گیلان، زیباکنار
0133416

معرفی انواع مدل ویلا جنگلی

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-02-04
ویلای جنگلی

 

انواع مدل ویلا جنگلی شمال کشور دارای سبک‌های مختلفی هستند که قصد داریم تا انواع ویلاهای جنگلی موجود در شمال کشور را بررسی کنیم.

معمولاً به خانه‌های یک‌طبقه‌ای که در شمال کشور ساخته می‌شوند و دارای سقف شیروانی هستند ویلا می‌گویند. ویلاها با توجه به فضا و متراژ دارای امکانات مختلفی از جمله استخر، سونا، جکوزی و حیاط هستند. اما این پایان ماجرا نیست.

خود ویلاها در شمال کشور به دسته و انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که نوع ساختار هرکدام با توجه به مکانی که در آن  قرار دارد با دیگری متفاوت است. یکی از مهم‌ترین مناطقی که ساخت ویلا در آن رواج بسیاری دارد مناطق جنگلی هستند.

ویلاهای ساخته‌شده در مناطق جنگلی شمال کشور دارای انواع مختلفی هستند. در ادامه مقاله قصد داریم تا انواع ویلاهای جنگلی موجود در شمال کشور را بررسی کنیم. اگر شما هم قصد خرید ویلا در مناطق جنگلی شمال کشور را دارید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

ویلا چیست؟

کلمه ویلا لغتی فرانسوی و انگلیسی است و به ساختمانی می‌گوند که از چهار طرف به بیرون نما دارد. ویلاها را معمولاً در مناطق ییلاقی یا در اطراف شهرهای بزرگ می‌سازند. ساخت ویلا در داخل شهرها معمول نیست، مگر در بعضی از کشورها که قوانین ساخت‌وساز به شهروندان اجازه ساخت ویلا در داخل شهرها را نیز می‌دهد.

در اغلب مناطق شهری به‌ دلیل جمعیت زیاد این مناطق و افزایش روزافزون جمعیت مناطق شهری امکان ساخت ویلا وجود ندارد. این که برخی از افراد به خانه‌های حیاط‌داری که در داخل شهر قرار دارند ویلا می‌گویند کاملاً اشتباه است. همان‌طور که اشاره کردیم تنها به خانه‌ای می‌توانیم ویلا بگوییم که از هر چهار طرف آزاد و به بیرون نما داشته باشد.

ویلای جنگلی

ویلاهای جنگلی در شمال کشور به‌ دلیل آب‌وهوای مناسب جنگلی و رطوبت کمتری که نسبت به ویلاهای ساحلی دارند بیشتر مورد توجه خریداران هستند. ویلاهای جنگلی در دل جنگل‌ها و به‌ دور از هیاهو و شلوغی شهر را ساخته‌ شده‌اند و محیطی بدون سر و صدا و تمیز برای استراحت هستند.

افرادی که مشکلات ریوی دارند بیشتر به خرید ویلای جنگلی تمایل دارند. چراکه در ویلاهای جنگلی هیچ‌گونه دود و آلودگی هوا وجود ندارد و هوا کاملاً تمیز است. ویلای جنگلی نیز مانند ویلاهای ساحلی باید به‌ درستی ساخته شوند.

مصالح مناسب

اگر مصالح و موادی  که در جهت حفظ و نگهداری ولا به‌کار می  روند درست نباشند ویلای جنگلی پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود و دیگر قابل سکونت نیست. در هنگام خرید توجه‌داشته‌باشید که ویلای جنگلی پایان کار و امکانات اولیه برای زندگی را دارد یا خیر.

برخی از ویلاهای جنگلی به‌ دلیل اینکه غیرقانونی و در زمین‌های کشاورزی ساخته می‌شوند امکانات اولیه مانند آب، برق و گاز را ندارند. این موضوع می‌تواند در ادامه برای شما مشکل‌ساز باشد. علاوه بر این به‌ دلیل نداشتن پایان کار شما نمی‌توانید برای گرفتن آب یا برق اقدام کنید.

