گیلان، زیباکنار
0133416

بهترین رستوران‌های شمال با غذاهای محلی

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
رستوران‌های شمال با غذاهای محلی

گشت‌وگذار در رستوران‌های شمال با غذاهای محلی و چشیدن طعم غذاهای جدید، یکی از بخش‌های هیجان‌انگیز سفرهای شمالی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. مگر می‌شود به شمال سفر کرد و وعده‌های ناهار و شام را غذای تکراری و فست‌فود خورد؟ مگر چند بار فرصت دست می‌دهد تا به بهترین رستوران‌های شمال با غذاهای محلی سر بزنید و غذای عالی و خوشمزه میل کنید؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در مورد غذاهای محلی شمالی وجود دارد این است که طعم اصیل این غذاها را باید در خود شمال بچشید. هیچ آشپزی به‌جز سرآشپزهای حرفه‌ای گیلکی و مازندرانی نمی‌تواند آنطور که باید و شاید غذاهای محلی را خوش عطر و طعم طبخ کند. ممکن است در شهرهای دیگر و یا حتی تهران رستوران‌هایی را ببینید که در منوی خود غذاهای شمالی و محلی سرو می‌کنند اما این حکایت هر گردی گردو نیست است. چرا که برای طبخ غذاهای شمالی فوت و فن های خاصی لازم است و مهم‌تر از همه اینکه برخی مواد اولیه این غذاها تنها در خود شمال و مناطقی خاص پیدا می‌شود. پس فکر اینکه می‌توانید غذاهای محلی را در شهر خودتان نیز میل کنید از سر بیرون کنید.

غذاهای محلی شمالی را از  کجا تهیه کنیم ؟

اگر می‌خواهید خوش طعم ترین غذاهای محلی شمالی را بچشید و لذت مزه مزه کردن آن را هیچگاه فراموش نکنید باید به بهترین رستوران‌های شمال با غذاهای محلی سر بزنید. همان رستوران‌هایی که آشپزهای حرفه‌ای با تبحر هرچه تمام از اصیل ترین و خوش عطر ترین سبزیجات محلی در طبخ آن‌ها استفاده می‌کنند.

در این مطلب قصد داریم بهترین رستوران‌های شمالی با غذای محلی را معرفی کنیم. بنابراین اگر می‌خواهید طعم واقعی غذای محلی را در شمال بچشید با ما در این رستوران گردی همراه شوید.

رستوران حسن رشتی در نور

شاید به‌علت نام این رستوران تصور کنید که رستوران حسن رشتی در رشت یا دست کم در گیلان واقع‌شده است اما چنین نیست. این رستوران در شهر نور واقع‌شده و یکی از خوش سابقه ترین رستوران‌های مازندران محسوب می‌شود.

طعم اصیل و واقعی غذای شمالی را باید در رستوران حسن رشتی بچشید. از همه جای ایران و حتی خطه شمال به رستوران حسن رشتی می‌آیند تا خوش طعم ترین و با کیفیت‌ترین غذاهای محلی را بچشند. حتی مردم مازندران از شهرهای دیگر به غیر از نور به‌هوای صرف یک وعده غذای محلی راهی رستوران حسن رشتی می‌شوند.

علت نام گذاری رستوران حسن رشتی بی ارتباط به کیفیت غذای محلی این رستوران نیست. برنج محلی و اصیل را در خطه شمال با نان برنج رشتی می‌شناسند و به این دلیل که کته های شمالی این با برنج اعلای شمالی یا همان برنج رشتی طبخ می‌شود، نام حسن رشتی بر این رستوران نهاده شده.

رستوران نیلوفر آبی در بندر انزلی

رستوران نیلوفر آبی در انزلی یکی از اصیل ترین رستوران‌های این شهر است که غذاهای محلی را با بهترین طعم و بهترین کیفیت ارائه می‌دهد و یکی از بهترین رستوران‌های محلی این منطقه شناخته می‌شود. شما می‌توانید در حالی که از موسیقی زنده محلی در فضای دلنشین این رستوران لذت می‌برید غذای خود را میل کنید.

رستوران خاور خانم در چابکسر

اگر از جاده چالوس راهی استان گیلان شده باشید در جاده جنگلی سرولات و در حوالی چابکسر به رستورانی می‌رسید که نام خاور خانم بر سر در آن حک‌شده است. شاید عجیب به‌نظر برسد اما نیمی از ترافیک جاده سرولات به این دلیل است که گردشگران قصد رفتن به رستوران محلی خاور خانم را دارند.

مسافران حاضرند ساعت‌ها گوش تا گوش منتظر بنشینند تا غذای محلی که سفارش داده‌اند حاضر شود. فسنجان، مرغ آلو و ماهی‌های کبابی خاور خانم حرف ندارد. اگر برای اولین بار قصد دارید به رستوران خاور خانم بروید یکی از این غذاها را حتماً امتحان کنید.

در رستوران خاور خانم علاوه بر اینکه غذاهایی خوش طعم و دلپذیر در ظروفی زیبا نوش جان خواهید کرد، چشم‌اندازی زیبا از کوه و جنگل‌های انبوه را نیز به نظاره خواهید نشست که به‌خودی خود اشتهای شما را چند برابر خواهد کرد.

رستوران محلی شور کولی در رشت

این رستوران محلی در در منطقه گلسار رشت واقع‌شده است. یکی از خوش طعم ترین غذاهای محلی که در رستوران شورکولی سرو می‌شود و بی‌ربط به‌نام رستوران نیست ماهی کولی است که اغلب طرفداران پروپاقرص این رستوران حداقل برای یک‌بار طعم این غذای لذیذ را چشیده اند. این ماهی به سبک و سیاق سرآشپز اصلی این رستوران پخته می‌شود و همراه برنج کته سرو می‌گردد. شیوه طبخ آن به‌قدری خاص است که مطمئناً نمی‌توانید طعمی مشابه آن را در رستوران‌های دیگر پیدا کنید.

