گیلان، زیباکنار
0133416

بررسی نکات اجاره ویلاهای آپارتمانی

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-02-04
اجاره ویلاهای آپارتمانی

ویلاها در شمال کشور دارای انواع مختلفی هستند و با توجه به این تفاوت‌ها قیمت اجاره ویلا در شمال کشور نیز متفاوت است. در سال‌های اخیر تعداد افرادی که برای مسافرت به شمال کشور سفر می‌کنند به‌ شدت افزایش پیدا کرده است. به‌ همین دلیل سبک جدیدی از ویلاسازی در شمال کشور ایجاد شده است.

این سبک ساخت ویلا به‌ صورت آپارتمانی است. این دسته از ویلاها شکل و شمایلی مشابه با سایر خانه‌ها در تهران و سایر نقاط ایران دارند. تنها تفاوت در سقف خانه‌ها است که سقف ویلاهای آپارتمانی در شمال کشور به‌ صورت شیروانی است. ساخت ویلا به این صورت باعث می‌شود تا در حداقل فضا تعداد واحد بیشتری برای سکونت ساخته شود.

در ادامه مقاله به بررسی اجاره ویلاهای آپارتمانی می‌پردازیم .

شمال کشور پر از جاذبه‌های دیدنی است. از رامسر تا جنگل‌های ابر و بسیاری از موارد دیگر علاوه بر جاذبه‌های فراوان طبیعی شمال کشور دارای جاذبه‌های توریستی نیز است. در سال‌های اخیر تعداد توریست‌هایی که به شمال کشور ایران سفر کرده‌اند بسیار افزایش پیدا کرده است.

مسلم است که همه افراد پول کافی برای خرید ویلا در شمال کشور را ندارند. خصوصاً در سال‌های اخیر که به‌ دلیل تورم و بالارفتن نرخ ارز قیمت ویلا به‌ شدت افزایش پیدا کرده است. بهترین راه حل برای افرادی که به سفر به شمال کشور علاقه دارند، اجاره ویلا در شمال کشور است.

هزینه اجاره ویلاهای آپارتمانی

به‌ طور کلی هزینه اجاره ویلاهای آپارتمانی نسبت به سایر انواع ویلاها در شمال کمتر است. این دسته از ویلاها معمولاً امکانات ویژه‌ای مثل استخر، سونا و جکوزی و حیاط ندارند و برای افرادی که به‌ دنبال استفاده از این امکانات هستند، انتخاب خوبی نیستند. ویلاهای آپارتمانی کاملاً  قوانین ساختمان‌های مسکونی را دارند و مختص فرد شما به‌ تنهایی نیستند.

لذا برای مسافرت های گروهی در صورتی که همه افراد علاقه‌مند باشند در یک مکان مشخص با هم باشند اصلاً گزینه خوبی نیست. اما اگر افراد تمایل داشته‌ باشند در سوئیت‌های جدا اقامت کنند، ویلاهای آپارتمانی انتخاب مناسبی به‌ شمار می‌آید. ویلاهای آپارتمانی که تازه‌ساز هستند معمولاً هزینه اجاره بهای بیشتری نسبت به سایر انواع ویلاهای آپارتمانی دارند.

عموماًً اجاره ویلاهای آپارتمانی در شمال کشور به ازای شبی 500 هزار تومان به بالا است. مسلم است که هر چه متراژ ویلا بالاتر باشد هزینه اجاره ویلا بالاتر می‌رود. علاوه بر این ویلاهای نوساز آپارتمانی اجاره‌بهای بیشتری دارند. ویلاهای آپارتمانی معمولاً به‌ صورت ماهیانه اجاره داده می‌شوند. اگر به‌ دنبال اجاره برای یک یا دو روز هستید ویلاهای آپارتمانی انتخاب مناسبی برای شما نیستند.

قیمت تمام‌شده اجاره ویلا در شمال کشور

قیمت تمام‌شده اجاره ویلا در شمال کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارت‌اند از: فصل اجاره ویلای استخردار در شمال، قدمت ویلا، نوع استخر طراحی‌شده در ویلا، متراژ ویلا و … این عوامل مهم‌ترین عواملی هستند که در قیمت تمام‌شده ویلا نقش دارند.

