گیلان ، زیبا کنار
0133416

خرید زمین در شمال کشور

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-02-21
خرید زمین در شمال کشور

خرید زمین در شمال کشور

تقریبا تمام افراد به‌دنبال این هستند که بتواند به سرمایه فعلی خود اضافه کنند. در طول زندگی ما همواره کار کرده و تلاش می کنیم درآمد خود را برای یک سرمایه‌گذاری موفق کنار بگذاریم. اما واقعا برای یک سرمایه‌گذاری موفق باید چه کاری انجام داد؟ برخی از افراد خرید ملک و زمین را روشی موثر در سرمایه‌گذاری می‌دانند خصوصا اگر خرید زمین در شمال کشور باشد!

برای سرمایه‌گذاری روش‌های مختلفی وجود دارد. برخی از افراد ترجیح می‌دهند پول خود را در بانک گذاشته و از طریق سودی که به آن تعلق می گیرد که به سرمایه خود اضافه کنند. اما من روش بهتری را به شما پیشنهاد می دهم. از دوران کودکی من به یاد دارم که بزرگتران برای سرمایه‌گذاری خرید ملک را بهترین گزینه می دانستند. چرا که با انتخاب این روش، سرمایه شما به‌هیچ‌وجه از بین نمی رود، ارزش آن کم نمی‌شود و یا توسط برخی از افراد دزدیده نمی‌شود.

بنابراین سرمایه‌گذاری شما همیشه موجودیت دارد و شما نگران از بین رفتن آن نخواهید بود. همچنین تجربه نشان داده است که با گذر زمان بر ارزش ملک خریداری شده افزوده می‌شود و این می‌تواند برای شما نتیجه مثبتی در نظر گرفته شود. اما باید برای خرید ملک خود حواستان به موارد زیادی باشد تا ضرر نکنید. انتخاب موقعیت زمین اصلی‌ترین نکته ای است که باید هنگام خرید زمین در نظر داشته باشید.

برخی از افراد پیشنهاد می‌دهند برای سرمایه‌گذاری خرید زمین در شمال کشور می‌تواند گزینه مناسبی باشد. البته که این مسئله خیلی هم بی راه نیست. با خرید زمین در شمال کشور علاوه بر این که بعد از مدتی به سرمایه شما افزوده می‌شود بلکه می‌توانید تصمیم به ساخت ویلایی در آن گرفته و برای اوقات فراغت خود مکانی را آماده کنید. حتی در صورتی که شما تصمیم داشته باشید در زمین خریداری شده ملکی بنا کنید، باز هم می‌توانید نتیجه مثبتی از سرمایه‌گذاری خود دریافت کنید.

شمال کشور به‌دلیل موقعیت جغرافیایی و زیبایی های بی نظیری که دارد همیشه انتخاب اول افراد برای مسافرت بوده است. محلی که می‌توانید با بودن در آن آرامش بی همتایی را تجربه کنید.

اما اگر شما می‌خواهید نتیجه سرمایه‌گذاری شما افزایش سرمایه باشد باید دقت کافی داشته باشد چرا که با خرید زمین در هر منطقه‌ای از شمال لزوما سرمایه‌گذاری موفقی نخواهید داشت. انواع مختلفی زمینه در شمال وجود دارد. در حالت کلی این زمین ها به دو دسته تقسیم می شوند، زمین‌هایی که کاربری آن ها تنها به‌صورت کشاورزی است و دسته دیگری که اجازه ساخت و ساز را دارند.

شما به‌عنوان یک فرد غیر بومی ممکن است که از کاربری زمین اطلاعات کافی نداشته باشید و همین مسئله ممکن است برای شما مشکل ساز شود.

هنگام خرید ویلا در شمال به چه نکاتی باید توجه کنیم :

  • اخیرا در مناطق شمالی کشور شاهد این مسئله بوده ایم که بسیاری از زمین ها به‌صورت غیر رسمی تغییر کاربری داده اند. بنابراین یک زمین کشاورزی را در قالب یک زمینی که اجازه ساخت و ساز دارد به شما می‌فروشند. زمانی شما متوجه مشکل این زمین خواهید شد که می‌خواهید شروع به ساختن در آن کنید. بنابراین برای خرید زمین در شمال قبل از هر چیزی باید از اسزمان های مربوطه در مورد کاربری زمین استعلام بگیرید تا این قضیه به وضوح برای شما روشن شود.

 

  • چالش بعدی که شما با آن رو به رو هستید سند زمین است. خرید ویلای سند دار در شمال می‌تواند از هر جهتی خیال شما را راحت کند. ولی برای این که در این زمینه هم شما بتوانید به درستی انتخاب کنید باید از انواع سند آگاهی کافی داشته باشید. بهترین نوع سند، سند ثبتی است که برای شما مشکلی ایجاد نمی‌کند. در شمال برخی از زمین ها با سند تک برگ به فروش می‌رسند که معمولا این نوع زمین ها اجازه ساخت و ساز را دارند ولی به‌عنوان مثال در سند شورایی ممکن است با مشکلاتی رو به رو شوید. از طرف دیگر برخی از افراد سودجو زمین‌هایی که دارای سند نیستند را به شما می‌فروشند! بنابراین علاوه بر این که از درست بودن سند توسط سازمان ثبت و احوال می‌توانید مطمئن شوید حتماً خودتان نیز در مورد زمین از محلیان منطقه پرس و جو کنید.

 

  • بعد از این که مسئله کاربری و سند زمین مشخص و روشن شد باید موقعیت جغرافیایی آن را تعیین کنید. ارز یک زمین به گزینه‌های مختلفی بستگی دارد. به‌عنوان مثال ساحلی یا کوهستانی بودن، میزان نزدیکی زمین به ساحل، در دسترس بودن امکانات رفاهی و … . یکی از بهترین مناطقی که همواره مورد توجه همگان بوده است زیبا کنار است. زیبا کنار در منطقه آزاد انزلی قرار دارد. و همان‌طور که می دانید بندر انزلی سومین بندر فعال کشور است. همین موضوع به ایده‌آل بودن شرایط اقتصادی این منطقه کمک می‌کند.

با شرکت انبوه سازان آرش ، سازنده شهرک های ویلایی آرش ، معتبرترین شرکت در زمینه ساخت ویلا در زیباکنار ، ویلا شمال و ویلا گیلان ، ویلا انزلی، با داشتن تجربه ای بیش از 14 سال در زمینه خرید و فروش زمین در شمال می‌تواند راهنمای شما باشد. حوزه تخصصی که شرکت آرش برای فعالیت خود انتخاب کرده است منطقه بهشتی زیبا کنار است. در صورتی که شما به‌دنبال سرمایه‌گذاری از طریق خرید زمین در شمال کشور هستید همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید …

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×