گیلان ، زیبا کنار
0133416

اجاره ویلاهای استخر دار در فصل تابستان چه قدر است؟

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-02-02
اجاره ویلاهای استخر دار در فصل تابستان

ویلا ها در شمال کشور دارای انواع مختلفی هستند و با توجه به این تفاوت ها قیمت اجاره ویلا در شمال کشور نیز متفاوت است. همان‌طور که می‌دانید قیمت اجاره ویلا در فصول مختلف نیز متفاوت است در ادامه ی مقاله می خواهیم به برسی اجاره ویلاهای استخر دار در فصل تابستان بپرذازیم .

شمال کشور پر از جاذبه‌های دیدنی است. از رامسر تا جنگل‌های ابر و بسیاری از موارد دیگر علاوه بر جاذبه‌های فراوان طبیعی شمال کشور دارای جاذبه‌های توریستی نیز است. در سال‌های اخیر تعداد توریست‌هایی که به شمال کشور ایران سفر کرده‌اند بسیار افزایش پیدا کرده است. مسلم است که همه افراد پول کافی برای خرید ویلا در شمال کشور را ندارند، خصوصاً در سال‌های اخیر که به‌دلیل تورم و بالا رفتن نرخ ارز قیمت ویلا به‌شدت افزایش پیدا کرده است. بهترین راه حل برای افرادی که به سفر به شمال کشور علاقه دارند، اجاره ویلا در شمال کشور است.

قیمت تمام شده اجاره ویلا در شمال کشور

قیمت تمام شده ی اجاره ویلا در شمال کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد برخی از این عوامل عبارتند از: فصل اجاره ویلای استخر دار در شمال، قدمت ویلا، نوع استخر طراحی شده در ویلا، متراژ ویلا و استخر این عوامل مهم‌ترین عواملی هستند که در قیمت تمام شده ویلا نقش دارند. در حال حاضر با توجه به نوسانات قیمت تمام شده ویلا در شمال کشور خرید ویلا به‌صرفه نیست و به‌همین دلیل بیشتر افراد ترجیح می  دهند تا ویلای اجاره کنند نیاز به وقت و سرمایه دارد. همان‌طور که اشاره کردیم هزینه تمام شده ساخت ویلای استخر دار در شمال کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد.

تفاوت قیمت اجاره ویلا در فصل‌های مختلف

اجاره ویلا در فصل زمستان

اجاره ویلا در فصل زمستان نسبت به فصل‌های تابستان و بهار کمتر است دلیل این امر را می‌توان چند مورد دانست، یکی از این عوامل نوع آب و هوای شمال کشور در فصل زمستان  است به‌دلیل بارش شدید باران و برف در شمال کشور ، افراد کمتری به شمال کشور سفر می‌کنند و همین عامل باعث می‌شود تا افرادی که دارای ویلا هستند، برای کسب  درامد ویلا را با قیمت بسیار کمتری اجاره دهند. در فصل زمستان ویلاهایی که دارای استخر هستند نیز با قیمت بسیار کمتری اجاره داده می‌شوند چرا که استخر در فصل زمستان عملا به کار نمی‌آید، نوع آب و هوا و بارش برف و باران در شمال کشور اجازه استفاده از استخر ویلا را به شما نمی‌دهد.

اجاره ویلا در فصل تابستان

اجاره ویلاهای استخر دار در فصل تابستان پر رونق تر از فصل زمستان و سایر فصول سال است و تعطیلات زیاد در فصل تابستان باعث می‌شود تا افراد بیشتری  برای سفر به شمال کشور بروند و همین امر باعث می‌شود تا تقاضا برای اجاره ویلا در شمال کشور بیشتر باشد و این عامل باعث می‌شود تا هزینه اجاره ویلا در شمال کشور در این تیم بیشتر باشد. به‌طور کلی هرچه تقاضا برای اجاره ویلا بیشتر باشد ، قیمت اجاره ویلا نیز افزایش پیدا می‌کند.

