گیلان، زیباکنار
0133416

رنگ‌های پاستیلی برای دکوراسیون داخلی را بهتر بشناسیم

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
رنگ‌های پاستیلی برای دکوراسیون داخلی

اگر می‌خواهید تکانی اساسی به حال و هوای منزل خود بدهید و انرژی و شادابی را به خانه‌تان باز گردانید در ادامه با ما همراه شوید تا در مورد رنگ‌های پاستیلی برای دکوراسیون داخلی نکات مهمی را بیان کنیم.

این روزها بیش از همیشه شاهد این موضوع هستیم که افراد در منزل روحیه‌ای کسالت بار و کم انرژی دارند. به‌ویژه‌اینکه به‌دلیل قرنطینه های پی در پی مجبور به سکونت های طولانی در خانه شده‌اند. بنابراین نمی‌توان نسبت به دکوراسیون و چیدمان داخلی خانه بی تفاوت بود. چرا که این چیدمان و دکوراسیون بیش از هر زمان دیگری پیش دیدگان شما خواهد بود. از کوچکترین جزئیات آن گرفته تا بزرگترین ها می‌توانند در روحیات شما تأثیرگذار باشند و انرژی‌های مثبت یا منفی را روانه روح و ذهن شما نمایند.

اساسی ترین عنصر در این دکوراسیون را می‌توان رنگ‌ها دانست. تا کی میخواهید از رنگ‌های کسالت بار و خنثی همچون خاکستری، طوسی، قهوه‌ای و مشکی در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید؟ تصور نمی‌کنید که دلیل پایین بودن انرژی شما می‌تواند همین رنگ‌های خنثی باشد؟ رنگ‌های تیره می‌توانند به‌شدت سطح انرژی شما را کاهش دهند و شادابی و طراوت را از منزل شما دور کنند. بنابراین وقت آن رسیده که سری به پالت رنگ‌های پاستیلی برای دکوراسیون داخلی خانه خود بزنید. در ادامه توضیحات بیشتری پیرامون رنگ‌های پاستیلی خواهیم داد.

با رنگ‌های پاستیلی به خانه خود روحی تازه ببخشید

مطمئناً استفاده از رنگ‌هایی چون سبز، قرمز، آبی و بنفش تیره در دکوراسیون منزل جلوه چندان خوشایندی به فضا نخواهد داد. قصد ما این است که محیط خانه را دلباز تر کنیم نه اینکه با رنگ‌های جیغ و زننده آن را به فضایی پر التهاب و خفقان آور تبدیل نماییم! استفاده از رنگ‌های جیغ و تند در دکوراسیون منزل به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. پس اگر فردی بخواهد رنگ‌های شاد در دکوراسیون داخلی خود استفاده کند چه باید کرد؟

راهکار این قضیه در دست رنگ‌های پاستیلی است. رنگ‌های پاستیلی همان رنگ‌های آبی، بنفش، قرمز و سبز هستند که با رنگ سفید مخلوط شده‌اند و جلوه‌ای مات و ملایم پیدا کرده‌اند. لطافت و زیبایی این رنگ‌ها به‌قدری زیاد است که می‌توان از آن‌ها در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد و فضایی لطیف و شاعرانه پدید آورد.

تعدادی از پرکاربردترین رنگ‌های پاستیلی عبارتند از رنگ نعنایی، هلویی، صورتی، آبی آسمانی روشن، لیمویی، سبز آدامسی و رنگ سوسنی. تماشای این رنگ‌ها به سان تماشای رنگ‌های سرزنده و شادابی است که یک لایه از حریر مات بر آن‌ها کشیده است؛ دقیقاً به‌همین لطافت و سرزندگی.

استفاده از رنگ‌های پاستیلی در دکوراسیون داخلی منزل می‌تواند روح شما را تازه کند و جانی تازه به منزل شما ببخشد. بنابراین اگر می‌خواهید از شر روزمرگی های کسالت بار و خسته‌کننده به محیط شاد خانه پناه ببرید بهتر است به‌جای استفاده از رنگ‌های تکراری همچون قهوه‌ای و مشکی، سراغ از رنگ‌های شاد و پرطراوتی همچون رنگ‌های پاستیلی بگیرید.

