گیلان، زیباکنار
0133416

نکات لازم در طراحی باغ‌ویلا

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-01-16
طراحی باغ ویلا

تا اینجا هر چه که در مورد ویلای ساحلی و جنگلی شنیده‌اید را فراموش کنید چرا که باغ‌ویلا با طراحی منحصربه‌فرد و خاص خود توانسته روی دست آن‌ها بلند شود و طرفداران زیادی را به‌خود اختصاص دهد. این موضوع تا جایی پیش رفته که فروش باغ‌ویلا در شمال و به‌ویژه در خطه زیباکنار در چند وقت اخیر در رقابتی شدید با خرید ویلاهای ساحلی و جنگلی بوده است. الحق که مزایای فوق‌العاده باغ ویلا می‌تواند هر فردی را مجذوب خود نماید.

چنانچه طراحی و اجرای باغ ویلا به‌شکلی اصولی و هنرمندانه پیاده‌سازی شود، زیبایی و جذبه آن چندبرابر خواهد شد. باغ ویلاها با توجه به‌سلیقه خریداران در انواع طراحی‌های سنتی و لوکس ساخته و پرداخته می‌شوند. در واقع این شما هستید که با سلیقه خاص خود می‌توانید باغ ویلا را به مکانی بی‌نظیر برای تفریح و استراحت تبدیل کنید.

برخی از افراد نیز که دارای سلیقه‌ای میانه هستند ترجیح می‌دهند تا طراحان و افراد حرفه‌ای مسئولیت طراحی باغ ویلا را بر عهده بگیرند. برخی از نکات مربوط به طراحی باغ ویلا بایستی در زمان ساخت‌وساز رعایت شوند در حالی که برخی نکات دیگر را می‌توان به‌طور سلیقه‌ای اجرا یا پیاده‌سازی کرد. در این مقاله قصد داریم مهم‌ترین نکات مربوط به طراحی باغ ویلا را بیان کنیم. بنابراین تا انتهای این مطلب جذاب با ما همراه باشید.

طراحی ورودی و سر در باغ‌ویلا

ورودی باغ ویلا با طراحی جذاب و دلفریب خود می‌تواند روایتگر یک ورود جانانه و سراسر زیبایی و آرامش به مکانی سرسبز و شاد باشد. شروع ماجرای هر ویلا با ورودی آن شکل می‌گیرد. ورودی باغ ویلا با توجه به نوع منطقه و سلیقه افراد می‌تواند طراحی‌های متفاوتی داشته باشد. ورودی باغ ویلا بایستی به‌شکلی هنرمندانه با فضای سبز مزین شود.

ایجاد فضای سبز و گل‌کاری شده در محوطه باغ‌ویلا

هدف از خرید باغ ویلا، بهره‌مندی از امکانات یک ویلای تمام‌عیار در کنار بهره‌مندی از مزایای یک باغ است. بنابراین کاشت گل و گیاه و ایجاد فضای سبز بایستی در اولویت اول برای طراحی باغ ویلا در نظر گرفته‌شود. چنانچه به گیاهانی خاص علاقه دارید و یا می‌خواهید بخشی از باغ ویلا را به کاشت درختان میوه اختصاص دهید باید گفت که بهترین تصمیم را گرفته اید.

رسیدگی به گیاهان و باغبانی یکی از اهداف افرادی است که اقدام به خرید باغ ویلا می‌کنند. این کار نه‌تنها آرامش عجیبی را برای شما به‌ارمغان می‌آورد بلکه در فصول بهار و تابستان می‌توانید از ثمره کاشت خود استفاده کنید و یک زندگی تمام‌عیار سالم و پاک را در دل طبیعت تجربه کنید.

کاشت فضای سبز نه‌تنها در زیبایی‌های بصری باغ ویلا تأثیرگذار بوده بلکه می‌تواند در بهار و تابستان برای شما محیطی آرام، خنک و دلنشین را جهت استراحت و تفریح فراهم آورد. شما می‌توانید با نشستن در محوطه باغ ویلا، گوشه‌ای از طبیعت دلنشین و جذاب شمال را در منزل خود داشته‌باشید و بهره‌مندی از آن را در کمال آرامش و امنیت تجربه کنید.

احداث استخر در باغ‌ویلا

آفتاب مایل شمال و آب تنی های تابستانی ترکیب جذاب و عجیبی ست که می‌توانید در استخر خصوصی خود در باغ ویلا تجربه کنید. یکی از اسای ترین بخش‌های هر باغ ویلا که البته می‌تواند اختیاری باشد، بخش استخر است. با این حال احداث استخر یکی از توصیه های اکید طراحان برای طراحی باغ ویلا است. احداث استخر نه‌تنها جلوه بصری زیبایی به استخر می بخشد بلکه موجب می‌شود تا باغ ویلا از نظر مادی و ارزش ملک، ارزشمندتر شود. بنابراین احداث آن را هرچند کوچک و نقلی در نظر داشته‌باشید. استخر یکی از بخش‌های باغ ویلا است که افراد خانواده می‌توانند به‌همراه کودکان اوقات شیرین و خوشی را با آن سپری نمایند.

اجرا و پیاده‌سازی آلاچیق در باغ ویلا

اگر می‌خواهید از بازارن های بی امان پاییزی و آفتاب های مداوم تابستانی در امان بمانید اما همچنان از طبیعت بکر و جذاب باغ ویلای خود لذت ببرید، احداث آلاچیق را فراموش نکنید. در واقع این مورد نیز از توصیه های طراحان حرفه‌ای است. چنانچه نگاهی به اغلب باغ ویلاهای شمالی داشته‌باشید متوجه خواهید شد که آلاچیق یکی از بخش‌های جدانشدنی در آن‌ها است. در واقع آلاچیق فضایی باز اما مسقف را برای شما فراهم خواهد کرد که می‌توانید درون آن بنشینید و از طبیعت جذاب و دلربای باغ ویلا لذت ببرید.