در فصل تابستان هم هوا بهتر است و هم مدت زمان برای اجاره ویلا بیشتر از سایر فصول است. به‌طور معمول اجاره ویلا در فصل تابستان از قیمت 500 هزار تومان به ازای شبی آغاز می‌شود و با توجه به امکاناتی که ویلا دارد تا قیمت 3 میلیون تومان هم می‌رسد. معمولاًً ویلاهایی که دارای استخر، سونا، جکوزی هستند قیمت تمام شده بیشتری دارند. چه در فصل تابستان و چه در فصل زمستان قیمت اجاره ویلاهای مدرن از سایر ویلاها بیشتر است. علت این امر را می‌توانیم هزینه مصالح به کار رفته در ساخت ویلا های مدرن و امکانات این دسته از ویلاها بدانیم . ویلاهای دوبلکس در فصل تابستان به‌دلیل اینکه اغلب افراد به‌صورت گروهی به شمال کشور سفر می‌کنند بیشتر  اجاره داد می‌شوند و رونق اجاره این دسته از ویلا ها در فصل تابستان در شمال کشور بیشتر است.

ویلاهای دوبلکس

بر عکس در فصل زمستان ویلاهای دوبلکس به‌دلیل اینکه نیاز بیشتری به وسایل گرمایشی دارند کمتر مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرند. ویلاهای اسختر در فصل تابستان به‌دلیل اینکه هوا بسیار مناسب است با استقبال بیشتری از سوی مردم مواجه هستند به‌همین دلیل است که هزینه اجاره ویلا در فصل تابستان در شمال کشور بسیار بیشتر از سایر فصول است. داشتن استخر در ویلا تنها برای فصل تابستان و بهار یک مزیت به حساب می‌آید و در سایر فصول نمی‌توان به‌راحتی از استخر ویلا استفاده کرد.

افزایش قیمت اجاره ویلا در سال‌های اخیر

در سال‌های اخیر به‌دلیل افزایش نرخ از و نوسانات بازار قیمت مصالح افزایش پیدا کرده است و همین عامل باعث شده است تا ویلاهایی که نوساز هستند قیمت بیشتری برای اجاره داشته باشند تا بتوانند سرمایه‌ای را که برای ساخت ویلا صرف کرده‌اند به دست آوردند. در حال احضر به‌دلیل افزایش نرخ مصالح و نوسانات شدید بازار اغلب افراد دست از ساخت ویلا کشیده اند چرا که با توجه به افزایش شدید قیمت ها ، قیمت تمام شده ساخت ویلا ها به‌شدت گران است، به حدی که حتی برخی از افراد قادر به اجاره کردن ویلا نیز نیستند.

در حال حاضر بیشتر  ویلاهایی که  قدیمی هستند و امکانات عمومی‌دارند به‌دلیل قیمت کمتر بیشتر مورد توجه افراد قرار دارند و بیشتر اجاره داده می‌شوند.د برخی از افراد نیز ترجیح می‌دهند تا به‌صورت گروهی در فصل زمستان به شمال کشور سفر کنند چرا که به هر حال قیمت اجاره ویلا ، خصوصا دویلاهای دوبلکس در فصل زمستان کمتر است.

قیمت اجاره ویلا در فصل تابستان و فصل بهار

قیمت اجاره ویلا در فصل تابستان و فصل بهار از تمام فصول بیشتر است و به‌همین دلیل اگر قصد سفر به شمال کشور در این فصول را دارید باید هزینه بیشتری برای اجاره ویلا به ازای هر شب کنار بگذارید. به‌طور کلی در هر فصل هزینه اجاره ویلا به ازای هر شب در نظر گرفته می‌شود و این مرود در تمام فصول یکسان است و ربطی به فصل ندارد. این افزایش قیمت گریبان گیر همه انواع ویلا در تمام فصول سال شده است و قیمت اجاره همه ویلا ها در تمام فصول سال نسبت به گذشته افزایش چشم گیری داشته‌اند.

