گیلان، زیباکنار
0133416

5 سؤال درباره خرید ویلای گیلان که از فروشنده باید بپرسید

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1396-11-12
خرید ویلای گیلان

خرید و فروش یک ملک قاعده و قانون خاص خود را دارید و خرید ویلا در گیلان نیز از این قاعده مستثنا نیست. اگرچه نمونه‌های استثنایی نیز وجود دارد، اما اکثر ویلاهایی که در استان گیلان و شهرهای آن معامله می‌شوند، مربوط به‌خود مشاور املاکی هستند و می‌توانید در همان محل مسائل به‌وجود آمده را مطرح کنید و برطرف کنید. در مواردی که ویلا مربوط به شخص دیگر باشد نیز باید روند اصلی را طی کنید تا در فرایند خرید خود دچار مشکل نشوید و با خیال راحت به خرید ویلا گیلان خود برسید.

هنگام خرید ویلا گیلان و سایر استان‌های شمالی کشور سؤالات متعددی به‌وجود می‌آید که اکثراً کلیشه‌ای هستند، اما 5 سؤال مهم باید از فروشنده بپرسید تا ملک خود را اطمینان تعریف کنید. در ادامه به تشریح این 5 سؤال خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید!

در مورد قولنامه و شرایط خرید ویلای گیلان بپرسید

قولنامه یک سند رسمی است که می‌تواند شما را به‌عنوان صاحب اصلی یک ملک معرفی کند و درعین‌حال می‌تواند سرمایه شما را بر باد بدهد. کسانی که با قولنامه آشنا هستند، با نحوه پر کردن و خواندن قوانین آن آشنا دارند؛ اما برخی از خریداران اطلاع چندانی در مورد نحوه نوشتن قولنامه ندارند و ممکن است خرید ویلا گیلان را برای خود به یک خاطره تلخ تبدیل کنند. پر کردن یک قولنامه شرایط خاص خود را دارد و حتی برخی تبصره‌ها و مواد نیز می‌تواند در آن وجود داشته باشد که شما از آنها مطلع نباشید.

هنگامی که برای خرید ویلا گیلان اقدام می‌کنید، قبل از پر کردن قولنامه حتماً موارد و قوانین آن را بخوانید و مطمئن شوید که بندی در آن وارد نشده باشد. با توجه به منعطف‌بودن قوانین، هنگام پر کردن قولنامه با تمرکز کامل قولنامه را بخوانید و زمان بیشتری وقت بگذارید. حتی اگر امکان بردن یک شخص با تجربه را دارید، حتماً این کار را انجام دهید. اینکار به شما کمک می‌کند که با حواس بیشتری فرایند خرید ویلا گیلان را انجام دهید و حتی برای مسائل بعد شاهد داشته‌باشید.

در مورد زمان ساخت ویلا بپرسید

نکته بسیار مهم در مورد خرید ویلا در گیلان، زمان ساخت آن است. همان‌طور که در مطالب قبلی ذکر شد، شهرهای شمالی کشور، از جمله استان گیلان، رطوبت بالایی دارند و نفوذ این رطوبت به داخل سازه باعث می‌شود که به‌مرور زمان بافت آن خراب شده و استحکام سازه پایین بیاید. بنابراین سازه‌های قدیمی مگر در شرایط خاص، گزینه‌های خوبی برای خرید نیستند و بهتر است به‌سراغ ویلاهای تازه ساخت بروید. این انتخاب از چند جهت می‌تواند به‌سود شما باشد. ویلاهایی که سال ساخت کمتری دارند، با دکوراسیون معماری جدید همخوانی دارند و پاسخگوی سلیقه شما خواهند بود.

از طرفی اگر در طی خرید ویلا در گیلان از نوساز بودن ویلا مطمئن باشید، می‌توانید بر روی استفاده بلندمدت از آن برنامه‌ریزی کنید و حتی از شیوه‌های مقاوم سازی در برابر رطوبت بهره ببرید؛ بنابراین قبل از خرید و بستن قرارداد، حتماً از ویلا دیدن‌کنید و بافت قسمت‌های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهید.