آلاچیق یکی از عناصری است که عموماً در گوشه باغ ویلا طراحی می‌شود و جلوه بصری زیبا و با شکوهی به عمارت می بخشد. سبک‌های متنوعی برای طراحی آلاچیق وجود دارد که می‌توان با توجه به نوع معماری و ساخت باغ ویلا، بهترین و مناسب‌ترین طراحی را برای آن برگزید.

نورپردازی‌های شبانه در باغ‌ویلا

هرچه تا اینجا گفتیم یک طرف، شب‌های باغ ویلا یک طرف. شما به‌طور قطعی شب‌های دلنشین و زیبایی را در باغ ویلا سپری خواهید کرد. یکی از بخش‌هایی که باغ ویلا را جذاب‌تر از همیشه می‌کند، نورپردازی‌های شبانه است که با تاریک‌شدن هوا می‌توانید آن‌ها را روشن سازید. این نورها عموماً درون سازه و روی ستون های ساختمان و دیواره های استخر تعبیه می‌شود و با روشن شدن آن هاست که می‌توانید جلوه و زیبایی باغ ویلا را در سب درک کنید.

نورپردازی در باغ ویلا این امکان را به شما می‌دهد تا در فصولی همچون بهار و تابستان به‌راحتی در محوطه باغ ویلا بنشینید و از فضای دلنشین و هوای پاک شبانه بهره‌مند شوید. این نورپزدازی ها نه‌تنها جلوه باغ ویلا را زیباتر می‌کنند بلکه در روحیات شما نیز تأثیرگذار خواهند بود و آرامشی دوست‌داشتنی را به شما منتقل می‌نمایند.

احداث آب‌نما در محوطه

یکی دیگر از جذابیت‌های بصری باغ ویلا وجود آب‌نما در محوطه آن است. هرچند که این مورد به اندازه استخر متداول نیست و اجرا نمی‌شود اما با احداث آن خواهید دید که تا چه حد به زیبایی‌های هنری ویاغ ویلا افزوده خواهد شد. صدای جریان آب پاک و زلال جاری در آب‌نما می‌تواند به‌خودی خود آرامشی وصف ناشدنی را در کنار منظره زیبای سبزه زارها و چمن‌های محوطه به شما منتقل کند.

لازم به ذکر است که از آب‌نما در طراحی داخلی باغ ویلا نیز استفاده می‌شود. این مورد می‌تواند چشم‌انداز باغ ویلا را به منظره‌ای شیک و لاکچری تبدیل کند. با این حال به‌عنوان موردی سلیقه‌ای به‌شمار می‌رود. شاید احداث آب‌نما در طراحی باغ ویلا برای افرادی که سلیقه و انتخاب‌هایی خاص دارند، گزینه بهتری باشد.

احداث گودال های آتش در محوطه باغ‌ویلا

اگر اهل شب نشینی های دوستانه و خانوداگی هستید و یا به‌دورهمی‌های دوستانه علاقه‌مند می باشید، وجود این گودال های آتش می‌تواند برای شما بسیار خوشایند باشد. در واقع بخشی از محوطه باغ ویلا را می‌توان برای احداث گودال های آتش در نظر گرفت. این نقطه از باغ ویلا که در سطحی پایین‌تر از سطح محوطه قرار دارد دارای جایگاه های نشیمن بوده و افراد می‌توانند دورتادور آتش با فاصلهای مشخص بنشینند و لحظات شاد و مفرحی را در کنار هم تجربه کنند. افرادی که اهل تفریحات هیجان‌انگیز هستند به گودال آتش علاقه‌مند خواهند شد. در واقع این نقطه از باغ ویلا می‌تواند به مکان مورد علاقه آن‌ها تبدیل شود.

احداث زمین بازی برای کودکان

این مورد یکی از موارد اختیاری در طراحی باغ ویلا است با این حال بسیاری از طراحان این بخش را در طراحی باغ ویلا در نظر می‌گیرند. برای خانواده‌هایی که دارای فرزندان کوچک هستند این بخش می‌تواند نقش یک پارک کوچک با تمام امکانات امنیتی را ایفا کند. در واقع خانواده‌ها دیگر نگرانی از بابت حوادثی که ممکن است فرزند آن‌ها را تهدید کند نخواهند بود.

نتیجه‌گیری

باغ ویلا به‌عنوان یکی از جذاب‌ترین مکان‌هایی که می‌توان اوقات خوشی را در آن سپری کرد می‌تواند طراحی‌های متنوعی داشته باشد. طراحی باغ‌ویلا باتوجه به‌ سلیقه طراح اجرا می‌شود بااین حال مواردی مشترک در طراحی اکثر باغ‌ویلاها وجود دارد که در این مقاله بدان‌ها اشاره شد.

مجموعه بزرگ آرش به‌عنوان یکی از سازندگان باغ‌ویلا در خطه شمال، بهترین و زیباترین باغ ویلاها را برای شما خریداران عزیز با ظرایطی ویژه فراهم نموده است. در نظر گرفتن شرایط خرید اقساطی و دریافت مشاوره از متخصصین حرفه‌ای در این مجموعه از جمله مهم‌ترین مزایای خرید باغ ویلا از مجموعه آرش است. باعث خرسندی و سربلندی ماست که بتوانیم در ساختن لحظات شاد و مفرح برای شما و خانواده‌تان سهیم باشیم.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×