گیلان، زیباکنار
0133416

5 نکته هنگام خرید ویلا به‌صورت تمام‌قسط

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-11-29
5 نکته هنگام خرید ویلا

بسیاری از ما دوست داریم تا در شمال ویلا داشته‌ باشیl و در زمان‌های تعطیلی خصوصاً تعطیلات آخر هفته به‌ راحتی , بدون داشتن دغدغه‌ی جا، به شمال کشور سفر کنیم. اگر شما هم قصد خرید ویلا در شمال را دارید حتماً به ویلای قسطی فکر کرده‌اید.

ما در این مقاله نکات مربوط به خرید ویلا به‌ صورت تمام‌قسط را به شما میگوییم تا خرید شما راحت شود. علاوه بر سفر بسیاری از افرادی که به‌دنبال سرمایه‌گذاری و تغییر سبک زنگی و مهاجرت به شهر دیگری هستند نیز به‌دنبال خرید ویلا در شمال کشور هستند.

عوامل مختلفی در میزان قیمت ویلا در شمال کشور نقش دارند. مسلم است که اگر شما در فصل مناسب اقدام به خرید ویلا در شمال کشور نکنید، امتیازاتی نظیر خرید یک ویلا با قیمت مناسب را از دست می‌دهید.

معمولاً ارزیابی بهترین فصل خرید ویلا در شمال با توجه به‌ شرایط بازار و استقبال مشتریان از خرید و فروش، مشخص می‌شود.

برای اینکه بتوانید ویلایی خوب و با توجه به خصوصیاتی که مدنظر دارید خریداری کنید، باید زمان زیادی را صرف و گزینه‌های مختلف را بررسی نمائید.

شاید بتوان گفت بهترین زمان خرید ویلا در شمال کشور زمانی است که شما از نظر عاطفی و مالی شرایط مناسب و وقت کافی داشته‌ باشید تا گزینه‌های مختلف را در زمان‌های مختلف بررسی کنید.

یک گزینه مناسب برای افرادی که پول کافی ندارند تا به‌صورت یک جا بدهند، خرید ویلا به‌صورت تمام قسط است.

خرید ویلا به‌صورت تمام قسط هم دارای مزایایی هست و هم معایب خاص خودش را دارد. به‌همین دلیل باید در هنگام خرید به‌ این صورت، نکاتی را مدنظر قرار دهید. در ادامه مقاله به مهم‌ترین این نکات اشاره خواهیم کرد.

 انگیزه و هدف خرید ویلا

یکی از نکات مهمی که در خرید ویلا باید مدنظر قرار دهید، هدف و انگیزه‌ای است که از خرید ویلا دارید. برخی از افراد ویلا را به‌ عنوان سرمایه خریداری می‌کنند.

برخی نیز به دنبال اجاره‌ی ویلا هستند. بعضی دیگر ویلا را برای سفرهای دسته‌جمعی و گروهی خریداری می‌کنند. عده‌ای هم ویلا را به‌عنوان منزل دائم برای زندگی در طول چند ماه در سال برای خودشان می‌خرند.

اینکه شما چه هدفی از خرید ویلا داشته‌ باشید، در انتخاب نوع ویلای مناسب برای شما اثرگذار است. هدف بیشتر افراد از خرید ویلا در شمال داشتن محلی برای تعطیلات و روزهای آخر هفته برای سفر به شمال است تا نیاز به اجاره ویلا نداشته‌ باشند.

به همین دلیل است که سایر جوانب را برای خرید ویلا در نظر نمی‌گیرند و دچار ضرر زیادی می‌شوند.

برای جلوگیری از هرگونه ضرری در خرید ویلا باید در ابتدا بدانید چه هدفی از خرید ویلا دارید، چه نوع ویلایی متناسب با نیاز شما است و نیاز شما را برطرف می‌کند؟

5 نکته هنگام خرید ویلا

ویلایی ساحلی یا ویلایی در دل جنگل ؟ اغلب ویلاهایی که در حاشیه شهرهای بزرگ مثل نوشهر ساخته می‌شوند برای حفظ امنیت نیاز به نگهبان دارند.

