گیلان ، زیبا کنار
0133416

انواع سبک ویلا

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-01-09
ویلا

انواع سبک ویلا

وقتی موضوع خرید ویلا و سرمایه گذاری در این رابطه در میان باشد اغلب به سراغ سایت های فروش ویلا و یا شرکت های ساخت ویلا می روند و تنها اطلاعاتی که در این سایت ها به آن ها ارائه می شود تعداد اتاق ، ویو و یا دسترسی ویلا و … می باشد و کمتر در مورد انواع سبک ساخت ویلا اطلاعاتی ارائه می شود. این در حالی است که سبک ساخت ویلا از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که معمولا متناسب با سبک ویلا نمای داخلی و خارجی ویلا طراحی می شود و این موضوع در دراز مدت تاثیر روانی زیادی بر مالک ویلا خواهد داشت. با شرکت انبوه سازان آرش سازنده شهرک های ویلایی آرش ، معتبرترین شرکت در زمینه ساخت ویلا در زیباکنار ، ویلا شمال و ویلا گیلان ، ویلا انزلی همراه شوید.

سبک ویلاها متفاوت هستند. این به سلیقه افراد مربوط می شود که کدام نوع از ویلا را با چه سبکی بپسندد. طراحی ویلا متناسب با سبک ویلا انجام می شود و این موضوع تنوع کار را محدود نمی کند. اما وقتی از سبک ویلا سخن به میان می آید منظور ما کیفیت ساخت و یا مصالح به کار رفته شده در ساخت ویلا نیست.

به عنوان مثال برخی از افراد دوست دارند ویلا های مدرن را داشته باشند و برخی دوست دارند در ویلاهای سنتی تر زندگی کنند ، برخی نماهای ایرانی را دوست دارند و برخی نماهای اروپایی را که این موضوع به سبک ساخت ویلا کاملا ارتباط دارد.

در زیر به شایع ترین انواع ساخت ویلا در شمال ایران اشاره خاهیم کرد و هر کدام را به صورت مختصر توضیح خواهیم داد.

  • ویلاهای سنتی

بسیاری از ایرانی ها هنوز از عاشقان ویلای سنتی در ایران هستند. از عمده ویژگی های ویلاهای سنتی شمال ایران تعبیه شومینه برای گرمایش و یا حداقل نمای شومینه در ویلا می باشد، رد نمای بیرونی ویلا هم حالت گچبری دیده می شود و یا از نماهای آجری استفاده می شود. پنجره ها کرکره ای  و سنگ مرمر برای نمای دیوار ها استفاده می شود. البته به دلیل منسوخ شدن استفاده از آجر و گچ در نما اغلب از نماهایی که این شکل و روحیات را توصیف می کند این روز ها برای ساخت ویلا استفاده می شود. ویلاهای سنتی این روزها با مصالح عایق بندی مناسب ساخته می شوند. اغلب ویلاهای سنتی نمای رو به جنگل و طبیعت جنگلی دارند  و بصورت سواره و پیاده ساخته می شوند.

  • ویلاهای سبک لاکچری

ویلاهایی که فوق العاده مدرن و پیشرفته و سفارشی ساخخته می شوند و همه امکانات مورد نیاز را دارند. از استخر و درب های شیشه ای گرفته تا بهترین زمین و دید دریاو یا کوهستانی و یا جنگلی . معمولا طراحی این نوع ویلاها منحصر به فرد است و نمونه آن وجود ندارد . معمولا ولاهای لاکچری سفارشی ساخته می شوند. طراحان خصوصی و یا حرفه ای به ارائه کارشناسی ترین طرح ها بهترین ویلا را در بهترین زمین می سازند و این باعث می شود قیمت فوق العااده بالایی داشته باشند.

  • ویلاهای سبک مدیترانه ای

ویلاهای سبک مدیترانه ای از نوع ویلاهای کلاسیک و رویایی هستند . ویلاهایی که نمایی رو به دریا دارند  و اغلب با طراحی سفید همراه هستند .این خانه ها عمدتا به شکل بیضی مانند ساخته می شوند که سقف های مدل چوبی دارند. معمولا در نمای آنها از طراحی خاصی استفاده نمی شود و کاملا ساده هستند. در حیات و یا محوطه این ویلاها از انواع گل استفاده می شود و سبکی تا حدودی ییلاقی دارند . طراحی داخلی این سبک از ویلا هم می تواند خیلی مدرن باشد و هم اینکه بصورت سنتی انجام شود. اغلب این سبک ویلا برای افرادی که خیلی به دنبا زرق و برق و طراحی های خاصی نیستند توصیه می شود و ساختاری بین المللی دارد.  در ساخت بیشتر این نوع ویلا ها یک استخر در محوطه ویلا تعبیه می شود.

