گیلان ، زیبا کنار
0133416

8 اشتباه رایج دکوراسیون داخلی که باید بدانید

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
اشتباهات رایج دکوراسیون داخلی

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که برای داشتن خانه ای لوکس و زیبا باید حتما لوازم آنتیک و گران قیمت خریداری کنند. در حالی که بسیاری از خانه ها را می بینیم که لوازمی زیبا و قیمتی در آن ها چیدمان شده اما چشم انداز نهایی چندان چنگی به دل نمی زند چرا که هیچ قانون و قاعده ای در دکوراسیون داخلی خانه رعایت نشده است. برای داشتن یک خانه زیبا و لوکس لزوما به خرید تجهیزات و لوازم قیمتی نیازی نیست. در ادامه قصد داریم 8 اشتباهات رایج دکوراسیون داخلی را بررسی کنیم بنابراین با ما همراه باشید.

ممکن است شما گران قیمت ترین لوازم خانه را هم خریداری کنید اما با مرتکب شدن اشتباهات متداول در چیدمان نتوانید هیچ کمکی به زیبا شدن چشم انداز خانه تان بکنید. بنابراین به جای اینکه پول تان را صرف خرید تجهیزات آنتیک و قیمتی کنید سعی کنید از اشتباهات متداول در دکوراسیون داخلی پرهیز کنید تا در نهایت خانه ای زیبا با چشم انداز جذاب داشته باشید.

برای خرید ویلا در ساری با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

اشتباهات رایج دکوراسیون داخلی

  1. رنگ آمیزی دیوارها و انتخاب کاغذ دیواری قبل از خرید لوازم اصلی خانه

یکی از اشتباهات متداولی که افراد زیادی آن را مرتکب می شوند این است که قبل از خرید تجهیزات برای خانه اقدام به رنگ آمیز دیوارها و انتخاب کاغذ دیواری می کنند. آیا منطقی تر نیست ابتدا چیدمان و دکوراسیون خانه را تعیین کنید و بعد متناسب با آن اقدام به رنگ آمیزی دیوارها نمایید؟ تصور کنید در ابتدا دیوارهای خانه را رنگ کرده باشید و یا برای آن ها کاغذ دیواری انتخاب نموده باشید.

برای خرید ویلا در آستارا با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

اکنون باید به دنبال فرش و مبلمان و پرده هایی باشید که تناژ رنگی آن ها با رنگ دیوارها همخوانی داشته باشد و بی شک پیدا کردن این لوازم در رنگ دلخواه کار سختی خواهد بود. در واقع ممکن است اصلا نتوانید مبلمان و فرش و پرده دلخواه تان را خریداری کنید چرا که تناسب رنگی با دیوارها ندارند. بنابراین ابتدا تجهیزات اصلی را مطابق با سلیقه تان خریداری کنید و بعد اقدام به انتخاب رنگ دیوارها نمایید.

  1. عدم انتخاب نقطه کانونی برای دکوراسیون داخلی

از دیگر اشتباهاتی که عمده افراد مرتکب می شوند این است که برای دکوراسیون خانه نقطه کانونی انتخاب نمی کنند. عدم انتخاب نقطه کانونی در دکوراسیون، منجر به شلخته و در هم ریخته به نظر رسیدن خانه خواهد شد. شما می توانید با در نظر گرفتن یک نقطه کانونی برای چیدمان خود روی تجهیزاتی که بدان ها علاقه بیشتری دارید تمرکز کنید.

برای خرید ویلا در تالش با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

  1. خرید اکسسوری برای خانه بدون توجه به نوع چیدمان

یکی از اشتباهات بزرگ همه ما این است که با وارد شدن به فروشگاه های اکسسوری خانه هر آنچه که چشم مان پسند می کند را برای دکوراسیون خانه خریداری می کنیم. غافل از اینکه اکسسوری مورد نظر هیچ تناسبی با دکوراسیون خانه ما ندارد. این را زمانی خواهید فهمید که اکسسوری را با خود به خانه می برید و آن را در دکوراسیون قرار می دهید. آنجاست که متوجه می شوید انتخاب اشتباهی انجام داده اید. بنابراین قبل از اینکه هر نوع اکسسوری و لوازم تزئینی و هنری برای خانه خریداری کنید ابتدا دکوراسیون و چیدمان خانه را در ذهن تان تصور کنید و مطابق با همان چیدمان اقدام به خرید اکسسوری نمایید.