این ویلاها از مراکز خرید، بیمارستان، درمانگاه، فروشگاه و رستوران‌ها دور هستند و شما باید در هنگام خرید این نکته را مدنظر قرار دهید. علاوه بر این در هنگام خرید ویلا حتماً به مشاورین املاک معتبر مراجعه نمایید و از خرید و پرداخت پول بدون سند خودداری کنید.

متأسفانه به‌دلیل تمایل افراد به خرید ویلا در شمال، افراد سودجو اقدام به فروش یک ویلا به چند نفر می‌کنند.

علاوه بر این انتخاب یک مشاور املاک مناسب که به شمال و انواع مختلف زمین آشنایی داشته باشد باعث می‌شود تا شما ویلایی در زمین مناسب خریداری کنید که استحکام بالایی داشته باشد. نه زمین فرسایشی یا زمین با کاربری کشاورزی .

منطقه جغرافیای قرار‌گیری ویلا

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در هنگام خرید ویلا به آن توجه‌داشته‌باشید محل قرار‌گیری ویلا است. ویلا باید از نظر جغرافیایی در محلی قرار داشته باشد که احتمال آسیب‌های طبیعی حداقل ممکن باشد.

ویلا باید در مکانی مستحکم و مطمئن و امن ساخته شود. احتمال آسیب‌دیدن ویلاهایی که در حریم رودخانه هستند، بسیار بالا است و این دسته از ویلاها زیربنای محکمی ندارند و سست هستند.

ویلاهایی که بر روی خاک سست بنا می‌شوند نیز پایه و زیربنای محکمی ندارند و با کوچک‌ترین سیلاب از بین می‌روند. این موارد باعث ایجاد خسارت‌های جبران‌ناپذیری برای شما می‌شود و هیچ‌کس  حتی بیمه خسارتی به شما پرداخت نخواهد کرد.

نوع مصالح

علاوه بر این منطقه جغرافیایی که ویلا در آن قرار گرفته است، نوع مصالح به‌کاررفته در ساخت نیز مؤثر است.

برای ساخت برخی از ویلاها از مصالح بی‌کیفیت استفاده می‌شود یا سازندگان ویلا افراد ماهری نیستند، در هنگام خرید سعی کنید تا اطلاعات کاملی از سازنده و نوع مصالح به‌کاررفته به‌دست آورید.

هرگز عجله نکنید و تمام جوانب را بسنجید. برخی از افراد برای فروختن ویلاهای بی‌کیفیت یا مشکل‌دار تخفیف بالا می‌گذارند تا خریدار را وسوسه کنند که هرچه زودتر هزینه را پرداخت کند.

اگر مواد به‌کاررفته در ساخت ویلا مناسب نباشند، حتی اگر ویلا در زمین مناسبی بنا شود استحکام و مقاومت کافی را ندارد. اینکه ویلای ساحلی برای شما مناسب است یا ویلای جنگلی، کاملاً امری سلیقه است و بستگی به روحیه و هدف شما از خرید ویلا دارد.

برخی از افراد دوست دارند تا غروب خورشید را تماشا کنند برای این افراد ویلای ساحلی انتخاب مناسبی است.

برخی دیگر از افراد ترجیح می‌دهند تا از طبیعت بکر و دست‌نخورده شمال بهره ببرند و صبحشان را با صدای پرنده‌ها شروع کنند. برای این افراد ویلای جنگلی انتخاب مناسبی است و نمی‌توان به‌صورت مطلق گفت که ویلای ساحلی خوب است یا جنگلی.

