گیلان، زیباکنار
0133416

نکاتی حیاتی برای خرید ویلا در شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-11-13
نکات خرید ویلا در شمال

 

چند نکته حیاتی برای خرید ویلا در شمالنکاتی برای خرید ویلا در شمال، شما برای خرید ویلا در شمال باید بخش قابل توجهی از سرمایه خود را خرج کنید. برای این منظور باید شرایط بازار، آینده منطقه ساحلی، فرسایش خاک و صدها مرود دیگر در نظر گرفته‌شود. ولی در این مطلب به هشت نکتته حیاتی برای انتخاب ویلا در شمال که از همه اهمیت بیشتری دارد خواهیم پرداخت:

•    به تغییرات آب‌وهوایی و فرسایش خاک دقت کنید.
شاید در نگاه اول خرید ویلا در شمال در منطقه کنار دریا و با پنجرهای رو به دریا انتخابی فوق العده باشد. شنیدن صدای امواج و داشتن چند قدم فاصله تا آب دریا یکی از رویایی ترین ویلاهای ساحلی خواهد بود. ولی در نظر داشته‌باشید که مناطق ساحلی دستخوش تغییرات آب‌وهوایی و بالا و پایین رفتن آب و فرسایش ناگهانی خاک هستند. کافی است دو روز بارندگی پشت سر هم داشته‌باشید تا متوجه شوید که ویلا رویایی شمال شما تبدیل به نا امن‌ترین مکان برای زندگی خواهد بود. بهتر است مکانی که می‌خواهید ویلای خود را در آنجا خریداری کنید به‌خوبی بررسی کنید و تغییرات آب‌وهوایی آن را حتی در طول چند دهه گذشته بررسی کنید.

•    خطر طوفان و سیل را فراموش نکنید
خوشبختانه کمتر موضوع طوفان در اطراف سواحل دریای شمال آزاردهنده بوده است. ولی بحث سیل خیز بودن منطقه اهمیت زیادی در انتخاب ویلا شمال شما باید داشته باشد. هرچند سیل موضوعی نیست که به‌راحتی بتوان حتی در مناطق غیر ساحلی هم پیش بینی کرد. با این وجود بهتر است ویلا شمال خود را در مناطقی خریداری نمایید که امکانات شهرسازی بهتر و با زیرسازی بهتری باشد. ویلا شمال شما باید استانداردهای لازم را داشته باشد و بهترین مصالح در ساخت آن به‌کار رفته باشد تا در برابر سیل و طوفان و حتی رطوبت مقاوم باشد.  دریافت بیمه مسئولیت و حوادث زبیعی را فراموش نکنید.

•    دسترسی به بازار
خرید مایحتاج زندگی و ضرورت های اولیه برای داشتن یک زندگی چیزی نیست که بخواهیم به‌راحتی از کنار آن عبور کنیم. اینکه در دل جنگل و منطقه‌ای بکر ویلای شمال خود را بخرید شاید تنها جنبه زیبایی داشته باشد ولی در نظر داشته‌باشید اگر دسترسی های مناسبی ویلای شما نداشته باشد برای خرید یک جنس ساده و معمولی باید کیلومتر ها راه بروید. حال این موضوع را با شرایط سخت جاده‌ای و روزهای بارانی و برفی مقایسه کنید تا متوجه موضوع بیشتر بشوید. در شهرک‌های ساحلی معمولاً این موضوعات پیش بینی می‌شود.

•    بازار اجارهای ویلا در شمال
حقیقت این است که کمتر کسی بیش از یک تا دو ماه در ویلا شمال خود زندگی می‌کند.  اغلب دوست دارند تنها در تعطیلات و روزهای خاص به ویلای خود سری بزنند و چند روزی از زندگی در آن لذت ببرند وبروند.  درک درست منطقه‌ای در خرید ولا اینجا به‌کار شما می‌آید. شما می‌توانید سرمایه‌گذاری خود را به یک سرمایه‌گذاری پول ساز مبدل نمایید. وقتی از ویلای خود استفاده نمی‌کنید با اجاره دادن آن به توریست‌ها و مسافران دیگر می‌توانید هزینه و درآمد خوبی داشته‌باشید. معمولاً خرید ویلا در مناطقی که از نظر گردشگری اهمیت زیادی دارند توصیه می‌شود مانند ویلا در بندر انزلی و یا ویلا در زیبا کنار

•    خرید ویلا با رشد سرمایه
باهوش باشید. این موضوع را در نظر بگیرید که شاید در چند سال آینده بخواهید از سرمایه خود استفاده کنید. خرید ویلا در شمال یک سرمایه‌گذاری بدون نقص است اگر با دید باز انجام شود. معمولاً مناطقی که گردشگر زیاد دارد و آینده روشنی دارد بهترین مناطق برای خرید ویلا هستند تا در صورت نیاز ضمن افزایش قیمت ویلا بتوانید به‌راحتی اقدام به فروش ویلا بکنید. خرید ویلا در زیبا کنار و یا منازل ساحلی بندر انزلی بهترین انتخاب می‌توانند باشند.

•    توریستی بودن منطقه را در نظر داشته‌باشید
مناطق ساحلی از دید مردم ایران اهمیت زیادی دارند. آنها فصوال گرم سال به‌خصوص به چناه دریا می‌روند و برای داشتن یکی دو شب عالی در شمال هزینه خوبی می‌کنند. ولی توریست‌های خارجی اغلب به مناطقی از شمال سفر می‌کنند که جاذبه‌های بین‌المللی داشته باشد و در نوع خود بی‌نظیر باشد. مانند تالاب بین‌المللی بوجاق در بندر انزلی که هر ساله تعداد زیادی گردشگر خارجی را به‌خود جذب می‌کند. ضمن اینکه توریست‌ها اقامت های طولانی مدت تری دارند پول بهتری برای اجاره ویلا در شمال می پردازند.

•    بکر بودن منطقه را در نظر داشته‌باشید
همه مردم دوست دارند شمال را به‌خاطر خاصیت آب‌وهوا و مناطق آن ببینند. وقتی وارد ویلا شمال خود می‌شوید نباید احساس کنید که در یک منطقه شهری هستید. این موضوع خلق شما را تنگ خواهد کرد و خیلی زود باعث پشیمانی شما از این سرمایه‌گذاری در شمال می‌شود.  ضمن اینکه باید ویلا شمال شما خاصیت و الگوی شهری را داشته باشد و دسترسی مناسب شما به امکانات شهری را فراهم‌کند باید در نظر داشته‌باشید که نبود جاذبه‌های طبیعی در اطراف محل ویلا شمال شما باعث می‌شود زندگی شما تفاوتی با منطقه شهری شما نداشته باشد.

•    سند ملکی مطمئن
خرید ویلا در شمال همه گیر شده و فروش آن بیشتر. یعنی هر کسی در قالب مشاور املاک اقدام به واگذاری ویلا به خریداران نا آشنا می‌کند و متاسفانه این موضوع باعث‌شده تا اعتبار شرکت‌های خرید و فروش ویلا زیر سئوال برود. همواره سعی کنید خرید خود را از شرکت‌های صاحب نام و شناسنامه‌دار انجام دهید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×