گیلان ، زیبا کنار
0133416

انواع مدل ویلای جنگلی

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-02-04
ویلای جنگلی

معمولاً به خانه های یک طبقه ای که در شمال کشور ساخته می شوند و دارای سقف شیروانی هستند ویلا گفته می شود. ویلا ها بسته به فضا و متراژ دارای امکانات مختلفی از جمله استخر، سونا، جکوزی و حیاط هستند. اما این پایان ماجرای ویلا نیست خود ویلا ها در شمال کشور به دسته و انواع مختلفی تقسیم می شوند که نوع ساختار هر ویلا با توجه به مکانی که ویلا در آن  قرار دارد با ویلاهای دیگر متفاوت است. یکی از مهم ترین مناطقی که ساخت ویلا در آن رواج بسیاری دارد مناطق جنگلی هستند. ویلاهای ساخته شده در مناطق جنگلی شمال کشور دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه ی مقاله قصد داریم تا انواع ویلاهای جنگلی موجود در شمال کشور را بررسی کنیم. اگر شما هم قصد خرید ویلا در مناطق جنگلی شمال کشور را دارید در ادامه ی مقاله همراه ما باشید.

ویلا چیست؟

کلمه ی ویلا لغتی فرانسوی و انگلیسی است و به ساختمانی گفته می‌شود که از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد، ویلا ها معمولاً در مناطق ییلاقی یا در اطراف شهر های بزرگ ساخته می شوند و ساخت ویلا در داخل شهر ها معمول نیست مگر در بعضی از کشور ها که قوانین ساخت و ساز به شهروندان اجازه ی ساخت ویلا در داخل شهر ها را نیز می دهد. در اغلب مناطق شهری به دلیل جمعیت زیاد این مناطق و افزایش روز افزون جمعیت مناطق شهری امکان ساخت ویلا وجود ندارد. این که برخی از افراد به خانه های حیاط داری که در داخل شهر قرار دارند ویلا می گویند کاملاً اشتباه است همان طور که اشاره کردیم تنها به خانه ای می توانیم ویلا بگوییم که از هر چهار طرف آزاد باشد و به بیرون نما داشته باشد.

ویلای جنگلی

ویلاهای جنگلی در شمال کشور به دلیل آب و هوای مناسب جنگلی و رطوبت کمتری که نسبت به ویلاهای ساحلی دارند بیشتر مورد توجه خریداران هستند. ویلاهای جنگلی در دل جنگل ها و به دور از هیاهو و شلوغی شهر را ساخته شده اند و محیطی بدون سر و صدا و تمیز برای افراد استراحت هستند و افراد که مشکلات ریوی دارند بیشتر به خرید ویلای جنگلی تمایل دارند چرا که در ویلاهای جنگلی هیچ گونه دود و آلودگی هوا وجود ندارد و هوا کاملاً  تمیز است. ویلای جنگلی نیز مانند ویلا های ساحلی باید به درستی ساخته شوند.

مصالح مناسب :

اگر مصالح و موادی  که در جهت حفظ و نگهداری ولا به کار می  روند درست نباشند ویلای جنگلی پس از مدت کوتاهی از بین می رود و دیگر قابل سکونت نیست. در هنگام خرید توجه داشته باشید که ویلای جنگلی پایان کار و امکانات اولیه برای زندگی را دارد یا خیر. برخی از ویلاهای جنگلی به دلیل اینکه غیرقانونی و در زمین های کشاورزی ساخته می شوند امکانات اولیه مانند آب، برق و گاز را ندارند که می تواند در ادامه برای شما مشکل ساز باشد علاوه بر این به دلیل نداشتن پایان کار شما نیم توانید برای گرفتن آب یا برق اقدام کنید.

موقعیت :

علاوه بر این ویلاهای جنگلی معمولاً در موقعیت خاصی قرار دارند به همین دلیل توجه داشته باشید که آیا موبایل و اینترنت در این منطقه آنتن دهی دارد یا خیر. حتماً تمام اتاق ها و اطراف ویلا را چک کنید و ببینید  آیا برای سکونت شما و خانواده تان مناسب است یا خیر با تنها چند ساعت وقت گذاشتن و چک کردن می توانید از هدر رفتن سرمایه تان و انتخاب غلط جلوگیری کنید .

انواع مدل ویلای جنگلی

ویلا ها با توجه به ویژگی های مختلفی تقسیم بندی می شوند یکی از این ویژگی ها مدرن یا کلاسیک بودن ویلا است. در ادامه مقاله ویژگی ویلا ها را براساس مدرن یا کلاسیک بودن آن ها بررسی خواهیم کرد.

ویلای مدرن جنگلی

ویلا های مدرن برای افرادی مناسب هستند و توصیه می شوند که دوست دارند در خانه های مدرن و شیکی زندگی کنند. تمامی ویلا های مدرن براساس اصول خاص و مدرن طراحی می شوند و سبک ساخت آن ها کاملاً با ویلاهای قدیمی و کلاسیک متفاوت است. طراحی و معماری در ساخت این دسته از ویلا ها حرف اول را می زند و برای ساخت آن ها حتماً به تیم مهندسی و معماری قوی نیاز دارید و خودتان نمی توانید به تنهایی این مدل از ویلا ها را بسازید.

مصالح

حتی مصالحی که در ساخت  ویلاهای مدرن به کار می روند با ویلاهای کلاسیک متفاوت هستند. در طراحی ویلای مدرن هیچ رد پایی از زمان، مکان و حتی باورهای شخصی و اعتقادات نیست.ویلاهای مدرن کاملاً بر اساس اصول زیبایی‌شناسی بصری مانند تعادل، ایستایی، توازن، تناسب، ترکیب رنگ‌های چشم‌نواز ساخته می‌شوند و سلیقه و علایق شخصی در ساخت این دسته از ویلا ها دخیل نیست. ویلا های مدرن بر خلاف تصور عمومی پیچیده نیستند و بسیار ساده هستند و فهم آن ها برای بینندگان بسیار آسان است.

