

علاوه بر این در هنگام خرید ویلا حتماً به مشاورین املاک معتبر مراجعه نمایید و از خرید و پرداخت پول بدون سند خودداری کنید. متأسفانه به‌دلیل تمایل افراد به خرید ویلا در شمال، افراد سودجو اقدام به فرو یک ویلا به چند نفر می‌کنند.

علاوه بر این انتخاب یک مشاور املاک مناسب که به شمال و انواع مختلف زمین آشنایی داشته باشد باعث میشود تا شما ویلایی در زمین مناسب خریداری کنید که استحکام بالایی داشته باشد. نه زمین فرسایشی یا زمین با کاربری کشاورزی .

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در هنگام خرید ویلا به آن توجه‌داشته‌باشید محل قرار‌گیری ویلا است. ویلا باید از نظر جغرافیایی در محلی قرار داشته باشد که احتمال آسیب‌های طبیعی حداقل ممکن باشد. ویلا باید در مکانی مستحکم و مطمئن و امن ساخته شود، احتمال آَسیب دیدن ویلاهایی که در حریم رودخانه هستند بسیار بالا است و این دسته از ویلاها زیر بنای محکمی  ندارند و سست هستند.

ویلاهایی که بر روی خاک سست بنا می‌شوند نیز پایه و زیر بنایی محکمی ندارند و با کوچک ترین سیلاب از بین می‌روند. این موارد باعث ایجاد خسارت های جبران‌ناپذیری برای شما می‌شود و هیچ‌کس  حتی بیمه خسارتی به شما پرداخت نخواهد کرد.

علاوه بر این منطقه جغرافیایی که ویلا در آن قرار گرفته است در نوع مصالح به‌کار رفته در ساخت نیز مؤثر است.

برای ساخت برخی از ویلاها از مصالح بی‌کیفیت استفاده می‌شود یا سازندگان ویلا افراد ماهری نیستند. در هنگام خرید سعی کنید تا اطلاعات کاملی از سازنده و نوع مصالح به‌کار رفته به‌دست آورید. هرگز عجله نکنید و تمام جوانب را بسنجید. برخی از افراد برای فروختن ویلاهای بی‌کیفیت یا مشکل‌دار از تخفیف بالا استفاده می‌کنند تا خریدار را وسوسه نمایند که هرچه زودتر هزینه را پرداخت کند.

محل جغرافیای قرار‌گیری ویلا

اگر مواد به‌کار رفته در ساخت ویلا مناسب نباشند حتی اگر ویلا در زمین مناسبی بنا شود استحکام و مقاومت کافی را ندارد. اینکه ویلای ساحلی برای شما مناسب است یا ویلای جنگلی کاملاً امری سلیقه است و بسته به روحیه و هدف شما از خرید ویلا دارد. برخی از افراد دوست دارند تا غروب خورشید را تماشا کنند. برای این افراد ویلای ساحلی انتخاب مناسبی است.

برخی دیگر از افراد ترجیح می‌دهند تا از طبیعت بکر و دست‌نخورده شمال بهره ببرند. آن‌ها می‌خواهند صبح‌شان را با صدای پرنده‎ها شروع کنند. برای این افراد ویلای جنگلی انتخاب مناسبی است. نمی‌توان به‌صورت مطلق گفت که ویلای ساحلی خوب است یا جنگلی هرکدام از ویلاها بسته به نوع نیاز شما می‌توانند خوب یا بد باشند.

معمولاً ویلاهای ساحلی در نزدیکی دریا ساخته می‌شوند. این ویلاها به امکانات رفاهی و شهری دسترسی بهتر و بیشتری دارند علاوه بر اینکه چشم‌انداز آن‌ها کاملاً به سوی دریا است.

در مقابل ویلاهای جنگلی معمولاً در دل جنگل ساخته می‌شوند و به‌دلیل اینکه از دریا دور هستند نمی‌توان غروب و چشم‌انداز دریا را تماشا کرد. همچنین به‌دلیل دور بودن از دریا در فصل‌های گرم شرجی‌بودن و رطوبت ویلای ساحلی را ندارند. در مقابل به‌دلیل دور بودن از فضای شهری دسترسی محدودی به امکانات دارند.