در حال حاضر با توجه به نوسانات قیمت تمام‌شده ویلا در شمال کشور خرید ویلا به‌صرفه نیست و به‌ همین دلیل بیشتر افراد ترجیح می‌دهند تا ویلا اجاره کنند. همان‌طور که اشاره کردیم هزینه تمام‌شده ساخت ویلای استخردار در شمال کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اجاره ویلاهای اپارتمانی در فصل‌های مختلف متفاوت است و متاسفانه قیمت واحدی برای اجاره ویلای آپارتمانی در شمال کشور وجود ندارد.

قیمت اجاره ویلا در زمستان

اجاره ویلا در فصل زمستان نسبت به فصل‌های تابستان و بهار کمتر است. دلیل این امر را می‌توان چند مورد دانست. یکی از این عوامل نوع آب‌وهوای شمال کشور در فصل زمستان است. به‌ دلیل بارش شدید باران و برف در شمال کشور، افراد کم‌تری به شمال کشور سفر می‌کنند و همین عامل باعث می‌شود تا افرادی که دارای ویلا هستند، برای کسب درآمد ویلا را با قیمت بسیار کم‌تری اجاره دهند.

در فصل زمستان ویلاهایی که دارای استخر هستند نیز با قیمت بسیار پایین‌تری اجاره داده می‌شوند. چراکه استخر در فصل زمستان عملاً به‌ کار نمی‌آید، نوع آب‌وهوا و بارش برف و باران در شمال کشور اجازه استفاده از استخر ویلا را به شما نمی‌دهد. قیمت اجاره ویلا در فصل زمستان به ازای شبی بین 500 هزار تومان تا دو میلیون تومان با توجه به امکانات ویلا است.

 قیمت اجاره ویلا در فصل تابستان

اجاره ویلا در فصل تابستان پر رونق تر از فصل زمستان و سایر فصول سال است و تعطیلات زیاد در فصل تابستان باعث می‌شود تا افراد بیشتری برای سفر به شمال کشور بروند و همین امر باعث می‌شود تا تقاضا برای اجاره ویلا در شمال کشور بیشتر باشد. این عامل باعث می‌شود تا هزینه اجاره ویلا در شمال کشور در این تیم بیشتر باشد.

به‌طور کلی هرچه تقاضا برای اجاره ویلا بیشتر باشد، قیمت اجاره ویلا نیز افزایش پیدا می‌کند. در فصل تابستان هم هوا بهتر است و هم مدت‌زمان برای اجاره ویلا بیشتر از سایر فصول است. به‌ طور معمول اجاره ویلا در فصل تابستان از قیمت 1 میلیون تومان به ازای شبی آغاز می‌شود و با توجه به امکاناتی که ویلا دارد تا قیمت 3 میلیون تومان هم می‌رسد.

معمولاً ویلاهایی که دارای استخر، سونا، جکوزی هستند قیمت تمام‌شده بیشتری دارند. چه در فصل تابستان و چه در فصل زمستان قیمت اجاره ویلاهای مدرن از سایر ویلاها بیشتر است. علت این امر را می‌توانیم هزینه مصالح به‌کاررفته در ساخت ویلاهای مدرن و امکانات این دسته از ویلاها بدانیم.

ویلاهای دوبلکس در فصل تابستان به‌دلیل اینکه اغلب افراد به‌صورت گروهی به شمال کشور سفر می‌کنند، بیشتر  اجاره داده می‌شوند و رونق اجاره این دسته از ویلاها در فصل تابستان در شمال کشور بیشتر است. بر عکس در فصل زمستان ویلاهای دوبلکس به‌ دلیل اینکه نیاز بیشتری به وسایل گرمایشی دارند کمتر مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرند.

 قیمت اجاره ویلا در فصل بهار

قیمت اجاره ویلا در فصل بهار نیز به‌ دلیل عید و تعطیلات نوروزی بسیار بیشتر از حد نرمال است. در این فصل به‌ دلیل افزایش تعداد مسافران ورودی به شمال کشور و کم‌بودن تعداد ویلاها، قیمت اجاره ویلاها به‌ شدت افزایش پیدا می‌کند. بازار اجاره ویلا در شمال در فصل بهار بسیار داغ و پررونق است.

