گیلان، زیباکنار
0133416

راهنما کامل خرید ویلا در رضوانشهر گیلان

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
خرید ویلا در رضوانشهر گیلان

شهر رضوانشهر یکی از شهرهای استان گیلان در مرکز شهرستان رضوانشهر است. این شهر بین سواحل دریای کاسپین و کوه‌های تالش قرار دارد و از دو بخش، دشت و کوه‌ها تشکیل شده‌ است. رضوانشهر در مجاورت دریای‌ خزر قرار دارد.

آبشار ویسادار، منطقه توریستی دوران و جاده توریستی پونل خلخال برخی از زیبایی‌های رضوانشهر در این منطقه هستند. همچنین یک کارخانه کاغذ به‌ نام شرکت صنایع کاغذ ایران در این شهر وجود دارد.

برای خرید ویلا شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نکات خرید ویلا در رضوانشهر

 اگر ویلا در رضوانشهر، در نزدیکی دریا واقع‌ شده‌ باشد، زمین با قیمت ۸ میلیون تومان به ازای هر متر و ساختمان تازه ساخته‌شده با قیمت ۶.۵ میلیون تومان در هر متر معامله می‌شود. در پره‌سار، یک ویلای نزدیک به دریا، مانند رضوانشهر، به‌ ترتیب ۶ میلیون تومان و ۵.۵ میلیون تومان برای خواص تازه ساخته‌شده به‌ دست آمده‌ است.

مناطق دور از دریا در پره‌سار، ۲ میلیون تومان به قیمت زمین و ۴ میلیون تومان برای یک ساختمان جدید هزینه دارد. در پره‌سار، ویلا مشمول قوانین و مقررات واضح در منطقه بی‌قرار نشده است.

منطقه of که به دریا نزدیک‌تر است، قیمت خرید زمین حدود ۸ میلیون تومان متر مکعب و برای ساختمان‌های جدید ۷ میلیون بشکه در هر متر است. در مناطق سیبمرخاله قیمت خرید زمین برای مناطق بسیار نزدیک به دریا ممکن است به حدود ۱۴ میلیون تومان برسد.

منطقه رضوانشهر در مناطق مرکزی شهر، برای اموال با مساحت ۱۰۰ تا ۱۲۰، حدود ۱۵۰ میلیون متر مکعب و برای املاک با مساحت ۷۰ تا ۸۰ متر، حدود ۹۰ میلیون تومان (که به‌ طور کلی قابل تبدیل است) برای یک وام کامل در نظر گرفته می‌شود.

در سایر مناطق رضوانشهر، جایی که قیمت خرید ملک کم‌تر است، قیمت رهن کامل نیز کاهش خواهد یافت. بنابراین در مناطق ارزان‌تر برای ۱۰۰ تا ۱۲۰ متر، حدود ۶۰ میلیون متر مکعب و برای املاک ۷۰ تا ۸۰ متر در حدود ۵۰ میلیون تومان است.

رهن و اجاره‌ها در این ناحیه بسیار نادر هستند. حتی برای آن‌هایی که بومی این منطقه هستند، اجاره به ندرت انجام می‌شود و حتی اگر باشد، توسط طرفین توافق شده‌ است و هیچ قانون خاصی وجود ندارد.

برای خرید ویلا در آستارا با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

بهترین مناطق برای خرید ویلا در رضوانشهر

محله صفرخاله و سیمبرخاله در میان مناطق روستایی رضوان شهر قرار دارند. زمین‌های داخل این روستا حدود ۱ میلیون بشکه برای هر کنتور و بخش‌هایی که نزدیک به سال اسکان هستند ۲.۵ میلیون تومان است.

در این منطقه گاهی ویلاهای مشرف به دریا و نوساز ساخته می‌شوند که به قیمت حدود ۴.۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. برای مثال، در یکی از روستاهای معروف توریستی در این منطقه، ما می‌توانیم به روستای گتگسر یا گتگسرا اشاره کنیم که مشرف به ساحل پره‌سر است و با قیمت متوسط ۳میلیون تومان معامله می‌شود.