موقعیت

علاوه بر این ویلاهای جنگلی معمولاً در موقعیت خاصی قرار دارند به‌همین دلیل توجه‌داشته‌باشید که آیا موبایل و اینترنت در این منطقه آنتن‌دهی دارد یا خیر. حتماً تمام اتاق‌ها و اطراف ویلا را چک کنید و ببینید آیا برای سکونت شما و خانواده‌تان مناسب است یا خیر. با تنها چند ساعت وقت گذاشتن و چک‌کردن می‌توانید از هدر‌رفتن سرمایه‌تان و انتخاب غلط جلوگیری کنید .

انواع مدل ویلا جنگلی

ویلاها با توجه به ویژگی‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند یکی از این ویژگی‌ها مدرن یا کلاسیک‌بودن ویلا است. در ادامه مقاله ویژگی ویلاها را براساس مدرن یا کلاسیک‌بودن آن‌ها بررسی خواهیم کرد.

ویلای مدرن جنگلی

ویلاهای مدرن برای افرادی مناسب هستند و توصیه می‌شوند که دوست دارند در خانه‌های مدرن و شیکی زندگی کنند. تمامی ویلاهای مدرن براساس اصول خاص و مدرن طراحی می‌شوند و سبک ساخت آن‌ها کاملاً با ویلاهای قدیمی و کلاسیک متفاوت است. طراحی و معماری در ساخت این دسته از ویلاها حرف اول را می‌زند و برای ساخت آن‌ها حتماً به تیم مهندسی و معماری قوی نیاز دارید و خودتان نمی‌توانید به‌تنهایی این مدل از ویلاها را بسازید.

مصالح

حتی مصالحی که در ساخت  ویلاهای مدرن به‌کار می‌روند با ویلاهای کلاسیک متفاوت هستند. در طراحی ویلای مدرن هیچ رد پایی از زمان، مکان و حتی باورهای شخصی و اعتقادات نیست. ویلاهای مدرن را کاملاً بر اساس اصول زیبایی‌شناسی بصری مانند تعادل، ایستایی، توازن، تناسب و ترکیب رنگ‌های چشم‌نواز می‌سازند.

سلیقه و علایق شخصی در ساخت این دسته از ویلاها دخیل نیست. ویلاهای مدرن بر خلاف تصور عمومی پیچیده نیستند و بسیار ساده‌اند و فهم آن‌ها برای بینندگان بسیار آسان است.

اجزای به‌کاررفته در ویلا

در طراحی ویلای مدرن هیچ المانی برای اینکه چیزی را به رخ بکشد به‌ کار نرفته و همه‌ چیز همانی است که هست. این مهم‌ترین نکته‌ای است که در هنگام ساخت و یا خرید ویلای مدرن باید مدنظر داشته‌ باشید. برخی از افراد تنها به‌ خاطر اسم مدرن‌بودن به‌سراغ خرید و یا ساخت ویلای مدرن می‌روند و بعد از ساخت از سادگی آن ناراحت می‌شوند.

در حالی که اصل اساسی در ساخت ویلای مدرن همین سادگی و به رخ کشیده نشدن اجزای به‌کاررفته در ویلا است. اگر می‌خواهید ویلایی که دارید بسیار مجلل باشد به‌ سراغ ویلاهای مدرن نروید.

ویژگی‌های سبک مدرن ویلاسازی در شمال کشور

در ویلاسازی ویژگی اصلی در نمای ویلاهای مدرن حذف تزئینات، ساده‌ترشدن عناصر و جزییات و کاربرد ساده و صریح فرم‌ها در نما است. نمای ویلاهای مدرن رنگ‌ها و طراحی‌های مجلل و برجسته ندارد. در ساخت این ویلاها معمولاً از سه ماده چوب، سنگ و شیشه استفاده می‌شود. مواد دیگر برای ساخت ویلای مدرن توصیه نمی‌گردد.

ویلاهای مدرن از شکل‌های مکعبی و گوشه‌دار بسیار استفاده می‌کنند. اشکال دایره‌ای در ساخت این‌ دسته از ویلاها به‌ کار نمی‌روند. به‌ عنوان مثال ویلاهای مدرن دارای پنجره‌های بزرگ و مکعبی‌شکل هستند.