مشخصات کامل فروشنده را بنویسید و اطلاعات تماس وی را بگیرید

معمولاً هنگام خرید ویلا در گیلان و عقد قولنامه، مشخصات خریدار و فروشنده به‌طور کامل نوشته می‌شود؛ اما چیزی که برای شما اهمیت دارد و حتی می‌تواند حیاتی باشد، آشنایی کامل با فروشنده و گرفتن مدارک شناسایی وی است. با توجه به اینکه ممکن است هزینه گزافی برای خرید ویلای خود بپردازید، حتماً از مشاور املاکی یا فروشنده بخواهید که مدارک شناسایی فروشنده را به شما نشان دهد و از صحت اطلاعات وی مطمئن شوید.
البته اگر فرایند خرید را کمی پیچیده کنید و دوست داشته‌باشید درصد اطمینان بیشتری برای خود ایجاد کنید، می‌توانید در مورد ساختمان و سازنده یا فروشنده آن تحقیق کنید. گرفتن اطلاعاتی مانند شماره تماس و یا آدرس محل سکونت نیز می‌تواند مفید باشد.

5 سؤال در خرید ویلا در گیلان از فروشنده بپرسید

در مورد امکانات اولیه ویلا بپرسید

امکاناتی که در یک ویلا عرضه می‌شود به محل ساخت و دسترسی ویلا بستگی دارد و حتی ممکن است شما با یک ویلا مواجه شوید که آب مورد نیاز خود را از چاه تأمین می‌کند، یا به امکاناتی مانند گاز یا تلفن دسترسی نداشته باشد. بسیاری از خریداران به این امکانات اهمیت می‌دهند و آنها را بخش اصلی یک ویلا می‌دانند. به هرحال کسانی که برای خرید ویلا در گیلان هزینه می‌کنند، انتظار دارند که از امکانات کامل و سالمی برخوردار باشند و با خیال راحت از آنها استفاده‌کنند. مسیر دسترسی به ویلا نیز می‌تواند اهمیت داشته باشد، زیرا ممکن است شما بعداً بخواهید در ساختار ویلا تغییر ایجاد کنید.

با این وجود اگر قصد خرید ویلا گیلان را دارید، حتی‌الامکان از فروشنده تقاضای قبض آب، برق و گاز کنید و در مورد اسامی این قبض‌ها مطمئن شوید. در ضمن برای کسب اطمینان از سالم‌بودن آنها می‌توانید حضوری به ویلا مراجعه کنید و خطوط انتقالی آنها و همچنین منبع آنها را مورد بررسی قرار دهید.

مدارک رسمی و مورد تأیید از مشاور املاک بخواهید

اگرچه در فرایند خرید یک ملک، خریدار و فروشنده اهمیت بالایی دارند، اما مشاور املاکی که قرارداد در آنجا تنظیم می‌شود و توافق شما به‌صورت کتبی در آنجا ذکر می‌شود نیز بسیار مهم است؛ بنابراین در خرید ویلا در گیلان در وهله اول به‌سراغ مشاورین املاک معتبر و شناخته‌شده بروید. برای شناخت مشاورین املاک کار چندان سختی ندارید و با کمی پرس وجو می‌توانید به‌راحتی یک مشاور معتبر پیدا کنید.

البته چیزی که در فرایند خرید ویلا گیلان اهمیت دارد، مدارک رسمی و مورد تأیید سازمان‌های دولتی مرتبط با اسناد و املاک کشور است. اگر به‌سراغ یک مشاور املاک با مدارک کامل و معتبر بروید مشکلی بابت اعتبار قرارداد ندارید و به‌راحتی می‌توانید به خرید خود برسید.

ما در شرکت انبوه‌سازان آرش شرایطی را فراهم آورده‌ایم که خریداران ویلا در استان گیلان بدون دغدغه و با خیال راحت به خرید ویلا در گیلان و ویلاهای شهرکی برسند و تحت شرایط ایمن قرارداد خرید خود را منعقد کنند. برای دیدن ویلاها و شرایط آنها می‌توانید به وب‌سایت ما سری بزنید و یا با در تماس باشید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×