در منطقه نیروگاه برق پره‌سر که یک منطقه نیمه روستایی است، قیمت خرید زمین و خانه ویلایی که بافت غالب این منطقه است، تقریباً ۳.۵ میلیون تومان در هر متر است.

اقتصاد شهر زیبای رضوانشهر بر اساس کشاورزی و دامداری است و مردم این شهر که گفته می‌شود مهربان و خوش‌قلب هستند، به این شکل زندگی می‌کنند. مهم‌ترین محصولات کشاورزی رضوانشهر عبارتند از: برنج، گندم، جو و مرکبات، که به‌ طور سنتی و نیمه‌سنتی پرورش داده می‌شوند.

دیگر فعالیت‌های معمول در این منطقه عبارتند از باغبانی، تکثیر گیاهان دارویی و تزئینی و تولید مثل ماهی خاویار، آب گرم، زنبورداری و پرورش کرم ابریشم و کاشت تنباکو. از نظر صنعت، ما می‌توانیم چوب چوکا و کارخانه کاغذ را نام ببریم که مهم‌ترین کارخانه چوب در خاورمیانه است.

پرورش دام به‌ دلیل داشتن مراتع مناسب (۲۲،۰۰۰ هکتار در شهر رضوانشهر) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. قطعاً، زیبایی شمال و موقعیت جغرافیایی (از نظر سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی) این منطقه را به مکانی مناسب در شمال کشور تبدیل کرده‌ است که بهترین انتخاب برای خرید یک ویلا است.

برای خرید ویلا در فومن با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نکته اول این است که خرید یک ویلا در شمال فقط برای ثروتمندان نیست!

در گذشته، ما معتقد بودیم که تنها کسانی در شمال کشور می‌توانند ویلایی را بخرند که قدرت اقتصادی بالایی دارند و تنها نگرانی آن‌ها تعطیلات آخر هفته و نوروز است. اما امروزه با روش‌های ساخت ارزان ویلا در این منطقه، برای مردم با توانایی‌های اقتصادی مختلف، امکان خرید ویلا برای خود با وجود امکانات کم‌تر، مهیا شده‌ است.

اگر به لیست آگهی‌های مربوط به فروش ویلا در شمال نگاه کنیم می‌بینیم که در بین آن‌ها موارد بسیاری وجود دارند که از نظر قیمت برابر با هزینه خرید یک آپارتمان در بسیاری از شهرها هستند و این به معنای خرید یک ویلای خصوصی در شمال برای بسیاری از مردم در جامعه است و دیگر یک رویای دور نیست.

دومین نکته برای انتخاب ویلا برای خرید در شمال، زیبایی و آرامش آن است.

صحبت‌های زیادی در مورد زیبایی‌های طبیعت شمال کشور و دریا وجود داشته‌ است و هیچ شکی نیست که زیبایی‌های این منطقه در درجه اول قرار دارند. البته، به‌خاطر داشته‌ باشید که زیبایی شمال تنها معیار نیست.

امروزه افراد زیادی وجود دارند که از بیماری‌های ریوی و قلبی ناشی از آلودگی شهری یا به‌ دلیل شرایط زندگی پراسترس در شهر از اختلالات روانی متعدد، از جمله استرس رنج می‌برند. شمال جایی است که می‌تواند یک قطب خوب برای این گروه از مردم برای زندگی باشد.

این افراد علاوه بر لذت‌بردن از زیبایی بی‌نظیر شمال، قادر خواهند بود از محیط آرام و تمیز این منطقه برای بهبود کیفیت زندگی خود استفاده‌ کنند. بنابراین داشتن یک ویلای خوب در این منطقه نیز می‌تواند نقش درمانگر را بازی کند.

برای خرید ویلا در لنگرود با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

مورد سوم خرید یک ویلا در شمال مساله سود اقتصادی است

در شرایطی که بسیاری از شهرها در ایران از کمبود آب رنج می‌برند، منطقه شمالی کشور منابع آبی فراوانی دارد که در آینده‌ای نه‌ چندان دور یک مزیت اقتصادی بزرگ به این منطقه خواهد داد.