نوع سند ویلا

یکی دیگر از نکات قابل تأمل در هنگام خرید ویلا نوع سند ملک است. اگر اطلاعات کافی در این زمینه  ندارید حتماً از مشاور املاک ماهر و معتبر بخواهید تا نوع سند شما را چک کنند و برخی از افراد بر روی سند ویلا وام می‌گیرند و در صورت عدم پرداخت قسط‌ها شما ناچار به پرداخت قسط‌ها هستید چون سند ویلا به‌نام شما است. مورد دیگری که احتمال دارد رخ دهد فروش ویلا با قولنامه به چند نفر است.

تا جای ممکن بودن داشتن سند معتبر ویلا را با قولنامه خریداری نکنید. متأسفانه برخی از افراد سودجو نیز زمینی که کاربری کشاورزی دارد را به فروش می‌رسانند که بعداً مشکلات فراوانی برای شما ایجاد می‌کند چرا که این زمین ه کاربری ساخت‌وساز ندارند و تنها باید برای مصارف کشاورزی از آن‌ها استفاده کرد.

ظاهر و زیبایی ویلا

ظاهر ویلا یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید باید مد نظر قرار دهید. برخی از افراد دوست دارند تا از ویلا ساحل یا جنگل یا غروب خورشید را تماشا کنند، باید در هنگام خرید چشم‌انداز ویلا را چک کنید تا با توجه به معیارهای شما باشد.

هرگز ظاهر ویلا را به‌تنهایی به‌عنوان معیار اصلی مد نظر قرار ندهید. در برخی موارد خواهید دید که ویلاهایی ساخته می‌شوند که ظاهر بسیار زیبا و جذابی دارند. اما در عمل استحکام بسیار کمی دارند و از مصالح باکیفیت در ساخت آن‌ها استفاده نشده است.

شاید بتوان ظاهر ویلا را تغییر داد اما نمی‌توان زمین مصالح، محل قرارگیری ویلا را به‌راحتی تغییر داد.

قیمت و هزینه خرید ویلا

قیمت ویلا یکی از فاکتورهای تعیین کننده در خرید ویلا است و شما بایدابتدا میزان بودجه‌ای که دارید را مشخص کنید سپس بر اساس بودجه‌تان به‌دنبال گزینه مناسب بگردید که با بودجه شما همخوانی داشته باشد.

اینکه در ابتدا به‌دنبال ویلا بگردید و در انتها به‌سراغ تأمین پول بروید امری اشتباه است چرا که اگر پول مورد نیاز تأمین نشود تمام  وقتی که صرف کردید هدر می‌رود. قیمت ویلاها نیز مانند هر سازه دیگری بر اساس یک سری معیار ها تعیین می‌شوند.

متراژ، محل قرارگیری، نوع مصالح به‌کار رفته، سال ساخت، ویوو ویلا و مواردی از این دست ازجمله موارد تأثیرگذار در قیمت آن هستند. هر چه قدر که ویلا تمیزتر ساخته‌شده باشد و در مناطق بکرتری قرار داشته باشد قیمت آن بیشتر است.

نتیجه‌گیری درباره خرید ویلا در شمال

خرید ویلا هم مانند منزل یا هر نوع ساختمان دیگری نیاز به بررسی و دقت دارد و نمی‌توان یک شبه برای خرید ویلا اقدام کرد. 5 نکته‌ای که در هنگام خرید ویلا

نکاتی که در مقاله اشاره کردیم از مهم‌ترین 5 نکته‌ای که در هنگام خرید ویلا هستند که باید در خرید ویلا مد نظر قرار دهید تا به مشکل نخوردید.شاید در ظاهر این نکات ساده و ابتدایی به‌نظر برستند اما عدم رعایت هرکدام از این نکات باعث بروز خسارت های جبران‌ناپذیری برای شما می‌شود.

شرکت انبوه‌سازان آرش یکی از شرکت‌های معتبر و پیشرو در زمینه تولید ویلا در شما کشور به خصوص منطقه آزاد انزلی است. شما می‌توانید با هر مقدار بودجه‌ای که در اختیار دارید از این شرکت ویلای مناسب و معتبر تهیه کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×