گیلان، زیباکنار
0133416

چرا ویلا در شمال انتخابی برای سرمایه‌گذاری است

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1396-11-12
شمال انتخابی برای سرمایه‌گذاری

چرا ویلا در شمال انتخابی برای سرمایه‌گذاری است؟ چرا اکثر گردشگران داخلی و خارجی استفاده از این اقامتگاه‌ها را ترجیح می‌دهند؟

برای انتخاب ویلا در یک منطقه خاص، فاکتورهای مختلفی باید در نظر گرفته‌شود، که علاوه بر موقعیت جغرافیایی آن شهر یا استان، میزان دسترسی به آنها، بهره‌مند بودن از امکانات فردی و گروهی، برخورداری از سطح اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خوب و حتی نحوه رفتار مردم با افراد گردشگر نیز باید مد نظر قرار گیرد. برخی از کسانی که در شمال یا جنوب کشور ویلای غیرمجاز خریده‌اند و برای آنها مشکلاتی رخ داده است، فکر می‌کنند که این مشکلات فراگیر است و در همه نقاط کشور رخ می‌دهد. این در حالی است که آداب و رسوم هر منطقه منحصربه آن‌ها نمی‌توان آن را به بقیه بسط داد. در مورد انتخاب ویلا شمال نیز همین قضیه صادق است و خریدار باید با دید کافی و وسیع اقدام به خرید کند.

برای نشان دادن اهمیت خرید و انتخاب ویلا شمال، در این مطلب چند دلیل اصلی ذکر خواهیم کرد که می‌تواند شما را در اجرایی کردن تصمیم خود کمک کند. پس با ما در شرکت انبوه‌سازان آرش همراه باشید!

چرا خرید ویلا در شمال ؟

شمال کشور در ایام تعطیلات یکی از شلوغ‌ترین نقاط ایران و شاید خاورمیانه باشد. اقشار مختلف جامعه ترجیح می‌دهند که در فضای سرسبز شمال کشور اوقات فراغت خود را بگذرانند و با تجدیدقوا به ادامه زندگی خود بپردازند. اما کسانی که برای خرید ویلا شمال اقدام کرده‌اند، از محل اقامت خود اطمینان دارند و نگرانی خاصی در مورد زمان رسیدن خود ندارند. باوجود اینکه این افراد ممکن است هزینه بیشتری برای خرید ویلا در استان‌های شمالی مانند گیلان پرداخت کنند،

اما حریم خصوصی متعلق به‌خود دارند و می‌توانند به‌صورت آزادانه در ملک خصوصی خود به تفریح بپردازند. خرید ویلا شمال امتیازات متعددی دارد که در مطالب بعدی به‌طور کامل به آنها پرداخته خواهد شد، اما می‌توان ادعا کرد با این خرید مقرون‌به‌صرفه شرایط تفریحی ایده‌آلی برای خود را رقم بزنید.

برای انتخاب ویلا شمال دلایل مختلفی وجود دارد و همه‌چیز به شخصی که از ویلا استفاده می‌کند و سطح انتظاراتی که از آن ویلا دارد برمی‌گردد. بسیاری از افراد این ویلاها و ساختمان‌های شکیل را برای اجاره می‌خواهند و مایل‌اند با صرف هزینه کم، تعطیلاتی ایده‌آل را بگذرانند. اما، برخی دیگر پا را فراتر گذاشته و با آینده‌نگری اقدام به خرید ویلا شمال می‌کنند. کسانی که برای خرید ویلا در شمال کشور اقدام می‌کنند، چند فاکتور مهم را در نظر می‌گیرند که شاید اصلی‌ترین و مهم‌ترین آنها دسترسی به ساحل باشد. اگرچه آب تنی و شنا یکی از تفریحاتی است که از زمان کودکی تا کهنسالی به‌همراه ما است، اما نمی‌توان انتخاب شمال کشور و ساحل آن را فقط به آب تنی و شنا محدود کرد.