برای جلوه بیشتر رنگ‌های پاستیلی چه کنیم؟

از آنجایی که رنگ‌های پاستیلی رنگ‌هایی ملایم و بسیار لطیف هستند نمی‌توان آن‌ها را به‌طور تک رنگ استفاده کرد. در واقع باید از رنگ‌های مکمل رنگ پاستیلی در کنار این رنگ‌ها استفاده کنیم تا جلوه گری آن‌ها را افزایش دهیم. بنابراین اشراف داشتن به نکات و اصول ترکیب رنگ‌ها در هنگام استفاده از رنگ‌های پاستیلی بسیار مهم است.

یکی از رنگ‌هایی که می‌توان در کنار رنگ‌های پاستیلی استفاده کرد و هیچ‌گاه تکراری نمی‌شود رنگ سفید است. رنگ سفید به‌دلیل درخشندگی بالایی که دارد می‌تواند رنگ کناری خود را بسیار شیک‌تر و جذاب تز از آنچه که هست نشان دهد. در واقع می‌توان به‌نوعی چشم را گول زد. شما با نگاه به رنگ سفیدی که در دکوراسیون داخلی خانه استفاده شده است ناخودآگاه چشم‌تان به رنگ‌های پاستیلی معطوف خواهد شد و احساسی از لطافت و آرامش را خواهید داشت.

استفاده از تزئینات چوبی در کنار رنگهای پاستیلی می‌تواند جلوه بخشی آنها را بیشتر کند

این حقیقت را شما هم می‌دانید که رنگ‌های پاستیلی به‌خودی خود رنگ‌های سردی هستند. بنابراین می‌توان در کنار آن‌ها از رنگ‌هایی گرم استفاده کرد تا فضایی صمیمانه را خلق نمود. اما این اصل به این معنا نیست که می‌توان هر رنگ گرمی را در کنار این رنگ‌ها به‌کار برد. از رنگ‌های پر کاربردی که جذابیت بیشتری به رنگ‌های پاستیلی می بخشد، رنگ قهوه‌ای است. اما این موضوع لزوماً شما را وادار به این نخواهد کرد که بخشی از دیوار یا چیدمان داخلی رت به رنگ قهوه‌ای درآورید. بلکه می‌توانید از تزئینات و دکوراسیون چوبی در محیطی که به رنگ پاستیلی رنگ‌آمیزی شده استفاده نمایید.

استفاده از مبلمان چوبی، قاب های تزئینی چوبی و تابلوهایی که حاشیه آن‌ها با چوب کار شده است می‌تواند دکوراسیون داخلی شما را چندین برابر زیباتر نماید و احساسی از گرما و صمیمیت به آن ببخشد.

ایرادی ندارد اگر نمی‌توانید از رنگ‌های خنثی دست بکشید

اگر با وجود علاقه‌ای که به رنگ‌های پاستیلی دارید هنوز هم نمی‌توانید از رنگ‌های خنثی همچون طوسی و خاکستری دست بکشید هیچ اشکالی ندارد چرا که رنگ‌هایی چون طوسی و خاکستری در کنار رنگ‌های پاستیلی می‌توانند جلوه‌ای بسیار زیبا ایجاد کنند. شما می‌توانید دیوارهای منزل را به رنگ پاستیلی رنگ‌آمیزی کنید و در کنار آن مبلمان خود را به رنگ طوسی برگزینید. اگر معروفترین و معتبر ترین ژورنال های دکوراسیون داخلی دنیا را ورق بزنید خواهید دید که این چیدمان یکی از بهترین و درجه یک ترین چیدمان ها در فضایی است که از رنگ‌های پاستیلی استفاده شده. ترکیب مبلمان طوسی با دیوارهایی به رنگ پاستیلی در منزل شما بدون شک غوغا خواهد کرد.