افرادی که ویلا اجاره می‌دهند هر ساله متوجه این امر هستند و از این فرصت استفاده می‌کنند. به‌ همین دلیل است که هر فرد قیمت متفاوتی برای ملک ارائه می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مهم فصل بهار این است که به‌ دلیل سرسبزی منظره اطراف ویلا کاملاً مشخص است و شما می‌توانید به‌راحتی متوجه شوید که آیا این ویلا آرامش‌بخش و زیبا هست یا خیر.

علاوه بر این اگر ویلا نیاز به طراحی و بازسازی داشت می‌توانید این کار را در تابستان انجام دهید. درست است که اجاره ویلا در فصل بهار بسیار پررونق است، اما قیمت‌ها در این فصل ارزان نیستند و اغلب قیمت اجاره در این فصل نوسان بیشتری دارد. یکی از مزیت‌های اجاره ویلا در فصل بهار این است که به‌ دلیل آب و هوای مناسب امکان استفاده از امکانات برای شما راحت‌تر است.

معمولاً قیمت اجاره ویلا در شمال کشور در فصل بهار به ازای شبی 1 میلیون تومان تا 3 میلیون تومان با توجه به نوع ویلا متغیر است.

قیمت اجاره ویلا در فصل پاییز

اجاره ویلا در پاییز کمتر از سایر فصول سال است. به‌ دلیل اینکه مدارس در فصل پاییز باز می‌شود. خانواده‌ها کمتر به شمال کشور سفر می‌کنند و تعداد افرادی که به شمال کشور سفر می‌کنند و قصد اجاره ویلا دارند کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه اینکه تعداد افراد مایل به اجاره ویلا در فصل پاییز قیمت ویلا در این فصل به‌ شدت کاهش پیدا می‌کند.

اگر چه فصل پاییز بلافاصله پس از فصل تابستان قرار دارد و خرید و فروش ملک در تابستان به فصل پاییز ادامه دارد، اما به اندازه آن پررونق نیست.

قیمت اجاره ویلا دارای استخر در شمال کشور

قیمت تمام‌شده اجاره ویلا در شمال کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد برخی از این عوامل عبارت‌اند از: فصل اجاره ویلای استخردار در شمال، قدمت ویلا، نوع استخر طراحی‌شده در ویلا، متراژ ویلا و استخر این عوامل مهم‌ترین عواملی هستند که در قیمت تمام‌شده ویلا نقش دارند.

در حال حاضر با توجه به نوسانات قیمت تمام‌شده ویلا در شمال کشور خرید ویلا به‌ صرفه نیست و به‌ همین دلیل بیشتر افراد ترجیح می‌دهند تا ویلای استخردار اجاره کنند. علاوه بر اینکه ساخت استخر چه سرپوشیده و چه سرباز در ویلا کار آسانی نیست و شما باید مجوزهای مختلفی را بگیرید و نیاز به وقت و سرمایه دارد.

به‌ همین دلیل است که حتی برخی از افرادی که در شمال کشور ویلا دارند اما ویلای آن‌ها استخر ندارد ترجیح می‌دهند در فصل‌هایی که مناسب استفاده از استخر هستند، ویلای دارای استخر اجاره کنند. همان‌طور که اشاره کردیم هزینه تمام‌شده ساخت ویلای استخردار در شمال کشور به عوامل متخلفی بستگی دارد.

به‌ همین دلیل است که هزینه اجاره ویلاهای دارای استخر چه سرپوشیده و چه سرباز متفاوت است و قیمت ثابتی ندارد.

نتیجه‌گیری

ویلاهای آپارتمانی معمولاً برای اجاره برای چند ماه مناسب هستند و برای اجاره برای سفر مناسب نیستند. شرکت انبوه‌سازان آرش یکی از شرکت‌های معتبر و پیشرو در زمینه تولید ویلا در شما کشور به خصوص منطقه آزاد انزلی است. شما می‌توانید با هر مقدار بودجه‌ای که در اختیار دارید از این شرکت ویلای مناسب و معتبر تهیه کنید. خرید ویلای پیش‌ساخته برای افرادی که پول کافی برای خرید یک باره ویلا ندارند انتخاب مناسبی است.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×