دلیل دیگر برای انتخاب ویلا شمال توسط خریداران و مستأجران، جنگل‌های زیبای شمال کشور است. جنگل‌های شمال کشور را می‌توان متراکم‌ترین و متنوع‌ترین جنگل‌های کشور دانست که گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی در آن یافت می‌شود. این به گردشگران کمک می‌کند که با خیال راحت و بدون دردسر از فضای جنگل لذت ببرند. کسانی هم که به گردش در کوه و هوای آزاد علاقه دارند می‌توانند در شمال کشور از این موهبت بهره‌مند شوند.
آیا دریا و جنگل عامل ملاک انتخاب ویلا در شمال کشور هستند؟

اگر کسانی هستند که خرید و اجاره ویلا در شمال را فقط به‌دلیل دریا و جنگل می‌دانند، باید در نگرش خود تجدیدنظر کنند و حتماً به کتاب‌ها و کاتالوگ‌های معرفی کننده ظرفیت گردشگری شمال کشور مراجعه کنند. به‌احتماًل‌زیاد این افراد از وجود دریاچه در میان جنگل‌های مازندران اطلاع ندارند، یا جاذبه‌های گردشگری شهر زیباکنار را نمی‌شناسند، یا حتی از وجود منطقه آزاد انزلی اهمیت ندارند. خوشبختانه استان‌های شمالی کشور ازجمله گیلان از لحاظ جاذبه‌های گردشگری بسیار غنی هستند و زمینه را برای جذب گردشگران از اقشار مختلف فراهم آورده‌اند.

چرا ویلا در شمال انتخابی برای سرمایه‌گذاری است

مطمئناً هیچ‌کسی نمی‌تواند منکر ظرفیت ساحل و همچنین جنگل‌های شمالی باشد، اما اینکه دلیل اصلی جذب گردشگران شمال کشور را فقط این دو مورد بدانیم و فکر کنیم که انتخاب ویلا شمال همین دو مورد هستند کمی منصفانه نیست. استان‌های شمالی کشور از لحاظ جاذبه‌های مذهبی مانند امامزاده‌ها بسیار غنی هستند و بسیاری از گردشگران و حتی اهالی بومی منطقه به زیارت آنها می‌روند.

خوراکی‌ها و جذب گردشگر

یکی دیگر از جاذبه‌های شمال کشور، خوراکی‌های مختص به این منطقه است که برخی از آن‌ها فقط در این منطقه درست می‌شوند. ترشی‌های جورواجور در شمال کشور بسیار معروف هستند و اغلب گردشگران بعد از پایان سفر خود از این ترشی‌ها با خود می‌برند. خوراک‌های دریایی مانند انواع غذاهایی که با ماهی درست می‌شوند نیز می‌تواند برای گردشگران جذاب باشد. کسانی که به استان‌های شمالی کشور، مانند استان گیلان سفر کرده‌اند از تنوع مواد غذایی و خوراکی موجود در این منطقه اطلاع دارند و در اغلب موارد می‌توانید نمونه‌هایی از ترشی و مربا در چمدان‌های مسافرتی آنها ببینید.

با توجه به موارد ذکر شده، کسانی که به شمال کشور سفر می‌کنند، علاوه بر لذت‌بردن از فضای موجود و رفع خستگی چند ماهه، دوست دارند یک فضای آرام و دلنشین را تجربه کنند. خوشبختانه همه استان‌های شمالی کشور و حتی روستاهای کوچک آنها دارای ویلاهای مختلف و مجهز هستند و این فرصت در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد که با فراغ بال و خیال راحت ویلا شمال را انتخاب کنند و چند وقت خود را در آن سپری کنند. کسانی که برای انتخاب ویلا شمال اقدام می‌کنند، دو گزینه خرید و اجاره در مقابل خود می‌بینند که هرکدام از آنها می‌تواند مزایای خاص خود را داشته باشد. سعی می‌کنیم در مطالب بعدی به مزیت خرید یا اجاره ویلا در شمال کشور بپردازیم.

آیا به نظر شما هم شمال انتخابی برای سرمایه‌گذاری است؟

اگر فکر می‌کنید خرید و اجاره ویلا شمال در استان‌های مختلف شمال کشور، به‌خصوص استان گیلان، می‌تواند شما را در داشتن یک گردش خوب کمک کند و با مشکل مواجه هستید، با ما در شرکت انبوه‌سازان آرش در تماس باشید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×