  1. نگه داشتن یادگاری هایی که به عنوان هدیه به شما داده شده

از اشتباهات بزرگی که افراد در دکوراسیون داخلی مرتکب آن می شوند این است که هر هدیه ای از سمت دیگران برای آن ها آورده می شود را در دکوراسیون جای می دهند در حالی که شاید اصلا تناسبی بین آن ها و چیدمان خانه شما وجود نداشته باشد. ممکن است برخی افراد بدون توجه به چیدمان خانه تان برای شما هدیه ای به یادگار بیاورند و به نظرتان زیبا باشد اما هیچ سنخیتی با خانه شما نداشته باشد. اینکه صرفا یک هدیه از سمت یک دوست به عنوان یادگاری به شما داده شده به معنای الزام برای استفاده از آن در دکوراسیون داخلی نیست.

برای خرید ویلا در صومعه سرا با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

  1. عدم توجه به روحیات ساکنین خانه

یکی دیگر از اشتباهاتی که افراد مرتکب می شوند این است که در دکوراسیون داخلی خانه هیچ توجهی به روحیات افراد ندارند. به عنوان مثال اگر عاشق سفر هستید می توانید تابلوهای هنری زیادی از دیدنی های جهان بر دیوار خانه با سلیقه خودتان آویزان کنید. و یا اگر عاشق گل و گیاه هستید می توانید گوشه های خانه را با گیاهان پر کنید. اما دقت داشته باشید که در این موضوع زیاده روی نکنید.

این موضوع در مورد رنگ های انتخابی و سایر المان های دکوراسیون داخلی نیز صادق است. بنابراین در دکوراسیون داخلی روحیات خود و سایر افراد خانه را در نظر بگیرید تا محیطی دلنشین برای زندگی شما رقم بخورد.

  1. بی توجهی به تزئین دیوارها و خالی گذاشتن آن ها

از اشتباهاتی که ممکن است افراد درگیر آن شوند بی توجهی به تزئین دیوارها و خالی گذاشتن آن ها می باشد. دیوارهای خالی اصلا نمای جذابی ندارند. حتی اگر سبک خانه شما مینیمال و مدرن هم باشد باید دیوارها را با چیزی تزئین کنید؛ یک قاب عکس، یک نقاشی، یک دیوارکوب یا یک تابلوی هنری. هیچ گاه دیوارهای خانه را خالی نگذارید.

  1. محدود کردن نورپردازی به سقف

از اشتباهات متداولی که افراد دچار آن می شوند محدود کردن نورپردازی به سقف خانه می باشد. شما باید نورپردازی را در تمام گوشه ها و زوایای خانه رعایت کنید. استفاده از آباژور، نور مخفی، ریسه های نورانی و نورپردازی در کف می تواند جلوه خانه تان را صد چندان زیباتر کند.

  1. عدم استفاده از آینه

کمتر خانه ای را می بینید که از آینه در دکوراسیون داخلی خود استفاده کرده باشد و این نشان از هشتمین اشتباه متداولی دارد. که افراد در دکوراسیون داخلی مرتکب آن می شوند. افراد تصور می کنند که استفاده از آینه فقط محدود به اتاق خواب است در حالی که اگر در دکوراسیون داخلی از آینه استفاده کنید خواهید دید که تا چه حد فضا دلباز و روشن خواهد شد.

برای خرید ویلا در سوادکوه با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

نتیجه گیری در مورد اشتباهات رایج دکوراسیون داخلی

اشتباهات متداولی که افراد مرتکب آن می شوند اشتباهاتی ست که که شاید به نظر ساده برسد. اما رفع و رجوع کردن آن ها می تواند خانه شما را بسیار زیباتر جلوه دهد. عدم پایبندی به یک سبک خاص در چیدمان، عدم اجرای تناسبات در چیدمان، استفاده بیش از حد از گلدان های گیاه، عدم نورپردازی مناسب، استفاده از رنگ های شلوغ و بی ربط و یا استفاده از یک رنگ ساده و خنثی در تمام خانه می تواند از جمله اشتباهاتی باشد که می تواند دکوراسیون داخلی شما را نابود کند.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×