اجزای به کار رفته در ویلا

در طراحی ویلای مدرن هیچ المانی برای اینکه چیزی را به رخ بکشد به کار نرفته و همه چیز همان چیزی است که هست.این مهم ترین نکته ای است که در هنگام ساخت و یا خرید ویلای مدرن باید مد نظر داشته باشید. برخی از افراد تنها به دلیل اسم مدرن بودن به سراغ خرید و یا ساخت ویلای مدرن می روند و بعد از ساخت از سادگی آن ناراحت می شوند در حالی که اصل اساسی در ساخت ویلای مدرن همین سادگی و به رخ کشیده نشدن اجزای به کار رفته در ویلا است. اگر می خواهید ویلایی که دارید بسیار مجلل باشد به سراغ ویلاهای مدرن نروید.

ویژگی‌های سبک مدرن ویلا سازی در شمال کشور

در ویلا سازی  ویژگی اصلی در نمای ویلاهای مدرن حذف تزئینات، ساده‌تر شدن عناصر و جزییات و کاربرد ساده و صریح فرم‌ها در نما است. در نمای ویلاهای مدرن رنگ ها و طراحی های مجلل و برجسته به چشم نمی خورد.

در ساخت ویلاهای مدرن معمولاً از سه ماده ی چوب، سنگ و شیشه استفاده می‌شود. و مواد دیگر برای ساخت ویلای مدرن توصیه نمی شوند.

در ویلاهای مدرن از شکل های مکعبی و گوشه دار بسیار استفاده می شود و اشکال دایره ای در ساخت این دسته از ویلا ها به کار نمی روند. به عنوان مثال ویلاهای مدرن دارای پنجره های بزرگ و مکعبی شکل هستند.

مولفه های اصلی در ساخت ویلاها

یکی از مولفه های اصلی در ساخت ویلاهای مدرن نور است ورود نور به ویلا در ساخت ویلای مدرن بسیار حائز اهمیت است و حرف اول را می زند. اهمیت نور در ساخت ویلای مدرن به حدی است که  حتماً در ابتدای ساخت ویلا باید جهت تابش نور خورشید بررسی شود و بر اساس آن فضاهای ویلا طراحی شوند. اگر قسمت های مختلف ویلای مدرن نور کافی نداشته باشند فضای ویلا بی روح و کسل کننده است. در واقع در ویلاهای مدرن اصل بر این است که از نور طبیعی برای تأمین روشنایی ویلا استفاده شود.

ویلای های  مدرن از نظر اقتصادی نیز نسبت به ویلای کلاسیک پتانسیل اقتصادی‌تری دارند. ویلاهای مدرن نسبت به ویلاهای کلاسیک به نگهداری و تعمیرات بسیار کمتری نیاز دارند.  ویلاهای مدرن به صورتی ساخته می شوند که انرژی کمتری در حین ساخت و پس از ساخت آن ها مصرف شود و تأثیرات  زیست محیطی کمتری نیز بر روی طبیعت دارند.

امکان ایجاد تغییرات در چیدمان و سبک طراحی ویلاهای مدرن بسیار راحت تر از ویلاهای کلاسی کاست. شما می توانید به راحتی چیدمان داخلی فضای ویلا را تغییر دهید، جای مبل ها و تلویزیون ها را عوض کنید و بدون هیچ هزینه اضافه‌ای یکنواختی را از بین برد.

ویلای کلاسیک جنگلی

دسته ای دیگر از ویلا ها ویلاهای کلاسیک هستند. ویلاهای کلاسیک برای افرادی مناسب هستند که دوست دارند در فضایی سنتی و قدیمی زندگی کنند. سبک کلاسیک از دوران رنسانس در رم پدید آمده است. ستون‌های بلند، سرستون، مجسمه‌های تزئینی، طاق و قوس‌ها و تزئینات از ویژگی‌های بارز ویلاهای کلاسیک هستند.اگر شما جزو افرادی هستید که به ویلاهای بلند و مجلل با ستون های فروان علاقه دارید ویلاهای مدرن بهترین انتخاب برای شما است.

ویژگی‌های سبک کلاسیک:

در طراحی ویلاهای کلاسیک بیشتر از سنگ استفاده می شود و تنوع متریال و ترکیباتی که برای ساخت ویلا به کار می‌رود کمتر از ویلاهای مدرن است.

در طراحی نمای ویلاهای کلاسیک نور پردازی حرف اول را می زند. در طراحی ویلاهای کلاسیک علاوه بر نور مصنوعی از نور طبیعی نیز استفاده می شود.

در طراحی ویلاهای کلاسیک از چوب و مواد  سنگی در نرده ها بیشتر از ویلاهای مدرن استفاده می شود.

نتیجه گیری

در حال حاضر انواع مدل و سبک های مختلف ویلا در مناطق جنگلی شمال کشور ساخته می شود که در این مقاله سعی کردیم تا مهم ترین سبک های ساخت ویلا در شمال کشور را بررسی کنیم. شرکت انبوه سازان آرش یکی از شرکت های معتبر و پیشرو در زمینه ی ساخت و ساز ویلا در شمال کشور است.

شرکت انبوه سازان آرش به مدیریت و سرمایه گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت و ساز شهرک های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است. مرکز اصلی شرکت ساختمانی انبوه سازان آرش منطقه آزاد انزلی در زیباکنار بعد از صدا و سیما شهرک آرش ۲ میباشد. اگر شما هم قصد ساخت و ساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×