هرکدام از ویلاها با توجه به نوع نیاز شما می‌توانند خوب یا بد باشند. معمولاً ویلاهای ساحلی در نزدیکی دریا ساخته می‌شوند و به امکانات رفاهی و شهری دسترسی بهتر و بیشتری دارند.

علاوه بر این چشم‌انداز آن‌ها کاملاً به سوی دریا است. در مقابل ویلاهای جنگلی معمولاً در دل جنگل ساخته می‌شوند و به‌دلیل اینکه از دریا دور هستند نمی‌توان غروب و چشم‌انداز دریا را تماشا کرد.

همچنین به‌دلیل دوری از دریا در فصل‌های گرم، شرجی‌بودن و رطوبت ویلای ساحلی را ندارند. اما در مقابل به‌دلیل دوری از فضای شهری دسترسی محدودی به امکانات دارند.

نوع سند ویلا

یکی دیگر از نکات قابل تأمل در هنگام خرید ویلا نوع سند ملک است. اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید حتماً از مشاور املاک ماهر و معتبر بخواهید تا نوع سند شما را چک کنند و برخی از افراد بر روی سند ویلا وام می‌گیرند و در صورت عدم پرداخت قسط‌ها شما ناچار به پرداخت قسط‌ها هستید چون سند ویلا به‌نام شما است.

مورد دیگری که احتمال دارد رخ دهد فروش ویلا با قولنامه به چند نفر است. تا جای ممکن بدون داشتن سند معتبر ویلا را با قولنامه خریداری نکنید.

متأسفانه برخی از افراد سودجو نیز زمینی که کاربری کشاورزی دارد را به فروش می‌رسانند که بعداً مشکلات فراوانی ایجاد می‌کند. چراکه این زمین کاربری ساخت‌وساز ندارند و تنها باید برای مصارف کشاورزی از آن‌ها استفاده کرد.

ظاهر و زیبایی ویلا

ظاهر ویلا یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید باید مد نظر قرار دهید. برخی از افراد دوست دارند تا از ویلا ساحل یا جنگل یا غروب خورشید را تماشا کنند. باید در هنگام خرید چشم‌انداز ویلا را چک کنید تا با توجه به معیارهای شما باشد.

هرگز ظاهر ویلا را به‌تنهایی به‌عنوان معیار اصلی مدنظر قرار ندهید. چراکه ویلاهایی ساخته می‌شوند که ظاهر بسیار زیبا و جذابی دارند اما در عمل استحکام بسیار کمی دارند و از مصالح باکیفیت در ساخت آن‌ها استفاده نکرده‌اند.

شاید بتوان ظاهر ویلا را تغییر داد اما نمی‌توان زمین مصالح، محل قرارگیری ویلا را به‌راحتی تغییر داد.

تعداد اقساط

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام خرید ویلا به‌صورت تمام‌قسط باید مدنظر قرار دهید، تعداد اقساط مشخص‌شده و میزان هر قسط در هر ماه است.

توجه‌ کنید که هرچه تعداد قسط‌ها کمتر باشد، میزان هزینه‌ای که شما باید ماهانه پرداخت کنید بیشتر خواهد بود. برخی از افراد برای فروش ویلا به‌صورت قسطی بر روی قیمت اصلی ویلا سود می‌کشند که باید در هنگام توافق میزان سود مشخص شود.

نتیجه‌گیری

نکته مهم در هنگام خرید ویلا به‌صورت تمام‌قسط، مشخص‌کردن دقیق تعداد اقساط و میزان سود کشیده‌شده برای خرید به‌صورت قسطی است. سایر موارد مشابه خرید ویلا به‌صورت حضوری است و تفاوتی ندارد.

شرکت انبوه‌سازان آرش یکی از شرکت‌های معتبر و پیشرو در زمینه تولید ویلا در شمال کشور به خصوص منطقه آزاد انزلی است. شما می‌توانید با هر مقدار بودجه‌ای که در اختیار دارید از این شرکت ویلای مناسب و معتبر تهیه کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×