  • خانه های سبک ییلاقی

افرادی که زیاد علاقه به پله و بالا رفتن ندارند این نوع سبک ویلا را خیلی می پسندند. البته ویلاهای ییلاقی می توانند با سبک های دیگر مانند مدیترانه ای و سنتی هم ترکیب شده و ساخته شوند  و ظاهری مدرن تر و زیبا تر داشته باشند. یکی از ویژگی های خانه های ییلاقی این است که سقف تخت تری دارند. یعنی شیب سقف آنها کمتر است و همین باعث می شود تا با استفاده از یک نردبان در داخل این ویلاها بتوان به تراس هایی که در بالا تعبیه شده رفت و یک نوشیدنی و یا غذای عالی را با نماهای رو به دشت و جنگل تجربه کرد.  اغبرویلاهای ییلاقی دارای یک تراس رو به طبیعت هستند که شاید در کمتر نوع ویالاهای دیگر بتوان دید.

معمولا ویلاهای ییلاقی در میان یک باغ ساخته می شوند  و در مناطق آرام و دور از جمعیت می باشند. شرایط نگهداری و تمیز کردن این ویلاها بسیار ساده است زیرا پیچیدگی زیادی در ساخت آنها وجود ندارد . حتی برخی از این نوع ویلاها تنها یک اتاق دارند هر چند در سبک جدیدتر انها این تعداد اتاق افازیش داده شده است. ویلاهای ییلاقی  مناسب افرادی است که به سکوت و در دل طبیعت بودن بیشتر علاقمند هستند تا داشتن دسترسی و نماهای فوق العاده و مدرن.

  • ویلاهای سبک شهری

ویلاهای سبک شهری در واقع ساختار ویلایی خود را دارند ولی به دلیل اینمه از اطراف آزاد نیستند و به ویلاهای دیگر پیوند خورده و یا دیوار مشترک دارند به ویلاهای سبک شهری شهرت دارند که عمدتا در مناطق شهرکی و یا ویلاهای شهرکی این مدل ویلا ساخته می شود.  در انگلستان به این نوع ویلا ، ویلای تراس گفته می شود .هر چند در شمال ایران طراحی و ساخت این ویلاها را در شهرک های ویلایی و یا شهرک های ساحلی تنها می بینیم هدف از ساخت این نوع ویلاها داشتن شرایط استفاده بهینه از زمین و تجمع ساخت می باشد.

در ساختت این ویلاها معمولا تراس به کار نمی رود بر خلاف نام انگلیسی آنها و تنها یک بالکن کوچک برای استفاده ها ی محدود دیده می شود. معمولا در هر ویلا چند اتاق تعبیه می شود ، هزینه ساخت و ساز و قیمت تمام شده پایین می آید  و معمولا با دید دریا بخصوص در صورتیکه طبقاتی ساخته شود ، وجود دارند. البته در برخی از مناطق دید کوهستانی و یا جنگلی هم به این ویلاها داده می شود. ویلاهای سبک شهری معمولا ارزان قیمت تر از انواع دیگر هستند و از نمای سنگ و آپارتمانی برای آنها استفاده می شود و یا نماهای به هم پیوسته دارند.

  • ویلاهای سبک فوق العاده مدرن

اگر ساختاری فوق العاده مدرن دوست دارید  و کیفیت و شیک بودن ویلا برای شما اهمیت دارد باید به سمت این نوع ویلاها بروید. این نوع ویلاها به طور کلی دارای درب های شیشه ای مدرن و بزرگی هستند و در مرکز خود استخر و جکوزی دارند، نماهای به کار رفته در این ویلاها از با کیفیت ترین و گران قیمت ترین مصالح موجود بین المللی است  و در کف ویلا از سرامیک ها و یا پارکت ها ضد رطوبتی استفاده شده است. این نوع ویلاها بصورت دوبلکس ساخته می شوند و بصورت سواره و پیاده با پله هایی مارپیچ و فوق العاده به هم راه دارند. درب ها و اتصالات و شیرآلات و تجهیزات برقی و آویزهای این ویلاها فوق العاده با کیفیت و گران قیمت هستند و بالکن های مجهز به سایه بان و نماهای دریایی و یا جنگلی فوق العاده از مشخصه ای اصلی این ویلاهای دوبلکس و فوق مدرن است.

  • ویلاهای سبک ترکیه ای

ویلاهای سبک ترکیه ای چندد  سالی هست در ایران مورد نظر قرار گرفته است. این ویلاها سقف های بلندی دارند و معمولا با کاشی های قرمز برای نمای بیرونی آنها استفاده می شود و ازنوعی سقف ضیب دار قرمز رنگ طرح آجرهای شبکه ای برای نمای آنها استفاده می شود.

این وبلاها بالکن دار و از نوع بالکن های فرفوژه ای هستند. دارای گاراژ های خاص و همچنین نماهای متفاوتی هستند و معمولا با چهار اتاق ساخته می شوند. این ویلا ها از سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی استفاده نمی کنند.  این ویلاهای ترکیه ای بعضا استخر هم دارند که البته خیلی بزرگ نیستند. طراحی سبک تری دارند  و علاقمندان خاص خود را می طلبند.

البته انواع سبک ویلا متنوع است که ما معمول ترین آنها را بیان کردیم . برخی افراد حتی از خود سبک جدید ارائه می دهند و اتفاقا ایده های مناسبی هم بعضا می باشند. اگر به دنبال خرید و سرمایه گذاری در ویلا باسبک خاص و یا بصورت سفارشی هستید بهتر است با مشاوران بزرگترین شرکت ساخت ویلاهای شمال یعنی شرکت انبوه سازان آرش تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×