علاوه بر این، پتانسیل توریسم شمال به این معنا است که در تمام طول سال، شکوفایی اقتصادی وجود دارد. چیز دیگری که باید در مورد رشد اقتصادی در شمال برای خرید ویلا در شمال ذکر کنیم، شهرهایی است که مناطق آزاد تجاری شده‌اند و به مرکز صادرات و واردات تبدیل شده‌اند.

مرحله ۲: بهترین شهر شمال برای خرید یک ویلا چیست؟

یکی از پرسش‌های اصلی که ممکن است پس از تصمیم‌گیری برای خرید یک ویلا در شمال به‌ ذهن ما بیاید، این است که شهرهای شمالی محل بهتری برای خرید یک ویلای مناسب است.

اکنون، برای تکرار، کافی است که تنها چند نکته برای انتخاب شهر مناسب برای خرید یک ویلا را ذکر کنیم. یکی از دلایل اصلی انتخاب یک ویلا، بحث در مورد فاصله دریا به محل اقامت ما است. استان مازندران و شهرهای اصلی آن به تهران نزدیک‌تر اند.

از ۱۵ شهر استان مازندران، سه شهر رامسر، قائم‌شهر و سوادکوه به دریا دسترسی ندارند. بنابراین اگر از منظر نزدیکی به دریا مورد بررسی قرار گیرند، برای خرید ویلا مناسب نیستند.در همین حال، شهرهایی مانند رامسر و حتی نور شهرهای بسیار مناسبی برای خرید ویلا هستند.

اگرچه قیمت مورد بحث قرار گرفته‌ است. بنابراین اگر مشکلی با بحث قیمت نداشته‌ باشید، این شهرها برای شما مناسب‌تر هستند. بالعکس، اگر شما به‌ دنبال یک ویلای با قیمت منطقی هستید، شهرهای بابل و بابلسر ایده‌آل به‌ نظر می‌رسند.

برای اجاره ویلا ساحلی در گیلان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

چند هشدار در مورد خرید یک ویلا در شمال وجود دارد. کمک گرفتن از افراد باتجربه، حرفه‌ای و دلسوز می‌تواند به شما در خرید یک ویلا در شمال کمک کند. بسیاری از مردم شمال را برای تعطیلات آخر هفته و سفرهای سالانه می‌شناسند.

خریدن یک ویلا در شمال نیاز به کمک کسانی دارد که چشم بسته شمال را می‌شناسند، آن را از گوشه به گوشه لگدمال کرده و عوامل املاک و مستغلات نامیده می‌شوند. یک آژانس املاک و مستغلات فردی است که بر شمال تسلط دارد و ملقب به امین است. او شما را به ثروتی که می‌خواهید و نه ملکی که می‌خواهد معرفی می‌کند!

نقاط اصلی پیش از خرید یک ویلای شمالی کدامند؟

قیمت، امنیت، سند ویلا، امکانات و مکان

قبل از خرید یک ویلا در شمال، باید نگاهی به وضعیت مالی و ویلای ییلاقی‌مان بیندازیم و در مورد سند ویلا به‌ طور کامل بحث کنیم و اطمینان حاصل کنیم که سند درست است. بعد از آن در مورد امکانات ویلا بحث می‌کنند و نقطه پایانی مهم، سن این ویلا را در نظر می‌گیرند.

برای خرید ویلا کوهستانی در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

قرارداد خرید ویلا در رضوانشهر چیست؟

با فرض اینکه شما از چهار مرحله قبلی رفته‌اید و وقت آن است که قرارداد را امضا کنید. نکته اول این است که قرارداد شما باید در سیستم ثبت املاک ثبت شود و شما یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد. البته، یک مشاور املاک و مستغلات قطعاً این کار را برای شما انجام خواهد داد. پس از آن، فراموش نکنید که قرارداد را در دفتر رسمی ثبت کنید.هر چیزی که شما باید در مورد قرارداد خرید یک ویلا در شمال بدانید توسط بنیانگذاران مسکن در یک مقاله جمع‌آوری شده‌است، فقط آن را بخوانید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×