گیلان، زیباکنار
0133416

رودخانه سپیدرود شریان حیات گیلان و کاسپین

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1396-11-09
رودخانه سپیدرود

معرفی رودخانه سپیدرود

رودخانه سپیدرود از به‌هم‌پیوستن دو رود شاهرود و قزل اوزن که در شهر منجیل به‌هم می‌رسند تشکیل می‌شود. تا زمانی که به دریای خزر می‌ریزد، عرض استان گیلان را طی می‌کند و منظره زیبایی را شکل می‌دهد.

به‌خاطر زیبای خاص این منطقه، ویلا گیلان ارزان در این نقطه به وفور یافت می‌شود. اگر قصد ماندن در سپید‌رود را دارید می‌توانید از طریق شرکت ویلا سازی آرش ویلای موردنظر خود را در اسرع وقت تهیه کنید.

ویلا ارزان شمال به شما این امکان را می‌دهد تا با هزینه اندک ویلای خاص خود را پیدا کنید و از لذت ماندن و خوابیدن و تماشای زیبایی‌های این منطقه استفاده کنید.

همچنین توجه‌ داشته‌ باشید که از منجیل تا ساحل جریان آب در رودخانه سپیدرود سریع و مقدار آب آن به نسبت زیاد است. در کتب قدیمی و گنجینه‌های برای جای مانده سپید‌رود را با نام‌های گوناگونی می‌خواندند که عبارتند از : اسفید رود، سفید رود، سهید رود و …

جالب است بدانید بخشی از سپید‌رود که از آذربایجان گذر می‌کند به ترکی قزل ایرماق به معنی رود سرخ است. همانطور که گفتیم سفر به شمال با خرید ویلا شمال عجین است. اگر شما به ویلا ارزان شمال دسترس ندارید، می‌توانید از طریق شرکت ویلاسازی آرش ویلای مدنظر خود را تهیه کنید.

سپیدرود، دومین رود بلند ایران

رودخانه سپید‌رود به‌عنوان یک عارضه طبیعی جلگه گیلان را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم می‌کند. این رودخانه طبیعی در حدود 650 کیلومتر طول دارد که از کوه‌های سراسری زاگرس شروع می‌شود و به پس از عبور از استان‌های کردستان، آذربایجان و زنجان از از دره منجیل و امامزاده هاشم وارد گیلان می‌شود.

پس از گذر از دهستان چهارده به شهر آستانه اشرفیه و پس از گذشتن از چندین دهستان در شهرستان کیاشهر به دریا می‌ریزد. بی‌دلیل نیست که بر این رود، عنوان دومین رود بلند ایران را نهاده‌اند.

به‌ خاطر وجود سپید‌رود ویلاسازی در این منطقه گسترش یافته است تا مسافران و گردشگران به‌راحتی بتوانند ویلای ارزان گیلان را تهیه کنند و در آنجا ساکن شوند.

ساحل زیبای رودخانه سپید‌رود جلوه‌های زیبا و چشم‌نوازی را از درختان و گیاهان طبیعی به‌وجود می‌آورد که چشم هر بیننده‌ و رهگذری را مجذوب خود می‌کند. یکی از تفریحان گردشگران و مردم محلی این منطقه در فصل بهار و به‌خصوص تابستان ماهیگیری است.

این تفریح جذاب ساعت خوشی را دامان طبیعت بکر و دلنواز سپید‌رود به‌وجود می‌آورد. اگر شما قصد ماندن در روخانه سپید‌رود را دارید می‌توانید ویلا ارزان شمال را در این منطقه اجاره و یا خریداری کنید و از اقامت چند روزه خود در کنار رودخانه سپید‌رود لذت ببرید.

رودخانه سپید‌رود شریان حیات گیلان و کاسپین

سخن آخر

اگر از ساعت‌ها کار در شرکت و اداره خسته شده‌اید و از آلودگی هوا به ستوه آمده‌اید می‌توانید به سپید‌رود در زیباکنار سفر کنید و نفسی از عمق وجود بکشید و از هوای تازه و طبعیت چشم‌نواز و زیبای این منطقه لذت ببرید و در کنار خانواده و دوستان یک خاطره خوب و به یادماندنی را در دفتر خاطرات خود ثبت کنید.

سپیدرود با ویلای ارزان گیلان یک منطقه گردشگری ویژه به‌حساب می‌آید. شما می‌توانید از از این زیبایی‌ها که نه ساخته دست بشر بلکه عامل کاملاً طبیعی است لذت ببرید.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×