گیلان، زیباکنار
0133416

مزایای زندگی در شهرک‌های ساحلی آرش زیباکنار

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1396-11-01
زندگی در شهرک‌های ساحلی آرش

مزایای زندگی در شهرک‌های ساحلی آرش زیباکنار چیست؟

دکتر رندال هیوز متخصص آزمایشگاه دریایی fsu زندگی ساحلی را به‌عنوان حس واقعی زندگی توصیف می‌کند و معتقد است حتی دریا در اوج نا آرامی خود سرشار از آرامش است. همچنین مطالعات دقیقی که در انگلستان صورت گرفته نشان می‌دهد که مردمی که در مجاورت دریا زندگی می‌کنند به‌شکل قابل توجهی از تمامی هم سالان و افراد هم جنس خود سالم تر و شاداب تر هستند.

هرچند این تحقیقات به‌صورت دقیق نتوانسته دلیل این سلامت بیشتر و شادابی بهتر را نشان بدهد ولی می‌توان در کل و مطابق با نظرات علمی کارشناسان این تحقیق دلیل اصلی این موضوع را آب‌وهوای مرطوب و عاری از آلودگی‌های مرسوم در شهرهای بزرگ، داشتن فرصت‌های شغلی کم استرس تر، حضور در طبیعت عالی و سرشار از اکسیژن و نهایتاً تأثیر طبیعت دریا در آرامش ذهن را عنوان کرد.

مطابق گزارش سال 2010 سازمان ملل متحد بسیاری از مردم در سراسر جهان یا در شهرک‌های ساحلی زندگی می‌کنند ( بالغ بر 44 درصد از کل مردم) و یا اگر در این مناطق نباشند به‌شدت تمایل به حضور در این مناطق و استفاده از آب‌وهوای دریایی هستند.

لورا فلمینگ، اپیدمیولوژیست دانشگاه اکستر انگلستان در یک کنفرانس در دانشگاه ژئوفیزیک آمریکا در خصوص تأثیرات زندگی در شهرک‌های ساحلی و استفاده از آب‌وهوای دریایی اینگونه بیان داشت که: اینکه زندگی در نزدیکی دریا احساس سلامتی به انسان می‌دهد ایده تازه‌ای نیست و از قرن 18 این موضوع به اثبات علمی‌رسیده است. اما به تازگی ما دریافتیم که  آب دریا برای سلامت بدن مفید است و می‌تواند بسیاری از بیماری ها را درمان کند.

فلمینگ و همکارانش در تحقیقی که در این خصوص انجام دادند به این نتیجه رسیدند که اغلب افراد حاضرند در خانه‌ای زندگی کنند که پنجرهای رو به دریا داشته باشد.  همچنین بر خلاف تصور بسیاری از افراد در خصوص اینکه زندگی در سواحل دریا با آلاینده‌ها و مشکلات بهداشتی همراه است ولی در طی این تحقیقات ثابت شد که اصول و منافع بهداشتی مردمی که در سواحل زندگی می‌کنند بیشتر رعایت می‌شود.

راه‌رفتن در کنار دریا به‌صورت روزانه و یا حداقل چند بار در هفته به‌شکل قابل توجهی در سلامت جسم و روان افراد تأثیرگذار است. همواره دریا حس سر زندگی و فعالیت بیشتر را در مردم به‌وجود آورده و طبیعت زیبا باعث زدودن غم دل بوده است.

در پایان این تحقیق دریا و آب‌وهوای دریایی به‌عنوان درمان سفید یاد می‌شود و از آن به‌عنوان تنها داروی بهبود ناراحتی و رسیدن به آرامش یاد می‌شود.

شرکت انبوه‌سازان آرش با هدف بهره‌مندی علاقه‌مندان به زندگی در شمال کشور اقدام به تأسیس شهرک‌های ساحلی فوق‌العاده مدرن و زیبا نموده است. شهرک‌های زیبایی که نه‌تنها از نظر رعایت اصول شهرسازی و استفاده از برترین و مرغوب‌ترین مصالح ساختمانی متناسب با آب‌وهوای شمال ساخته‌شده‌اند بلکه به ساکنین خود بهترین چشم‌اندازه ها و محیط طبیعی و آب‌وهوایی توام با آرامش را هدیه می‌دهند. دریافت انواع استانداردهای بین‌المللی با دقیق‌ترین ابزار های سنجش و اندازه‌گیری تایید کننده ادعای ما است.

هر یک از شهرک‌های ویلایی آرش که در 6 پروژه متفاوت احداث گردیده‌اند بهترین امکانات مورد نیاز برای زندگی را در دل خود جای داده‌اند و ویلاهای شیک دریایی ساخته‌شده در این شهرک‌های ساحلی با زیر بناهای متفاوت، دسترسی مناسب به بازار، فاصله کم با دریا و امکانات فوق‌العاده مدرن ایجاد شده‌اند.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×