استفاده از رنگ‌های تند و پر نشاط در کنار رنگ‌های پاستیلی

همانطور که گفتیم به‌کار بردن رنگ‌های جیغ و تند در محدوده وسیعی از خانه‌چندان جذاب نیست. تصور کنید تمام دیوارهای خانه را به رنگ قرمز یا بنفش تیره در آورده باشید! چنین فضایی به‌جای القای انرژی مثبت تنها هیجان منفی و اضطراب به شما وارد خواهد کرد. اما توصیه کردیم که به‌جای این رنگ از رنگ‌های پاستیلی در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید تا نشاط و لطافت را در کنار هم داشته‌باشید.

اما برای اینکه شور و حال بیشتری به فضا بدهید می‌توانید در کنار این رنگ‌های پاستیلی ملایم از وسایل دکوری و تزئیناتی با رنگ‌های شاد و پر انرژی استفاده کنید تا جذابیت بیشتری به فضا ببخشید. به‌عنوان مثال اگر رنگ یک دیوار را به رنگ صورتی پاستیلی درآورده اید می‌توانید در کنار آن یک گلدان به رنگ قرمز با گل‌هایی در رنگ‌های شاد همچون زرد و صورتی استفاده کنید تا تمام تمرکز روی گلدان یا روی دیوار معطوف نشود و چشم شما به‌شکلی متعادل از شادابی و جذابیت این دو رنگ در کنار هم لذت ببرد.

استفاده از رنگ پاستیلی در آشپزخانه

افراد برای کار کردن در محیط آشپزخانه نیاز به انرژی و شور و نشاط دارند. مطمئناً نمی‌توان در آشپزخانه‌ای بی روح و کسالت بار به فعالیت پرداخت و با عشق و هیجان شروع به آشپزی کرد. بنابراین نیاز است تا فضای آشپزخانه به گونه‌ای طراحی شود که القا کننده این شور و نشاط در شما باشد.

یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن آشپزخانه‌ای با محیط شاد و سر زنده این است که از رنگ‌های پاستیلی در دکوراسیون داخلی آن استفاده شود. از آنجایی که آشپزخانه دارای انواع تجهیزات کوچک و بزرگ است؛ از کابینت‌ها و سرامیک ها کف و دیوارها گرفته تا قابلمه ها و کفگیر و نمکدان و ظروف، همه این موارد می‌توانند به رنگ‌های پاستیلی در آیند و روحیه شما را برای فعالیت در محیط آشپزخانه تقویت نمایند. از جمله رنگ‌های پاستیلی پرطرفدار برای استفاده در محیط آشپزخانه می‌تواند به هلویی و سبز نعنایی اشاره کرد.

استفاده از رنگ‌های پاستیلی در چیدمان در منازل کوچک معجزه می‌کند

اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید و به‌دنبال این هستید چگونه آن را به فضایی دلباز تبدیل کنید توصیه ما به شما این است که سراغ رنگ‌های پاستیلی بروید. رنگ‌های پاستیلی می‌توانند بهترین انتخاب برای منازلی باشند که دارای ابعاد کوچکی هستند. این رنگ‌ها می‌توانند فضای منزل شما را گسترده نشان دهند. در یک کلام می‌توانند برای منازل کوچک معجزه گر باشند.

نتیجه‌گیری

حتی اگر زیباترین و هنرمندانه ترین چیدمان ها را در منزل خود پیاده‌سازی کنید اما به ترکیب رنگ آن‌ها دقت نداشته‌باشید موفق به چیدمانی زیبا و اصولی نخواهید شد. یکی از اساسی ترین و اولین ارکان در داشتن دکوراسیون داخلی زیبا و چشم‌نواز دقت به ترکیب رنگ‌ها است. بنابران پیش از اینکه خود را در انتخاب نوع چیدمان و تجهیزات خانه درگیر کنید، سراغ پالت رنگ‌های منتخب بروید و انتخابی ایده‌آل داشته‌باشید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×