استخر از دیرباز یکی از سرگرمی های ما بوده است و اغلب افراد در گذشته که بیشتر خانه‌ها به‌صورت ویلایی بودند از استخر برای تفریح، خوش‌گذرانی و ورزش استفاده می‌کردند. هنوز هم برخی از افراد به‌دنبال ویلای استخر دار هستند تا به‌عنوان ورزش و تفریح از آن  به یاد گذشته استفاده کنند . علاوه بر این داشتن استخر در ویلا در حال حاضر یکی از آپشن‌های مهمِ لاکچری بودن به حساب می‌آید و افرادی که پول خرید ویلا در شمال کشور را ندارند ترجیح می‌دهند تا حداقل زمانی را که در شمال کشور سپری می‌کنند در یک ویلای لوکس و لاکچری با امکانات عالی باشند. مسلم است که ویلایی که دارای استخر باشد بیشتر مورد توجه هستند.

چه فصلی برای اجاره ویلای استخر دار مناسب است؟

استخر ها در ویلا ها به دو شکل مختلف استخر های سرپوشیده و استخر های سرباز هستند که داخل محوطه ویلا قرار دارند. استفاده از  هر کدام از این استخر ها مناسب یک فصل است و نمی‌توان در هر فصلی از ویلای سر باز یا سرپوشیده استفاده کرد.به‌عنوان مثال اجاره ویلایی که دارای استخر سر باز باشد در فصل زمستان اصلاًً توصیه نمی‌شود چرا که به‌دلیل سر بودن بیش از حد هوا و بارش باران و برف شما عملاً امکان استفاده از استخر در ویلا را نخواهید داشت و هزینه‌ای که صرف می‌کنید عملاً بیهوده است. اجاره ویلایی که دارای استخر سر باز باشد برای فصل تابستان مناسب است.

در ارتباط با ویلاهایی که دارای استخر سر پوشیده هستند شما می‌توانید در اغلب فصل‌های سال از استخر استفاده کنید. به‌دلیل اینکه این استخر ها مسقف هستند شما می‌توانید در تمامی فصل ها از این ویلا ها استفاده کنید  و محدودیتی ندارید. البته در فصل تابستان به‌دلیل آب و هوای مناسب شمال کشور اغلب افراد ترجیحِ می‌دهند تا از ویلاهایی استفاده کنند که دارای استخر سرباز هستند. در فصل بهار و پاییز نیز بیشتر افراد به تربیت استفاده از ویلاهایی که دارای استخر سر باز و سر پوشیده هستند را ترجیح می‌دهند.

نتیجه‌گیری

قیمت اجاره ویلاهای استخر دار در فصل تابستان به عوامل مختلفی اشاره دارد که به مهم‌ترین آن ها در این مقاله اشاره کردیم قیمت اجاره ویلا در شمال کشور در فصول مختلف یکسان نیست و در هر فصلی با توجه به شرایط و امکانات قیمت اجاره ویلا متفاوت است و نمی‌توان نرخ کلی برای اجاره ویلا در شمال کشور در نظر گرفت. حتی در یک فصل نیز قیمت اجاره ویلا با توجه به دوبلکس بودن یا امکانات دیگری که ویلا دارد متفاوت است.

مهم‌ترین عاملی که باعث تفاوت در قیمت تمام شده اجاره ویلا می‌شود آب و هوا است، هرچه آب و هوا در یک فصل برای سفر بهتر باشد تعداد افرادی که به شمال کشور سفر می‌کنند بیشتر است و همین امر باعث می‌شود تا قیمت تمان شده اجاره ویلا در شمال کشور افزایش پیدا کند.شرکت انبوه سازان آرش یکی از شرکت‌های معتبر و پیشرو در زمینه تولید ویلا در شما کشور به خصوص منطقه آزاد انزلی است .  شمامی‌توانید با هر مقدار بودجه‌ای که در اختیار دارید از این شرکت ویلای مناسب و معتبر تهیه کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×