گیلان ، زیبا کنار
0133416

همه‌چیز درباره استخر بزرگ لاهیجان

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
معرفی استخر بزرگ لاهیجان

همه شما حتماً نام لاهیجان را شنیده‌اید. لاهیجان یکی از شهرهای زیبای شمال کشور است که در استان گیلان قرار دارد و به‌خاطر کلوچه هایش شهرت بسیاری در کشور دارد. لاهیجان واقعاً شهر زیبایی است. این شهر هم از لحاظ جاذبه‌های طبیعی، زیباست و هم بافت شهری آن بسیار خوب است. به‌طور کلی لاهیجان، شهری است که در صورت سفر به استان گیلان باید حتماً از آن دیدن کرد. این شهر همانطور که اشاره شد دارای جاذبه‌های زیادی است. یکی از این جاذبه ها استخر بزرگ لاهیجان است. خیلی‌ها زمانی که برای اولین بار نام آن را می شنوند فکر می‌کنند این نام استخری امروزی در شهر لاهیجان است اما خوب این گونه نیست و این در واقع یک جاذبه طبیعی زیبا است و نوع ساخت آن نیز با استخرهای امروزی فرق دارد. در این مطلب به‌طور کامل درباره این استخر توضیح داده شده است.

برای خرید ویلا شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

معرفی استخر بزرگ لاهیجان

همان‌طور که خودتان خوب می‌دانید، شمال کشور منطقه‌ای پرباران است و دریاچه و رودخانه و جاهایی که در آنجا آب جمع شود، در آن زیاد پیدا می‌شود. استخر بزرگ لاهیجان هم در واقع جایی است در لاهیجان که آب در آن جمع می‌شود. این آب های جمع شده در مکانی قرار دارند که عمق چندانی ندارند و طول زیادی هم ندارد. گفته می‌شود این استخر اولین بار به دستور شاه عباس صفوی ساخته شد و محل اقامت او بوده است.

استخر بزرگ لاهیجان مکان و استخری طبیعی است که 17 هتکار وسعت دارد، عمق آن 4 متر است و در بخش شرقی لاهیجان قرار دارد. این مکان زیبا یکی از جاذبه‌های زیبای لاهیجان است که خیلی‌ها هر ساله برای دیدن آن رهسپار لاهیجان می‌شوند.

مشخصات استخر بزرگ لاهیجان

اول از همه باید موقعیت این استخر زیبا را بدانید. این استخر در در بخش شرقی لاهیجان و در پایین قله ای سرسبز به نام شیطان کوه قرار دارد. شیطان کوه خود یکی دیگر از جاذبه‌های شهر لاهیجان است و خیلی‌ها را به سمت این شهر جذب می‌کند. آب این استخر از طریق آب هایی که از کوه جاری می‌شده تامین می‌شده است. امروزه اما آب استخر بزرگ لاهیجان به اشکال دیگری تامین می‌شود.

در زمان قدیم، از این استخر برای جمع اوری آب های سطحی جهت کارهای کشاورزی یا دیگر امور استفاده می‌شده است اما امروزه این استخر به مکانی تفریحی و توریستی تبدیل شده است و یکی از زیباترین نقاط لاهیجان است. مردم همه روزه دور این استخر جمع میشوند و از آن لذت می برند و به تفریح وخوشی می پردازند.

برای خرید ویلا گیلان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

در وسط این استخر، جزیره ای قرار دارد که با پلی سیمانی به حاشیه جنوبی استخر متصل شده است. در سالهای دور ظاهرا از این جزیره برای برگزاری مراسم استفاده می‌شده است اما امروزه این کار به بخش خصوصی واگذار شده است . جزیره ای که در درون این استخر قرار دارد، میان پشته نامیده می‌شده است.  دور تا دور این استخر زیبا فضای سبز و زیبایی وجود دارد. ساخت ظاهر امروزی این استخر ظاهرا از سال 1360 شروع شده است و در سال 1365 مورد استفاده قرار گرفته است. طول حاشیه این استخر دو کیلومتر است( نزدیک به 2 کیلومتر).

شما برای دیدن این استخر در لاهیجان کافی است به بلوار امام رضا بروید تا به‌راحتی بتوانید استخر بزرگ لاهیجان را پیدا کنید. حتماً اگر به لاهیجان سر می زنید، از این مکان زیبا و دیدنی نیز دیدن کنید و لحظاتی خوش را کنار آن سپری کنید.

اطراف استخر لاهیجان

امروزه اطراف استخر لاهیجان، امکانات زیادی وجود دارد که باعث شده است این استخر واقعاً به جایی زیبا و منحصر بفرد تبدیل شود. شما می‌توانید انواع رستوران ها، کافه ها و فست فودی ها را در اطراف این دریاچه کوچک مصنوعی وسط شهر مشاهده کنید و از انها استفاده کنید. قدم زدن دور این استخر واقعاً لذتبخش است. خیلی‌ها از این استخر برای دویدن استفاده می‌کنند و دور این استخر را می دوند. در واقع هم ورزش می‌کنند و هم لذت می برند.

اطراف این استخر، هتل هایی نیز وجود دارد که برای مسافران بسیار مناسب است و افرادی که می‌خواهند می‌توانند اتاق های مشرف به این استخر را اجاره کنند و از آن لذت ببرند. هم چنین غرفه‌های صنایع دستی و دیگر فروشگاه ها وجود دارد تا به‌طور کامل نیاز توریست‌ها و گردشگران را تامین کند. دور استخر در واقع تبدیل به پارکی بزرگ و زیبا تبدیل شده است که افراد می‌توانند از آن استفاده کنند.