یکی از جذابیت‌های رستوران شورکولی که توانسته پای افراد زیادی را به این رستوران باز کند سرو غذا در ظروف سنتی و سفالی است که غذا به زیبایی هرچه تمام در این ظروف تزئین می‌شود.

اگر تمایل داشته‌باشید انواع خورش های محلی گیلان را امتحان کنید می‌توانید لیستی بلند بالا از این خورش های خوش طعم را در رستوران شورکولی در دست داشته‌باشید. از جمله خوشمزه ترین خورش های گیلانی که در رستوران شورکولی سرو می‌شود خورش های اناربیج و کولی غورابیج است که می‌تواند با ترکیب ماهی کولی به‌صورت ترکیبی سرو شود. اگر به رشت سفر کرده‌اید و به‌دنبال رستوران محلی با غذاهایی خوش طعم می‌گردید از رستوران شورکولی غافل نشوید.

رستوران نیمروی در لاهیجان

اگر به‌دنبال رستورانی محلی در شهر لاهیجان هستید که در کنار لذت‌بردن از طعم غذاهای دلپذیر آن، تنفسی در هوای آزاد داشته‌باشید و بتوانید چشم‌اندازهای زیبایی در پیش دیدگان خود داشته‌باشید به رستوران نیمروی بروید. این رستوران دارای دکوراسیون زیبایی است که در فضای باز در نهایت سلیقه چیده شده است. انواع غذاهای خوش عطر محلی را می‌توانید در رستوران نیمروی امتحان کنید. آدرس این رستوران در لاهیجان در خیابان کاشف شرقی نرسیده مقبره کاشف السلطنه است.

رستوران حاج مرتضی در بندر انزلی

یکی از رستوران‌های محلی معروف در بندر انزلی رستوران حاج مرتضی است که به‌دورچین های خوش‌رنگ و لعابی که کنار غذاهای محلی رستوران می چیند معروف است. اگر می‌خواهید یک غذای محلی پر و پیمان را میل کنید و طعم واقعی غذای محلی را بچشید به این رستوران بروید. خاویار، زیتون، گردو، خیر و باقلا از دورچین هایی هستند که در کنار انواع غذای محلی سرو می‌شوند و بیش از خود غذا چشمک می‌زنند.

رستوران کشتی در رامسر

شاید تصور کنید که رستوران کشتی در یک کشتی دریایی برپا شده است. اگر چنین تصوری دارید باید بگوییم که درست است! رستوران کشتی در واقع در یک کشتی واقعی برپا شده و شما این امکان را دارید تا بر عرشه کشتی در حال‌وهوایی دریایی، انواع غذاهای محلی و دریایی شمال را امتحان کنید و لذت ببرید.

اگر به رامسر سفر کردید و به سرتان زد غذا را در حال‌وهوایی متنوع و جدید میل کنید به رستوران کشتی بروید. دکوراسیون این رستوران نیز کاملاً شبیه سازی شده مانند یک کشتی واقعی است. از مجسمه‌های موجود در رستوران گرفته تا آکواریوم هایی که در گوشه کنار رستوران به‌چشم می‌خورد.

رستوران بلوط در اربه کله رامسر

روستای اربه کله یکی از زیباترین روستاهای رامسر است که روستایی پر از درختان خرمالو است. رستوران بلوط در این روستا واقع‌شده که رستورانی دنج و زیباست و چشم‌اندازی بی‌نظیر به جنگل‌ها سرسبز و مراتع دارد. شما می‌توانید در ایوان این رستوران بنشینید و خوشمزه ترین غذاهای محلی را میل کنید. چنانچه میل داشتید در چشم‌انداز بی‌نظیر این رستوران فنجانی چای صرف نمایید می‌توانید سفارش سرویس چای نیز بدهید.

رستوران کدبانو در رامسر

رستوران کدبانو یکی از رستوران‌های محلی و معروف در رامسر است که طعم غذاهای آن نظیر ندارد. غذاهای محلی در ظروف سنتی و لعابی سرو می‌شود و زیباترین تزیین ها روی غذاها انجام می‌شود. گویی واقعاً کدبانویی خوش سلیقه غذا را طبخ و تزیین نموده است.

منوی این روستوران از غذاهای محلی پر است و به‌قدری تنوع درون خود دارد که مطمئناً هنگام انتخاب غذا کمی گیج خواهید شد. شما می‌توانید غذای خود را در محوطه بیرونی و در تخت هایی که بیرون نهاده شده میل نمایید. در این صورت از فضای پاک و هوای تازه بیرون نیز بهره‌مند خواهید شد و غذای خوش طعم این رستوران بیشتر به جان شما خواهد چسبید.

نتیجه‌گیری

سفر کردن به شمال و بازدید از جاذبه‌های دیدنی آن یک طرف، چشیدن طعم غذاهای بی‌نظیر محلی یک طرف دیگر. حیف است که به شمال سفر کنید و خود را از چشیدن این طعم های بی‌نظیر بی‌بهره بگذارید. اگر سری به هرکدام از شهرهای شمالی زدید می‌توانید در کمترین زمان ممکن خود را به بهترین رستوران‌های شمالی با غذای محلی برسانید و از این طعم های بی‌نظیر بهره‌مند شوید.

نظرات کاربران

برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×