مولفه‌های اصلی در ساخت ویلاها

یکی از مولفه‌های اصلی در ساخت ویلاهای مدرن نور است ورود نور به ویلا در ساخت ویلای مدرن بسیار حائز اهمیت است و حرف اول را می‌زند. اهمیت نور در ساخت ویلای مدرن به حدی است که  حتماً در ابتدای ساخت ویلا باید جهت تابش نور خورشید بررسی شود و بر اساس آن فضاهای ویلا طراحی شوند. اگر قسمت‌های مختلف ویلای مدرن نور کافی نداشته‌باشند فضای ویلا بی روح و کسل کننده است. در واقع در ویلاهای مدرن اصل بر این است که از نور طبیعی برای تأمین روشنایی ویلا استفاده شود.

ویلای‌های  مدرن از نظر اقتصادی نیز نسبت به ویلای کلاسیک پتانسیل اقتصادی‌تری دارند. ویلاهای مدرن نسبت به ویلاهای کلاسیک به نگهداری و تعمیرات بسیار کمتری نیاز دارند. ویلاهای مدرن به‌ صورتی ساخته می‌شوند که انرژی کم‌تری در حین ساخت و پس از آن، مصرف شود. تأثیرات این مولفه‌ها، زیست‌محیطی کمتری نیز بر روی طبیعت دارند.

امکان ایجاد تغییرات در چیدمان و سبک طراحی ویلاهای مدرن بسیار راحت‌تر از ویلاهای کلاسی کاست. شما می‌توانید به‌راحتی چیدمان داخلی فضای ویلا را تغییر دهید، جای مبل‌ها و تلویزیون‌ها را عوض کنید و بدون هیچ هزینه اضافه‌ای یکنواختی را از بین برد.

ویلای کلاسیک جنگلی

دسته‌ای دیگر از ویلاها ویلاهای کلاسیک هستند. ویلاهای کلاسیک برای افرادی مناسب هستند که دوست دارند در فضایی سنتی و قدیمی‌زندگی کنند. سبک کلاسیک از دوران رنسانس در رم پدید‌آمده‌است. ستون‌های بلند، سرستون، مجسمه‌های تزئینی، طاق و قوس‌ها و تزئینات از ویژگی‌های بارز ویلاهای کلاسیک هستند. اگر شما جزو افرادی هستید که به ویلاهای بلند و مجلل با ستون‌های فروان علاقه دارید ویلاهای مدرن بهترین انتخاب برای شما است.

ویژگی‌های سبک کلاسیک:

در طراحی ویلاهای کلاسیک بیشتر از سنگ استفاده می‌شود. تنوع متریال و ترکیباتی که برای ساخت ویلا به‌کار می‌رود کمتر از ویلاهای مدرن است.

در طراحی نمای ویلاهای کلاسیک نو پردازی حرف اول را می‌زند. این سبک، علاوه بر نور مصنوعی از نور طبیعی نیز استفاده می‌کند.

در طراحی ویلاهای کلاسیک از چوب و مواد سنگی در نرده‌ها بیشتر از ویلاهای مدرن استفاده می‌شود.

نتیجه‌گیری درباره انواع مدل ویلا جنگلی

در حال حاضر انواع مدل و سبک‌های مختلف ویلا در مناطق جنگلی شمال کشور ساخته‌می‌شود. در این مقاله سعی کردیم تا مهم‌ترین سبک‌های ساخت ویلا در شمال کشور را بررسی کنیم. شرکت انبوه‌سازان آرش یکی از شرکت‌های معتبر و پیشرو در زمینه ساخت‌وساز ویلا در شمال کشور است.

شرکت انبوه‌سازان آرش به مدیریت و سرمایه‌گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت‌وساز شهرک‌های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است.

مرکز اصلی شرکت ساختمانی انبوه‌سازان آرش منطقه آزاد انزلی در زیباکنار بعد از صدا و سیما شهرک آرش ۲ است. اگر شما هم قصد ساخت‌وساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه‌سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×