برای خرید ویلا در لاهیجان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

شما حتی از ارتفاعات شیطان کوه نیز می‌توانید این استخر را مشاهده کنید و از ان لذت ببرید. اطراف این استخر همواره تمیز است و از این نظر واقعاً منظره‌ای زیبا و دلپذیر برای گردشگران فراهم آمده است. دیدن کردن از این استخر در شب حال و هوای دیگری دارد و شما می‌توانید لذت فراوانی از آن ببرید. در صورتی که خسته شدید می‌توانید روی نیمکت های چوبی اطراف استخر بنشینید و از هوای مطبوع آنجا لذت ببرید.

در تابستان می‌توانید از قایق های پدالی برای چرخ زدن در استخر استفاده کنید و از این تفریح نیز بی بهره نمانید. اطراف استخر به زیبایی توسط گلها و سبزه ها و مجسمه های زیبا آراسته شده است و شما می‌توانید از این مناظر هم در کنار استخر لذت ببرید.

جذابیت‌های استخر بزرگ لاهیجان

اما استخر بزرگ لاهیجان چه جذابیت‌هایی دارد که باعث می‌شود این همه گردشگر به سمت آن بیایند؟ هر چند به این موارد تا حدودی اشاره شد اما در زیر به‌صورت لیست وار به آن ها اشاره شده است:

1.جذابیت بصری آن

یکی از جذابیت‌های این استخر ، جذابیت بصری آن است. شما وقتی این استخر یا دریاچه کوچک را وسط شهر لاهیجان ببینید از زیبایی آن لذت بسیاری خواهید برد. وسعت این استخر و نوع شکل گیری آن واقعاً جذاب و دیدنی است و می‌تواند برای گردشگران جالب و زیبا باشد .

برای اجاره ویلا ساحلی در گیلان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

2.قرار داشتن در شهر

استخر بزرگ لاهیجان درون شهر قرار دارد و هر روزه مردم در اطراف آن قدم می‌زنند و این یکی دیگر از جذابیت‌های این استخر است و می‌تواند باعث جذب افراد شود. دریاچه ای  کوچک را درون یک شهر سرسبز تصور کنید و بعد با خود فکر کنید آیا واقعاً این چیز جالب و مهیجی نیست. بدون شک که هست.

3.هوای تمیز و مطبوع اطراف استخر

خنکای هوای اطراف این استخر زیبای درون شهر لاهیجان از دیگر جذابیت‌های آن است. شما می‌توانید از هوای خنک این استخر مخصوصا در ایام گرم سال لذت فراوانی ببرید. اگر در فصل تابستان به لاهیجان سفر کنید حتماً درک خواهید کرد که این هوا چه لذتی دارد. پس حتماً این گزینه را در سفرهای تابستانی خود در نظر داشته باشید.

4.امکانات اطراف آن

همانطور که اشاره شد اطراف استخر بزرگ لاهیجان دارای امکانات زیادی در اطراف خود است که برای توریست‌ها جذاب است. شما علاوه بر آبشار مصنوعی، در اطراف آبشار فضای سبز ، رستوران ها، کافه ها، غرفه ها و دیگر چیزها را مشاهده خواهید کرد. هم چنین هتل های بسیار خوبی در اطراف این استخر بزرگ وجود دارد که می‌تواند خدمات بسیار خوبی به مسافران ارائه دهد.

برای اجاره ویلا استخردار در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

نتیجه‌گیری

استخر بزرگ لاهیجان، فضایی بزرگ به وسعت 17 هکتار و عمق 4 متر است که در بخش شرقی لاهیجان قرار گرفته است و یکی از جاذبه‌های شهر لاهیجان در استان گیلان است. این استخر واقعاً زیباست و برای مسافران و توریست‌ها جذابیت زیادی دارد. این استخر در پایین شیطان کوه لاهیجان قرار دارد و شما از ارتفاعات این کوه می‌توانید استخر را ببینید.

در وسط این استخر شما جزیره ای را مشاهده می‌کنید که با پلی به بخش جنوبی استخر متصل شده است. گفته می‌شود که این استخر در زمان شاه عباس صفوی ساخته شده است. شکل امروزی آن پس از انقلاب درست شده است و حالا یکی از جاذبه‌های دیدنی شهر لاهیجان است. در اطراف این استخر بزرگ و طبیعی شما می‌توانید انواع رستوران ها، کافه ها، غرفه ها و نیز برخی هتل ها را مشاهده کنید که اماده خدمات رسانی به مسافران و افراد محلی هستند. این استخر پاتوق لاهیجانی هاست و شما می‌توانید هر روز و شب در اطراف استخر، افراد زیادی را مشاهده کنید که در حال تفریح و ورزش و لذت بردن هستند. شما می‌توانید از هوای مطبوع این استخر لذت ببرید. منظره‌این استخر در شب بسیار دیدنی است. فضای سبز اطراف این استخر زیبا و دیدنی است و نیز محیط تمیزی در اطراف آن فراهم شده است. یکی از جاهایی است که واقعاً عکس گرفتن در آن لذت زیادی دارد. شما می‌توانید لحظات بسیار خوشی را در کنار این استخر سپری کنید. حتماً اگر به لاهیجان سر زدید از این استخر بزرگ و طبیعی نیز دیدن کنید تا عیشتان تکمیل گردد.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×