گیلان ، زیبا کنار
0133416

آب و هوا و ویژگی‌های اقلیمی استان گیلان

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-01-16
آب و هوا و ویژگی های اقلیمی استان گیلان

آب و هوای استان گیلان

همانطور که می‌دانید استان گیلان در شمال ایران و در کرانه دریای خزر قرار دارد. مرکز استان گیلان شهر رشت است. این استان به‌دلیل بارش‌های سالانه ای که دارد دارای طبیعتی بکر و دلنواز است.وهمین طبیعت زیبا و چشم نواز سبب شده که سالانه گردشگران بیشماری به این منطقه خوش آب و هوا سفر کنند.با شرکت انبوه سازان آرش سازنده شهرک های ویلایی آرش ، معتبرترین شرکت در زمینه ساخت ویلا در زیباکنار ، ویلا شمال و ویلا گیلان ، ویلا انزلی همراه شوید.

اقلیم چیست

اقلیم به مجموع شرایط آب و هوایی یک منطقه جغرافیایی طی مدت زمان طولانی از نظر میزان بارش، دما، وزش باد، آتمسفر، و … اطلاق می‌شود. به‌طور کلی می‌توان گفت اقلیم استان گیلان آب و هوای معتدل خزری است. خرید زمین شمال و خرید زمین گیلان به‌دلیل شرایط آب هوایی استان گیلان از بازار خوبی برخوردار است. شرکتهای مختلف ویلای سازی با خرید و فروش زمین گیلان در این منطقه فعالیت می‌کنند.

عوامل موثر بر شکل گیری آب و هوای گیلان

عوامل زیادی در شکل گیری آب و هوای استان گیلان موثر هستند که عبارتند از:

1.ارتفاع و امتداد کوههای البرز غربی و تالش.

  1. جابجایی توده های هوایی شمالی و غربی.
  2. مجاورت با دریای خزر.
  3. وزشهای باد محلی همچون باد گرمیش و باد منجیل.
  4. وجود پوشش گیاهی متراکم منطقه گیلان که باعث شده آب هوای گیلان معتدل و مرطوب باشد.

خرید ویلای گیلان و خرید ویلای شمال را فراموش نکنید و با خرید ویلا آسایش و امنیت را به خانواده خود هدیه بدهید.

رطوبت چیست

منظور از رطوبت هوا میزان آبی است که به شکل بخار در هوا وجود دارد. که اگر به استان گیلان سفر کنید می‌توانید میزان روطبت هوا را بر سطح شهر و جاده ها مشاهده کنید. این بخار هوا از طریق تبخیر آب سطح دریاها و اقیانوسها و وجود گیاهان مرطوب وارد هوا می‌شود. با خرید زمین در شمال و خرید زمین در گیلان می‌توانید در یک از بهترین نقاط گردشگری ایران صاحب زمین شوید. خرید و فروش زمین در گیلان به‌دلیل شرایط اقلیمی و جغرافیای خاص منطقه نیز وجود دارد خرید زمین گیلان به شما این امکان را می‌دهد که به‌راحتی صاحب ویلا شوید.

آب هوای استان گیلان

همانطور که در بالا گفتیم آب و هوای استان گیلان بیشتر معتدل و مرطوب است. در بیشتر ایام سال در استان گیلان باران می بارد. توجه به شرایط اقلیمی منطقه و وجود جو حاکم بر دریای خزر، جنگلها ، کوهها و همچنین اکوسیستم انزلی برای بهبود و برنامه‌ریزی برای جذب بیشتر گردشگر و توریسم ضروری است. با خرید زمین در شمال و خرید زمین در گیلان می‌توانید صاحب زمین در گیلان شوید.

 

آب هوای و اقلیم استان گیلان یکی از عوامل اصلی جذب گردشگر است. آب هوای استان گیلان در فصول مختلف سال متغیر است و اگر شما قصد سفر به استان گیلان را دارید فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به این منطقه خوش آب و هوا است، و اگر شما به طبیعت بارانی و جذابیت های خاص حاصل از رویدادهای بارانی علاقه مند هستید، می‌توانید از بارندگی پاییز استان گیلان بهره‌مند شوید، که حس و حال دیدنی ای را به نمایش می گذارد. بارش باران با برگ ریزان درختان یک یک نوع رقص زیبایی از طبیعت را به نمایش می گذارد چه قابل وصف نیست.

در یک مبحث کلی می‌توان اذعان نمود که آب و هوای استان گیلان  به‌دلیل مطبوع بودن شرایط جغرافیایی منطقه در فصول مختلف سال به‌ویژه در فصل بهار و تابستان میزبان گردشگران و مسافران بیشماری است که از مناطق مختلف برای فرار از گرما به شمال ایران بخصوص استان گیلان سفر می‌کنند و از مناطق مختلف آن بویژه دریا و ساحل، جنگل و … دیدن می‌کنند. خرید و فروش زمین در گیلان نیز به سبب ورود گردشگران و مسافران زیاد است. با خرید زمین در گیلان و همچنین خرید زمین در شمال می‌توانید صاحب ویلا شوید.

با خرید زمین در گیلان و خرید زمین در شمال می‌توانید با سلیقه خود برای خودتان ویلا تهیه کنید و به هنگام مسافرت و گردش چند روزی را در ویلای شخصی خود سپری کنید و از عواید ساخت ویلا گیلان بهره‌مند شوید. در استان گیلان خرید و فروش زمین گیلان برای بهره‌مندی مسافران و گردشگران وجود دارد که شما در هر منطقه‌ای که مایل به خرید زمین گیلان باشید می‌توانید از طریق شرکت انبوه سازان آرش زمین و یا ویلای خود را خریداری و تهیه نمایید. میانگین بارش نیر در استان گیلان متناسب با فصل‌های مختلف متغیر است .

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×